Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (339. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
504.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: audioslave

arkadaşlar merhaba
    yeni evli bir çift olarak sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    mantolama yapılmış yaklaşık 130m2 lik bir evimiz var. 2012 model baymak luna5 20640kcal kombimiz var. alt komşumuz bütün bir kışı tek odada klimasıyla yaşamakta. yani alt taraftan hiçbir fayda görmüyoruz. kombisini sadece sıcak sudan faydalanmak için kullanıyor. biz ise kasım ayında yaklaşık 350m3 gaz tüketimiz oldu ki daha kar yere bile düşmedi. ev çok güneş alan bir yer de değil maalesef. 1.katta ve etrafında binalar var. gaz tüketimimiz bu ay çok fazla olmasına rağmen evimizde bir türlü sıcakılığı yakalayamdık.

kombiyi kullanımımız mı yanlış kombimiz mi eski bilmiyoruz. gündüz evde olmadığımız zaman 20 dereceye getiriyoruz akşam geldiğimiz ki saat 7 oluyor, 40a çıkarıyoruz. gece yatarken de 30a düşürüyoruz sabahta saat 7gibi 20 ye düşürmekteyiz. evde oda termostatı veya akıllı vanamız yok.
    nasıl bir yol izlemeliyiz ki evimizi sıcak tutalım.

bir ay da 350-400tl gaz alıp evi ısıtamamak fena halde canımızı sıkmakta. neler yapmallıyız?

Kaliteli günlük program yapabilen bir oda termostatı almanız lazım mesela honeywell cm707,siemens rev24,danfoss tp 5001

Oda termostanın monte edileceği yer önemlidir buna referans noktası denir genellikle yaşam odası kombiye çok yakın değilse buraya monte edilir yerden en az 1.5 mt yükseğe ve herhangi bir ısı kaynağına uzak olmalı.çalışıyorsunuz programı ona göre ayarlarsınız sabahtan siz eve gelene kadar evi belli bir ısıda tutar

Siz evde olduğunuda 2 3c yükselir

Bir de evde her petek eşit oranda ısınmaz kombiye yakın iyi ısınan bir kaç peteğe kaliteli termostatik vanalar takılabilir

Böylece en uzaktaki petekler daha iyi sirküle olur.sıcaklık homojen dağılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

arkadaşlar merhaba
    yeni evli bir çift olarak sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum.
    mantolama yapılmış yaklaşık 130m2 lik bir evimiz var. 2012 model baymak luna5 20640kcal kombimiz var. alt komşumuz bütün bir kışı tek odada klimasıyla yaşamakta. yani alt taraftan hiçbir fayda görmüyoruz. kombisini sadece sıcak sudan faydalanmak için kullanıyor. biz ise kasım ayında yaklaşık 350m3 gaz tüketimiz oldu ki daha kar yere bile düşmedi. ev çok güneş alan bir yer de değil maalesef. 1.katta ve etrafında binalar var. gaz tüketimimiz bu ay çok fazla olmasına rağmen evimizde bir türlü sıcakılığı yakalayamdık.

kombiyi kullanımımız mı yanlış kombimiz mi eski bilmiyoruz. gündüz evde olmadığımız zaman 20 dereceye getiriyoruz akşam geldiğimiz ki saat 7 oluyor, 40a çıkarıyoruz. gece yatarken de 30a düşürüyoruz sabahta saat 7gibi 20 ye düşürmekteyiz. evde oda termostatı veya akıllı vanamız yok.
    nasıl bir yol izlemeliyiz ki evimizi sıcak tutalım.

bir ay da 350-400tl gaz alıp evi ısıtamamak fena halde canımızı sıkmakta. neler yapmallıyız?

Oooo bu ayda daha 350 gaz parasi... Cok cok fazla. Kara kışta siz 700-800 gaz parasi ödersiniz.

Muhakkak oda termostati almalisiniz.

Programlanabilir ozellikle. Hatta kablosuz alin butceniz elveriyorsa.

Kablolu isterseniz: Honeywell CM707, Siemens Rev24

Kablosuz isterseniz:San-Tek, Honeywell CM727, Cosa, Siemens Rev24RF(biraz pahali)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Yerden ısıtmalı, çatı dubleks 3+1 yalıtımlı evim için Ariston premium class evo30 kombime ht100 almıştım.

Forumda da bu konuda uyarılmıştım ama alınmıştı bir kere.

Kombi dün geceden beri sürekli çalışmış olmalı ki 20m3 yakmış bir günde, atacağım çöpe.

