Şimdi Ara

Odeabank Oksijen Hesap %22.50 Nisan 2019 (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
699
Cevap
24
Favori
72.813
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oksijen hesapta hesap isletim ucreti aliniyor mu ? Yada baska bir masragf var mi eft disinda ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • XII kullanıcısına yanıt
    100.001 TL olduğu zaman 14.5 oran düşüyor hocam..!

Bi nevi hoşgeldin faizi yani ve 100.001 TL altı olan miktarda ise eft ücreti çıkıyor. (4 TL standart 8 TL ise saat 16:00 dan sonra)

Telden 'OKSİJEN HESAP' açtığımda söylenmişti. (Şube ile Tel ve Net bankacılığı farklı farklı açıklamalar yaptığı için hesabıma para yatırmadan direk kapattım)

ÖZET : Bir nevi paranıza bağlı bu durum 100k altı ise eft ücreti var ve 4000 TL paranız boş bir şekilde bekliyor faiz yok ama 14.50 oran ile gecelik faiz alıyorsunuz , 100k üstü ise eft ücreti yok 4000 TL paranız boş bir şekilde bekliyor faiz yok ve 'düşük oranla' gecelik faiz alıyorsunuz...!

İŞTE ÖYLE GARİP SAÇMA VE DOLAYLI YOLDAN WEB SAYFASINA AÇIKLAMA KOYMADAN MİLLETİ KAZIKLAYAN BİR BANKA..!
  • starfield kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi, 104.000 TL'ye kadar günlük %14.50 faiz alınıyor.
  • ftokan F kullanıcısına yanıt
    Telden Oksijen hesap açtığımda m.t. söylediğini yazdım buraya.

Hem yazımı detaylı okuduysan para yatırmadan 3-4 gün içinde kapattım.

Şube , tel ve net bankacılığı farklı farklı bilgiler verdiği için...!

104.000 TL diyelim günlük veya gecelik 14.50 veriyor peki 104k üstüne ?

İşte KAZIK BURADA BAŞLIYOR..! WEB SAYFASINDA BÖYLE BİR BİLGİLENDİRME YOK...!!!

Siz biliyorsanız yazın buraya millette bilgilensin ona göre parayı bağlasın ?

104k üstü ne alıyor yazın , neden bunu yazmıyorsunuz ?

Çünkü hem bankanın hemde sizin işinize geliyor dimi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starfield -- 12 Eylül 2017; 21:11:25 >
  • wertyuo W kullanıcısına yanıt
    Hesap işletim ücreti almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bankayı savunmak için yazmıyorum ama m.t.ler çok bilgili olmuyor. Buradan sorsaydınız size söylerdik. Kaldıki internetten oksijen hesap yazar yazmaz ne kadara ne oran verdiği çıkıyor. Ben 1 yıla yakındır kullanıyorum. Sıkıntı görmedim.

Not:10 farklı banka ile çalışan biri olarak yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi original_life -- 12 Eylül 2017; 21:30:12 >
  • original_life kullanıcısına yanıt
    Hocam hepsine aynı soruyu sordum.

Şubedeki m.t.ler teldeki m.t.ler hepsi birbirinden farklı 2 banka gibi cevap verdiler.

Eğer kendi ürününü sana 14.50 veriyorum gel diyorsa kenarında veya köşesinde açıklayıcı bir şekilde yazması gerekir.

Mevduatı az olur 14.50 oran değişmez ise uzun dönem alır tamam , peki yüksek mevduatı olanlar ?

Eskiden yazıyordu sitesinde herhalde sinek avlıyor olacaklar ki bütün bilgilendirmeleri silmişler.

AKBANK , ING BANK DEVLET BANKALARI VE DANDİK FİBADA BİLE YAZIYOR. MEVDUAT ÜRÜNÜ ŞU KADAR FAİZ İÇİN ŞU TARİHE KADAR VEYA ŞU KADAR TUTAR KALICAK VS DİYE.

DİREK T.C. NO VS VS BİLGİLERİ İSTEYİP OLDU BİTTİYE GETİRME PEŞİNDELER , BEN BUNU MİLLET BİLİNÇLENSİN DİYE YAZIYORUM.

Siz 1 yıl çalışmışsınızdır sıkıntı olmamıştır az mevduatınız olduğunu için belkide ? Muhim olan 10 banka ile çalışmak değil ki , muhim olan bankada 4-5 ev tutarında mevduat çalıştırmak

Bir gün için 104k'dan daha fazla mevduat bulundurursanız Oksijen hesabınızda, mevduat oranının ne olduğunu görebilirsiniz.

