Şimdi Ara

Vodafone 700 MHz frekans kullanıma açılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
1
Favori
1.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün gerçekleşen 2030 Dijitalleşme vizyonu toplantısından satır başları

Vodafone Türkiye: Fiber altyapı yatırımı için teşvik gerekiyor.

Bir an önce 700 MHz frekans kullanıma açılmalı.

Trafik yoğun. Ek frekans tahsisi yapılmalı.

5g'ye göre mevcut 3G alt yapısı %10 enerji kaybı yaşatıyor.

Vodafone’a göre 3G tamamen bitirilip 5G gelmeli. Ek 4.5G frekansları da açılmalı.

https://www.iha.com.tr/istanbul-haberleri/vodafonedan-2030-icin-dijitallesme-vizyonu-28720246

Vodafone 700 MHz frekans kullanıma açılmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Birkanbey -- 16 Ağustos 2023; 22:41:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone çekilir zarar ediyor diyenlere cevap niteliğinde olmuş toplandı

• yani diyor ki, biz yatırım için elimizi cebimize atmayacağız, devlet yani vergi mükellefleri para versin.

• 700 mhz ne oluyor?

• Daha 2g yi bile oturtamamış bir şirketten masallar…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • İşte Vizyon

• tekst79 T kullanıcısına yanıt

Genelde frekans duştukce kapasite azalır ama kapsama artar. Vodafone genelde 800 mhz de bu yüzden 4g hızları daha düşük.

• Dogecoin kullanıcısına yanıt

900 Mhz 4g yayını da yapıyor, vodafone kapsamaya oynuyor hız önemsiz.

• Fiber altyapı için teşvik gerekiyormuş, kendi abone yükün, seni teşvik edemiyorsa devlet ne yapsın. Ortak altyapı şirketi kurulamıyor bu ülkede o anlaşıldı, daha ne bekliyorsun... Kur altyapını...

• sis651 kullanıcısına yanıt

en büyük problem belediyeler, turkcell ve telekom devlete ait olduğu için işleri kolay. vodafone izin alması çok zor

• Çok alakası yok hocam. Para ya da oy gelecek yerde uğraştırmaktan sakınmıyor belediye. Burada tüm Vodafone istasyonlarına fiber gidiyor, şehrin büyük kısmında Vodafone'un fiberi var. Ama baz istasyonu dikecek olsunlar, halkın tepkisi başladığı gibi belediye başkanları da adayları da azıyor hemen engellemek için. Operatör farketmiyor. Ha bir yere kurulduğunda da çaktırmadan diğer operatörler de oraya kuruyor zaten.

• Cevap niteliği mi? Kağıt üzerinde biz de hazırlarız bunları. Devlet teşvik versin demek kolay, ne karşılığı verecek devlet sana teşviği? Derse ki ben Anadolu ya açılıyorum, fibersiz il bırakmam bak o zaman helal olsun dersin. Aksini iddia ediyorlarsa medyamerkezi.vodafone.com.tr üzerinden fiber yayılma planlarını da açıklayabilirler iller bazında.

Ek frekans açılmasına bir şey demiyorum orada teknik sebepler var belli ki. Buna bir yorumum yok. 3G komple kapatılmalı derken BTK verilerine göre telefonu LTE desteklemeyen bir sürü abone var onlar ne olacak bilemiyorum. Ayrıca telefonu 5G desteklemeyenleri de saymıyorum. 2030 a kadar 5G ye geçtik diyelim kaç kişi 5G li telefon almış olur o yıla kadar? Bunları da düşünmek lazım.

Dersen ki 2030 a çok, yıl 2010 ken de 2023 için çok var diyorduk. Göz açıp kapayana kadar geçti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 31 Ağustos 2023; 13:6:6 >
  • power-pc P kullanıcısına yanıt
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

belediyeler bu işi rant olarak görüyor,fahiş rakamlar istiyorlar, bu işi belediyelere bırakmamak gerekiyor. teşvik isteniyorsa kazı ücretsiz olmalı,sadece yol tamiri zorunluluğu getirilmeli.

• power-pc P kullanıcısına yanıt

Ruhsat harcının tavanı ve tabanı belli. Kimse kimseden fahiş para isteyemez. Diyelim istedi, yargı ne için var? Kazıya zaten para alınmıyor, alınan ruhsat bedeli yolun tamiri için alınıyor ve bu amaçla harcanacağı beyan ediliyor zaten. Belediyelerin bu işlerden kâr ettiğini sanmıyorum ama eğer şu belediye kâr ediyor derseniz onu tartışabiliriz.

He şu da var, Büyükşehir belediyesi yetkisindeki alanlar ile, ilçe belediye yetkisi alanlardaki bedeller farklı olabilir. Büyükşehir olan iller ve olmayan iller farklı olabilir ücret açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 31 Ağustos 2023; 22:50:1 >
  • Vodafone 5G hayalleri kurmadan 3G'den daha yavaş ve sorunlu olan LTE kapasitesini düzeltsin , numaramı bazen vodafone'a taşımaya niyetleniyorum arkdaşların hatlarından test vs yaptığımda hemen vazgeçiyorum

• Vodafone iclerinde en akilli kapsamasi ve duzgunu Turkcell sirf guzel pazarlama taktikleri hala 2023’de cekmiyor diyenler yanli yazilar yaziyor ben yaklasik 1 yildir Turkcell’e gectim cihazim iphone 14 pro inanin hic farki yok internet hizinda cekim kalitesinde bir suru yere gidiyorum sehir disi vs.

• ckm kullanıcısına yanıt

Test hizi cidden hikaye hic bir fark yok

• NegroBlanco kullanıcısına yanıt

Turkcell’in o büyük şehirlerin merkezlerinde verdiği 150-200-300 mgbt hızları küçük şehirlerde hiç göremiyoruz, gittiğim küçük şehirlerde bütün operatörlerin hızı ve kapsama alanı birbirine yakın.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

belediyeler bu işi rant olarak görüyor,zorluk çıkarıyorlar. kazı izinleri şehircilik bakanlığına devredilmeli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.