Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.679
Cevap
153
Favori
359.949
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hasanemmii

quote:

Orijinalden alıntı: ggne

Syntech SYN-177RF kablosuz Oda Termostatı nasıldır arkadaşlar kullanan var mı özellikle kablosuz bağlantıda sıkıntı var mı...

Sıcaklık değişimini algılaması yavaştır. Bu da sıcaklık dalgalanmasına neden olabiliyor.

Kullanıp da memnun olan da var.

250 tl ye kadar öneriniz var mı teşekkürler
  • quote:

quote:

Syntech SYN-177RF kablosuz Oda Termostatı nasıldır arkadaşlar kullanan var mı özellikle kablosuz bağlantıda sıkıntı var mı...

Sıcaklık değişimini algılaması yavaştır. Bu da sıcaklık dalgalanmasına neden olabiliyor.

Kullanıp da memnun olan da var.

Peki siz ne önerirsiniz? Kablosuz bağlantıda sorun yaşatmayan uzun yıllar kullanabileceğim Kablosuz biraz oda termostati arıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel olarak burada kablosuz ve kombi üzerinde yoğunlaşılmış

Benim evi merkezi sistem lakin oda termostatlı
    Her odada mevcut
    Kablolu kaliteli dalgalanma yapmayacak programlanabilir termostat öneriniz var mıdır

İn-therm MRL 300
    General Ht 300 Dijital Kablolu Oda Termostatı

bunları bulabildim.
    Hangisini seçmeliyim veya başka önerebileğiniz var mıdır
  • ggne G kullanıcısına yanıt
    Tavsiyede bulunamıyorum. Yanlış anlaşılıyor.
    Aşağıdaki linkten faydalanabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=129142566

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 11 Ekim 2017; 12:29:10 >
  • quote:

hocam verdiğiniz adres kablosuzlar için bir liste var
    Benim istediğin kablolu oda termostatı önerisi.
    Neden sıkıntı veya yanlış anlaşılsın.
    Çok sıkıntı oluyorsa özelden yazarsanız sevinirim
  • _MedicuS_ kullanıcısına yanıt
    Bir çok termostatın kablolu olanı var.
    Yaklaşık yarı fiyatına satılır.
    Listedekilerin de çoğunun kablolusu mevcuttur.

Termostat seçimi öncelikle bütçeyle belirlenir.
    Daha sonra beklentilere göre tercih yapılır.
    Birinin beğendiği termostat bir başkası için kötü olabilir.
  • quote:

Selâmün Aleyküm, adaşım...

Forumda bu konuyu yeni gördüm. Zaten 6 senedir kömürlü merkezi sistemde çalışan Muş'taki evimizde kombili sisteme geçeli de 1 hafta oldu. İlk iki günlük sarfiyatımız toplam 35 m3. Fazla veri yok aslında.

Ev 180 m2, 12 m baymak radyatör boyu, izalasyon iyi sayılır, doğu-batı-güney üç cepheli, ara kat. Buderus gb 172 30ik kombi kullanıyoruz. Kombiyi 40-45 C'ye ayarlıyorum. Ot henüz almadım. Radyatör vanaları normal vana.

Önümüz kış, ortalamalarda çoğu zaman çetin geçer. Konfor/iktisat oranında iyi bir değere ulaşmak için tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Eğer gerekli ise OT almak için de arayıştayım. İnternette Buderus RC300 gördüm. Sizce bu uygunmudur? Fiyatı oldukça pahalı aslında, bu fiyata değer mi? Sizin ürününüz olan Ot bize uygunmudur? Eğer uygun ise nasıl alabilirim?

