Şimdi Ara

okula kaçıncı girdiğimizi okul numarasından nasıl anlarız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
41.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar itu yu kazanların kısmınada yazdım ama belki diğer ünide okuyan arkdaşlar yardımcı olurlar diye düşündüm..
    okul numarasndan kaçncı girdiğinizi anlarsınz diolar işte 10 wardır o 10 2010 10 dur fln fln die bi sistem warmış bizim itüde nasıldır acaba bilen varsa yardmcı olursa çok teşekkür ederim..
    saygılarımla..

• Yapay Zekanın Yanıtı

Okul Numaranızla Okula Kaçıncı Girdiğinizi Belirleyin

Okul numaranız, okula kaçıncı girdiğinizi anlamanın bir yoludur. Okul numaraları genellikle öğrencileri tanımlamak ve kayıtlarını takip etmek için kullanılır.

Lise Öğrencileri için:

Lise öğrencilerinin okul numaraları genellikle şu bilgilere göre verilir:

• Doğum yılı: İlk iki hane genellikle doğum yılının son iki hanesidir.
    • Okula giriş yılı: Son iki hane genellikle okula giriş yılının son iki hanesidir.
    • Sınıf sırası: Bazı liseler, öğrencilerin okul numaralarına sınıf sıralarını da ekler. Örneğin, 2003 yılında doğan ve 2021 yılında okula başlayan bir öğrencinin okul numarası "0321" olabilir.

Üniversite Öğrencileri için:

Üniversite öğrenci numaraları genellikle şu bilgilere göre verilir:

• Öğrencinin kimlik numarası: Bazı üniversiteler, öğrencilerin okul numaralarına kimlik numaralarını ekler. Örneğin, kimlik numarası 123456789 olan bir öğrencinin okul numarası "123456789" olabilir.
    • Fakülte ve bölüm kodu: Bazı üniversiteler, öğrencilerin okul numaralarına fakülte ve bölüm kodlarını ekler. Örneğin, "FBE12345" numaralı öğrenci İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde okuyor olabilir.
    • Öğrencinin kayıt yılı: Bazı üniversiteler, öğrencilerin okul numaralarına kayıt yıllarını ekler. Örneğin, 2021 yılında kayıt olan bir öğrencinin okul numarası "2112345" olabilir.

Okul numaranızın anlamını öğrenmek için üniversitenizin veya lisenizin kayıt bürosuna başvurabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Girdin mi ? Girdin. kaçıncı girdiğini ne yapacaksın çok merak ediyorum. "Ahahaha sen kaçıncı girdin ? amele bak ben xx'inci girdim sen xxx üç haneli len" mi diyeceksin ? Üniversite , lisedeki zayıf eğitimin bir kenara bırakıldığı bir noktadır. Üniversite kimseye dört işlemden başka birşeyin öğretilmediği , kişilerin ancak kendi çabalarıyla - emekleriyle ve akıllarıyla birşeyler öğrenip bir yerlere gelebildiği , herkesin yaptığı puanla değil bildiği şey sayısıyla yarıştığı bir ortamdır. adama mabadıyla gülerler bunun muhabbetini yaparsan. tabi yüzeysel öğrencileri dışarda bırakarak , gerçek anlamda bilgi isteyenlerin arasına gireceksen.
  • hocam ne alakası var bu birinicisi
    ikincisi herkesin kendi kişisel görüşüdür seni hiç ama hiç ilgilendirmez kaçıncı girdğini merak etmeyen insan asıl onlarla yarışamaz..
    üçüncüsü ben bu lafı diyen bi seni görüyorum..ben burdan yardım etcek olan arkdaşlara açtım laf sokmak isteyen arkdaşlara değil..
  • @sıpatico
    Adam bir soru sormuş.Basit bir soru da olsa bir cevap bekliyor.Adamın sorusana verecek cevabın varsa yaz yoksa kes arkadaşım.Şu foruma girip birşey öğrenmek isteyen adamlara ters ters konuşan tiplere fena uyuz oluyorum.Adamı tersleyecek onca cümle kurmuşsun üşenmeden.Ama fayda yok.Nasıl olsa sanal alem yalan alem,değil mi?

