Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (176. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baymak duo tec kombime siemens rev24 kablolu termostat aldım.
    kombide aşağıda görülen sarı kabloyu çıkarıp bağlantıyı yaptım. termostatı açıp tarih ve saat ayarlarını yaptım. kombiyi çalıştırdım. her zamanki gibi ilk açılış işlemlerini yaptı sonrasında off ekranı geldi. on a aldım kombinin ekranına musluk ve petek işareti geldi. ancak kombi de çalışma sesi yok. sıcak suyu açtığımda kombi çalışıyor kapatınca kapanıyor. petek ısıtma işlemi yapmıyor nedense. termostat auto modunda 25 dereceye ayarladım. tık diye bir ses geldi yukarı ok çıktı ancak kombiyi neden çalıştırmıyor?

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
     ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick15 -- 30 Kasım 2017; 21:13:4 >

• maverick15 kullanıcısına yanıt
    Yaa arkadaş her kombinin altında turşu yağ reçel ve benzeri mi olur.

Parametre ayarı gerekiyor olabilir mi araştırdınız mı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick15

baymak duo tec kombime siemens rev24 kablolu termostat aldım.
    kombide aşağıda görülen sarı kabloyu çıkarıp bağlantıyı yaptım. termostatı açıp tarih ve saat ayarlarını yaptım. kombiyi çalıştırdım. her zamanki gibi ilk açılış işlemlerini yaptı sonrasında off ekranı geldi. on a aldım kombinin ekranına musluk ve petek işareti geldi. ancak kombi de çalışma sesi yok. sıcak suyu açtığımda kombi çalışıyor kapatınca kapanıyor. petek ısıtma işlemi yapmıyor nedense. termostat auto modunda 25 dereceye ayarladım. tık diye bir ses geldi yukarı ok çıktı ancak kombiyi neden çalıştırmıyor?

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ
     ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

L-L2'ye bağlamayı denediniz mi kabloları?
    L-L1'e bağlı gozukuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 1 Aralık 2017; 8:27:39 >

• Arkadaşlar honeywell cmt727 termostat a hassasiyet ayarı nasıl yapılıyor? Bir türlü bulamadım. Biraz karışık bi menüsü var.

• arkadaşlar bosch tr24 kablosuz oda termostatı aldım kurulum işlemini teknik servis gerçekleştirdi.
    termostatı 22.5 dereceye ayarladım bazen bakıyorum oda sıcaklığı termostatın üzerinde 23 derece yazarken çalışıyor 22 dereceye inince çalışmıyor gibi geldi bana bu doğru mudur böle bir sıkıntı olma ihtimali var mı?
  • Sizce Cosa nin internet üzerinden erişebiliyor olması ne kadar güvenli?

Yani sonuçta birisi bunun açığını bulup herkesin kombisinin ayarları ile oynayabilir. Yanlış mı düşünüyorum?

• zonta Z kullanıcısına yanıt
    termostatınızın hassasiyet değeri kaçtır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HappyCyber

Sizce Cosa nin internet üzerinden erişebiliyor olması ne kadar güvenli?

Yani sonuçta birisi bunun açığını bulup herkesin kombisinin ayarları ile oynayabilir. Yanlış mı düşünüyorum?

İnternet işi hem rahatlık hemde dezavantaj bana göre.. Bağlantı problemi olduğunda cosaya ulasamayacaksiniz. Yeri geliyor yanlışlıkla telefon birilerini arıyor, belki cosaya girip kombiyi de yakabilir

Kolaylık mi evet ama sonrası düşündürücü..

• quote:

Orijinalden alıntı: zonta

arkadaşlar bosch tr24 kablosuz oda termostatı aldım kurulum işlemini teknik servis gerçekleştirdi.
    termostatı 22.5 dereceye ayarladım bazen bakıyorum oda sıcaklığı termostatın üzerinde 23 derece yazarken çalışıyor 22 dereceye inince çalışmıyor gibi geldi bana bu doğru mudur böle bir sıkıntı olma ihtimali var mı?

Kombinini çalışıp çalışmaması önemli değil, alev işareti var mi o önemli. Bazen termostatta alev işareti olur ama kombi çalışmaz.. Bende tr 36 rf modelini kullanıyorum bu arada..

Hassasiyet 0.1 termostatta gösterim 0.5 olarak bilgilendirmisti servis.. Ne kadar doğru bilemem..

• HappyCyber H kullanıcısına yanıt
    Hocam artık devir teknoloji devri akıllı evler telefon uygulamalarıyla kontrol ediliyor. Sizin düşüncenize göre hackerlar istedikleri eve neler yaparlar

Cosanın kombiye aç yada kapa yetkisi dışında herhangi bir müdahalesi olacağını zannetmiyorum, yapılabilseydi modülasyonlu kombilerde modülasyon modu eklerlerdi cihaza

• quote:

Orijinalden alıntı: gborucu

Arkadaşlar honeywell cmt727 termostat a hassasiyet ayarı nasıl yapılıyor? Bir türlü bulamadım. Biraz karışık bi menüsü var.

Hassasiyet ayarı yok.
    TPI modunu da kapatamıyorsunuz.
  • quote:

Arkadaşlar honeywell cmt727 termostat a hassasiyet ayarı nasıl yapılıyor? Bir türlü bulamadım. Biraz karışık bi menüsü var.

Hassasiyet ayari yok. 0.1C hassasiyet ayari.

