Şimdi Ara

Oda Termostatı Kullananlar Kombiyi Kaç Derecede Tutmalı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
5.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Cosa V4 Akıllı Oda Termostatı aldım. Edirne'de yaşıyorum. Oldukça soğuk bir şehir, malum karasal iklimde yaşıyoruz. Kışlar sert geçiyor. Evde içeriden mantolama var ama pencereler çok büyük. Kombiyi kaç derecede tutmam gerektiği konusunda fikirlerinizi bekliyorum. Tasarruf odaklı düşünüyorum.

• Yoğuşmalı 50-55
    Yogusmasiz 60-65

Benim kombim yogusmasiz hep 65C'de. 3 yıldır oda termostatim var hiç değişmedi ayar sabit 65C.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Kazan sicakliginin fazla olmasi,tuketimi arttirip sicaklik dalgalamasi yapmazmi.eca confeo plus kullaniyorum.0.1 hassasiyetli cosa var termostad olarak. kombi 45 e ayarli 54 ile 36 araliginda calisiyor.61 e ayarlarsam 70 -51 araliginda calisir.
    Yuksek sicaklikta calissin istiyorum ancak tuketimi arttirmasindan endise ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benimki yoğuşmalı kombi, o zaman ben 55 derecede tutuyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yoğuşmalı kombide eğer ev ısınıyorsa 55 dereceler geçilmemeli ,mümkün ise daha düşük derecelerde tutulmalıdır. Ancak eğer program yapıp oda sıcaklığı belli saatlerde düşürülüyorsa kazan sıcaklığı azaltıldıkça hedef ısıya ulaşma süresi artar.
  • Bilgi için teşekkürler

• Hermetik kombi sahibiyim. Termostad 21.6 ayarlı hassasiyet 0.2 derece

Kombi sıcaklık 45 derecede. Oda sıcaklığı 21.6 ya ulaşınca Kazan sıcaklığı da 45 olduğunda termostad kapat uyarısı vermese de kombi ateşlemeyi durdurup sadece pompayi çalıştıriyor. Petekler hep sıcak galiba kazan ısısı düşünce ufaktan açıyor tekrar kapatıyor.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Kazan sicakliginiz ortami isitmaya yetmiyor.kombi su sicakligina gore calisiyor.kazan sicakligini arttirin termostad kendi kapasin kombiyi sonrada pompayi kapatir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Yoğuşmalı 50-55
    Yogusmasiz 60-65

Benim kombim yogusmasiz hep 65C'de. 3 yıldır oda termostatim var hiç değişmedi ayar sabit 65C.
    bence tam dogru ayar.kullanım klavuzlarında da böyle yazıyor.az yaksın diye 35/40 derecede çalışması çok yanlış..
  • ben de yoguşmasız kombi için yazdım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Kazan sicakliginiz ortami isitmaya yetmiyor.kombi su sicakligina gore calisiyor.kazan sicakligini arttirin termostad kendi kapasin kombiyi sonrada pompayi kapatir.
    Ozaman fatura arşa çıkar. Kombiye Bir zararı yoksa böyle devam etsin ev sıcak oluyor çünkü su soğudukça ufaktan açıyor kapatıyor.

Kazan derecesini 50 -55 yaparsam Allah ne verdiyse yakıyor. Alt kat boş üst kat Direk çatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyAli-1986 -- 5 Aralık 2019; 22:26:59 >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    Bir iki gun deneyin ev isiniyorsa sorun yok zaten

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Petekler sıcak ev iyi gibi bakalım bir süre böyle devam etsin.

• Ben de 55 dereceye ayarladım. Kombim Demirdöküm Nitromix P24 yoğuşmalı Kombi. Termostatım Cosa V4 0,1 derece hassasiyetli bir akıllı oda termostatı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.