Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne yazık ki o çimlerde 1080P'de bile 40'a düşüyor. Scaling ile shadow distance ayarlarını en düşüğe getirin 25 FPS atar yukarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 14 Nisan 2017; 14:42:44 >
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Normal. AA fazla geliyor. 2x MSAA+TXAA+FXAA açın. Aynı görüntü, daha fazla fps. Yine de oyunda çimenler sorunlu. High'a almakta fayda var. 1080p de olsa gebertiyor fps'yi.
  • 1070 olupta 1080ti almanında mantığını anlamam adamda 970 vardır ozaman tamam derdim şimdi şöyle durum var kimisi gerçekten ihtiyaçtan alır kimisi ise yeni model çıktı hemen almalıyım en iyisi bende olsun gibi hobileri olanlar vardır adamda 970 vardır 1080p de ayarları fullemek ister ama kart yetersiz kalır hedefi yine 1080p ise gidipte 1080ti ye bakmaması lazım 1070 al tak yok hedefi 4k ise 970 ile 8 9 ay daha idare etsin yeni nesil kartlar gelince alır esas 4k deneyimi seneye gelecek kartlarda olacaktır şuan 1080ti alırsa pişman olur uzun lafın kısası paralarınızı çar çür etmeyin arkadaşlar bu kartların sonu yok malesef sürekli ekran kartu yenilemek zarardan başka biley değil oynadığınız oyun kaç tane zaten onuda düşünün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Ha bir de Grass quality ve Soft Shadows ayarlarını kısın High ve Softest yapın. Reflection msaa açıksa da komple kapatın. Oluşan farkı söylerseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 14 Nisan 2017; 14:44:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

GTX 1080 Ti & Titan XP

Tüm oyunlarda fark bu kadar az ise (3-5 FPS) neredeyse iki katı parayı sırf koleksiyoncu yada bu kartların tutkunları verir.

Titan serilerinde Nvidia iyi gömüyor abi

Bu Titan X , 1080 Ti, Titan Xp büyük ihtimal ufak ince eksiklikler ve dokunuşlar dışında aynı yapılardır.

1080 Ti, Titan X'in güncellenmiş hali gibi bir şey sanırsam.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Titan modelleri hep 1000 USD civarına satıldı. bu sefer kendi rekorunu kırdı Titan XP ile. 1200 USD yazıldı bir çok yerde..

Titan XP, Pascal GPU serisinde el değmemiş, dokunulmamış ve kırpılmamış en büyük hali ile kullanıldı. Saat hızları ne kadar artar bilinmez ama, OC edildiğinde alınacak performans Pascal serisindeki en yüksek sonuç olacak şimdilik..
  • kampanya@vatan dan oyun kodu ortalama teminat suresi nedir wildlands icin yolladim bugun gelirmi ?

• Titan X'i de biraz aşağı çekip mevcut duruma yakın bir fiyat ayarı yapar Nvidia XP'de bence. 1080Tİ'de olduğu gibi. Kendisiyle rekabet ediyor

• TjmsaH kullanıcısına yanıt
    Bende biraz mantıklı düşünüp vazgeçtim. 1070 kullanıyorum ve çok memnunum, çok sürekli kart değişimi yapmadım. 35 yaşındayım, bu yıla kadar sadece 3 kart değiştim. 1070 den önceki kartım GTX 650Tİ Boost'idi, 4-5 yıl kullandım ve 1070'e geçtim. Şuan aklımda 4k oyunculuk var o yüzden bir aklıma girdi bu 1080Tİ'ler çıkınca, olabilir dedim. Sonra biraz daha araştırınca 1080Tİ'nin bile 4k da tek başına yeterli olmadığını gördüm. Benim kafa da değişti şimdi 1080Tİ'den vazgeçip, çıkacak olan yeni GPU'ları bekleyeceğim. 1080Tİ'den 4k adına daha iyi olacakları bir gerçek, o yüzden 1070 ile yeni GPU'lar gelene kadar yola devam
  • @Firaristt

Bende TXAA kapalı sanırım öyle hatırlıyorum. O ne işe yarıyor bu kavramları da çok bilmem. Eskiden sadece Anti-alasing vardı şimdi maaşallah MXAA, FXAA, TXAA..... Görüntü anlamında çimenleri High'a alınca bariz kayıp yaşar mıyım? Üst düzey kart alıp görsellikten kaybederek oynamak da istemem açıkçası. Bir de bu GTA 5'e optimizasyonu çok iyi diyorlardı, şişirmeceymiş anlaşılan...

@Kurt Knispel

Shadow distance zaten kapalı.

Şu çimen olayını bir deneyeceğim akşam bakalım.

Bir de size şunu soracağım, ben oyunda grafik ayarlarını yapıyorum kaydediyorum, ama ne zaman oyunda ayarlarda grafik sekmesine gelince, kaydedilmemiş değişiklikler var diye uyarı alıyorum, ama halbuki herhangi birşey değiştirmiyorum, bir çeşit bug sanırım, sizde de oluyor mu bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

@Firaristt

Bende TXAA kapalı sanırım öyle hatırlıyorum. O ne işe yarıyor bu kavramları da çok bilmem. Eskiden sadece Anti-alasing vardı şimdi maaşallah MXAA, FXAA, TXAA..... Görüntü anlamında çimenleri High'a alınca bariz kayıp yaşar mıyım? Üst düzey kart alıp görsellikten kaybederek oynamak da istemem açıkçası. Bir de bu GTA 5'e optimizasyonu çok iyi diyorlardı, şişirmeceymiş anlaşılan...

