Şimdi Ara

Office 365 öğrenci ve eğitmenlere ÜCRETSİZ. OneDrive 1Tb depolama ile (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.497
Cevap
280
Favori
277.098
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Azıcık baktım sistem tamamen üniversiteye bağlı. Öğrenciliğin sonlandırıldığı an erişemeyeceksin.
  • Arkadaşlar, şu linkini attığım konuya yardımcı olursanız sevinirim nitekim benimde sorunum bu office 365 ile ilgili.https://forum.donanimhaber.com/office-365-universite-hesabi-olmasina-ragmen-yasadigim-sorun--140332799#140340092
  • Benim merak ettigim ne kadar sureligine bu hakki veriyor arkadaslar? Her yil onay maili mi gelecek sinirsiz degildir herhalde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NeMiVaR kullanıcısına yanıt
    Bu sorunun cevabını bilen yok sanırım :) Fotoğraf albümlerim için kullanacaktım ama pek güven vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aoften mezun oldum 1 sene oldu Office devam ediyor

• aof den mezun olali 4 sene oldu dün akşam sifremi unuttum dedim ve e posta adresimi açtım, e posta adresi hiç silinmiyor galiba, öyle oluncada öğrencilik süresi kadar değil demektir.

• Kadima kullanıcısına yanıt
    hocam araştırdım da üniversite yönetiminin tüm hesaplara erişim yetkisi varmış. koskoca üniversite bununla mi uğraşacak denilebilse de burasi Türkiye

• quote:

Orijinalden alıntı: yumruyen

hocam araştırdım da üniversite yönetiminin tüm hesaplara erişim yetkisi varmış. koskoca üniversite bununla mi uğraşacak denilebilse de burasi Türkiye
    Normal dosyalar için sorun yok ama fotoğraf, video gibi şahsi dosyalar için sıkıntı tabi
    Teşekkürler bilgilendirme için. Google Photos'a devam o zaman :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yumruyen

Normal dosyalar için sorun yok ama fotoğraf, video gibi şahsi dosyalar için sıkıntı tabi
    Teşekkürler bilgilendirme için. Google Photos'a devam o zaman :)
  • aöf öğrenciliğimden ben de 1 tb aldım lakin erişim hakları olduğundan öylece boş duruyor. Google drive bir dönemler işletme yorumcularına 1 tb alan veriyordu. Yok mu yine öyle bişey ?
  • En kötü sistemdir. Toplu dosyanızı dahi silemez veya başkasına yollayamazsınız. İnanılmaz yavaştır. Tavsiye etmem. 1 TB alana google one'dan para alıp verin daha iyidir.
  • Anadolu üniversitesi ve Çukurova üniversitesi’nden nasıl alıyoruz yapan arkadaşlar söyleyebilir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Ben aoften mezun oldum 1 sene oldu Office devam ediyor
    Anadolu üniversitesi’nden nasıl aldınız ? Hangi işlemleri yapacağız ?

• beyler ben mezun olali 4 sene olmuştu e posta adresimi şifremi hatırlamıyordum,

https://login.anadolu.edu.tr/?url=http://www.anadolu.edu.tr/e-posta/islemler/kisisel-hesap-yonetimi/login

sayfasina girmeye çalıştim, şifremi unuttum ile cep telefonu numaramla şifre belirledim. yukarıdaki. linkte hesabınıza tanımlı eposta adresi varsa altta görünüyor,
    belirlediginiz sifre ayni zamanda e posta şifresi oluyor..

@aof.anadolu.edu.tr. e posta ile onedrive e üye olduğunuz zaman otomatik 5 office ve 1 tb bulut depolama aktif oluyor.

• merhaba arkadaşlar.

ben de üniversiteden mezun olalı uzun yıllar oldu. okulumun verdiği e-posta adresiyle bu hizmetten faydalanmayı düşünüyorum. özellikle onedrive kısmından. ancak kafamı karıştıran nokta güvenlik kısmı.
    malumunuz okulların e-posta hizmetinde kullandığımız şifre ile office 365 uygulamalarına bağlanabiliyoruz. okullarda görev yapan personeller e-posta şifrelerini görebildikleri sürece verilerin gizliliği ve güvenliği bence söz konusu olamaz. kaldı ki office 365 parola değişikliğine izin vermiyor. bunun için üniversite ile iletişime geçilmesini söylüyor.

yakın zamanda microsoft comunity kısmına sorulan bir soruya linkteki gibi cevap vermişler. ancak beni pek tatmin etmedi.

açıklama

kafamdaki soru işaretleri gidinceye kadar kullanmamaya karar verdim.

sizlerin bu konudaki görüşü nedir acaba?

• salur kazan S kullanıcısına yanıt
    Kurumlara bağlı olan epostalarda bu durum hep vardır. Bir işyerinin sağladığı eposta adresi de sistem yöneticisi tarafından sıfırlanıp içerik görüntülenebilir. Okullarda da bu durum böyle. Hatta şifreleri biz değiştiremediğimiz için onlar herşeyi bilip görebiliyor. Malum kurumdan atılan mailin veya depolanan dosyanın yasal bir sorumluluğu var. Bu nedenle yasal bir işlem gerektiğinde sorgusuz sualsiz hesaplarınıza girilebilir. Bunu kabul ederek hesabı açıyoruz.

Ama şöyle düşünün normal şartlar altında bir topluluk ne kadar kalabalıksa sıradan hesaplar o kadar önemsizleşir. Yani IT ekibi sizi tanımıyorsa, adınıza pozisyonunuza özel bir ilgisi yoksa neden sizin eposta veya onedrive 'ınıza girsin ki? Düşününce bunu free accountlarda gmail deki hotmaildeki sıradan mühendisler de yapabilir.

Tabii en doğrusu 1. derecede önemli kişisel verileri bu tip yerlere koymamak. Eldeki bitlocker'la şifrelenmiş taşınabilir harddiskin veri güvenliğini hiç bir free hesap sağlayamayacaktır.

• Edu mail olmasi sart degil edu mail destegi veren siteler var ucretsiz bir sekilde yapiyorsun omur boyu kullanim isteyene yollayabilirim

• blackshine kullanıcısına yanıt
    Şifre değiştirme meselesi tamamen okulunuz ile Msoft arasındaki anlaşmaya bağlı. Ben değiştirebiliyorum mesela rahatlıkla. Güvenlik meseleside aynı şekilde. Okul anlaşmayı yaparken eğer tüm erişim şeklinde yaptıysa anlaşmayı bütün dosyalarınıza erişim sağlayabilirler, şifre sıfırlamaya felan gerek olmaz. Ancak bu durumu genelde düşük seviye IT çalışanları tam olarak bilmiyor. Önemli ve hassas dosyalar saklanmamalı açıkçası.
  • Gençler Office 365 Ev kişi başı 100 tl nasıl? Fırsat mıdır?
  • LimitsiztrickBlog L kullanıcısına yanıt
    Merhaba arkadasim
    Bu site linkini bana atabilirmisin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.