Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (177. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Isı pompası nasıl kontrol ediliyor?
    Şema gibi bir şey varsa büyük ıhtimal bağlanır.
  • Arkadaşlar merhaba Viessmann vitodens 100-W tam yoğuşmalı bir kombi kullanıyorum. Kombime Vitotrol 100 RT LV kablolu OT almak istiyorum.Modülasyonlu bir model ne dersiniz verim alabilir miyim bu OT tından???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: ahmetgs17

Merhaba arkadaşlar...
    Birkaç hafta önce kombiyi devreye aldım. Kombim; DEMİRDÖKÜM Atron.
    İlk kez çalıştı ve ben de açıkçası ilk kez kombi kullanıyorum.
    Çalıştığı günden beri su sıcaklığı ile idare ettim.
    Bugün beleş bir mekanik oda termostatı edindim; GENERAL HT-100 marka ve modelde.

Sorum şu; Oda termostatı ile su sıcaklığı direkt arasında ilişki var mıdır.
    Mantıken şöyle düşündüm; Diyelim ki termostatı oda sıcaklığı 22 de çalışsın diye ayarladık.
    Su sıcaklığı ise misal 45 derecede olsun.
    Evet termostat kombiyi devreye alacak. Ancak 45 derece su sıcaklığı oda sıcaklığını 22 dereceye getirmeye çalışacak.
    Ancak su sıcaklığını 65 yaparsak istenen oda sıcaklığına daha kolay ulaşacak.
    Yanlış mı düşünüyorum.

2. sorum da şu; Bu durum da Ekonomik veya Konfor ayırımının etkisi olur olur mu?

Teşekkürler...

GÜle güle kullanın.
    Kombiyi tabi ki 65C de kullanın.
    Böylece daha verimli çalışır.

Termostata gelince; yakında atarsınız.
    Bu termostat adamı hasta eder.
    Çünkü bir üşüyüp bir terleyeceksiniz.

2. sorunuzu tam anlayamadım.
    65C de kullanmanın tasarrufa ve konfora etkisini soruyorsanız, tasarruf evet.
    Bu termostatla konfor hayır.

Çok teşekkür ederim. Hem cevap hem de iyi dilekleriniz için.
    Dediğim gibi 1 yıl idare etsin de sonrasında aklımda çok çok daha iyi bir şey var elbette
    Tekrar teşekkürler
    Bu arada sonrası için yani tabiri caizse süper iyi bir termostat ne önerirsiniz mesela

• Edirine E kullanıcısına yanıt
    E relax hakkinda yorum yapamam ancak 350 f colarmatik kullaniyorum gece gunduz programi var 2 ayri sicaklik ayarlayabiliyorsun haftanin yedi gunune program yapabiliyorsun gunu 3 e boluyor on,off ve oransal calisabiliyor tatil programi ev disi programlarida var ayarladigin derecenin 0.5 uzerinde tutuyor surekli erelaxa gore daha ucuz beklentini karsilarsa 350 f te dusunebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanti222 -- 3 Aralık 2017; 22:40:55 >
  • İyi akşamlar hocam yenı bosch 2500w kombi aldım oda termostatı almak ıstıyorum açıkcası ben kablosuz dusunuyorm ama kablosuzlar modulasyonsuz oluyormus sanırım kablolu modulasyonlular daha az yakıt tuketımı saglıyor bu konuda kafam çok karıstı kablolumu kablosuzmu tavsıye edersınız? Aradakı fark ney bırde kablosuzda tr24rf ıle tr36rf arasındakı var nedır hangısını tavsıye edersınız hocam ? Yardımcı olursanız sevınıırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanemmii kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar hocam yenı bosch 2500w kombi aldım oda termostatı almak ıstıyorum açıkcası ben kablosuz dusunuyorm ama kablosuzlar modulasyonsuz oluyormus sanırım kablolu modulasyonlular daha az yakıt tuketımı saglıyor bu konuda kafam çok karıstı kablolumu kablosuzmu tavsıye edersınız? Aradakı fark ney bırde kablosuzda tr24rf ıle tr36rf arasındakı var nedır hangısını tavsıye edersınız hocam ? Yardımcı olursanız sevınıırım

Netatmo tarafından üretilen akıllı oda termostatı Vaillan tarafından e-relax / Demirdöküm tarafından MiGO adı ile piyasaya sürüldü. Ben MiGo'yu yaklaşık 2 aydır kullanmaktayım. 10 yıldır pekçok ürün kullandım ama en başarılısı MiGo diyebilirim. Tamamen kullanım ve yaşam konforunuza bağlı. Sizin sorunlarınızı alabilirsem yardımcı olamaya çalışabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 4 Aralık 2017; 9:59:56 >

• Arkadaşlar General Ht300 set kablosuz termostatımı satıyorum ilgilenenler özelden yazarsa yardımcı olurum. İzmir içi elden teslim edebilirim.

