Şimdi Ara

Oda termostatı, Yalıtım, Tanımlar ve diğer Tasarruf önerileri (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.976
Cevap
143
Favori
504.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var, kombinin üstündeki kalorifer sıcaklığını 45C yapın. Çalışırken su sıcaklığı yaklaşık 50-40C arasında gidip gelecektir. Yalnız odanın ısınma süresi uzayabilir, ev sabah güneşi alıyorsa süre biraz daha kısa olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memint

Var, kombinin üstündeki kalorifer sıcaklığını 45C yapın. Çalışırken su sıcaklığı yaklaşık 50-40C arasında gidip gelecektir. Yalnız odanın ısınma süresi uzayabilir, ev sabah güneşi alıyorsa süre biraz daha kısa olur.

Teşekkürler. Alternatif olarak alabileceğim modülasyonlu ve haftalık programlı oda termostadı varmı acaba ?
  • selam biz 4 amca oğlu Confeo plus dco 24 Hm hermatik kombi aldık.kullanma kılavuzunda oda termostat ile daha verimli olduğunu yazıyor. Bende 7006902064 kotlu Lago FB OT Modülosyonlu haftalık proğramlı oda termostatı aldım.Ama içindeki kullanma kılavuzu almanca yazılı başka dil yok.Türkce kullanım kılavuzu varmı acaba.Düzenli ayar yapamadım. Türkce kullanım kılavuzu arıyorum.Ben internette bulamadım.Olan varsa ikarakavuz@hotmail.com imeile göndermenizi rica ediyorum.
  • merhaba arkadaşlar,
    kış geldi, kombi sorunları başladı:)

ben ferroli econcept 25c kombi ve romeo rf oda termostatı almıştım. fakat ne yaptıysak bu iki cihaz uyuşmadı, ki termostatta tüm cihazlarla uyumlu olduğu yazılı. bağlantı zar zor sağlanıyor, onda da en fazla bir kaç saatte kopuyor (yan yana iken bile)

servisten gelenler sağolsunlar çok ilgilendiler, benim termostat başka kombide çalıştı, termostat değişti, kombi kartı değişti ama nafile, iki cihaz senkronize olamıyor yada bağlantı kopuyor,
    servis sanırım benim modülasyonlu cihazım yerine modülasyonsuz bir cihazı deneyecek ve o cihaz için kesinlikle çalışır şeklinde garanti verdiler.
    sorunun ne olabileceği konusunda fikri olan var mı, cihazımı modülasyonsuz bir cihazla değiştirmemin bana önemli bir zararı olur mu acaba?

bu arada ferroli servisinin güleryüz ve ilgisine hayran kaldığımı tekrar söylemeden geçemeyeceğim.

saygılar

• Arkadaşlar, bu arada termostatı aldım. Almayı düşünenlerin aklında bulunsun kablolu ile kablosuz arasında 100 TL kadar bir fark varsa direkt kablosuzu alın. Çünkü kablolu için kablo çektirmek de aynı masraf bir de ayrıca uğraşılıyor. Beni kimse uyramadığı için buraya yazayım dedim. Belki birilerinin işine yarar bu bilgi.
  • Arkadaslar Bosch condens 2000w kombi ile bosch trz 200 termostatı kullanıyorum daha dogrusu kullanma kılavuzunu okudum tam birşey anlamadım servisdeki arkadas kombiyi 65 derecede açık bırakmış termostatı 18 derecede bırakmış bu termostat kombi devamlı acıkmı kalacak ben bunu kendim açıp kapatmak istiyorum en verimli nasıl kullanmam gerekli bunu kullanan yasa bilgisi olan arkadaslar varnı şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  • Ozel mesaj atıp termostat mesaj atan arkadaşa cevap yazamadım. Kombinin markası demirdöküm ve aldığım termostat general marka. Alırken araştırmıtım en uygun sahibinden.com'da. Tüm kombilere uyumluymuş.
  • slm.arkadaşlar eca confeo plus kombi kullanıyorum.fakat oda termostatları özellikle kablosuz olan pahalı.fakat alarkonun oda termostatları ile eca nın ki aynı firmanın ürünü acaba alarkonun termostatları eca kombilere uyarmı.alarkonun sitesine bir bakmanızı isterim.saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolguy71