Ben biliyor olsaydım yazardım. Yazmamak neden işime gelsin? Onu ise hiç anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ftokan -- 12 Eylül 2017; 23:22:43 >
  • ftokan F kullanıcısına yanıt
    DOLANDIRICILIK AMACI GÜDEN 14.50 VERİYORUM DİYİP SİTESİSİNDE HİÇBİR AÇIKLAMA BULUNDURMAYAN , MEVDUAT YÜKSEK OLUNCADA 'AZ FAİZ' VERİP GEÇİŞTİREN SÖZDE BANKAYLA İŞİM OLMAZ...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi starfield -- 12 Eylül 2017; 23:32:38 >
    haklisiniz aciklamalari gerekirdi ama suan 70 bin 100bin arasi icin en mantikli bankalardan biri %13.75 civari orana denk geliyor ve sürekli böyle devam ediyor, neden 100binle sinirladiklarida cok acik ayni bankada 100binden yuksek cogu bireysel tutmuyor zaten tmsf fonu yüzünden cok yuksek mevlasi olan veya kurumsallarda ozel teklifler aliyor onlarida ilgilendiren bi durum yok yine soyluyorum öyle bi açıklama yoksa haklısınız ama ortaligi yikip dokmeninde bi alemi yok bence ing 1 yildan sonra gayet mantikli bi banka,70 binim olsa gecebilirdim kullanmadigim halde disardan baktigimda yorumum bu şekilde

edit: simdi baktim ana sitelerinde oranlar var ve yayinlamislar m.hizmetleri bilmiyor olabilir ben 2 3 bankada bununla karşılaştım hos bi durum degil ama boyle maalesef ana sitelerinde mevduat oranlari bölümünde oranlar verilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 12 Eylül 2017; 23:52:25 >
  • Safari tarayıcı ile oksijen hesap yazdım. İlk sayfada çıkanın ekran resmini atıyorum. Arkadaşın başına gelen olay kötü olmuş, ama saklıyorlar bilgi yok ithamları yanlış. M.t. leri kötü bilgisiz bu doğrudur.

• Arkadaşlar e turuncu ya sayfasından başvurdum ve onaylandı. Kurye kartı getirmeden hesaba eft ile parayı atsam parama faiz işletebilir miyim? İlla ki kartın gelmesi gerekiyor mu?

• donnie.darko D kullanıcısına yanıt
    bence beklemek gerekiyor bende bu gün başvurdum .ama saçma bir uygulama diger bankalar aşmış bu olayı hemen kullanabiliyorsun..sizin geldimi kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: starfield

E-turuncu nun 13.75 oranı odeanın 14.50 oranından daha yüksek !

Üstelik e-turuncuda şart şurt yok paran ne kadarsa kuruşu kuruşuna günlük işliyor..!

Eft/Havale ücretide almıyor odea gibi..!

Ek olarak ; 4 aydan bu yana kullanıyorum ne eft de nede havale de ücret talep edilmedi ve faturalarımı elle ingbank net bankacılığından yatırdığımda ise '0' komisyon alındı...!

Hesap işletim ücreti için bir şey diyemem ama faiz oranını kaba olarak hesapladım. 100.000 TL için konuşursak Odeabank'ta 4000 TL için faiz işlemediği için paranın 96.000 TL'si işlem görüyor. Bu da hesaplarıma göre %13,93 gibi bir orana denk geliyor. Yine ing'in oranından yüksek.

75.000 TL için konuşursak Odeabank 4000 TL'ye faiz uygulamayacağı için oran daha da düşecektir. Hesaplarıma göre Odeabank 4000 TL'ye faiz uygulamayacağı için yıllık faiz 71.000 TL üzerinden %13,73'müş gibi olur.

Bu durumda ilk kez hesap açacak olanlar için eğer mevduatları 75.000'in altındaysa kesinlikle İNG daha mantıklı olacaktır.

Odeabank'ın 100.000 TL üzeri hesaplara uyguladığı faiz oranları da düşünülünce maalesef 14.50'in bir matematik oyunu olduğunu görülüyor.

Tabi bu önemli bir konu değil. Ben mevduatıma bakarım ay sonunda bankanın bana getirisine bakarım. Gerisi çok önemli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prestiggge -- 24 Eylül 2017; 20:31:45 >

• prestiggge P kullanıcısına yanıt
    Hocam müsadenizle ufak bi düzeltme yapmak istiyorum. Odeabank oksijen hesap avantajlı faiz oranı 104000 TL'ye kadar devam ediyor. 100000 TL limit her gece vadesizden vadeliye aktarılan miktar için geçerli. Yani 4000 TL vadesizde kalırken her gece vadeliye aktarılan para 100000 TL'nin altında olduğu sürece 14.50 oranında faiz işliyor.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt

• Tam 4 lira EFT ücreti alınıyor. 4k tutarın vadesiz de tutulduğu düşünülürse kesinlikle ING şu an en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhasturk

Tam 4 lira EFT ücreti alınıyor. 4k tutarın vadesiz de tutulduğu düşünülürse kesinlikle ING şu an en iyisi.

Vadeli için öneririz nedir?

• Benden eft alınmıyor.

• 70000TL için hangisi tercih edilmeli beyler ?
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.