Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1468. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok haklısınız ben 6 ay kadar önce ps 4 pro cihaz aldım. Bunca yıl neden hiç ps almamışım dedirtti. Fİyatlar ps mağazasında daha uygun ve exclusive oyun keyfi bambaşka.

Pc optimizasyon sorunları ile kafa yormuyorsunuz.
  • Coil Whine

Bu konu ile ilgili faydasını olabileceğini düşüneceğim bir durum oluştu kafamda denemek isteyenler için buraya yazayım istedim. Bunu düşünmeme sebep ise aldığım elektronik devreler için yalıtım yapan bir sprey ürünü üzerinde okuduğum "Titreşen bileşenleri tespit eder." diye bir uyarınında geçmesiydi ve minimum -30C ile maximum +130C ısı aralığına dayanabiliyordu. Bu spreyi ben işlemcilerde malum meltdown ve spectre açıklarından sonra yeni işlemcileri beklerken elimdeki i7 4790k'yı biraz daha kullanmaya karar verdiğimden delid yaptım ve delid sonrası metal sıvı macun değmesin diye i7 4790k'nın içinde işlemcinin hemen yanında duran elektronik bileşenler(kapasitörler veya dirençler) üzerinde kullandım. Elektronik kartların yüzeyini temizlemeye yarayan özel spreyler ile ekran kartı PCB'sini temizledikten sonra elektronik devreler için yalıtım yapan vernik spreyler(plastik kaplama) kullanarak ekran kartınında yine PCB'sini kaplarsak bu öten bobinlerin sesini kesebilir veya azaltabiliriz diye düşündüm ( en azından elinde çok eski ama öten ekran kartı olanlar deneyebilirler )

Not: ekran kartlarında kullanılan Choke Coil (boğucu bobin) devre elemanı coil whine sesininde sorumlusu bu bobinleri vernikleseler aralarındaki boşluk kapanacağından ses önlenir ama nedense bunu yapmıyorlar veya yeterince özenmiyorlar...

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

PCB'ler ve elektronik bileşenler için koruyucu kaplamalara birkaç örnek

Due-Ci Yalıtım Vernik Sprey (Plastik Kaplama) V-66 -30C ile +130C (Benim kullandığım ürün)

Tam bilgisi:
    http://www.duecielectronic.it/index2.php?lang=eng&menu_1=prodotti&menu_2=V-66&cat=vernici
    https://urun.n11.com/kompresor/yalitim-vernigi-P122262310

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

PCB temizlemek için bir örnek, açıklamalar resimlerde var

Due-Ci Flux Temizleyici Sprey
    https://www.direnc.net/due-ci-flux-temizleyici-sprey

DCR200H Coating SCC3 Conformal Coating -70C ile +200C

Tam bilgisi:
    http://tr.farnell.com/electrolube/dcr200h/coating-conformal-200ml-aerosol/dp/298300

http://www.assemshop.com/DCR200H-Silikon-Bazli-Devre-Kaplamasi-200ml,PR-351.html

http://www.yesilkoyelektronik.com/sprey-spray-fiyat/1916-kirmizi-devre-kaplama-spreyi.html

Servisol Plastic Seal 60 PCB Lacquer Protective coating +200C
    https://www.amazon.co.uk/Protective-electronic-components-insulating-environmental/dp/B00AEXZP9O/ref=sr_1_cc_1?s=aps&ie=UTF8&qid=1518810271&sr=1-1-catcorr&keywords=Servisol+Plastic+Seal+60+PCB+Lacquer

Nanoprotech Nemden Sudan Asitten Koruyan Sıvı Elektrik Yalıtım Spreyi -80°C ile +160°C

Özellikle bu ürün uzay montaj pc kullanımında donanım bileşenlerine uygulamak için çok ideal göründü gözüme
    http://www.nanoprotechmotorsports.com/index.php/nanoprotech-2/

https://www.offroadaksesuar.com/Nano-Protech,PR-1684.html

https://www.kartalotomasyon.com.tr/Nemden-Sudan-Asitten-Koruyan-Sivi-Elektrik-Yalitim-Spreyi-Super-Yalitim,PR-66802.html?gclid=EAIaIQobChMImK7SiZyr2QIVD4uyCh2V0AW7EAQYASABEgLWwfD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 17 Şubat 2018; 4:4:59 >