Haftalık günlük ayarlanabilir fiyat performans ürünü ne kullanıyorsunuz..? Hassasiye +/- 0.5 kurtarır mı!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • audioslave kullanıcısına yanıt
    Hocam 20 ve 40 kazan sıcaklığı sanırım ? Bu kadar düşük sıcaklıklarda petekler kendisini zor ısıtır. Daha yüksek sıcaklıklarda da deneyip sayaçtan gaz takibini 24 saatlik olarak takip edebilirsiniz. Ayrıca oda termostatı da gerekli.
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Fiyat performans urunu santek al.0.1 hassasiyetli.veya cosa internetiniz varsa.

• Cosa 300tl çok geldi.

Santek bulamadım google da.

İn-therm mrl 300 e denk geldim onu ararken. Nasıldır?

• biuu kullanıcısına yanıt
    San tek konusu var oraya yaz ki Hasan hoca yardımcı olsun

• Merhaba abiler ve sevgili kardeşlerim . Güney ve bati cepheli oturma odamız -1 ve 4 derece aralığında 40 derece kazan sıcaklığında 19.0 ve 19.8 derece arasında değişiyor . Ot yok ve kombi dd atron ısınma değerleri kötü mü parke ve çift cam ve dış yalıtım mevcut . Müstakil ev . Çatı tavan arası boş ama çatıda membran var . Normal de 20 21 derece olması için ne gibi yalıtım tavsiyesi sunarsanız ?

• Barad-dûr kullanıcısına yanıt
    gardaş eviniz kaç m2. kaç metre petğin var. bunları yazarsan sağlıklı olur. görmeden şunları söyleyim. en az kullandığın oda-lar-a termostatik vana tak ve 2 ile 3 arasına (19-20 derece gibi) ayarla ayarla, o odalar bu dereceyi görünce su akışını kessin ve kombi diğer odalara daha fazla su sirküle ederek daha fazla ısınmasını sağlasın. kombi kazan sıcaklığını 45 e çıkar çok soğuk günlerde 55 e kadar yolu var. eğer kombin yoğuşmalıysa. hermetikse 70 e kadar yolu var. modülasyonlu ise kombin, zaten istenilen kazan sıcaklığına yaklaştıkça alev boyunu kısaltıp tasarruflu yanacaktır.
  • coolomar C kullanıcısına yanıt
    Gardaş yakıt ile sıkıntım yok benim , sadece yalıtım daha nasıl yapabilirim onu öğrenmek istiyorum . 60 M2 ev 6,2 petek uzunluğu . Diğer odalarda aynı sıcaklıkta 19 seyirlerinde.

Sürgülü pencereleriniz varsa aç kapa pencerelerle değiştirin, sürgülü kapi varsa alt ve üst boşluklarını izole edin. Banyo wc lerde menfez varsa dikey açılan pvc çift camlı pencere taktır. İstem dışı hava girebilecek yerler bunlar.

Çatı izolasyonu için membran yeterli mi peki ?

balkotrade.com/knauf-earthwool-044-cati-siltesi-10cm.html?gclid=EAIaIQobChMI_POpu5GC2AIVkcmyCh0JbA0UEAQYASABEgK66PD_BwE

Bu linkte catı izolasyon siltesi ozellikleri ve fiyat listesi var. 10 m2 si 40 lira. Cati 80-100 m2 civar olsa 350 400 liraya yapilabilecek en iyi izolasyonu yapmis olursun. Cati kadar taban izolasyonu da onemli. Tabanda ne var. Parke alti icin kaucuk izolasyonlari var. Ama parke soktur taktir pahali olabilir.

Çok teşekkür ederim . Parke altında yeşil kaç mm bilmiyorum ama strafor mevcut hocam

• Catiya cam yunu yada tas yunu 2-3 derece fayda saglar ben cam yunu kullaniyorum cok faydasini gordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Barad-dûr

Çatı izolasyonu için membran yeterli mi peki ?

İzocam'dan başka birşey kullanmamaya ozen gösterin derim.

En iyisi serme izocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öneriler için çok teşekkür ederim , o zamansa havalar iyi iken ben şu çatı izolasyon işini yapayım .

• Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Hocam zahmet olmaz ise bir ürün linki alabilir miyim ? Serme izocam diye arattim bulamadım ürün

• quote:

Orijinalden alıntı: Barad-dûr

Hocam zahmet olmaz ise bir ürün linki alabilir miyim ? Serme izocam diye arattim bulamadım ürün

http://www.izocam.com.tr/f20-cati-siltesi.html
  • 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.