Şimdi Ara

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
22.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben verginin düşmeyeceğini düşünüyordum bunda saklanacak bir durum yok 8300 den aldım pişman değilim bana bu ülkede ucuzlayan vergisi düşen başka bir ürün söyleyebilir misiniz? Arkadaşlar gece zamlarını duymuşsunuzdur belki elektrik ve doğalgaza zam yapıldı bu arada vergi düşünce bedava mı verecekler şimdi bu cihazları öyle bi hava var sanki insanlarda 🤔
  • 1000tl kafadan ucuzlar
    Dolar 8.5 dan fiyatlanmıştı onuda 7.5tl ye göre hepaplamak lazım

Yani aslında olması gedeken fiyatı 8300tl yerine
    6300tl dir gerçek hakkı bu dolar 7.5 çünkü

1000tl vergiden
    1000tl kur düşümünden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle kalkmaz diyenlere slm olsun yurt disindan getirip 10 bin fiyat isteyenlerede slm olsun

• Bizim millet böyle işte.
    Alacağı konsola yeni düzenleme ile %60 a yakın vergi uygulanmakta ama hala zafer edası ile gümrük vergisi düştü diye seviniyor.
    Adam ölümü gösterip,sıtmaya razı etmiş, kendisi ise geçmiş tecrübelere bakarak verginin düşmeyeceğini söyleyenlere "nasılda kapak oldu" edası ile laf sokma derdinde.
    Ulan bir savınıda futbol takımı tutar gibi savunma be...
    Hani demiş ya Nazım Usta, Akrep gibisin kardeşim diye.
    Nede güzel söylemiş ama usta...
    Zararsın ulan zararsın...
    Aldığın hava zarar...

• Yeniada kullanıcısına yanıt
    Ah be yav niye düşürdüler vergiyi keşke 8300 olsaydı hiç alamazdık ne güzel çok üzüldüm inanılmaz üzüldüm.
  • O kadar söyledik bas bas bağırdık çok bilenler kararsızları ikna etti araba alanda arabalar düşmedi diyor realist olun arabada almayın dedik dinleyen yok devlet üst perdeden verginizi aldı şişen araba fiyatlarıda sönecek alım gücü hızlı bitti ismini vermeyim şubeleri olan araç bayii 10 metrelik afiş asmış şimdi al temmuzda öde sıfır fiyatlarda düşecek arabalar galeridemi çürüsün bankalar kredi verelim diye yırtıyor size müstehak çöp arabalara ort. 50 bin fazla verdiniz üst segmentte pastafan payını yoğurtlu aldı avrupada arablar %10 oranında elektrikliye dönüşürken mekanik arabaları iyi silkelediler vallahide büyük vurgun oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozanbey86 -- 1 Ocak 2021; 9:57:13 >
  • Numenorian Man kullanıcısına yanıt

Valla iyi oldu hocam, umarım tamamen kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: koroglu69

Kesinlikle kalkmaz diyenlere slm olsun yurt disindan getirip 10 bin fiyat isteyenlerede slm olsun
    Kalkmadı bu arada %20ye düştü sadece, aletin fiyatının yarısıyla vergi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektronikte taksit sayısı 6'dan 4'e düşürüldü. bunu da unutmamak lazım.

playstation 4 için konuşursak;

black friday'de borderlands 2 (amazon hediyesi), gta 5, days gone, god of war, fornite voucher code'lu paketi 2850 liraya aldım. yanında da 100 lira değerinde 3 aylık ps plus hediyeydi. ilk defa playstation kullandığım için 15 gün bedava da store tanımladı ve iki oyun da ordan geldi. sanırım yanında gelen oyunlar çok değersiz değil.

ürün sony türkiye garantili. bence iyi bir alışverişti. pro da alabilirdim fakat o kadar çok fan sesi şikayeti okudum ki daha sessiz bir makine tercih etmek istedim. ayrıca elimde gerçek 100hz full hd panele sahip bir bravia var. motion flow ile görüntüde bozulma olmadan 60 fps'ye yakın bir deneyim sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi september28th -- 1 Ocak 2021; 12:17:50 >
  • Vergi %30 düşmüş olabilir ama fiyata yansıyan bir şey olmaz
    8300 den satmaya devam ederler

Sony kolay kolay fiyat düşürmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 1 Ocak 2021; 12:24:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AİGUN

:)

Alıntıları Göster

Daha önceki mesajlarımda "umarım haksız çıkarım" demiştim. Bu vergi düşüşü bir an önce fiyatlara yansır umarım.

• Skylined kullanıcısına yanıt
    Sony fiyat düşmüyor anlayın şunu artık Sony’nin ve satıcı firmanın ps5 satışındaki karı hala aynı düşmedi devlet alacağı vergiden feragat etti buda 2000 lira demek ürün başına otomatikman yansıyacaktır hayal kurmayın düşmez diye ülke olarak en büyük sorun okuduğunu anlamamak kafayı çalıştırmak Sony firması ps5 8300 e satılırken 3000 lira kazanıyorsa bu vergi düşünce cihaz 6000 e düşüncede 3000 kazanacak onun için birşey değişmeyecek üstüne fiyat daha da indiği için satışları artar yani hayal aleminde yaşamayın ha 8300 den ps5 aldıysanız ondansa bu akılsız cümleleriniz bir bardak soğuk su içip geçiniz..
  • Merhaba. Pollyannaların sana çok selamı var abisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skylined

Vergi %30 düşmüş olabilir ama fiyata yansıyan bir şey olmaz
    8300 den satmaya devam ederler

Sony kolay kolay fiyat düşürmez

Acı var mı acı ? Yanık kremi yollayalım arkadaşa :)

• Al-satçılar terste kaldı. Sarı sitedekilerin yüz ifadesini görmek isterdim

• Sony politikası vergi oranı ve o anki kur üzerine kendi belirlediği fiyatı ürünlerinde yansıtır muhtemelen stoğa girecek yeni ps5’ler yeni vergi ve kur üzerinden satışa sunulacak

• En cok da bu vergi gitmez diye her konu altinda konusan, bilirkisilere iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D5E0B7461

Acı var mı acı ? Yanık kremi yollayalım arkadaşa :)

Alıntıları Göster

Tam olarak ne saçmalıyorsun. Ps5 aldımda haberim mi yok? Çekmecelerede baktım ps1,2 ve classic vardı.

Çocuklar bakın ben çok güvenmiyorum günümüz sony türkiye ye olay bu. Kendi kendinize hype olmayın. Mustafa başkana çok güvenmeyin derim. Bir özgür kirazcı nin yarısı yönetici değil Hep sıkışınca UK psn yönetiyor diyen bir başkan işte, ülke iflas etmiş olsa bile en azından oyuncu dostu güzellikler yapabilirdi. Yapmadı

6 ile başlayan rakam olacaksa bende alırım ama bu ülkede hayal kurmayı bıraktım.

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skylined -- 1 Ocak 2021; 16:50:41 >

• Skylined kullanıcısına yanıt

Sağlam kudurmuşsun herkes kendi yediğinden ikram eder bu kadar kudurduğuna göre kemikten daha fazla iyi çiğ et yiyor olmalısın uslu ol biraz yavrucum çiğ et yemeyide bırak yorumlarına yansıyor zeka seviyen ben sana bir bardak soğuk su vereyim bir daha da kıvıttırma erkek ol biraz fiyatlar düşmez demişsin şimdi çok oynama yapmaz diyorsun adam gibi arkasında dur dediğin sözün

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.