• Merhaba arkadaşlar size birşey danışmak istiyorum kartım gtx 1060 ocv1 6gb kartı satıcaktım ancak bir sıkıntı gözlemledim bu yüzden vaz geçtim kartta şöle bir olay var her oyunda olmuyor bazı oyunlarda monitör gidiyor no singal hatası yiyorum örnekhttps://www.youtube.com/watch?v=tYPsXH8Q8Hk bu sorun rainbow / /Battlefield 1 /pubg gibi oyunlarda olmuyor ancak bazı oyunlarda meydana geliyor örnek call of juarez guslinger / renegade ops ve titanfall 2 nin wargame mapı bazı forumlarda bu sorunun kartın fabrika çıkışlı o.c olmasından kaynaklandığını yazmışlar harbidende kartı fabrikasyon hıza yani 1544 e çektiğimde çöken oyunlarda sorun ortadan kalkıyor ancak boostu geri açınca kart kendini 1949 mhz ye çektiğinde geri çöküş meydana gelmekte hatta +10 mhzde bile oluyor bu durum beni hasta etti kartı referans hızda kullanmakta istemiyorum garantinin bu sorun ile ilgileneceğini pek düşünmüyorum açıkcası bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim onca araştırmama ragmen çözemedim farklı slot denedim monitörü değiştirdim psu kablosunu değiştirdim olmadı bazı oyunlar bu boost olayı ile uyuşmuyor nedense.

• okinkurt kullanıcısına yanıt
    Bende de benzer sorun var. degerleri cok az yukseltebiliyorum. Azicik daha yukselttigimde ornegin gtada reboot hatasi aliyorum. Ayni sekilde pubgde de hata veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bağa mı didin?

Bende de benzer sorun var. degerleri cok az yukseltebiliyorum. Azicik daha yukselttigimde ornegin gtada reboot hatasi aliyorum. Ayni sekilde pubgde de hata veriyor

Bende sadece belli oyunlarda oluyor atıyorum 30 oyun oynasam birşey yok ki harbidende denedim tek tek ama birtane denk geliyor çat gitti ekran okadar kart kullandım böle birşey görmedim afterburner dan 1544 e çekince oluyor oyun sanki kartı referans hızda tanıyor devreye booster girince bozuyor işi şimdilik referans saat hızından başka bir çözüm bulamadım
  • Önceki haftalarda yazdığım sonrasında bazıları tarafından yalanlanan iki farklı mimari haberi yine gün yüzüne çıkmış Ampere ve Turing ki önceki mesajımda da demiştim NVIDIA nın yapacağı en mantıklı hamlelerden biri olur oyun ve AI GPU larını ayırmak , zamanı gelmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 26 Şubat 2018; 9:53:42 >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Turing madencilere yönelik mi gelecek ? GPU ile madenciliğe hâlâ ilgi var mı ?
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    O şekilde söylentiler var ama işin ilginç bir tarafı daha var söylemlere göre NVIDIA Ampere i yeni mimari olarak tanıtmyacak Turingi tanıtacak o yüzden kafalar karıştı , birisi GTC de NVIDIA yeni kartlarını tanıtacak derken bazı boradpartnerların söylemine göre Q3 e kadar yeni "oyun" kartı yok GTC deki kartlar AI odaklı olabilir

GPU ile mining hala devam hocam sorun yok orda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 26 Şubat 2018; 10:2:30 >
    Detay var mı? Netleşen durumlar..
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Henüz yok ama bazı söylemler var dediğim gibi ki bu da baya kafa karıştırıyor

İş güç çıkamıyorum bu ara yurt dışına adamlar yazılı bişey sızdırmıyor hocam

“While NVIDIA was here they also let us know that the pricing in the market will continue to go up through Q3 of this year most likely before we start seeing any type of relief,” Hutch says. “So, unfortunately the end to this is not right around the corner and we have not seen the worst of it yet.”

"When we spoke to Nvidia they told us not to expect a new graphics card launch any time around GDC or their own GTC events at the end of March, so that dashed our hopes of shiny new cards against the rocks for the near-future."

