Şimdi Ara

Okula Giden Zamana Acımıyor musunuz ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
6
Favori
826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DT Swiss

aynı düşüncelerle geçen sene bu zamanlar açıköğretime geçtim mutluyum kankalar, şiddetle tavsiye ederim. dershanede zaten tüm dersleri görüyorum haftaiçi de evde test çözüyorum çok verimli oluyor + sosyal aktivite, dinlenme gibi şeyler için çok fazla zaman kalıyor. ayrıca açıköğretimde sınavlar kolay olduğu için diploma puanı tavan yapıyor

Çalışıyon mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Allstarumut

quote:

aynı düşüncelerle geçen sene bu zamanlar açıköğretime geçtim mutluyum kankalar, şiddetle tavsiye ederim. dershanede zaten tüm dersleri görüyorum haftaiçi de evde test çözüyorum çok verimli oluyor + sosyal aktivite, dinlenme gibi şeyler için çok fazla zaman kalıyor. ayrıca açıköğretimde sınavlar kolay olduğu için diploma puanı tavan yapıyor

Çalışıyon mu?

Hayır çalışmıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Çalışıyon mu?

Hayır çalışmıyorum

Sorması ayıp yaşın kaç belli gelirin yok sanırım aileden geliyor

• Buyur sen önden karşı gel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamen katılıyorum. Sistemin kölesi olmuş bişey kılları da toplanmış konuya hemen
  • Okula gitmesen uyumayacaksın galiba ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Çalışıyon mu?

Hayır çalışmıyorum

Sorması ayıp yaşın kaç belli gelirin yok sanırım aileden geliyor

yaş 16 hocam, ailemden harçlık alıyorum üniversite bitene kadar da alrıım muhtemelen okulun yok harçlık vermeyiz gibisinden şeyler demez bizimkiler

• 2. Dönem açık liseye geçiyorum
    Her sabah uykusuzluktan depresyona girmekten bıktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mangal Yürek Darius

İleride 30-40 sene rahat yaşamak için 5-10 senemizi harcıyoruz benim içim rahat kardeşim

İlerde rahat yaşayacağını mı zannedion? 5-10 senesini harcamamış biri patronun olacak ve her günün bir öncekinin aynısı olacak.

• 9.sınıfım sayısalım sıfır denecek kadar az sözelim de iyi sayılmaz kısaca boşuna hava soluyorum :(

• gidip açık lisede oku . sonra aöf gir yine açıktan devam et 4 yıla tamamla . tabi ki aradaki süreyi bir işte çalışarak geçireceğini düşünürsek kendine bir araba alabilirsin hatta yardım alarak ev bile alırsın .

yazının devamını sonradan okudum. hayat böyle dostum sabah 8 akşam 5 işi bulamayan bile var . 12 saat çalışanları düşün birde. asgari ücret +yemek + akbil + yorgunluk + eklem ağrıları + psikolojik sorunlar .. say say bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evre2ka -- 3 Ocak 2015; 0:20:16 >
  • AOL candır
  • Bu yüzden sevdiğimiz işi yapmalıyız güzel kardeşim.

• Abi şunu çok ciddi yazıyorum okul kadar güzel birşey yok ama tabiki bizim sistemimize ben gevşek bir insanım sınavları felan pek takmıyorum full kaynatıyoruz baya eğlenceli geçiyor o yüzden çok iyi ama günde 8 saat ders nedir ? Bir güne 2 sınav koymalar da cabası bir şekilde geçiyor zaman atlatıyoruz işte pek takmamaya calısın ben takmıyorum ilk dönem nasıl bitti anlamadım bile.
  • Hayırlısı
  • Paraya,kapitalizme,sisteme adanmış hayatlar ....
  • Ülkemizdeki eğitim sistemi berbat bi halde . Tamam öğretmenler yinede işini yapıyor fakat en çok ödev veren ülkelerden biriyiz . Bu da öğrenciyi daha çok strese daha çok çalışmaya yöneltiyor . E haliyle bıkıyor ve başka şeylerle uğraşmak istiyor kişi . Böyle olunca da soğuyor okuldan . Bence boşbakan yolları çoğaltmak yerine kol gibi giren ödevleri azalttırsa ..

Mesela yani ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ofsaytı Bozan Stoper

10 saat uyku, 6 saat ders, 2 saat dershane, 1 saat gidiş dönüş. günde toplam 19 saatten 12 yılım eğitim yüzünden heba oldu.

günde 5 saat yaşamışım oda yemek banyo faturalar iş güç derken heba oldu. ben 21 değil 4 yaşındayım. sabah 8 akşam 5 çalışacağım o olaya girmiyorum bile. geleceğimde böyle geçecek 53 yaşında rahat bi nefes alıcam. fakat ortalama ölüm yaşı 68 bu böyle olmamalıydı.

köle olduğumuzun farkında değiliz, bu sisteme karşı gelmeliyiz dostlar. ilk çağlarda ki gibi özgür olmalıyız! kimse öleceğinin ve dünyaya 1 kere geleceğinin farkında değil mi ?

21 yaşında dersanelerde sürünürsün böyle
  • sen sabahki gay değilmisin la şu profilindeki elemanla ilgili konu açan
    Uykuyu niye okula ekledin ayrıca 7-8 saat uyku neyine yetmiyo 10 saat uyku ne.
    altı üstü 6 saat okula gidiyon dershaneye ekstradan gidiyon tamam türkiyedeki eğitim sistemi saçma ama insanların düşünce yapısıda saçma hangi meslekte para çoksa onu okumaya çalışıyo sonra tabi kendini geliştirmiyo kalıyo mezun olduktan sonra öyle sonra iş yok diyo sevdiğin mesleği seçersen kendini her türlü geliştirirsin ve bi şekilde o mesleğin ekmeğini yersin
    ayrıca seni zorla okutan yok lisede terk et okulu kendini bi iş üzerinde geliştir madem okumak istemiyon git çalış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çekoslovakyalı

quote:

Orijinalden alıntı: Mangal Yürek Darius

İleride 30-40 sene rahat yaşamak için 5-10 senemizi harcıyoruz benim içim rahat kardeşim

İlerde rahat yaşayacağını mı zannedion? 5-10 senesini harcamamış biri patronun olacak ve her günün bir öncekinin aynısı olacak.

Sevdiğim bir işe girdiğim zaman neden mutlu olmayayım hatta belki ilerler o patron da ben olurum kısa sürede

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.