• Hocam 2 aydır kullandığınızı söylüyorsunuz, kış daha yeni başladı neye göre en başarılı.
    10 yıldır kullandığınız ürünler nelerdir, nasıl bir kıyaslama yapıyorsunuz detay verebilir misiniz?
  • S. A bir arkadaş farklı marka tavsiye edeceğiniz varmı çok para veriyorum faturalara ve sabah 8 den 17.00 kadar full 45 yanıyor kombi digital oldugu için en düşük ayarı bu kısmalı degil diger kombiler gibi link atarsanız çok sevinirim ve kablo kablosuz mu tavsiye

https://m.n11.com/in-therm-mrl-300-rf-tm-dijital-kablosuz-oda-termostati-in-therm-P37303605

• CS GO Pro kullanıcısına yanıt
    İnternet kontrollü

Cosa

Netatmo

Honeywell

Ya da internetsiz

Simens REV24RF

Santek

Bunlar benim aklıma gelenler

• quote:

Orijinalden alıntı: CS GO Pro

S. A bir arkadaş farklı marka tavsiye edeceğiniz varmı çok para veriyorum faturalara ve sabah 8 den 17.00 kadar full 45 yanıyor kombi digital oldugu için en düşük ayarı bu kısmalı degil diger kombiler gibi link atarsanız çok sevinirim ve kablo kablosuz mu tavsiye

https://m.n11.com/in-therm-mrl-300-rf-tm-dijital-kablosuz-oda-termostati-in-therm-P37303605

İn-Therm kablosuz hiç almayin.

Alanlarin cogu pisman iade ediyor. Ben dahil.

Honeywell, Cosa, Siemens, Santek bakın.

• Cosa wifi kopma oluyor diye duydum

• Kablosuz kazan odası dijital thermoregulator wifi sıcak için yerden isıtma termostatı haftalık programlanabilir Termostat

http://s.aliexpress.com/qyqA7JFz

(from AliExpress Android)

Acaba bunlar nasıl benim bir tanıdık almıştı ama telefon kayıp ettim arıyıp fikir alacaktım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS GO Pro -- 5 Aralık 2017; 0:52:46 >

• Şuan Vaillant modülasyonlu termostat kullanıyorum e relax mı alsam netatmo mu alsam karar veremedim

• CS GO Pro kullanıcısına yanıt
    Bence risk seviyorsanız alın kullanın bizde sizinle beraber öğrenmiş oluruz.
    Fiyatı 190-200 tl civarına geliyor, bence riske girmeye değmez diye düşünüyorum.
    Tabi cihaz çok iyidir parasının hakkını fazlası ile veriyordur ona bir şey diyemem.

Bende zamanında araştırdım ama fiyatlar çokta uygun olmadığından bence gerek yok.
    Zira 250-300 tl bandında burada garantili kullanıcısı olan cihazları alabiliyorsunuz.

Ben San-Tek aldım.
  • BENDE san tek baktım bulamadım her yerde satış yok galiba cosa 2 si arasında kalmıştım
    Birde her kombi uyum sağlamıyor haliba protherm panther kombi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS GO Pro -- 5 Aralık 2017; 19:34:24 >
  • oda termostatı kullanırken 1-2 peteğin açık olmasının daha az tutarda fatura, daha çok peteğin açık olması halinde daha çok fatura getirmesi gibi bir şey var mı?

nasıl kullanmak gerekir? termostat salonda.

not: peteklerde termostatlı vana yok.
    Dediğim gibi eralax da Netatmo ürünü olduğundan ve bildiğim kadar Netatmo şuan sadece AppleStore da satılıyor olabilir. Fiyat olarak her ikisi de aynı sayılabilir ama sonuçta çalışma prensibi ve şekli aynı. Ben MiGo dan memnunum karar tabiki sizin. Netatmo nun raporlama ve WEB üzerinden erişimi tabiki büyük avantaj.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiii X kullanıcısına yanıt
    Oda termostatları konfor ısısını kontrol ederek Kombiyi çalıştırır veya durdurur. Eğer OT olduğu odadaki peteklerin açık olması istenen konfor ısısına daha kısa sürede ulaşmasını sağlayacaktır. Kapatılan petek başka bir odada ise OT kapalı olan peteği dikkate almaz. OT bulunduğu ortamın gücel ısısı ile istenen konfor ısısına göre kombiyi çalıştırır veya durdurur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.