• Valla Q3'e bırakmasınlar ya korkuyorum ekran katıma bir şey olacak diye 5. senesine girdi.

Bence Q2 mantıklı çünkü Nvidia'in yaz öncesi çıkarması çok iyi zira sezon başlangıcı. Bir de ne kadar çok eski mimari satsa bu sefer yeni mimari çıkınca fazla sayıda eski mimari ikinci el piyasası olacak. Bu sefer minerlar da var. Ayrıca sonuçta insanlar şu an kart alamıyor , Nvidia de satmak ister sonuçta. Şu an ne çıkarsa millet alacak, bu avantajı kullanmak ister diye düşünüyorum. Q3 deyince uzak bir tarih. Şu an Amd yeni mimariyi geçtim stokları arttırdım üretimi arttırdım diye çıksa bile pazar payını arttırır. Ha deyince üretim kapasitesinin artmayacağını anlıyorum ama en azından insanlar teslim süresi verilmeli diye düşünüyorum. Yani 1-2 günde değil 1 ayda teslim edersin ama fiyatı arttırmak etik değil.
    Edit: Yanlış yanıt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackRobe -- 26 Şubat 2018; 15:41:23 >
    Buna benzer bir yazıyı bende okumuştum. Maalesef fiyatların üçüncü çeyreğe kadar artış göstereceği yönünde. Yeni çıkacak kartların da el yakacağı aşikar.

Biran önce Madenciler ile oyuncu kartlarının ayrışması gerekiyor. şimdilik en büyük sıkıntı bu yönde.. Nvidia tarafında fiyatlarda artış, Bellek yongalarındaki sıkıntıdan ve madencilikteki ilgiden dolayı diye bahsedilmiş.

Bu yeni seri gerçekten kafa karıştırıcı. 2 farklı isimlendirme var fakat tam mimari nedir belli değil. Volta şuan için son kullanıcıya ulaşmayacak orası kesin ve ne zaman sunulacağı da belli değil..
  • NVIDIA GeForce 391.01 WHQL driver çıkmış.

quote:

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases, including Virtual Reality games. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Game Ready
    Provides the optimal gaming experience for Final Fantasy XV, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Warhammer: Vermintide 2, and World of Tanks 1.0.

Changes and Fixed Issues in Version 391.01:

[BeamNG]: Dynamic reflections flicker in the game. [2057342]
    [Call of Duty WWII]: Flickering shadows occur in the game. [2053929]
    NvfbcPluginWindow prevents Windows from shutting down. [2053927]
    Booting from a cold boot results in black screen on a multi-monitor system. [2052447]
    [3DVision]: System shutdown time increases when Stereoscopic 3D is enabled. [2048107]
    [NVIDIA Control Panel]: The Display->Adjust desktop color settings->Content type setting is reset to “Auto-selected” after rebooting the system. [2047088]
    [GeForce GTX 980/1080 Ti]: OpenGL program may crash when trying to map a buffer object. [2044697]
    [Notebook][GeForce GTX 965M]: Drop in GPU performance occurs. [200379911]

Open Issues in Version 391.01 WHQL:

[NVIDIA TITAN V][G-Sync]: G-Sync displays may go blank when switching between different overclocked memory clocks multiple times. [200361272]
    [SLI][GeForce GTX 780 Ti]: There is no display output when connecting the DisplayPort and two DVI monitors. [1835763]
    [GeForce TITAN (Kepler-based)]: The OS fails after installing the graphics card on a Threadripper-enabled motherboard. [1973303]
    [Pascal GPUs][Gears of War 4]: Blue-screen crash may occur while playing the game. [2008731]
    [GeForce GTX 1080 Ti][Doom]: The game crashes due to the driver reverting to OpenGL 1.1 when HDR is enabled. [2049623]

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    Sonuç? bir problem mi var ki bunu paylaştın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

NVIDIA GeForce 391.01 WHQL driver çıkmış.

quote:

Game Ready Drivers provide the best possible gaming experience for all major new releases, including Virtual Reality games. Prior to a new title launching, our driver team is working up until the last minute to ensure every performance tweak and bug fix is included for the best gameplay on day-1.