Bir de şimdilik görebildiğim bir sorun hakkında yardımınızı isteyeceğim: Radyatörlerin alt kısımları üst kısımlara göre çoğu zaman çok daha soğuk, hatta bazen buz gibi oluyor. Filtreler temiz, radyatörlerin havaları alındı, reglaj ayarı yapıldı. Tesisat dönüşümünde radyatörler basınçlı suyla temizlik yapıldı. Denemek amaçlı, banyoda tavana yakın 80 cm lik paneli çıkarıp tekrar su+çamaşırsuyu ile yıkayıp iyice duruladım, üst-alt sıcaklık farkı çok azaldı, diğerlerinde aynı sorun devam ediyor. Diğerlerine de aynısını yapmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

• quote:

Herkese merhaba.
    Sezon yavaş yavaş başlıyor.

İnternet üzerinde görebildiğim en düşük Ot fiyatları ve site isimlerini güncelledim.
    Eylül sonu fiyatlar aşağıdadır.
    Karar vermenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Hocam merhaba,
    Daha önceki liste paylaşımlarınız da In-therm MRL300 RF için Hassasiyet Derecesi kısmına 0.1 yazıyordunuz şimdi ise "?" işareti koymuşsunuz. Neden bunu yazdınız ne değişti yada nasıl bir sorun yaşandı burada.
    En son sizin tavsiyenizle bu cihazı almaya karar vermiştim, şuan indirim denk getirmek için uğraşıyorum kesin alacağım.
    Yoksa syntec mi alalım, onda da bazı sıkıntılar var demiştiniz ama...

• Oda termostatını kendimiz takarsak kombi garantiden çıkar mı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarama

quote:

Forumda bu konuyu yeni gördüm. Zaten 6 senedir kömürlü merkezi sistemde çalışan Muş'taki evimizde kombili sisteme geçeli de 1 hafta oldu. İlk iki günlük sarfiyatımız toplam 35 m3. Fazla veri yok aslında.

Ev 180 m2, 12 m baymak radyatör boyu, izalasyon iyi sayılır, doğu-batı-güney üç cepheli, ara kat. Buderus gb 172 30ik kombi kullanıyoruz. Kombiyi 40-45 C'ye ayarlıyorum. Ot henüz almadım. Radyatör vanaları normal vana.

Önümüz kış, ortalamalarda çoğu zaman çetin geçer. Konfor/iktisat oranında iyi bir değere ulaşmak için tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Eğer gerekli ise OT almak için de arayıştayım. İnternette Buderus RC300 gördüm. Sizce bu uygunmudur? Fiyatı oldukça pahalı aslında, bu fiyata değer mi? Sizin ürününüz olan Ot bize uygunmudur? Eğer uygun ise nasıl alabilirim?

Bir de şimdilik görebildiğim bir sorun hakkında yardımınızı isteyeceğim: Radyatörlerin alt kısımları üst kısımlara göre çoğu zaman çok daha soğuk, hatta bazen buz gibi oluyor. Filtreler temiz, radyatörlerin havaları alındı, reglaj ayarı yapıldı. Tesisat dönüşümünde radyatörler basınçlı suyla temizlik yapıldı. Denemek amaçlı, banyoda tavana yakın 80 cm lik paneli çıkarıp tekrar su+çamaşırsuyu ile yıkayıp iyice duruladım, üst-alt sıcaklık farkı çok azaldı, diğerlerinde aynı sorun devam ediyor. Diğerlerine de aynısını yapmayı düşünüyorum. Ne dersiniz?

İlaveten internette şunu gördüm: Buderus TC100 Wifi Akıllı Oda Kumandası Kablolu. Rc300 ile fiyatları birbirine yakın. Kablolu Ot kullanmak istiyorum. Bu ikisinin kullanımı iyi sonuç verir mi? Bu fiyata değer mi? Kombinin garantisine zarar verir mi? Değilse, sizden kablolu ve kullanım istatistik analiz yapabileceğim Ot tavsiyesi rica edeceğim. Mesela sizinki uygun mu?

• Merhaba ben ınterm mrl 200 termostat kullanıyorum 0.2hassasiyette algılaması iyi kombiyi 50 de oda ısısını 22.4 e ayarladım kombi ısısı iyimidir ot. Vücut ısısını algılıyor bazen geç açıyor kablolu olduğu için yerini değiştirmek mümkün değil ot. Nın vücut ısısını algılamasını nasıl önlerim. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarama

quote:

A.S. adaş.
    Maşallah eviniz iki ev alanına sahip. Dolayısıyla iki ev faturası ödeyeceksiniz.

