Şimdi Ara

Ofis İhtiyaçları İçin Bilgisayar Toplamama Yardım Eder Misiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun zamandır ofis bilgisayarı toplamak için araştırmalar yapıyorum ancak henüz tam olarak kendi seçimlerimle iyi bir bilgisayar toplamaya cesaret edebileceğim seviyeye gelemedim. Ofisimiz için bilgisayar toplamak istiyoruz. İşlemciyi çok yoran uygulamalar, render yahut proglamlama hususlarıyla hiçbir alakamız yok... Sadece dilekçe yazıyoruz.

6000 liraya kadar, nazaran hızlı bir işlemciye sahip, ekran kartı almamızı gerektirmeyecek, işlerimizi görebilecek bir sistem tavsiyenizi rica ediyorum.

Şu an aklımda dahili grafik barındırması nedeniyle işlemci olarak Intel Core i3-12100 var.

Ofis İhtiyaçları İçin Bilgisayar Toplamama Yardım Eder Misiniz?www.incehesap.com
    Intel Core i3-12100 3.30GHz 4 Çekirdek 12MB L3 Önbellek Soket 1700 İşlemci - incehesap.com
    https://www.incehesap.com/intel-core-i3-12100-3-30ghz-1700-islemci-fiyati-55102/?ref=go&utm_source=epey.com

Bu işlemcinin amacıma uygun olup olmadığı, uyumlu olabilecek anakartları ve genel tavsiye ve eleştirilerinizi merak ile bilgisayar başında bekliyorum. Teşekkür ederim, iyi forumlar :)

• İşlemci öncelikli değil de, ssd kullanılan bir sistem sizin işinizi çözecektir.

Sinerji UHD630 Intel Core i3 10100 8GB 240GB SSD [İş Bilgisayarı] , W-HS-0012

Sinerji AMD APU Ryzen 5 2400G 8GB 120GB SSD [Ofis Bilgisayarı] , W-HS-0011

Alternatif sitelerden muadil hazır sistemlere bakabilirsiniz.

• * En Ucuz Ofis ve Oyun Sistemi Toplama Rehberi & En Ucuz İşlemciler ve Ekran Kartları | DonanımHaber Forum (donanimhaber.com)

01 - İşlemci (AMD) : A8-9600 APU veya Athlon 3000G

02 - Anakart (AMD) : A320 veya B450 yongalı

01 - İşlemci (İntel) : Celeron G5905 / G5925 veya Pentium Gold G6400 / G6405

02 - Anakart (İntel) : H410 veya H510 yongalı

03 - Bellek : 8GB 2666MHz

04 - SSD sabitdisk : 240- 256GB

05 - Kasa + PSU : 500W PSU'lu

06 - Ekran Kartı : dahili

• yardımınız için teşekkür ederim, şöyle bir kasa topladım bakıp yorumlarsanız çok memnun olurum

• Ofis kullanımı için aslında All in one PC'ler tam biçilmiş kaftan,araştırırken bütçenize uygun bir tane yakalayabildim;

Özellikleri ve işlemcisi bakımından ofis kullanımı için hayli hayli yetebilecek bir bilgisayar gibi görünüyor.Tabii toplama bilgisayar çok daha güçlü olacaktır bundan,ancak ofis kullanımlarında güce çok fazla ihtiyacınız olmayacaktır diye düşünüyorum,Office uygulamalarını da rahatlıkla çalıştırabilen ekranı da fena olmayan kompakt bir cihaz,güzel alternatif bence toplamaya.Sadece dilekçe yazacak iseniz,sizi 10 sene götürebilir Ofis İhtiyaçları İçin Bilgisayar Toplamama Yardım Eder Misiniz? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 20 Haziran 2022; 21:43:0 >

• PoloClassic75 kullanıcısına yanıt

SSD kapasitesi yeter mi

• Münebbih kullanıcısına yanıt

Hangi programları kullanacağına bağlı,ben evdeki bilgisayara almıştım vakti zamanında,içine 2 oyun+ihtiyacım olan bütün driverlar,office programlarının tamamı sığıyor,20 gb kadar boş yer kalıyor.Beni asıl düşündüren aslında RAM miktarı oldu,yine sadece dilekçe yazılacaksa bir şekilde kurtarır ancak ilerde upgrade isteyebilir.İşlemcisi yeni nesil olduğu için epey uzun süre kullanılabilirlik sağlar bence ofiste,çoğu programı da sıkıntısız çalıştırabilir.

• Asıl sorun ssdye ne attığınızdan çok windows güncellemeleri. Her güncellemede windows yedek alıp ssdyi şişirecek. Hele şu 6 aylık büyük güncellemelerde kurulu herşeyin yedeğini alabiliyor. Ofiste disk temizleme ile kim uğraşır?

Ayrıca 4 gb ram günlük kullanım için kesinlikle yetersiz. Tarayıcıda 3-5 sekme açınca 4 gb rami rahat doldurursunuz. İşlemci de mobil, bahse girerim ram anakarta lehimlidir ve boş slot da koymamışlardır. Bir şekilde anakarta ulaşılsa bile buradan gol yiyebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.