Şimdi Ara

Öğretmenlerin yüzde 90 ı maaşlarını haketmiyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
1.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bencede öyle ben 10 da kimya öğretmeni yüzünden tm ye geçtim çalışınca olmaz mıydı o dersler ama işte hem hiç bişey anlatamıyodu ve hemde bütün öğrencileri küçümsüyodu yazık çoğu insan için önemli dersler var ama bazılarının umrunda değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leon123321

quote:

Orijinalden alıntı: metalciimam

O kadar maasa bu kadar kofte

haftosonu banko tatil yazın 2 ay resmi tatiller 15 tatil birde dersleri 4 güne sıkıştırıp okul varken 3 gün tatil zaten yarım gün okuldasın , aldığın maaş 2000 - 2500 adama sormazlar mı ? vicdanın yok mu diye ?

O kadar az maaslar alan ogretmen yok normal maas bile 2.200 bunun ek dersi var 650 yillik kirtasiye parasi var 800 lira ( para aliyolar hala bizden fotokopi parasi aliyolar anasini satiyim) sinava giriyolar para aliyolar haftasonlari veya haftaici okuldan sonra kurs aciliyo artik aylik +750lira ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LiteraryN -- 29 Mayıs 2015; 21:04:29 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kısakürek

quote:

quote:

Kpss atanma puanlarindan haberin var mı? O sınavı kazanmak zaten bi nevi denetlenmektir bence. Bu söylediğim her öğretmenlik için değil bazıları çok rahat ataniyo.

Kpss yi kazandıktan sonra başka hiç bir sınava girmiyorlar.(isterlerse uzman öğretmenlik ama oda öğretmen olarak kalmak için değil seviye yükseltmek için ) sadece kpssyi kazanıp

tüm iş hayatı boyunca (20 yıl ) başka bir sınava girmemek yanlıştır.Özel okul ve dershaneler zaten yetersiz gördükleri dershaneler ile ilişiklerini keseler.Ama okullarda memur memuru korur sözü geçerli oluyor geometri bilmeyen öğretmen geometri dersine girebiliyor.Bence öğretmenlere 2 yılda bir sınav yapılmalı.

Saçmalama istersen genç.

lütfen sadece saçmalama demeyin nedenini de belirtin. ben böyle yapıyorum.

Şu an son atananlar için konusucam. Adamlar gitsin üniversite kazansın dört yıl okusun. Got zoruyla formasyon alsin. Köpek gibi tarih cografya vatandaşlık mat geo egitim bilimleri sınavına girsin. Bide üstüne alan bilgisi sınavına girsin. Toplam 250 civarı sorudan ortalama 80 üstü bi puan yapıp allahın bile unuttuğu doğuya atansin sen bide git adama iki yılda bir sınav yap.

G.tunden kan alırlar kamil kan.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kpss atanma puanlarindan haberin var mı? O sınavı kazanmak zaten bi nevi denetlenmektir bence. Bu söylediğim her öğretmenlik için değil bazıları çok rahat ataniyo.

Kpss yi kazandıktan sonra başka hiç bir sınava girmiyorlar.(isterlerse uzman öğretmenlik ama oda öğretmen olarak kalmak için değil seviye yükseltmek için ) sadece kpssyi kazanıp

tüm iş hayatı boyunca (20 yıl ) başka bir sınava girmemek yanlıştır.Özel okul ve dershaneler zaten yetersiz gördükleri dershaneler ile ilişiklerini keseler.Ama okullarda memur memuru korur sözü geçerli oluyor geometri bilmeyen öğretmen geometri dersine girebiliyor.Bence öğretmenlere 2 yılda bir sınav yapılmalı.

Saçmalama istersen genç.

Şu an son atananlar için konusucam. Adamlar gitsin üniversite kazansın dört yıl okusun. Got zoruyla formasyon alsin. Köpek gibi tarih cografya vatandaşlık mat geo egitim bilimleri sınavına girsin. Bide üstüne alan bilgisi sınavına girsin. Toplam 250 civarı sorudan ortalama 80 üstü bi puan yapıp allahın bile unuttuğu doğuya atansin sen bide git adama iki yılda bir sınav yap.

1-11.Sınıfım şu an lys ye girsem orta halli bir üniversitenin fkb öğretmenliğini kazanırım. ( kesinlikle eminim bundan )
    2-kpss de çıkmış mat sorularına baktım bunlar sorumu ? çoğunu kalem oynatmadan çözüyorum
    3-Kömür madenindeki adam bir taraflarından ter akarak gecesini gündüz ederken çalışıp ekmek parasını anca kazandığında sen yılın yarısını tatille geçirip kömür madeninde kaza olup adamlar öldüğünde oh be bugünde dersten kurtuldum eyleme gideriz arkadaşlarla diye düşünmeyeceksin

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saçmalama istersen genç.

