Şimdi Ara

Ofis 2016 da exel otomatik toplama olmuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, Ofis 2016 kullanıyorum, fakat satın aldığım günden beri exel de otomatik toplama yapamadım, google de denemediğim anlatım kalmadı ama olmuyor olmuyor, bana bu konuda yardım edebilecek arkadaş beni bu sorundan kurtaracak ve çok sevindirecek.

• Otomatik toplama dediğiniz işlem tam olarak nedir ?

Topla formülünde mi sorun var ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dosya / Seçenekler / Formüller de aşağıdaki ayarları kontrol edin.
    Ofis 2016 da exel otomatik toplama olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcan

Dosya / Seçenekler / Formüller de aşağıdaki ayarları kontrol edin.
    İlgilendiğin için çok teşekkürler dostum,aynısını bir kaç kez bende denemiştim ama olmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cdemir

Otomatik toplama dediğiniz işlem tam olarak nedir ?

Topla formülünde mi sorun var ?
    Exel toplama işlemini kendisi yapıyor, ama her nedense bendeki fis 2016 programındaki exel ile bunu başaramadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: refikilhan

İlgilendiğin için çok teşekkürler dostum,aynısını bir kaç kez bende denemiştim ama olmamıştı.

Alıntıları Göster
    şimdi oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: akcan

şimdi oldu mu?

Alıntıları Göster
    Hayır dostum, dedim ya Formüllerdeki otomatik bende zaten seçili idi ve olmadı.
  • Ben de akcan üstadın çözümünü önerecektim.
    Başka formüllerde durum nedir. Çarpma bölme eğer vb. formüllerde sonucu hemen veriyor mu ?

Topla fomülünü uygulayınca ilk 0 değeri verip excel dosyasını kaydedip, kapatıp açınca mı hesaplama yapıyor?

• quote:

Ben de akcan üstadın çözümünü önerecektim.
    Başka formüllerde durum nedir. Çarpma bölme eğer vb. formüllerde sonucu hemen veriyor mu ?

Topla fomülünü uygulayınca ilk 0 değeri verip excel dosyasını kaydedip, kapatıp açınca mı hesaplama yapıyor?
    Diğerleri çok gerekli oladığı için otomatik toplamada takılıp kaldım dostum. Ben sanırım toplama ile ilgili formüller nelerdir onları bilmiyorum. toplama yerini seçiyorum, girişten otomatik toplamı tıklıyorum toplama yerine "TOPLAM()" yazıyor enterlesem de olmuyor.
  • quote:

Ben de akcan üstadın çözümünü önerecektim.

Evet il değeri sıfır veriyor ama ben kapatıp açmadım.
  • refikilhan kullanıcısına yanıt
    Toplam degil de =Topla() olarak dener misiniz? Muhtemelen Toplam yazdığı için sorun çıkıyor..

Toplam almak istediğiniz hücreyi secip el ile =TOPLA( yazdıktan sonra toplam alınacak hucreleri seçin parentezi kapatın entere basın.
    Formül şuna benzer olmalı. =TOPLA(A1:A5)
    Yine de sorun devam ediyorsa. Office yüklenmesinde sorun olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cdemir -- 7 Ocak 2019; 18:42:26 >
  • quote:

Toplam degil de =Topla() olarak dener misiniz? Muhtemelen Toplam yazdığı için sorun çıkıyor..

Toplam almak istediğiniz hücreyi secip el ile =TOPLA( yazdıktan sonra toplam alınacak hucreleri seçin parentezi kapatın entere basın.
    Formül şuna benzer olmalı. =TOPLA(A1:A5)
    Yine de sorun devam ediyorsa. Office yüklenmesinde sorun olabilir.
    Şimdi onu da denedim dostum, ama yine olmadı, şimdi ayni exeli tamamen silip yeni bir deneme yapacağım.oda olmaz ise senin önerdiğin gibi ofis programını yeniden yükleyip deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.