Şimdi Ara

OCAK ORTASI SİSTEMİ (Twitter adresi ilk mesajda) (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.229
Cevap
41
Favori
29.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastNova

Hocam 4 5 gün önce sormuştum yine soruyorum kusura bakmayın. istanbul için 12 13 Ocak tarihlerinde hava nasıl olacaktır? Uçakların kalkmasını etkileyecek durumlar ortaya çıkabilir mi sizce?

Hocam arada kaynadı sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bırak havayı maaş ne kadar maaş?

• quote:

quote:

Hocam 4 5 gün önce sormuştum yine soruyorum kusura bakmayın. istanbul için 12 13 Ocak tarihlerinde hava nasıl olacaktır? Uçakların kalkmasını etkileyecek durumlar ortaya çıkabilir mi sizce?

bende 14 perşembe gidip 15 cuma dönecek şekilde İST-İzmir -İST uçacağım.
    Umarım hava muhalefeti yaşamayız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realgs

quote:

quote:

bende 14 perşembe gidip 15 cuma dönecek şekilde İST-İzmir -İST uçacağım.
    Umarım hava muhalefeti yaşamayız.

Tam sınır tarihler arasındayız diye düşünüyorum. İnşallah sorun çıkmaz

• Kar filan yok gencler adam ulkemizi vurmasi bekleniyor diyordu simdi avrupa kitasi oldu banane avrupa kitasindan mgm bile tahmin verirken 4.5 gunler %60 dogruluk diyor arkadas 20 gun onceyi biliyo

• Akil almaz bir milletiz ya

Kardesim adam dogru duzgun sekilde bilgi veriyor ne yapsin? Zorla kar mi yagdirsin? Yoksa bazilari gibi sallayip abartsin mi?

Bizim millete iyilik yaramaz illa kandirilacak. Bazisi diyor ya " boyle cok sade ve sikici oluyor "

Yahu hava durumu bu ne olacakti, aksiyon ariyorsan yamac parasutu yap

• quote:

Orijinalden alıntı: ibrahim2399

Kar filan yok gencler adam ulkemizi vurmasi bekleniyor diyordu simdi avrupa kitasi oldu banane avrupa kitasindan mgm bile tahmin verirken 4.5 gunler %60 dogruluk diyor arkadas 20 gun onceyi biliyo

Şimdi niyetini çözelim.
    1) Benim hangi cümlemde ülkemize sistem gelmeyecek dediğimi gördün? Sistem Avrupa'dan sonra ülkemizi vuracak.
    2) Bak Polonya'da yaşayan arkadaş bilgilenmiş oldu, senden ne farkı var onun? O banane Türkiye'den diyor mu?
    3) Resmi kurum kalkıpta sana 20 gün sonra kar gelecek demez. Ben burada kurumumu bağlayan tahminlerimi değil, şahsi tahminlerimi iletiyorum.
    4) Uzun vadeli tahminde, genellikle önceki sistem senaryolarından faydalanıyoruz. Bugünkü Avrupa'da , Sibirya'da , Rusya'da kısacası çevremizde neresi varsa oradaki hava olaylarını (basınç vb) inceleyip sanal atmosfer ile kendi yorum ve tecrübelerimizi katarak uzun vadeli tahmin yapıyoruz. Sen ise bir resmi kurumun kalkıp geçmişte böyle oldu, tekrar böyle olabilir demesini bekliyorsun.

Lütfen anlamadan, bilmeden sırf yorum yapmak için yapma.

• Trabzona yağacakmı?

• quote:

quote:

12 Ocak tarihinde rüzgar yine güçlenecek gibi fakat yağış öngörmüyorum.
    13 Ocak tarihinde yağış bekliyorum. Havacılık ile ilgili bir uçuş problemi yaratmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TİGERTS

Trabzona yağacakmı?

Yüksek ihtimalle.
  • Batı bölgeler için olası kar haritası;

• memleketim kazan'da olmayı dilerdim, İstanbul'da kar yağsın diye duaya çıkacağız neredeyse kim bekleyecek şimdi 14 ocağı

godzilla mıdır kar mıdır neyse gelsin artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Meteoroloji

quote:

quote:

12 Ocak tarihinde rüzgar yine güçlenecek gibi fakat yağış öngörmüyorum.
    13 Ocak tarihinde yağış bekliyorum. Havacılık ile ilgili bir uçuş problemi yaratmayacaktır.

Teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ilonglife

memleketim kazan'da olmayı dilerdim, İstanbul'da kar yağsın diye duaya çıkacağız neredeyse kim bekleyecek şimdi 14 ocağı

godzilla mıdır kar mıdır neyse gelsin artık

İlk gün söylediğim gibi çok kuvvetli sistem geliyor, hiç endişelenmeyin
  • Meteoroloji bey tahmininizden ötürü sizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. Sistem artık belirgin gibi...

@Meteoroloji

• Güzel kar almak ümidiyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zvjezdan -- 8 Ocak 2016; 19:23:53 >
  • quote:

[ALARM!](Alarm Seviyesi: YÜKSEK) Ülkemizin ocak ayı ortalarından itibaren yeni bir soğuk hava sistemine gireceğini yaklaşık 2 hafta önce söylemiştim. 08 Ocak itibariyle elimizde biriken verilerle gelişmeleri aktarmış, hemde sorularınızı toplu olarak yanıtlamış olurum.
    Çok kuvvetli bir soğuk hava sistemiyle karşı karşıyayız. Daha doğrusu iki sistem arka arkaya vuracak gibi duruyor.
    Eğer yeterli bir yağış senaryosu da olursa, günlerce sürecek bir kar örtüsü olacak.Bazı yerlerde bu örtü bir haftadan fazla duracak.Akabinde oluşabilecek bir sıcak hava şuanda gözükmüyor.
    Ocak ayı bitmeden oluşacak ikinci sistem çok kuvvetli. Şehir açıklamalarını bu iki sistemi baz alarak açıklayacağım.

İstanbul ve Marmara Bölgesi için sıcaklıklar gündüz değerleri olarak her şehirde sıfırın altına inecek. Görünen bu iki sistemden en az birinde yoğun kar yağışları olacaktır.
    İstanbul'da en az 2 gün yoğun kar yağışı göreceğiz.

Ankara ve İç Anadolu Bölgesi bu sistemden en çok etkilenecek bölgelerden birisi.Sıcaklıklar en yüksek (-5) derece olacak gibi gözüküyor. Yoğun kar yağışları bu bölgeyi de vuracak. Özellikle bölgenin doğusunda haftalarca kalkmayacak bir örtü oluşacaktır.Ankara'da yılın en yoğun kar yağışlarından birini alacak.

İzmir ve Ege Bölgesi'ni ise kıyı ve iç ege olarak ikiye ayırmak zorundayım. İç Ege'de sıcaklıklar en yüksek (-3,-4) seviyelerinde, Kıyı Ege'de ise en yüksek (2, -1) derece arasında olacak. Yağış senaryosu gerçekleştiği takdirde, yağışlar İzmir'de kar şeklinde gerçekleşecek ve en az bir gün kalacak örtü bırakacaktır.

Antalya ve Akdeniz Bölgesi'ni de Ege gibi ikiye ayıralım. İç Akdeniz'de (0,-3) derece sıcaklıklar göreceğiz. Antalya ve Kıyı Akdeniz de en yüksek sıcaklıklar (6, 2) derece arasında olacaktır. Eğer sıcaklıklar birinci veya ikinci sistemde verdiğim sıcaklık aralığında 4 derecenin altına düşerse Antalya'da,Adana'da,Hatay'da kar yağışı göreceğiz. Örtü durumu yine sıcaklıklara ve yağış şiddetine bağlıdır. Sistem yaklaştıkça detayları daha da arttıracağım..

Karadeniz Bölgesi'nde ise sistem özellikle Orta ve Doğu Karadeniz'i vuracak. Orta ve Doğu Karadeniz'de yoğun kar yağışları olacaktır. Batı Karadeniz'de ise geçtiğimiz sistemden biraz daha zayıf fakat yine de kuvvetli sayılacak kar yağışları olacaktır.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da ise muazzam soğuklar ve kar yağışları olacaktır. Özellikle Doğu Anadolu'da gece saatlerinde sıcaklıklar (-20,-35) derece arasında değişecektir.

NOT: Buradaki tahminler son veriler ışığında yapılmış, olabilecek en kuvvetli yağış senaryosuyla birlikte öngörülmüştür. Yağış senaryoları için vade uzun, sistem yaklaştıkça daha net bilgiler vereceğim. Önümüzdeki hafta içi daha net ve detaylı bir açıklama yapacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zvjezdan

Meteoroloji bey tahmininizden ötürü sizi kutlar, başarılarınızın devamını dilerim. Sistem artık belirgin gibi...

@Meteoroloji

Teşekkür ederim hocam, ilk günkü gibi sistem beni hiç yanıltmadı.
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.