Şimdi Ara

Öğrenim Kredisi - Parayı Faize Yatırma [ACİL]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
4.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • KYK'ya başvurdum ve kredi çıktı. Krediye çok ihtiyacım yok ama arasıra para lazım oluyor. Yani aylık 40-50 falan kullanırım tahminen. Şimdi ben krediyi alsam sonra da bankaya faize yatırsam nasıl olur? Ne dersiniz? Birkaç gün için karar vermem gerekiyor son gün 31 ocak. Bir akıl verin hiç anlamam banka işlerinden.

Ek bir soru
    http://www.finansbank.enpara.com/mevduat-oranlari/mevduat-faiz-orani.aspx
    Burada yüzde 9 faiz diyor. 3 ayın sonunda aşağı yukarı 1000 lira olacak şekilde aylık 300 lira yazıyorum. Böyle bir durumda yaklaşık 90 lira faiz vermesi gerekmiyor mu? Orada 911 lira yazıyor. Biri açıklayabilir mi?

• aradığım beyin harikasın aynen öyle yap bankaya yatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk25

faiz haramdır kardeşim bulaşma o kazandığın paradan ne hayır gelecek yapma gözünü sevem

Hocam anliyorum ama suanda derdim farkli. Uygun bir konuda onu da tartisiriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Böyle bir konu açmanız iyi oldu banada kredi cıktı ama ne yapsam bir türlü karar veremedim son günde 31 Ocak iyice stres oldum çevremdekiler al diyor ama bana gereksiz geliyor yakında işe başlıyacam kendim çalışıp kazanırım diye düşünüyorum ne yapsam bilemedim
  • Blok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Nominal faiz efektif faiz diye bir şey var. Orada yazan yıllık faiz oranı aylık kaça denk geliyor 12 ye bölüp bulabilirsiniz. Ayrıca para miktarına göre bankaların verdiği faiz oranları değişir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ferrarisini Satan Adam

Blok.

Her konuda ayni mesajin var sirf bunu yazmak icin giris yaptim yeter kardesim asil sana blok

• quote:

Orijinalden alıntı: xerker

Böyle bir konu açmanız iyi oldu banada kredi cıktı ama ne yapsam bir türlü karar veremedim son günde 31 Ocak iyice stres oldum çevremdekiler al diyor ama bana gereksiz geliyor yakında işe başlıyacam kendim çalışıp kazanırım diye düşünüyorum ne yapsam bilemedim

alın o krediyi devletin kredi dağıtırken herhangi bir duyarlılığı yok isteyene veriyor
    geçen sene ben de babamla çok tartıştım bizim ihtiyacımız yok ihtiyacı olana cıksın dedim ama devlet gelişine dağıttı
    o krediyi alın hiç bir şey yapmazsanız altına dövize filan yatırırsınız
    e devletten bir sözleşme var onu onaylıyorsunuz sonra hangi şubeden alacaksanız oraya gidip imza atıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: blackhawk25

quote:

Orijinalden alıntı: TheRealistic

Hocam Nominal faiz efektif faiz diye bir şey var. Orada yazan yıllık faiz oranı aylık kaça denk geliyor 12 ye bölüp bulabilirsiniz. Ayrıca para miktarına göre bankaların verdiği faiz oranları değişir.

biz haramdan uzaklaştıralım diyoruz sen yangına körükle gidiyorsun

Orası beni bağlamaz günahsa kendine günah herkesin kendi düşüncesi insanın Allah'la arasındaki bizi ilgilendirmez. Ben sadece küçük bir bilgi verdim o kadar.

• 300 liraya senin alacağın faiz 30 kuruş olur
  • quote:

Hocam Nominal faiz efektif faiz diye bir şey var. Orada yazan yıllık faiz oranı aylık kaça denk geliyor 12 ye bölüp bulabilirsiniz. Ayrıca para miktarına göre bankaların verdiği faiz oranları değişir.

Sitede (günlük) yazmış hocam? O ne anlama geliyor?
  • Kromatit kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim, çevremdeki hemen hemen herkes krediyi almam yönünde konuşuyorlar gariba bu gidişlede alıcakmışım gibi geliyor ailemin yanında kalıyorum dolayısıyla çok bir giderimde yok en kötü ihtimal parayı bir köşeme atıp dediğiniz gibi değerlendirebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolkanikYanardağ

quote:

Hocam bankalar parayı kendilerine çekebilmek için böyle aldatmalar yapıp en altta çok küçük boyutlardaki yazılarla asıl durumu açıklıyorlar. Hesapladığınızda günlük olmadığını göreceksiniz. Kaba bir hesapla günlük %9 olsa 300x0.09=27 TL eder günlük böyle bir faiz gelse bankalar batar zaten

• Faiz yerine altın, döviz vs. yatır. Yada bir hesapta biriktir olduğu şekilde.Üstteki arkadaşın dediği gibi adamı ayakta seviyorlar bankalar.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam bankalar parayı kendilerine çekebilmek için böyle aldatmalar yapıp en altta çok küçük boyutlardaki yazılarla asıl durumu açıklıyorlar. Hesapladığınızda günlük olmadığını göreceksiniz. Kaba bir hesapla günlük %9 olsa 300x0.09=27 TL eder günlük böyle bir faiz gelse bankalar batar zaten

Peki ne yapmamı önerirsiniz hocam? Krediyi alıp bankaya yatırmak mantıklı mı? Faizi böyle az bile olsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rain.Man

Faiz yerine altın, döviz vs. yatır. Yada bir hesapta biriktir olduğu şekilde.Üstteki arkadaşın dediği gibi adamı ayakta seviyorlar bankalar.

Krediyi almamı önerir misiniz peki? Altın, dövize vs. yatırırsam ne kadar kar ederim mesela? Biraz bilgilendirirseniz çok iyi olur benim için.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Peki ne yapmamı önerirsiniz hocam? Krediyi alıp bankaya yatırmak mantıklı mı? Faizi böyle az bile olsa.

Hocam birikim birikimdir aslında toplu para yatırmak daha mantıklı ama siz bilirsiniz. Her ay eklersiniz böylece faiz de artar. Bu size kalmış

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam birikim birikimdir aslında toplu para yatırmak daha mantıklı ama siz bilirsiniz. Her ay eklersiniz böylece faiz de artar. Bu size kalmış

Toplu para yatırmak daha mantıklı derken, ben şimdiden başlasam her ay koymaya, böyle mi daha çok faiz alırım. Yoksa ben onu hesapta tutsam sonra hepsini birden bankaya koysam mı daha çok kar ederim?

• Enpara bir ara zengin faizi ile övünüyordu. Ben de düşüneyim diyorum da Aylık mesela 50 lira yatırabilirim. Faizi çok az gibi geldi. 30 kuruş filan faizleniyor. Bu kadar düşük mü yoksa bankadan bankaya değişir mi ?
  • bireysel emeklilik hesabı vs var onu da düşünebilrisiniz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.