1-11.Sınıfım şu an lys ye girsem orta halli bir üniversitenin fkb öğretmenliğini kazanırım. ( kesinlikle eminim bundan )
    2-kpss de çıkmış mat sorularına baktım bunlar sorumu ? çoğunu kalem oynatmadan çözüyorum
    3-Kömür madenindeki adam bir taraflarından ter akarak gecesini gündüz ederken çalışıp ekmek parasını anca kazandığında sen yılın yarısını tatille geçirip kömür madeninde kaza olup adamlar öldüğünde oh be bugünde dersten kurtuldum eyleme gideriz arkadaşlarla diye düşünmeyeceksin

Bak kardeşim yaşının küçüklügüne veriyorum bu dediklerini. Öncelikle bu dediğim kucumsemek olarak anlasilmasin kesinlikle ama madenci olmak pekte bi vasıf gerektirmiyo. Şimdi ben sana soruyorum herhangi bi madenci öğretmenlik yapabilir mi? Cevabını da veriyim yapamaz. ama sana yahut bana iki gün eğitim versinler biz madencilik yapabiliriz. Demek istediğimi de yanlış anlayacak bi zihniyet var. Yanlış anlaşılma olmasın madencilere saygım büyüktür. Yaptıkları iş zorludur. Ancak bir öğretmen madencilik yapabilir ama madenci öğretmenlik yapamaz.

Ayrıca madem derslerin o kadar iyi gider ogretmenlikten daha iyi buldugun bir bölüm okursun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Saçmalama istersen genç.

Bak kardeşim yaşının küçüklügüne veriyorum bu dediklerini. Öncelikle bu dediğim kucumsemek olarak anlasilmasin kesinlikle ama madenci olmak pekte bi vasıf gerektirmiyo. Şimdi ben sana soruyorum herhangi bi madenci öğretmenlik yapabilir mi? Cevabını da veriyim yapamaz. ama sana yahut bana iki gün eğitim versinler biz madencilik yapabiliriz. Demek istediğimi de yanlış anlayacak bi zihniyet var. Yanlış anlaşılma olmasın madencilere saygım büyüktür. Yaptıkları iş zorludur. Ancak bir öğretmen madencilik yapabilir ama madenci öğretmenlik yapamaz.

Ayrıca madem derslerin o kadar iyi gider ogretmenlikten daha iyi buldugun bir bölüm okursun.

Ben ne meslek yaparsam yapayım millet arkamdan - aynı o bizim okuldaki bayan fizikçi gibi - vay be adama bak işi doğru düzgün yapıyor diyecek.Hedefim tıp 11 im bu yıl mat ygs yi bitirdim . Ve evet bir madenci öğretmenik yapamaz ama yan gelip yatmaya alışmış bir ''öğretmen'' de madencilik yapamaz

• beyler farkında mısınız bilmiyorum ama devletteki öğretmenler köreliyor dersanedeki öğretmenlere karşı kıyasladıgınızda sordugumuz soruları çözemiyorlar
    ama maaşlarını dersane öğretmenleriyle kıyasladıgınızda devlet öğretmenleri yarısını alıyor. aldıkları parada öyle fazla bi şey değil aldıkları parayı bi dersane öğretmeni günde 2 saat özel ders vererek çok rahat çıkarabiliyor. kendi geliştirebilen öğretmenlerde devlette durmuyor zaten
  • Sırf içimi dökmek için geldim nalet olsun %98i böyle ya edebiyat hocamiz 59 yasindaydi. Adam sabahlari sinifa gelip uyuyordu. Geometricimiz çözümlu kitabi bi kiza veriyordu geçiyorduya yazıyordu. Felsefe hocamiz bana sorusturma acarlar yuksek sozlu versem diyip 100 ortalamaya 85 sözlü verirdi. Ama eylem olsa hicbiri okula gelmez hepsi hakkını savunur maaslarini begenmezler. ULAN SIZE 10 LIRA FAZLA

• Burada yorum yazan veya yorumları okuyan herkesin Güney Kore eğitim sistemini araştırmasını istiyorum. Ondan sonra gelin bir daha yorum yazın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynen ya, ben tüm lise müfredatını bu sene dershanede öğrendim.
  • 1.5 yıl önce açtığım konu
    zaman çabuk geçiyor beyler
  • Şu öğretmenlerin maaşlarını tartıştığınız kadar milletvekili maaşlarını tartışsaydınız keşke!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Ch0pin

Şu öğretmenlerin maaşlarını tartıştığınız kadar milletvekili maaşlarını tartışsaydınız keşke!!!