Merhaba,
    İki gündür yazılmış bütün mesajları okumaya çalışıyorum. Özellikle @memint, @sserin, @yeniceri ve @maxfocus benzer sorulara bile, bıkıp usanmadan cevap vermişler. Paylaşımları için çok teşekkür ederim.
    Yeni evime ECA Confeo Premix 30kW yoğuşmalı kombi takdırdım. Bu kadar yazıyı okuduktan sonra oda termostatları konusunda yeteri kadar bilinçlendiğimi düşünüyorum. Ancak alacağım oda termostatı konusunda karar veremedim. ECA'nın sitesinde E.C.A Kombi Haftalık Program Saatli Dijital Oda Termostatı diye bir ürün var. Bir de E.C.A Modülasyonlu Program Saatli Oda Termostatı (Plus Kombiler için) diye başka bir ürün var. Modülasyonlu olduğu söylenende 0.1 derece hassasiyetle ayar yapılabildiği belirtilmiş, fiyatı da biraz daha yüksek, dolayısıyla daha iyi birşey diye düşünüyorum. Ancak üreticinin sitesinde de, bu sitede de "Plus Kombiler için" olduğunu yazıyor. Buradan Confeo Premix ile uyumlu olmadığını anlıyorum. Doğru mu?

Bana öneriniz nedir, hangisini almalıyım?
    Bağlantısını ben yaparsam garanti kapsamından çıkar mı?

Aşağıdaki linkteki 140 TL olan modülasyonlu oda termostatı size uyar. Bence bilen birine bağlatın. Hatalı bağlantıda servis garantisi problem olmasın.
    Honeywell Oval Mod.Oda Term.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yusufhoca

Arkadaşlar ;

Baymak Luna3 240Fi kombi kullanıyorum ve sabahları evde olmadığımdan ve tasarruf sağlamak için oda termostatı almak istiyorum...

General HT300 / Set kablosuz modelini istanbulda 200tl buldum tavsiye edermisiniz _?

Teşekkürler ...

Siemens RDE10.1 105 TL fiyatıyla kullanışlı ve uygun oda termostatıdır.
    Siemens RDE 10.1 105 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Var, kombinin üstündeki kalorifer sıcaklığını 45C yapın. Çalışırken su sıcaklığı yaklaşık 50-40C arasında gidip gelecektir. Yalnız odanın ısınma süresi uzayabilir, ev sabah güneşi alıyorsa süre biraz daha kısa olur.

Teşekkürler. Alternatif olarak alabileceğim modülasyonlu ve haftalık programlı oda termostadı varmı acaba ?

Bence bu fiyata değmez. Size de yukardaki linkte olan Sİemens RDE 10.1 105 TL modülasyonsuz dijital olanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stserkan

Arkadaşlar, bu arada termostatı aldım. Almayı düşünenlerin aklında bulunsun kablolu ile kablosuz arasında 100 TL kadar bir fark varsa direkt kablosuzu alın. Çünkü kablolu için kablo çektirmek de aynı masraf bir de ayrıca uğraşılıyor. Beni kimse uyramadığı için buraya yazayım dedim. Belki birilerinin işine yarar bu bilgi.

Buna ilk sayfalarda bu hususa değinmiş ve uyarmıştım. Her zaman kabloluyu tercih ediniz. Kablosuzlar ilk başata yada zaman içinde iletişimsiz kalabilir. Yukardaki arkadaşımızın Ferrolisinde olduğu gibi.
    Nedeni ise; ev tlf kablosuz, internet kablosuz diğer kablosuz cihazlar ve aradaki uzaklık problem yaratabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaNsAe

Arkadaslar Bosch condens 2000w kombi ile bosch trz 200 termostatı kullanıyorum daha dogrusu kullanma kılavuzunu okudum tam birşey anlamadım servisdeki arkadas kombiyi 65 derecede açık bırakmış termostatı 18 derecede bırakmış bu termostat kombi devamlı acıkmı kalacak ben bunu kendim açıp kapatmak istiyorum en verimli nasıl kullanmam gerekli bunu kullanan yasa bilgisi olan arkadaslar varnı şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ayarlarda çıkış suyu sıcaklığını düşürün. K4 tuşuna basın

out: derece göstermez.
    petek: 55
    musluk : 45
    petek : 42 (değişken)
    musluk: 37 (değişken)
    ayarlarına getirin. Böylece 70 derecede azalan yoğuşmadan kaynaklanan tasarruf düşmez.
    Oda ısısı 18 derece için azdır. Akşam eve geldiğinizde 21-22 yapabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

slm.arkadaşlar eca confeo plus kombi kullanıyorum.fakat oda termostatları özellikle kablosuz olan pahalı.fakat alarkonun oda termostatları ile eca nın ki aynı firmanın ürünü acaba alarkonun termostatları eca kombilere uyarmı.alarkonun sitesine bir bakmanızı isterim.saygılarımla

Size de yukardaki ECA'ya tam uyumlu, Sirkülerlerinde açıkça yer alan modülasyonlu Honeywell Oval Oda termostatını öneririm. 140 TL çok uygun fiyattır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361

• valla ben bu işi bi türlü ayarlayamadım her yerede mesaj bıraktım

arkadaşlar bu sitedeki yorumlar ışığında boch condense 2000 kombi aldım.İzmirde oturuyorum.Isınma için yeni kullamaya başladık.Kablolu, dijital ve monitörlü boch trz 2000 marka oda termostatı kullanıyoruz.
    sorun şu ki biz bi türlü ayralayamadık sıcaklığı.Ya çok sıcak oluyor yada petekler tamamen soğuyor.Kitapçığını okudum ama pek anlayamadım bi arkadaş oda sıcaklığını EKONOMİK nasıl ayarlıyacğımı detaylı yazarsa sevinirim.PETEK GÖSTERGESİNDE RAKAMLARIMI YOKSA , SICAKLIK KISMINDAKİ GÖSTERGEYİMİ değiştimem gerekiyor.
    Bu arada akıllı duş fonksiyonu varmış bu termostatta, o ne işe yarıyor nasıl kullanıyor
    ŞİMDİDEN TEŞKKÜRLER....
  • merhaba arkadaşlar
    daha önce merkezi kömür kaloriferli evde oturuyorduk bu sene dogalgaz kombili eve taşındik.
    yeni ev net 120 mt2 civari evde demirdöküm neva kombi kullanilmiş.
    bu kombiye uyumlu saatlik program yapilabilen (şart değil) kablosuz oda termostati almayi düşünüyorum. demirdokumun neva kombi ile uyumlu kablosuz termostati mevcut. acaba onu mu almali yoksa farkli marka termostat mi almali?
    ilk defa kombi kullanacağım icin yardimlariniz çok değerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil45tr

valla ben bu işi bi türlü ayarlayamadım her yerede mesaj bıraktım

arkadaşlar bu sitedeki yorumlar ışığında boch condense 2000 kombi aldım.İzmirde oturuyorum.Isınma için yeni kullamaya başladık.Kablolu, dijital ve monitörlü boch trz 2000 marka oda termostatı kullanıyoruz.
    sorun şu ki biz bi türlü ayralayamadık sıcaklığı.Ya çok sıcak oluyor yada petekler tamamen soğuyor.Kitapçığını okudum ama pek anlayamadım bi arkadaş oda sıcaklığını EKONOMİK nasıl ayarlıyacğımı detaylı yazarsa sevinirim.PETEK GÖSTERGESİNDE RAKAMLARIMI YOKSA , SICAKLIK KISMINDAKİ GÖSTERGEYİMİ değiştimem gerekiyor.
    Bu arada akıllı duş fonksiyonu varmış bu termostatta, o ne işe yarıyor nasıl kullanıyor
    ŞİMDİDEN TEŞKKÜRLER....