Kalibrasyon diyorsaniz evet o var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuzey2811 K kullanıcısına yanıt
    aynı sorun benim viessmann 050T modelinde olmuştu ama benim taktığım viessmannın orj.oda termostatıydı.denemediğim yol kalmadı sonunda bölge müd.kadar aradım servis menüsünden parametre ayarı yaptılar su anda canavar gibi çalışıyor.sizinde oyle bir sorun olabilir.

• Merhaba. Bir arkadaşım için soruyorum. Fethiye de ikamet ediyor. Ve viessmann vitocal 100 s ısı pompası kullandığını söyledi. Cosa nın buna bağlanma imkanı var mıdır? Veya herhangi bir on off ot bağlanma imkanı?

Bilgisi olan yardımcı olabilir mi

Teşekkürler.

• Peki onu nasıl yaparım? Mesela 22 ye ayarlıyorum 23 oluyo hala sönmüyor. Anca 23.5 olunca duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gborucu -- 1 Aralık 2017; 23:54:13 >
  • quote:

Peki onu nasıl yaparım? Mesela 22 ye ayarlıyorum 23 oluyo hala sönmüyor. Anca 23.5 olunca duruyor.

Ekrandw alev simgesi gözüktüğune bakmayin kombiye devreye girmiyor aslinda. Hedefe 1,5C kala dur kalk yapıyor, sonra hedefe yaklasinca ara ara tekrar calistiriyor hedef sıcaklıktq kalsin diye. Musteri hizmetleri 0.1C hassasiyet diyor siz ekranda görmüyorsunuz ama arka planda o 0,1C ile olcum yapiyor diyor.

Yersen.

Bende bunlardan sıkıldığım, bildiğim icin cmt727 yi soktum kutusuna koydum , kurdum cosa'yi rahat ettim. Uğraşamam cmt727 ile. Ev 21.3 mu 22.7 mi goremiyorsun ki. 21.3 se 21.5 22.7 ise 23 yapiyor yuvarlayip geciyor.

Bide kalibrasyon ayarı koymuşlar 0.1C adimlarla ayarliyorsun. Ekran 20.5 diyelim termometre 208 gosteriyor. Ulan oraya koymussunuz 0.1C adimli ayar ben nasıl gorecem ekranda 20.8 e kalibre ettiğimi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 2 Aralık 2017; 8:11:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar...
    Birkaç hafta önce kombiyi devreye aldım. Kombim; DEMİRDÖKÜM Atron.
    İlk kez çalıştı ve ben de açıkçası ilk kez kombi kullanıyorum.
    Çalıştığı günden beri su sıcaklığı ile idare ettim.
    Bugün beleş bir mekanik oda termostatı edindim; GENERAL HT-100 marka ve modelde.

Sorum şu; Oda termostatı ile su sıcaklığı direkt arasında ilişki var mıdır.
    Mantıken şöyle düşündüm; Diyelim ki termostatı oda sıcaklığı 22 de çalışsın diye ayarladık.
    Su sıcaklığı ise misal 45 derecede olsun.
    Evet termostat kombiyi devreye alacak. Ancak 45 derece su sıcaklığı oda sıcaklığını 22 dereceye getirmeye çalışacak.
    Ancak su sıcaklığını 65 yaparsak istenen oda sıcaklığına daha kolay ulaşacak.
    Yanlış mı düşünüyorum.

2. sorum da şu; Bu durum da Ekonomik veya Konfor ayırımının etkisi olur olur mu?

Teşekkürler...
  • Vaillant kombime e relax termostat almak istiyorum bu termostat hakkında bilgisi olan kullanan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgs17

Merhaba arkadaşlar...
    Birkaç hafta önce kombiyi devreye aldım. Kombim; DEMİRDÖKÜM Atron.
    İlk kez çalıştı ve ben de açıkçası ilk kez kombi kullanıyorum.
    Çalıştığı günden beri su sıcaklığı ile idare ettim.
    Bugün beleş bir mekanik oda termostatı edindim; GENERAL HT-100 marka ve modelde.

Sorum şu; Oda termostatı ile su sıcaklığı direkt arasında ilişki var mıdır.
    Mantıken şöyle düşündüm; Diyelim ki termostatı oda sıcaklığı 22 de çalışsın diye ayarladık.
    Su sıcaklığı ise misal 45 derecede olsun.
    Evet termostat kombiyi devreye alacak. Ancak 45 derece su sıcaklığı oda sıcaklığını 22 dereceye getirmeye çalışacak.
    Ancak su sıcaklığını 65 yaparsak istenen oda sıcaklığına daha kolay ulaşacak.
    Yanlış mı düşünüyorum.

2. sorum da şu; Bu durum da Ekonomik veya Konfor ayırımının etkisi olur olur mu?

Teşekkürler...

GÜle güle kullanın.
    Kombiyi tabi ki 65C de kullanın.
    Böylece daha verimli çalışır.

Termostata gelince; yakında atarsınız.
    Bu termostat adamı hasta eder.
    Çünkü bir üşüyüp bir terleyeceksiniz.

2. sorunuzu tam anlayamadım.
    65C de kullanmanın tasarrufa ve konfora etkisini soruyorsanız, tasarruf evet.
    Bu termostatla konfor hayır.

• :::xXx::: : kullanıcısına yanıt
    hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Bilgisi olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 174175176177178
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.