Şu anda Muş'da hava sıcaklıkları 5 ile 20 C arasında. Kışın ne yaparsınız bilemiyorum.
    En kısa zamanda bir ot edinin.

Sanırım petekler kömürlü sistemden kalan petekler. Eğer peteklerde tıkanıklık yoksa kullanabilirsiniz.

Peteklerin altları soğuk üstleri sıcak olması olağandır. Eskiden kömürlü sistemde yüksek sıcaklıkta su dolaşırken altlar daha sıcak olmalı. Siz buna alışkınsınız. Şimdi kombi 50C de yanarken ve 14m peteğe su basarken sıcak su radyatör çıkışlarında soğuyacaktır. Bu normaldir.

Ancak peteklerde bir tıkanıklık varsa ve bu nedenle altlar soğuk kalıyorsa bu durumda kombi çok kısa sürede ayarlanan sıcaklığa gelir ve kapanır. Ardından kısa süre sonra yine devreye girer.

Eğer kombiniz uzun süre yanıyorsa (örneğin en az 15dk) ve tekrar çalışmak için yine 10 15 dk gibi bekliyorsa sisteminiz normaldir. Bunu takip edin.

Kombiye dönen suyun sıcaklığı düşük olmasının zararı değil faydası vardır.
    1-Isıttığınız su, ısısını eve aktarmıştır.
    2-Kombiye dönen suyun soğuk olması kombi verimini arttırır.

Hele hele sizinki gibi yoğuşmalı kombilerde verim tepe yapar.

Yine de emin olmak istiyorsanız dediğim süreleri takip edin. Gerekirse tesisat temizliği yapan şirketlere özel kimyasallı temizlik yaptırın.

RC 300 ot yi fazla incelemedim. Ama özellikleri iyi görünüyor. Modülasyonlu olması fiyatını çok arttırıyor.
    TC100 ise günümüzün akıllı ot yarışında yerini almış. Buderus markasının güvenirliğinin yanında fiyatıyla pek rekabet şansı yok gibi.

Bence öncelikle kullanıcılarla irtibata geçin.
    Bu arada on/off ot de düşünebilirsiniz.
    Modülasyonu şart değil. Hele hele bu paralara ben olsam modülasyonlu almazdım. Durumum iyi diyorsanız tercih sizindir.

• quote:

Orijinalden alıntı: 01MRT42

quote:

Herkese merhaba.
    Sezon yavaş yavaş başlıyor.

İnternet üzerinde görebildiğim en düşük Ot fiyatları ve site isimlerini güncelledim.
    Eylül sonu fiyatlar aşağıdadır.
    Karar vermenize yardımcı olacağını düşünüyorum.

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Hocam merhaba,
    Daha önceki liste paylaşımlarınız da In-therm MRL300 RF için Hassasiyet Derecesi kısmına 0.1 yazıyordunuz şimdi ise "?" işareti koymuşsunuz. Neden bunu yazdınız ne değişti yada nasıl bir sorun yaşandı burada.
    En son sizin tavsiyenizle bu cihazı almaya karar vermiştim, şuan indirim denk getirmek için uğraşıyorum kesin alacağım.
    Yoksa syntec mi alalım, onda da bazı sıkıntılar var demiştiniz ama...

Merhaba Murat bey.
    Hala ot almamışsınız?

MRL300 ü deneme fırsatım oldu.
    MRL300 uygun fiyatı ile alınabilecek ot ler arasında.
    İletişim sorununu da halletmişler.
    Ancak incelememde şunu gördüm.
    Hassasiyeti 0,1 ayarlayınca 0,2 de çalışmakta. 0,2 yapınca da 0,3 de çalışmakta. Sanırım küçük bir yazılım hatası.
    Üreticisine bildirdim geçen yıl. Geri dönüş olmadı hala.

