Şimdi Ara

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği'nden sonra ne yazılmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar hedefim Boğaziçi'ydi ama olmadı. MF-4 sıralamam 4106 geldi. Sizce ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği tutar mı? Geçen yılki sıralaması 4390'mış. Sizce sonraki tercihe ne yazılmalı? İTÜ'ye pek sıcak bakamıyorum. Bilkent %50 mantıklı mı sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Non-Fiction kullanıcısına yanıt
    eğer parası sıkıntı değilse bilkent yaz.
  • para varsa yapıştır bilkenti.
  • İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği %100 İngilizce yazılmalı

Konu kilit
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozanbilg

eğer parası sıkıntı değilse bilkent yaz.

Çok büyük sıkıntı değil aslında. %50 13.000 tl civarına geliyor yıllık. Ama fazladan yük olmak da istemiyorum.

• Boğaziçi'ni bilgisayar mühendisliği için pek büyütmeyin. Para sıkıntısı yoksa bilkent yazabilirsin. ODTÜ'nün mühendislik ile ilgili olanakları daha fazla. Bilkent olmazsa, geriye İTÜ kalıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: RickyMartin1907

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği %100 İngilizce yazılmalı

Konu kilit

İTÜ anlam veremediğim bi şekilde uzak geliyor bana. Isınamadım neden bilmiyorum.

• Hocam aynı durum bende var. İtüye hiç ısınamadım gitmek istemiyorum. Sıralamam 4700. Odtü bilgisayar inşallah tutar ama dediğiniz gibi 4390 geçen yılki sıralaması. İnşallah gelir hocam ya. Sizinki kesin gelir bence %100. Sizce benimki gelir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

Boğaziçi'ni bilgisayar mühendisliği için pek büyütmeyin. Para sıkıntısı yoksa bilkent yazabilirsin. ODTÜ'nün mühendislik ile ilgili olanakları daha fazla. Bilkent olmazsa, geriye İTÜ kalıyor.

Bu sene mezun senemdi ve hedefim Boğaziçi'ydi. Ygs'ye göre çok geriye düştüm. Bilkent %50 her türlü tutar sıralama olarak 9 bin civarında. İlk tercihim ODTÜ ama sonrasına karar veremedim işte bir türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: alikara123

Hocam aynı durum bende var. İtüye hiç ısınamadım gitmek istemiyorum. Sıralamam 4700. Odtü bilgisayar inşallah tutar ama dediğiniz gibi 4390 geçen yılki sıralaması. İnşallah gelir hocam ya. Sizinki kesin gelir bence %100. Sizce benimki gelir mi?

Hocam kontenjanlarda artış ya da azalış yok ama bir önceki aene 4800'dü sıralama. Belki biraz oynayabilir.

Anladım hocam. Peki bir önceki sene 4800 olduğunda kontenjan çok muydu şimdiye göre? Yoksa o zaman da mı aynıydı?

• alikara123 A kullanıcısına yanıt
    Aynıydı hocam değişiklik olmadı.

• odtü gelir bence
  • Vallaha bu sene ilk 10 bindekilerin çoğunun tıpı tercih edeceği görüşündeyim. İnşallah öyle olur da benim gibiler istediği mühendisliklere istedikleri üniversiteye yerleşirler. Biraz bencillik gibi oldu ama olsun

vazgeçirmek gibi olmasın ama orası özel okul olduğu için yemek, yurt vs. için çok para harcarsın. iyi düşün derim ben.
  • alikara123 A kullanıcısına yanıt
    İnşallah öyle olur da yerleşiriz istediğimiz mühendisliklere
  • Ozanbilg O kullanıcısına yanıt
    Bunlar da aklımda bir yandan onları da düşünüyorum.
    okulun yurdunda felan kalırsan 20 ye yaklaşır haberin olsun. ama kıytırık biyer değil değer bence sıkıntı değilse
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.