Şimdi Ara

Odeabank Oksijen Hesap %22.50 Nisan 2019 (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
699
Cevap
24
Favori
72.812
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benim diyen muslumandan hayat tarzi olsun bakis acisi olsun elhamdülillah bir tik daha musluman oldugumu dusunuyorum ama kaliplarada takilip saplanip birilerinin muridligini kapip şakşakciliginida yapmam yapanada musluman demem hatta dine ve allaha karsi şırk kosan meczup olarak bakarim.allah insana akil ve mantik vermis dusunmeyi ve dusunceyi gelistirmeyi biz insanlara birakmis.bu sebeptendirki szn bakis aciniz sadece "faiz" kelimesine takilarak altinda bgnku ekonomi anlayisindan neyi temsil ettiginden bihaber,ifade olarak boyle yaziyor oyleyse o haram digeri helal bakis açışıni bnm aklim ve mantigim almiyor sizinki aliyorsa hayatta basarilar ama bana kalirsa faiz haramsa doviz alip satmakda haram hatta duble haram.ha keza onlarca yuzlerce mulku olupta sirf rant yapsin diye stokculuk mantigiyla bekleten,israf edenlerde buyuk gunahkardir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen sene aldığım bir malı bu sene 2 katı fazla fiyatla alıyorum.

Ama faiz haram oluyor!

Benim param geçen seneye göre erimiş gitmiş.

Ama faiz haram oluyor!

O zaman bunun haram olduğunu kim belirlediyse benim paramın değerine sahip çıksın, hiçbir şeyin fiyatı artmasın;
    ondan sonra faiz haramdır deme hakkına sahip olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OxBlue -- 28 Mart 2017; 23:26:10 >
  • dj.trust.06 D kullanıcısına yanıt
    aynı zamanda yabancı bir ülkenin parasını alarak onu finanse etmek ne kadar doğru o da ayrı bir konu.hele ki bu ABD doları ve AB eurosu gibi müslüman kanına batmış ülkeler ise.bunlar bilmiyorlar mı ki her aldıkları döviz müslümanlara sıkılan kurşunlara, bombalara ortak olmaktır.söyleyin şimdi hangisi haram sayın hocalar.
  • Bu faiz değil enflasyondan parayı bir nebzede olsa koruma oranı %70 faiz oranı olsa buna haram faiz denilebilirdi ama %13 ancak paranın değerini koruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • möhendist kullanıcısına yanıt
    banka faizi hakkında söylediklerinde bende şüpheliyim ,o nedenle zarar ettiğim halde vadeliye yanaşmıyorum
    lakin döviz konusunda sizde çok yanlış düşünüyorsunuz (şimdi burada geniş geniş anlatırım ama başkalarının itirazları yükselecektir)

ona bakarsanız Hayrettin Karaman'da enflasyon oranında kalan kısmı faiz değildir diye fetva vermişti
    ki bu ülkede bankalar hiçbir zaman müşteriye kendi kazancından fazla faiz vermez (yani vatandaş hiçbir zaman enflasyon üzerinde gelir elde edemez)

yukarıda verdiğiniz ayetler her zaman benim gözümün önüne gelir ve kimseye banka getirisini tavsiye edemem ama her koyun kendi bacağından asılır

tabi ona bakarsanız İslam'da enflasyon diye bir kavram da yoktur

yani bu işte fetva vermek çok sağlıklı görünmüyor
  • En parayı tek geçerim valör yok gecelik faiz var ucretlerde kesinti yok

• möhendist kullanıcısına yanıt
    Hadi bi git kumda oyna ya

• quote:

Orijinalden alıntı: FKILIC

quote:

Orijinalden alıntı: adminastör

Arkadaşlar paramı yatırmayı düşünüyorum ama özel banka güvenemiyorum yarın öbür gün bir şey olur ne diyorsunuz duruma?

100bine kadar mevduatlar devlet güvencesinde tüm bankalar için geçerli

Hocam güncel kaynak var mı 2017 kapsayan?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar paramı yatırmayı düşünüyorum ama özel banka güvenemiyorum yarın öbür gün bir şey olur ne diyorsunuz duruma?

100k e kadar devlet koruması altında.
    Kaynak google :D
  • quote:

quote:

quote:

http://www.tmsf.org.tr/sss.tr

• Bankadan yana sıkıntısı olan arkadaşlar odeabank 2016 yılını Türkiye nin en büyük 9. Bnkası olarak kapattı. + bank of audi sl iştiraki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    Oksijen Hesap’ınızdan tek seferde 3.000 TL karşılığı işlem yaptığınızda her ay ücretsiz 2 sinema bileti size gönderiliyor.

Şartlarda vu yazıyor. Anlamadım.

Sinema bileti kazanmak için 3000 tl işlemli alışverişi yapmak gerekiyor

• komikadam kullanıcısına yanıt
    Alışveriş değil hocam başta ben de öyle sanmıştım ama EFT Havale'den başka işlem yapmadığım halde her ay sinema biletini yolluyolar.

• Anxiolytic kullanıcısına yanıt
    3000 tl öylece hesapta durması yeterli mi Yani?

Eğer durması yeterliyse 30 gün şartı varmi acaba 1 hafta falan dursa olurmuki

• komikadam kullanıcısına yanıt
    EFT, Havale, para çekme gibi işlemler dahil yani 3000 TL yatırıp aynı gün hesaptan çekseniz bile bu işlemi gerçekleştirmiş sayılırsınız diye düşünüyorum. Deneyip görmek lazım.

• Her ay 3000 havale yapiyorum, kendi ailemden hesaba.

Onuda geri gonderiyorum.. 4 bilet geliyor.

• MUTAF kullanıcısına yanıt
    Yurdumun insanında çözümler bitmez...
  • 3000 TL' yi 1 ay boşta yatırmak mantıklımı sizce ? Sinema bileti 2 tanesi 15-16 TL' den bulunabiliyor.
  • 100 bin tl üzeri 13,50 oran veriyor şube
    ist-gop
  • MUTAF kullanıcısına yanıt
    Umarım Ankara GOP da verir..2 hafta kaldı.Yoksa fibabanka yolu görünüyor bana..
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.