Şimdi Ara

Oda büyüklüğünün önemi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Vsx 921 için uzun zamandır ses sistemi araştırıyorum. Tam zensor 7 + zensor vocal ve zensor 1 veya tsi 400 + cs2 + tsi100 almayı düşünürken odamın küçük olması sorun olur mu diye korkmaya başladım. Odam yaklaşık 16 metrekare ve yaklaşık 3 metreden izliyoruz televizyonu.

Sorum şu ki;

Uydu hoparlörler yani zensor1 ler bu odaya çok büyük değil mi? Neredeyse koltukla bitişikdurmak zorunda kalacak.

Acaba tsi400 + tl1600 şeklinde bir sistem daha mı mantıklı olur diye dusunmeye başladım.

Ya da müziği nadir dinledigimiz icin direk boston acoustics 5.1 mk2 alıp bu dertten kurtulsam mı?

Okuya okuya bi hal oldum artık, yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba?
  • herkesin gorusu farklıdır.bir kaç yerdede yazdım.hazır paket sistemleri ben begenmiyorum.ama baskası tavsiye edebilir falan.o yuzden bunu en iyi sen ayırt edebilirsin.onuda dinleyip anlaman lazım.
    bence bose falan filan hiç bulasma.
    benım odada senınki kadar.
    ben kendi toplayacagım sistemi yazayım.

Polk Audio tsi

Onler: tsi200
    arkalar:tsi100
    Merkez:cs20 ama sen istersen cs10 alabilirsin.
    Sub:psw 111 yine istersen 110 alabilirsin.

onlere kule tipide alabilirsin ama yer konusu senin içinde onemliyse ve muzık o kadarda elzem degil ise tsi 200 yeter bence.
    forumda uraltay arkadasımızada sordum aynı sistemi kullanıyor.test edip onaylamıs kişi var.en azından macera olmaz senın içinde benım içinde.
    ben polk tsi 400 leri dinledim guzel ama dedigim gibi yer ve evdeki karı sıkıntısı yuzunden tsi 200 yeterli olucaktır.
    onleri kendin kafana gore degistirebilirsin.
    veya monitor audio rx serisinden yapabilirsin.onlarıda dinledim cok iyiydi.ama onlar daha pahallı.

bu arada benim onceligim sinema ve oyun.onu dusunerek boyle bir sistem hazırladım kafamda.muzık ise onlere tsi 400 alman daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarpcore -- 22 Ocak 2013; 17:48:25 >

• Dostum yorumların için teşekkür ediyorum. Sence tsi100 ler uydu olarak çok büyük değiller mi? Kulağın dibinde kocaman kolonlar sanki rahatsız edermiş gibi geliyor.

Ben bundan önce sony dv730 yani komple sistem kullanıyordum, o yuzden de 5.1 alacaksam çok kaliteli ses alabileyim ki degistirdigime degsin istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aaydinci

Dostum yorumların için teşekkür ediyorum. Sence tsi100 ler uydu olarak çok büyük değiller mi? Kulağın dibinde kocaman kolonlar sanki rahatsız edermiş gibi geliyor.

Ben bundan önce sony dv730 yani komple sistem kullanıyordum, o yuzden de 5.1 alacaksam çok kaliteli ses alabileyim ki degistirdigime degsin istiyorum.

o sistemle karsılastırılamaz .sony den cok daha iyi olur.ama buyuk diyorsan o zaman tl2600 al yada bugun eraycelik onerdigi focal sib cub alabilirsin.daha kucuk sinema icin yapılmıs sistemler.incele istersen.
  • Çok teşekkür ederim. Keşke bir an evvel kararimi verip bu dertten kurtulurum:)

• onceliklerini yukardan asagıya dogru yaz.