@Kurt Knispel

Shadow distance zaten kapalı.

Şu çimen olayını bir deneyeceğim akşam bakalım.

Bir de size şunu soracağım, ben oyunda grafik ayarlarını yapıyorum kaydediyorum, ama ne zaman oyunda ayarlarda grafik sekmesine gelince, kaydedilmemiş değişiklikler var diye uyarı alıyorum, ama halbuki herhangi birşey değiştirmiyorum, bir çeşit bug sanırım, sizde de oluyor mu bu?

TXAA blur efektiyle köşelerdeki ve düz hatlardaki kırıkları düzeltmeye yarıyor. Ama gta 5'te hakikaten iğrenç çalışıyor. Kırıkları düzeltemediği gibi saçma sapan bi blur efektiyle görüntüyü çamur gibi yapıyor. Shadow Distance olayını abartıyolar. 1080 gibi bi kartınz olduğunu varsayarsak kapatmanızı gerektiricek ölçüde bi etkisi yok. Çimenleri ultra zaten yapmayın. Very High seçeneğinde de bir miktar düşüşler olsada ultraya göre nispeten daha az baltalıyor performansı.
    Söylediğinz kaydedilmemiş grafik ayarları uyarısı bende de çıkıyor. Son patchten sonra olmaya başladı. Bug sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkbozkus -- 14 Nisan 2017; 17:22:11 >

• Şu 1070'den geçilmez, 1080'den geçilmez olayınıda anlamıyorum. Yahu arkadaş sistemi oyun amaçlı kullanıyorsan, bu zaten ilk andan itibaren keyif meselesi. Eğer bütçe müsaitse, o karta verilecek para bütçeni sarsmayacaksa 1080 ti'dan Titan xp yede geçilir yani, neden geçilmesin. Bütçe müsait değilse zzaten yapacak bir şey yok. Ayrıca verimlilik konusunda da 1080 2k da aaa oyunların bir kısmında hakikaten hayal kırıklığı yaratmıştı bende, 1080ti ise tam anlamıyla 2k ultra kartı olmuş. yani 2k çözünürlükte monitör sahibi olan birinin 1080'den 1080ti'a geçmesi saçmalık feln değil.
  • bixsi kullanıcısına yanıt
    Bende vazgeçtim gibi gerek bir süre sonra sürecekleri 1170 in daha uygun fiyata 1080 ti ile kafa kafaya olacağını bilmek gerekse bu anlamsız saçma fiyatlar.

Zaten işten eve geldiğimde çok fazla zamanım olmuyor dizi mi izlesem oyun mu oynasam derken zaman bitiyor. Yabancı dizilerimi bitiririm o diziler bitmedende yeni seri gelir zaten firmalar bu kadar para göz oldukça çok beklemeyiz. He gerçekten alınabilir bir fiyat olur o zaman belki ama zor.

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle üstadım. Beklemekte fayda var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben 1070 i alırken de bekleyin muhabbeti vardı. 980 i alırken de vardı. Nvidia nın handikapı bu sanırım bizler için. Cidden Nvidia sistemleri biraz tuzlu ve her türlü olasılığı düşünmek zorunda kalıyoruz. Acaba yeni oyunlardan ne var? Çok oyun oynar mıyım? Şimdi gidip bir de monitöre para vermek lazım vs. vs.
  • bixsi kullanıcısına yanıt
    En doğru kararı vermişsiniz. Zaman olarak yeni serinin yakında çıkması gerekir, 1170 yada 2070 ne olacaksa adı 1080tiyi üzecek daha ucuza aynı yada daha yüksek performans verecek ve yeni mimari olacak. Kartları mimariden mimariye değiştirmek fayda sağlar.
  • Bakıyorum çoğu kişi benimle aynı kararı almış en mantıklısı beyler bekleyelim 4k için yetersiz şuankiler alırsak zarar edecez 8 ay kullancaz yeni kartlar gelince birde ordan satıp zarar edecez şimdilik 1080p akar bize

• quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

Arkadaşlar ya, Asus Strix 1080 ile GTA V 2K çözünürlükte, tüm ayarlar en sonda, sadece MXAA 4X(gölge 8X), özellikle manzaralı yerlerde bazen 35 FPS'ye varan düşüşler yaşıyorum... Bu normal mi? Şehir içinde falan genelde 60FPS, dar, görüş açısı olmayan alanlarda ya da denize doğru bakarken falan 80-90 hatta 100 FPS'lere çıkıyor.

İşlemci 4790K, zaten maksimum %50 falan kullanılıyor. Sorun nerde acaba? Çimen ayarını ultradan bir tık düşürsem mi, o mu neden oluyor, MXAA'yı 2X yapınca kırılmalar çok barizleşiyor tellerde falan özellikle...

1080 zaten o yükü kaldırmaz kardeşim. MSAA canına okuyor kartın. Onun yerine DSR (Dynamic Super Resolution) yani sanal çözünürlüğü deneyebilirsiniz.

• Gaming X 1080 çıktığında 3000 küsürdü Ti'de +500 lira koymuş. Tabi kurun etkisi çok fazla.

https://www.itopya.com/MSI-GTX-1080-TI-GAMING-X-11GB-GDDR5X-352Bit-Nvidia-GeForce-Ekran-Karti/
  • Ti ler ne zaman TR ye gelecek. Foundersdan bahsetmiyorum?
  • 
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.