Şimdi Ara

OC STABİL ANCAK.... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: carouserm

quote:

Orjinalden alıntı: emreonal69

quote:

Orjinalden alıntı: carouserm

emre şimdi artırdım tüm voltajları kardeşim
    cpu 1.35v
    fsb 0.2v
    ram 0.2v
    gibi verdim durumu göre biraz daha çıkarım 3.45ghz olarak çalışıyor ama stabilmi bilmiyorum olmazsa artırıcam voltajları ama zaten havalar cok sıcak fazla çıkmak istemiyorum en düşük voltajı bulmaya çalışıyorum

3,0 ghz nin en düşük voltajını buldum 1,325v biostan verince windowsta 1.28 görünüyor(demekki autoda 1,325 veriyormuş).Benim ramlar normal çalışırken bile 1,8v yerine 2,1v çekiyor yani hiç oc olmuyor.Sen autoya alınca ne oluyor sistem açılmıyormu.Senin Cpu voltajı bana düşük gibi geldi autoda açtırmayı denesen kaç verecek merak ediyorum.

autoda açtıramıyorum
    şuanda gene pc kitlendi gene voltajları artırdım stabil yakalayamadım bir türlü
    autoda defaultta 1.15v veriyor o yüzden fazla voltaja ihtiyacım yok gibi görünüyor ama neyin ne olduguda belli olmuyor

Autoda açmaması çok garip çünkü autoda gereksinim kadar voltaj vermesi gerekiyor mesela ben cpu nun 1.28 ramların 2,1 istediğini auto da anladım.

• şimdi tekrar denedim
    FSB 0.30V
    DDR 0.25V
    CPU 1.32 gibi verdim ama sistem üstünde 1.28v olarak gözüküyor
    FSB 460x7,5 = 3.450ghz
    tam 1 saatir prime95 small FFTs'de ve bu ara pcyi kullanıyorum fakat hiç bir hata almadım gayet normal çalışıyor sizce stabiliteyi yakalamışmıyım ???
    SICAKLIKLAR VS RESİMDE
     OC STABİL ANCAK....
  • blend test de yap 2-3 saat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 11 Temmuz 2008; 21:22:46 >
  • 77 derece biraz fazla değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: zallas003

77 derece biraz fazla değilmi?

77 gözüken yerler normalde 67 derece yani 45nmlerde durum böyle ama kafama sıcaklıkları takmıyorum yanlış ölçtüğüne eminim çünki
    titan amanda 70 derece üstünde alarm veriyor 6 saatlik orthosda bile alarm duymadım ve realtempde sıcaklıklar 64-65 derece idi
    birde artic silver 5 var macun olarak ve ben sürmedim dükkanda elemana bırakmıştım oda 15 kullanımlık tüpün yarısını bocalayıp kapatmış sorun etmedende kullanıyorum ama yakın zamanda değiştiricem termal macunuda

BU arada 3.5ghz'de stabil kalabildim
    ama şu anda 3.2ghz kullanıyorum yardımcı olmak için arkadaşlara bilgileri yolluyorum

427FSB x 7.5
    1.2V Overclocksuz 2.5 hızında verilen voltajla kullanıyorum 3.2de ve stabil sistem 12 saat orthos kastım 6 saat prime
    FSB'ye 0,10V
    RAM'lerde ekstra voltaj yok

q9300 kulanan arkdaşlara bilgi olsun diye sölüyorum 1.3 lü voltajlara hiç ihtiyacı olmuyor boşa ısıtırsınız cpu'yu 1.2v 1.26v arası deneyin
    3.5 üstüne 1.3v üstü verebilirsiniz tabi çıkabilirseniz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.