Şimdi Ara

öğrenci olsanız hangi bölümü okurdunuz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • diş hekimliği 0.3 puanla kaçırmıştım....
  • Telecommunication Eng. (İletişim müh.) türkiyede varmı bilmiyorum ama rantı yüksek ve eğlenceli bi bölüm.
  • Endüstri mühendisliği bence gereksiz bir bölüm. Genetik mühendisliği de öyle. Ne yazık ki toplum olarak istediğimiz bölümleri bile modaya uygun olarak seçiyoruz. Bi aralar ikstisat işletme modaydı şimdi daha çok teknik bölümler. Yakında da stil tasarım ön plana çıkar herkes oraya zıplar. Türk insanı olarak ne istediğimizi biliyor muyuz?
  • sistem mühendisliği yada bilişim sistemleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: sonnavi

Telecommunication Eng. (İletişim müh.) türkiyede varmı bilmiyorum ama rantı yüksek ve eğlenceli bi bölüm.

itü de var bi arkadaş orda ordan biliyorum türkçesi telekominikasyon mühendisliği
  • şimdiki aklım olsa haberleşme mühendisliği yerine işletme okur 3 yıl yatar son yıl çalışır bitirirdim tabi sonrasıda önemli ancak işletme okuyan arkadaşlarım hep böyle mezun oldular :):):)

()
  • galatasaray uni hukuk
  • Ya arkadaş sen bi kere nereye gidecem diyorsan boşa çabalamışsın o sınavda sınava giren adam bir idealle girmeli yani bi hedefi olamlı ilk başta...Neyse sen nerde okuyon dersen açıköğretmi ingilizce öğretmenliği Ama öğretmenliklerde en avantajlı bölüm benimki çünkü bu sene eğer 2. sınıfı sakatsız bitrirsem öğretmeliğe başlıyorum....Tabi herşey sana kalmış çünkü kendini geliştirmezsen bi işe yaramaz Bu arada lisede bölüm seçecek arkadaşlara dikkat diyorum SAKIN AMA SAKIN Yabancı dile girmeyin....! Çünkü bu bölüm bitti.Öğretmen liselilerden başka diğer üniversitelerden girme ihtimali nerdeyse 0.Zaten Yaklaşık 30 bin kişiden (yabancı dil) 2500 kişiyi alıyorlar.Bizim bölümde kapandı...Gelecek sene girecek arkadaşlara büyük sabırlar diliyorum...Gördüğüm kadarıyla artık bu ÖSS işinin iyice moku çıktı

Ayrıca şunu unutmamak lazım ne iş yapıyorsanız yapın ilk önce en iyisi olmaya çalışın ancak böyle bir yerlere gelebilirsiniz...Yoksa ister mühendis ol ister öğretmen ister çöpcü...

• Bol para ve rahat bir hayat istiyosan mühendisliğin yanına bile yaklaşma derim çünkü ben mühendisim . Hemde milyon dolarlarla oynayan bir şirkette ama memnun değilim
    Tek tercih Bilgisayar öğretmenliği.
    Hem kızlarla yata kalka okursun hem de mezun olunca bana dua edersin cınım
  • quote:

Orjinalden alıntı: POFUDUK

Bol para ve rahat bir hayat istiyosan mühendisliğin yanına bile yaklaşma derim çünkü ben mühendisim . Hemde milyon dolarlarla oynayan bir şirkette ama memnun değilim
    Tek tercih Bilgisayar öğretmenliği.
    Hem kızlarla yata kalka okursun hem de mezun olunca bana dua edersin cınım

