Şimdi Ara

OCZ Vector 128Gb Sata 3 SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar OCZ Vector 128 Gb Sata 3 SSD aldım. Ancak laptopum Lenovo Y560 ve SATA 2 destekliyor. Test yaptım acaba sonuçlar normal mi bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Duruma göre geri iade edeceğim.

http://i.imgur.com/v3kuUid.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TechnoMobile -- 22 Temmuz 2013; 18:28:44 >

• arkadasım bende bundan alıcam. bende sata 2 takıcam. sen memnun musun sonuctan kullanırken nasıl hızlı mı
    @10ursaka
  • quote:

Orijinalden alıntı: djemrerdem

arkadasım bende bundan alıcam. bende sata 2 takıcam. sen memnun musun sonuctan kullanırken nasıl hızlı mı
    @10ursaka

sata 2yse zaten o kadar pahlı bir ssdye gerek yok v300 yeterli sata 2 için
  • 4k yazma okuma hızı bana fazla düşük geldi.

Ocz vector yerine ben samsung 840 pro öneririm.

Bende ikisi arasında kalmıştım test sonuçlarını detaylı araştırdığımda 840 pro nun daha önde olduğunu gördüm.

Karşılaştırma testini inceleyebilirsin, samsung 840 pro daha önde.

http://www.anandtech.com/bench/product/744?vs=742
  • Sata 2 de en ucuz olanını al.Gram farkını anlayamazsın 10 ssd arasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lundy

Sata 2 de en ucuz olanını al.Gram farkını anlayamazsın 10 ssd arasında.

Büyük dosyalar için geçerli bir durum, 4k ve daha alt boyuttaki dosyaların yazma okuma hızı ssdde kullanılan kontrolcü, bellek yongası ve hızına göre ciddi farklar yaratmakta sata2 bile olsa.
  • Samsung 840 Pro 128GB güzel bir SSD'dir.
  • djemrerdem D kullanıcısına yanıt
    Bende bunun kucuk kardesi Vertex 450 128 GB var, sata 3 uzerinden bagli.
    Ayni testi yaptim, sonucu da vector'un yanina yapistirdim karsilastirmasi kolay olsun diye.

Diskin incelemesinde yazma performansini tam kullanmak icin 256GB ve uzeri modelleri almak gerekir diyordu. Zaten test sonuclarindan da belli oluyor.

Baskalarininda dedigi gibi SATA2 makina icin boyle ust seviye disk tavsiye etmem, bence paraya yazik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oracle8 -- 12 Eylül 2013; 10:38:33 >

• KaGaNSaN K kullanıcısına yanıt
    1 sene içinde yeni sistem toplama olasılıgım yuksek ssd almamın sebebı pc cok kasmaya ve cızım yaparken takılmaya basladı. o yuzden almısken ıyısını alıyım dıyorum
  • oracle8 O kullanıcısına yanıt
    ocz vector degerlerı sata 3 de yaptıgınız testte cok dusuk cıkmıs nerdeyse yarı yarıya ınternette yapılan ıncelemelerde böyle sonuclar vermıyordu.
  • arkadasım bana gore normal geldı senın sonucun sata 2 sata 3 göre yarı yarıya hız farkı var. sata 2 taktıgın ıcın bu degerler normal.zaten sata 2 de daha fazla hız goremezsın
  • SATA2 için normal.
    SS atamıyorum ama Vertex 4 128GB ile 1028 puan alıyordum SATA3 ile

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Samsung 840 pro, ocz vectorden daha iyi sonuçlara sahip.
  • Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve Sata 2 olmasına rağmen Windows 8 çok hızlı bir şekilde açılıyor. Sata 2 de bile çok hızlı olan bu SSD'yi SATA 3'te düşünemiyorum bile. İOPS değerleri de 95k civarı, 5 yıl garantili bir ürün. Ben beğendim açıkçası.
  • Sata 2 ile Sata 3 arasında çok fark yok. Windows açılış süresi Sata 3'te 10 saniye ise Sata 2'de 13 saniyedir fark dosya okuma ve yazma boyutundadır. Bios ayarlarından AHCI modu yerine IDE kullanılıyo gibi geldi 4k değerleri oldukça düşük hem sata 2 hem sata 3 için
  • quote:

Orijinalden alıntı: oracle8

Bende bunun kucuk kardesi Vertex 450 128 GB var, sata 3 uzerinden bagli.
    Ayni testi yaptim, sonucu da vector'un yanina yapistirdim karsilastirmasi kolay olsun diye.

Diskin incelemesinde yazma performansini tam kullanmak icin 256GB ve uzeri modelleri almak gerekir diyordu. Zaten test sonuclarindan da belli oluyor.

Baskalarininda dedigi gibi SATA2 makina icin boyle ust seviye disk tavsiye etmem, bence paraya yazik.

sata 3 değeri düşük kardeş

bu arada sata 2 ssd almayın ileriye dönük olsun sata 3 alın ki bugün sata2 ye yatırım yaparsanız ilerde sata 3 alırken ekstra masrafa girmiş olacaksınız hiç lüzumu yok alacaklar her zaman sata 3 alsın.

benim notebook bıosta ahci mahci olayı yok alırsam ne olacak bilemiyeceğim.

• ocz vector ile samsung pro arasında gözle görülür bir performans farkı varsa 50 tl farkı verilir gözlenmiyorsa 50 tl fazladan para vermek mantıksız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.