atıyorum.
    1-oda buyuklugunden dolayı kucuk olması lazım
    2-fiyat 2000.3000 arası olması lazım
    3-eski sistemden daha iyi olması lazım
    4-sinema onceligim muzık ikinci olanda

bu skeilde gibi sırayla hopları degerlendir ve listenden cıkar.
    sona kalanlar arasında tercih yap.
  • hocam alın gitsin bu kadar kasmayın. hiç olmadı ileride 100-150 liraya ikinci el ufak hoparlör alırsın, zensor 1'leri baska bir oda da zone 2 olarak pasa pasa kullanırsın. al gitsin sıkma canını bu kadar.

nasılsa o oda da 7.1 kurmayacaksın. mecbursun 5.1'e. dedigim gibi; baktın zensor 1'ler cok buyuk geldi o odaya, kendine ikinci el sitelerinden bir cift kücük hoparlör bul ve zensor 1'leri mutfaga alıp bangır bangır müzigini dinle ya da sat. fazla zarar ettirmez bence. en azından denemis olursun ve aklında kalmaz. bu sekilde hep "acaba zensor mu alsaydım bu ufaklar yerine" diyip duracaksın.
  • :))) teşekkür ederim arkadaşlar. Önerilerinizi dikkate alacağım.

Benim aklıma en çok yatan tsi400 + tl1600 gibi bir sistem kurup, tv izlerken ve müzik dinlerken yalnızca kuleleri kullanıp, film izlerkense tl1600 kullanmak. Sanırım buba da bütçe elvermeyecek.

Zensor 7 de aklımı karistirmiyor değil. Hicbiseyi alirken bu kadar zorlanmamistim. Ki ulkemizde secenekler bu kadar sinirli iken...

• Herkese merhabalar;

Bende konuyu açan arkadaşımız gibi bir sistem konusunda kararsız kaldım. Burada sormak istedim.

benimde odam küçücük olduğu için aşağıda yer alan sistemi düşünüyorum. Hali hazırda tv de samsung olduğu için özellikle samsung marka olmasını ve 500 w yeterli olacağını düşündüm.

Sizin fikriniz nedir? İnternette deneyen bir kişinin yorumunu bulamadım.

Yalnızca bluray izlemek için kullanacağım başka birşey bağlamayacağım.

http://www.samsung.com/tr/consumer/tv-audio-video/home-theater/3d-blu-ray-home-cinema-system/HT-E3550/TK

• sistem beklentilerini karsılıyor ve fiyatta size uygunsa alınır tabi.
    ben sahsen bu tarz sistemleri sevmem kullanmamda.
    ama imkan ve beklentiler dogrultusunda alınabilir.
  • Sonunda tercihimi yaptım.

Zensor 7 ve zensor vokal siparişimi verdim.

Uyduları daha sonra almaya karar verdim. Bir ihtimal ikinci el de alabilirim. Sub almayacağım.

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Umarım siz de bir an evvel seçiminizi yapıp bu dertten kurtulursunuz.

İyi akşamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaydinci

Sonunda tercihimi yaptım.

Zensor 7 ve zensor vokal siparişimi verdim.

Uyduları daha sonra almaya karar verdim. Bir ihtimal ikinci el de alabilirim. Sub almayacağım.

Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Umarım siz de bir an evvel seçiminizi yapıp bu dertten kurtulursunuz.

İyi akşamlar.

hayırlı olsun.senin adına sevindim.kullanmaya basladıktan sonra tecrubelerini paylasırsan sevinirim.iyi gunlerde kullanmak nasip olur inşallah.
  • Odanın büyüklüğü önemli elbette ama burada en önemli unsur odanın büyüklüğünden ziyade ne kadar doğru ses aldığın olmalı bana göre. Önce en kaliteli sese odaklanmak gerek ( tabi bütçe çerçevesinde ). Oda büyüklüğü için ise
    eğer küçük bir oda için büyük bir sistem alırsanız sesi çok açmıyorsunuz daha doğrusu açamıyorsunuz. Ha ileride daha geniş bir mekana taşınırsanız o zaman sesi köklersiniz :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.