katılmamak mümkün değil!!!
  • tek tercih makina müh.ilk girdiğimde epey bi lanet okumuştum ama şimdi memnunum.hemde 6 senede bitirecek olmama reğmen :),
    öğretmenlik kadar kendini kısıtlayabileceğin,beynini kapatabileceğin robotlaşacağın meslek az bulunur askerlik gibi....makina müh. için konuşmam gerekirse diğer mühendislik dallarına oranla iş bulma olasılığı çok daha yüksek,hemde iyi bir maaşla
  • Solu:= nasıl yani bitti.kardeşim lisede (bu sene.)dil okumak istiyor.nası yapcaz.öğretmenliğe girmek zormu?
  • Clarion dostum
    Anladığım kadarıyla sen daha öğrencisin. ünive ilk girdiğinde herkese mühendislik hoş ve geniş gelir. Dersinki bizim ufkumuz açılıyo araştırma geliştirmeye yönelik yetiştiriliyoruz. Sana söyleyeceğim mezun olunca anlayacaksın bazı şeyleri. Makine mühendisleri bol maaşa alıyo sanıyosan ikinci kere yanılıyosun. Tabi her mühendislikte bol maaş alan vatandaşlar var ama sayı olarak sınırlı. Mezun olup iş aramaya başlayınca beni hatırla dostum
  • valla onu bunu bilmem ama ben olsa karı kzın bol oldugu bi bolum yazardım isletme iktisat falan.....abi muhler full abaza kaynıyo. bi muh olarak tecrübeyle sabittir...
  • quote:

Clarion dostum
    Anladığım kadarıyla sen daha öğrencisin. ünive ilk girdiğinde herkese mühendislik hoş ve geniş gelir. Dersinki bizim ufkumuz açılıyo araştırma geliştirmeye yönelik yetiştiriliyoruz. Sana söyleyeceğim mezun olunca anlayacaksın bazı şeyleri. Makine mühendisleri bol maaşa alıyo sanıyosan ikinci kere yanılıyosun. Tabi her mühendislikte bol maaş alan vatandaşlar var ama sayı olarak sınırlı. Mezun olup iş aramaya başlayınca beni hatırla dostum

bu yıl,6. sınıfı(!!) okuyacağım.benimle beraber olup 4. senelerinde mezun olan arkadaşlarım içinde iş bulamayan yok,en yüksek maaş alanı bu sene kuveytte petrol boru hatlarında çalışacak en az para alanıda bu sene mezun olanlardan 750milyon aylık alıyor ve sadece autocad biliyor bundan ekmek yiyor ve ben niğde üniversitesinde okuyorum.inşaat müh,elk-elktro müh,jeo müh, bunların yanında çok daha rahat iş bulunabilecek bir meslek mak. müh hele öğretmenliklerle karşılaştırılamaz.iyi bir ingilizce,özgüven ve sağlam 2 progam bilen(autocad,solidworks,catia gibi) hiç bir mak. müh. istediği gibi bir iş bulamaması mümkün değil.

• "Hava ala nı inşaatı 12 resim oha" diye bir forum ar oraya bakın.
    En gösterişli ve yaratıcı mesleği orada görün. İnşaat mühendisliği. Ben de inşaat mühendisiyim. Hiç işsiz kalmadım ama derimki Bilgisayar öğretmenliği yaaaaz ilerde pişman olma. Ayrıca hiçbir mühendisliğn yanına yaklaşma yaz diyenlerden uzak dur. Son sözüm bu!!!!
  • kesinlikle bilgisayar gittik işletme bitirdik
  • ben uzay mühendisliği bi ikinici dal olarak fizik okumak istiyorum fakat uzay mühendisliğinin türkiyede esamesi okunmuyor , bir dershane2nin hazırladığı meslek kataloğunda uzay mühendisliğini okuyanların uçak bakım onarım sektöründe çalışabileceklerini yazıyordu bu yüzden dışarda okumak istiyorum zaten tek itü veriyo uzay mühendisliğini
  • quote:

Clarion dostum

yıl 2008, 2005 de mezun oldum askerlik bitti evlendim ve çalışıyorum..iyiki okumuşum bu makina mühendisliğini....Bol para almıyorum ama makina mühendisleri odasının belirlediği minimum müh maaşından düşük maaş almıyorum..İş arama meselesine gelince, Niğde liyim eğer orada kalsaydım yapacak 2 şey var ya Doğalgaz (6 ay çalıştım) yada Dİtaş....Şimdi Konya dayım halimden çok şükür memnunum ve şunu söylüyorum;

eğer ağzınız biraz laf yapıyorsa, mıymıntı mıymıntı hareketleriniz tavırlarınız yoksa, ingilizceyi konuşamasınızda tercüme edebiliyorsanız, autocad yanına en az 1 tane katı modelleme programını adam akıllı kullanıyorsanız iş probleminiz %90 olmayacaktır...(küçük şehirler hariç)

Bu büyük hortlamadan dolayı özür dilerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi clarion -- 26 Mart 2008; 15:49:27 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.