Başka konuda cevap vermiştim size.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratt45

merhaba arkadaşlar
    daha önce merkezi kömür kaloriferli evde oturuyorduk bu sene dogalgaz kombili eve taşındik.
    yeni ev net 120 mt2 civari evde demirdöküm neva kombi kullanilmiş.
    bu kombiye uyumlu saatlik program yapilabilen (şart değil) kablosuz oda termostati almayi düşünüyorum. demirdokumun neva kombi ile uyumlu kablosuz termostati mevcut. acaba onu mu almali yoksa farkli marka termostat mi almali?
    ilk defa kombi kullanacağım icin yardimlariniz çok değerli

Şansınıza piyasada fazla satılmadığı için Neva'ya uygun kablosuz olan oda termostatı 58 TL ye aşağıdaki linkte var. Servisine monte ettirin.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=Demirdokum-RF-6000-Kablosuz-Oda-Termostati-0--10056

• quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

Arkadaslar Bosch condens 2000w kombi ile bosch trz 200 termostatı kullanıyorum daha dogrusu kullanma kılavuzunu okudum tam birşey anlamadım servisdeki arkadas kombiyi 65 derecede açık bırakmış termostatı 18 derecede bırakmış bu termostat kombi devamlı acıkmı kalacak ben bunu kendim açıp kapatmak istiyorum en verimli nasıl kullanmam gerekli bunu kullanan yasa bilgisi olan arkadaslar varnı şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

ayarlarına getirin. Böylece 70 derecede azalan yoğuşmadan kaynaklanan tasarruf düşmez.

foruma ancak girebildim biraz geç oldu ama cok teşekkür ederim yardımların için termostatı dediğiniz gibi ayarladım dereceyi evde bulunma evin ısınma durumuna göre arttırıp düşürüyoruz termostatda 55 ayarladım kombidede 55 e getirdim umarım bu doğrudur birde bu akıllı duş az önce okudum gerçekten ondan bende birşey anlamadım nedir bu bilginiz varmı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sserin

quote:

foruma ancak girebildim biraz geç oldu ama cok teşekkür ederim yardımların için termostatı dediğiniz gibi ayarladım dereceyi evde bulunma evin ısınma durumuna göre arttırıp düşürüyoruz termostatda 55 ayarladım kombidede 55 e getirdim umarım bu doğrudur birde bu akıllı duş az önce okudum gerçekten ondan bende birşey anlamadım nedir bu bilginiz varmı

Size bu ayarları verdim ama bulunduğunuz İlin çok önemi var. Eğer ılıman bir yerde oturuyorsanız. Bu bile şu mevsimde fazla olabilir. O zaman size farklı öneride bulunmalıyız. Sizin cevabınız önemli.
    * Ayrıca, oda ısısı ayarlanan örneğin 22 dereceye yaklaşırken kombi halen 55 dereceye geliyor mu? Eğer geliyorsa e bus iletişimde (modülasyon) sorun olabilir.
    * Oda ısısı hangi dereceye geldiğinde kombi kapanıyor? Hangi derecede tekrar çalışmaya başlıyor?
    Bunları izleyip bildirirseniz çözümü birlikte üretiriz.
    * Akıllı duş; kombinin belirlenen saatlerde önceden sıcak suyu hazırlamasıdır. Kombi, evi ısıtmak için çalışmasa da zaman zaman çalışarak bu işlevini yerine getirir. Ancak bu özellik, Bosch Classic Condense modelinde var ama Bosch Condense 2000W modelinde var mı? Emin değilim. Eğer bunu e bus iletişimle Bosch TRZ 200 oda termsotatı yaptırıyorsa, Bosch TRZ 200 kullanım kılavuzunu yüklemeniz yada e mailime göndermeniz gerekir. Bence şart bir özellik dğildir. Kaldı ki durduk yere kombi çalışıyor, gereksiz gaz harcıyoruz diye bazılarımız endişelenebilir. 5 saniyede sıcak su ile 30 saniyede gelmesi arasında bence çok fark yoktur.
    Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sserin -- 31 Ekim 2011; 12:17:54 >

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.