Haklısın ama burası ygs lys bölümü onları da tartışıyorum aslına bakarsan memurların çoğunun maaşını tartışıyorum
  • Mesleğini severek yapanlara sözüm yok ama yarıdan çoğu konu anlatım kitaplarından kötü anlatıyor :D
  • Kardeşim 560 üzerinden 290 300 ile öğretmen olunabilen bir ülkedesin.Eğitim-Öğretime verilen önem yerlerde.Nitelikli bireyler genellikle öğretmenliği seçmiyor zaten.Sebebi ise öğretmenin toplumda düştüğü bu saçma durum.Üniversite bile bitirmemiş bir polisle aynı kefeye koyulan bir öğretmen var artık.Maaşları hemen hemen aynı.Bir doktor 10 15 bin kazanırken öğretmen normal bi öğretmen 2 3 bin almamalı.Doktor fazla alıyor demiyorum ,öğretmenler az alıyor.Liseyi bitir Polis ol zaten 2 3 bin alıyorsun yani.Saygı desen kalmadı.Mesleki tatmin denen şey artık yok.Her okulda serseriler dolu.Öğretmenler öldürülüyor , dövülüyor , saygı gösterilmiyor artık.Eski öğretmenlik kalmadı.Hakeden öğretmenler de bu düzen içinde kaybolup gidiyor.Bu koşullar yüzünden artık iyi öğretmen olabilecek insanlar da öğretmenliği seçmiyor.Dolayısıyla kalite gittikçe düşüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TostçuErol

Kardeşim 560 üzerinden 290 300 ile öğretmen olunabilen bir ülkedesin.Eğitim-Öğretime verilen önem yerlerde.Nitelikli bireyler genellikle öğretmenliği seçmiyor zaten.Sebebi ise öğretmenin toplumda düştüğü bu saçma durum.Üniversite bile bitirmemiş bir polisle aynı kefeye koyulan bir öğretmen var artık.Maaşları hemen hemen aynı.Bir doktor 10 15 bin kazanırken öğretmen normal bi öğretmen 2 3 bin almamalı.Doktor fazla alıyor demiyorum ,öğretmenler az alıyor.Liseyi bitir Polis ol zaten 2 3 bin alıyorsun yani.Saygı desen kalmadı.Mesleki tatmin denen şey artık yok.Her okulda serseriler dolu.Öğretmenler öldürülüyor , dövülüyor , saygı gösterilmiyor artık.Eski öğretmenlik kalmadı.Hakeden öğretmenler de bu düzen içinde kaybolup gidiyor.Bu koşullar yüzünden artık iyi öğretmen olabilecek insanlar da öğretmenliği seçmiyor.Dolayısıyla kalite gittikçe düşüyor.

tam bunu yazmaya gelmiştim. öğretmenlerin maaşını en düşük 5k olacak seviyeye çeksinler, 20 yıl içinde nitelikli öğretmen sayısı ikiye katlanır.
    öyle bir seviyeye geldi ki eğitim fakülteleri, 230 puan alan adam eğitim fakültesine girebiliyor. lise matematik öabt net ortalaması 50 soruda 9 çıktı bu sene.
    kpss'de derece yapıp, mülakatla elenen kaliteli insanları söylemiyorum bile.

• Bana denk gelen hocaları düşünürsek %100 de ona
    Her şey öğrencide bitiyor zaten öğretmen önemli değil

• Şimdiki öğretmenleri beğenmiyoruz, bundan 3-4 yıl sonra 200k'lık adamlar öğretmen olacak (kimseyi aşağılamak istemem ama 3 matematik netiyle matematik öğretmeni olunuyorsa burda büyük bir sorun vardır. O zaman ne olacak hiç düşündünüz mü? Tünelin ucu bombok bir yere çıktı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opethian v2

Şimdiki öğretmenleri beğenmiyoruz, bundan 3-4 yıl sonra 200k'lık adamlar öğretmen olacak (kimseyi aşağılamak istemem ama 3 matematik netiyle matematik öğretmeni olunuyorsa burda büyük bir sorun vardır. O zaman ne olacak hiç düşündünüz mü? Tünelin ucu bombok bir yere çıktı sanırım.

200k olsa yine iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Opethian v2

Şimdiki öğretmenleri beğenmiyoruz, bundan 3-4 yıl sonra 200k'lık adamlar öğretmen olacak (kimseyi aşağılamak istemem ama 3 matematik netiyle matematik öğretmeni olunuyorsa burda büyük bir sorun vardır. O zaman ne olacak hiç düşündünüz mü? Tünelin ucu bombok bir yere çıktı sanırım.

kaç k olursa olsun o önemli değil sınav yetenek zeka seçmiyor çünkü önemli olan kendini geliştirmek öğrenciye tam öğretmek ama İş bulamayan serseri tipler öğretmenlik yazmaya başladı o kötü, parası için yazıyorlar 2 cümle konuşamayan adamlar, İşini yapan adam sayısı az bu ülkede

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.