O üniversitedeki numaradan hangi sene girdiğin,hangi bölümde okuduğun,kaçıncılıkla girdiğin falan bellidir.Bizim üniversitede (İTÜ değil) numaranın son 2 rakamı kaçıncılıkla girdiğini gösteriyordu.Sizin üniversitede öyle olabilir.Bölümünüzün kontenjanına göre son 2 yada 3 rakama bakıp anlayabilirsin arkadaşım.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: spartico

Girdin mi ? Girdin. kaçıncı girdiğini ne yapacaksın çok merak ediyorum. "Ahahaha sen kaçıncı girdin ? amele bak ben xx'inci girdim sen xxx üç haneli len" mi diyeceksin ? Üniversite , lisedeki zayıf eğitimin bir kenara bırakıldığı bir noktadır. Üniversite kimseye dört işlemden başka birşeyin öğretilmediği , kişilerin ancak kendi çabalarıyla - emekleriyle ve akıllarıyla birşeyler öğrenip bir yerlere gelebildiği , herkesin yaptığı puanla değil bildiği şey sayısıyla yarıştığı bir ortamdır. adama mabadıyla gülerler bunun muhabbetini yaparsan. tabi yüzeysel öğrencileri dışarda bırakarak , gerçek anlamda bilgi isteyenlerin arasına gireceksen.

Aptalca bir yanıt vereceğine adam gibi (Gerçi sen bu kategoriye de girmiyorsun ya...) yanıt versen?

Örneğin; İTÜ'nün yurtlarına yerleşmede bölüme kaçıncı sıradan girildiğinin bir önemi olduğu söyleniyor. ;)

@brifing
    Ben de İTÜ'deyim. Son 2 rakamın kaçıncı sıradan girildiğini gösterdiğine dair bir teori var. Ancak bunun kesin olduğunu duymadım. Bir de burada kaçıncı sıradan başlandığı önemliymiş.

Bu teoriye göre ben bölümüme 62 kişiden 14. olarak yerleşmişim.

• Ben kendi üniversitem için düşünürsem 89. sıradan girmişim. Ama bu imkansız çünkü taban puanından çok çok yüksek bir puanla yerleştim. Benim bildiğim üniversitenin öğrenci işlerinden öğrenebiliyorsun onu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1stanbul

@sıpatico
    Adam bir soru sormuş.Basit bir soru da olsa bir cevap bekliyor.Adamın sorusana verecek cevabın varsa yaz yoksa kes arkadaşım.Şu foruma girip birşey öğrenmek isteyen adamlara ters ters konuşan tiplere fena uyuz oluyorum.Adamı tersleyecek onca cümle kurmuşsun üşenmeden.Ama fayda yok.Nasıl olsa sanal alem yalan alem,değil mi?

O üniversitedeki numaradan hangi sene girdiğin,hangi bölümde okuduğun,kaçıncılıkla girdiğin falan bellidir.Bizim üniversitede (İTÜ değil) numaranın son 2 rakamı kaçıncılıkla girdiğini gösteriyordu.Sizin üniversitede öyle olabilir.Bölümünüzün kontenjanına göre son 2 yada 3 rakama bakıp anlayabilirsin arkadaşım.Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

eyv. arkdaşlar yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler hocam önemli olan adam gibi bi cvp vermekte benm için makuldur

@:AlacaKaranlık:
    kardeşim sanada teşekkür ederim destekledğin için;)
    fakat şöle bi sorun warki benm son iki hane 72 bizim bölüm 34 kişi alıyor:D ben onu anlamadğm için dedim acaba ilk baş taraf mı? çnkü 010 ortada heralde o sendede öyle mi ama yardımcı olursan sevrinim hani 2010 un 010 şeklinde mi yapmışlar eğer öleyse baş tarftaki olmuş olcak:D benm teorim bu gibi

• Osmangazi üniversitesinde son iki rakam bölüme giriş sırandır.
    Ondokuz Mayıs ünide son 4 rakam bulunduğun fakülteye giriş sırandır.
    anlayacağın okula göre değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SP3ctr3

Osmangazi üniversitesinde son iki rakam bölüme giriş sırandır.
    Ondokuz Mayıs ünide son 4 rakam bulunduğun fakülteye giriş sırandır.
    anlayacağın okula göre değişiyor.

eet hocam heralde öle :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.