Bu nedenle bu yılki tabloda hassasiyet yerine ? koydum.

SYNtech 177 yi düşünmeyin derim.

• quote:

Oda termostatını kendimiz takarsak kombi garantiden çıkar mı...

Kombi servisleri garantinin bozulacağını söylüyorlar maalesef.
    Ne zamanki kendileri takarlar, o zaman bozulmuyor bu garanti nedense.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Menderes1481

Merhaba ben ınterm mrl 200 termostat kullanıyorum 0.2hassasiyette algılaması iyi kombiyi 50 de oda ısısını 22.4 e ayarladım kombi ısısı iyimidir ot. Vücut ısısını algılıyor bazen geç açıyor kablolu olduğu için yerini değiştirmek mümkün değil ot. Nın vücut ısısını algılamasını nasıl önlerim. Teşekkürler.

Ot nin yerini yanlış seçmişsiniz.
    Yapabileceğiniz ot den uzakta oturmak.
    Başka şansınız yok.
    Yakınında oturduğunuz sürece oda sıcaklığını yüksek okuyacak ve kombiyi devreye geç sokacaktır.
  • Alakanıza teşekkür ederim. Rc300 bana da pahalı geldi. Hem sıcaklık ayar adımı hakkında bir bilgi de bulamadım.

Sizin Ot kablolu olarak kullanılabiliyor mu? Malum, ortamdaki manyetik kirlilik, kablosuz ot kullanımının çalışma düzeninde sapmalara neden olduğuna dair rivayetler var. Sizce de bu doğru mu? Hem bizimki gibi geniş bir evde sıhhatli çalışır mı? Eğer bizim ev için de kullanımı verimli olabilirse sizin ot yi almak isterim. Sizin ot kullanımında, saat/gün/ay/yıl gaz sarfiyat miktarının istatistiğini görebilir veya bilebilirmiyim?

• tarama T kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.
    Çok yoğun manyetik kirlilik yoksa veya çok uzak mesafelerde kullanılmazsa kablosuzlar sorun çıkarmaz.
    Siz kablolu kullanmak istediğinize göre uzak mesafede kullanmayacaksınız sanırım.

SAN-TEK te sadece günlük tüketimi tahmini olarak görebilirsiniz ve kablosuzdur. Ayar adımları 0,1C dir. Öğrenme modu ile evin ısınma ve soğuma süresini öğrenir. Kombiyi standart ot lere göre daha önce kapatır. Çünkü petek ısısının etkisini hesaba katar. Isınma süresindeki gecikmeyi hesaba katarak daha önceden tekrar çalıştırır.

Kablolu derseniz Sİemens rev 24 ü düşünün derim. Ancak onun tüketim ile ilgili gösterimi yoktur. Ancak çok sağlıklı çalışan bir ot dir. Kablosuzu çok pahalı. Kablolusu düşünülebilir. Öğrenme modu SAN-TEK le aynı mantıkla çalışır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanemmii -- 12 Ekim 2017; 20:42:33 >
  • Dediğiniz gibi çalışmasını takip ettim:

Kombi 45C'de, 45 dakika çalışıp, 10 dakika ara verdi, 36 derecede tekrar çalışmaya başladı.

• hasanemmii kullanıcısına yanıt
    Evet kışın gelmesini bekliyordum almak için, biraz da zam geldi tabi fiyata.
    Ancak n11 de indirim kuponu ile alacağım 11 kasımda bakalım kısmetse almaya kesin niyetim var.
    Teşekkürler bilgiler için...
  • Merhabalar.Önceki evimde honeywell cm707 kullanıyordum ve çok memnundum.Şimdi evimi sattım ve kiradayım.Eca kombi var.Kiracı olduğumdan kırma delme yapmak istemiyorum.Kablosuz model düşünüyorum.Eski termostat boşta.Fakat kombi balkonda olduğundan duvarı delmem gerekecek.Kombi benim eski kombi gibi en düşük sıcaklık 40 da çalışıyor.Termostatsız olmayacak gibi.Önerilerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.