Game Ready
    Provides the optimal gaming experience for Final Fantasy XV, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Warhammer: Vermintide 2, and World of Tanks 1.0.

Changes and Fixed Issues in Version 391.01:

[BeamNG]: Dynamic reflections flicker in the game. [2057342]
    [Call of Duty WWII]: Flickering shadows occur in the game. [2053929]
    NvfbcPluginWindow prevents Windows from shutting down. [2053927]
    Booting from a cold boot results in black screen on a multi-monitor system. [2052447]
    [3DVision]: System shutdown time increases when Stereoscopic 3D is enabled. [2048107]
    [NVIDIA Control Panel]: The Display->Adjust desktop color settings->Content type setting is reset to “Auto-selected” after rebooting the system. [2047088]
    [GeForce GTX 980/1080 Ti]: OpenGL program may crash when trying to map a buffer object. [2044697]
    [Notebook][GeForce GTX 965M]: Drop in GPU performance occurs. [200379911]

Open Issues in Version 391.01 WHQL:

[NVIDIA TITAN V][G-Sync]: G-Sync displays may go blank when switching between different overclocked memory clocks multiple times. [200361272]
    [SLI][GeForce GTX 780 Ti]: There is no display output when connecting the DisplayPort and two DVI monitors. [1835763]
    [GeForce TITAN (Kepler-based)]: The OS fails after installing the graphics card on a Threadripper-enabled motherboard. [1973303]
    [Pascal GPUs][Gears of War 4]: Blue-screen crash may occur while playing the game. [2008731]
    [GeForce GTX 1080 Ti][Doom]: The game crashes due to the driver reverting to OpenGL 1.1 when HDR is enabled. [2049623]

3 aydır düzeltemediler şu sorunu,

Paramla rezil olduğum en büyük oyunlardan biri Gears of War 4.
    Uzun bir süre bekledim düzeltirler yeni sürücülerle diyede yok artık sileceğim, 150 GB bide sevdiğimin oyunu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahrimar

Sonuç? bir problem mi var ki bunu paylaştın?

Bilgilendirme amaçlı olamaz mı?
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Microsoft destekli Konsol portu bir oyun olduğundan sorunlar bitmez bu oyunda. Bunların haricinde yabancı kullanıcılar son driver ile alakalı farklı sorunlarda belirtmişler fakat herkesin sistem bileşenleri, yüklü programlar vs farklı olduğundan herkeste benzer sorunlar yaşanmaya bilir.

390 sürücü ailesi şimdilik bir çok kişi tarafından verimsiz olarak nitelendiriliyor.. Güncel kalmak isteyenler, sorunla karşılaşmayanlar yükleyebilir elbette.
  • Turing ve Ampere. Tahminimce biri mining kart olacak ve digeri Pascal refresh. Nv'nin yeni bir mimari cikarmasi icin gerek gormuyor muhtemelen.

Oyuncu kartlarinda mining karsisinda ciddi bir engelleme olmasini umit ediyorum. Yoksa hem madenci kartlari alan oyuncu kartlari da almaya devam eder.

Olur da oyuncu kartlari alabilirsek de, refresh olacagi soylentileri dogru cikarsa ciddi bir performans artisi olmayacaktir. Pascal oncesi, eski kart sahipleri icin oncellikle cazip bir secenek olacaktir.

• LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Firmanın kendi kartı kendisine rakip olurken, rakibi olacak firma minerlarla ortaklık yapmışken, oyunlarda rakip olamıyorken yeni mimarinin gelmesini ben de beklemiyorum. Yani ciddi bir sıçrama beklemiyorum.
  • Yeap Vega bir rakip olarak gormuyor. Sebebi konusunda ayni cikis noktasindayiz. Ama bir umit ben halen biraz mimari iyilestirmeler olur diye umuyorum. Bakalim

Sadece Nv'nin 10 kati daha fazla kart tedarik ediyoruz aciklamasini hatirlatirim. Bunlarin cogunu yine madenciler aldigina gore Nv de madencilere ortaklar, hatta 10 kati daha fazla ortaklar.

Ampere ve turing ile durum degismezse halimiz yine vahim.

• 
Sayfa: önceki 14661467146814691470
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.