Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam süper almışsınız. Aralık ayında Amazondan 2350 civarı aldık hocam. Valla süper fiyat taksitli ve TR Garantili

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H.E.B Sup

Tşk ediyorum beyler.Kartı hemen taktım 2000mhz oyuna girdim bf1 multiye.2437 bana iyi bir değer gibi geldi.1080ti oldukça pahalı giriş yaptı özel modelleri dahada pahalı olcaktır diye umuyorum.

Hayırlı olsun , Amazon dan 2900 TL civarına GTX 1080 Ti alınabiliyor , kısa bir süre bekleyip bunu tercih edebilirdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 11 Mart 2017; 23:04:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yine en ucuz MSI geliyor anlaşılan
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html 3.584,60 TL

Ucuzluk anlamında Asus ve Evga lider, Zotac ve MSI da uygun fiyatta yarışırdı. Bu sefer MSI baya uyguna gelmiş diğerlerine göre. kart stoğa girince fiyat değişebilir bu arada.

Edit; Ohaa fiyat nasılda düşmüş yaw..

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx1080-rog-strix-gaming-8gb-gddr5x-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Evga 1070 FTW ile 50 TL fark var
    http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx-1070-ftw-8gb-gddr5-256bit-acx-3-0-nvidia-ekran-karti.html

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU]

Birkaç sızıntı söylentiye göre, Nvidia bu sene içinde (4.çeyrek olabilir) HBM2 Bellekli Volta mimarisini tanıtmayı düşünüyormuş. 1080 Ti bu sene sonuna kadar adından söz ettirecek.. Sonra Yeni kral geliyor.

hbm2 bellekde çok ciddi bir sorun var.. zar çekirdek yapısı nedeniyle tüm hücreler belek denetleyicisi tarafından yönetilmektedir.. bellek denetleyici mimarisi 4 gb lık yığına izin veriyor. üstelik gddr5x 11 ghz hızıyla zaten tüm ihtiyaçlara fazla yeterli geliyor.. 1080 ti de hbm2 kullanılsaydı farklı bir performans ortaya çıkmazdı(o zaman 4+4 gb lık bir kart ortaya çıkardı tıpkı 970 karttaki gibi 3,5+0,5).. gpu hızı bellek bant genişliğini zaten dolduramıyor.. şu an artık HBM3 gerekiyor.. HBM3 samsung tarafından ticari olarak 2020 de üretileceğini açıklamıştı.. gddr5x tam eksik olan ihtiyaca cevap verdi.. daha mükemmel bir zaman olamazdı.. vega dada gdrr5x belleğin gelişmiş versiyonunu göreceğiz..

Ti nin release olduğu gün 2 martta 2200TL ye strix 1080 8 aylık kartı sattım, şimdi 2.el çıldırıyordur haha

• quote:

Orijinalden alıntı: JARED LET0

F/P yapmak için çok uğraşıyorlar.Efsane kart olacak bu belli.GTX 1080 kafasını çıkartamadan öldü birisi gömsün kartı.

Bir yandan çakallık var tabii 1070 hala uçuk.

hocam 1070 fazla sevinmesin.. 1080 den 100 indi 1070 anca 30 indiler.. zaten 1070 kartı sattıran tek neden aradaki düşük performans artışına verilen paraydı.. arada 600-1000 tl fiyat farkı vardı.. şimdi bu makas 400-600 tl arasına düştü.. artık 1070 e kimse dönüp bakmaz.. 1080 yaralı 1070 komada

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Yine en ucuz MSI geliyor anlaşılan
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html 3.584,60 TL

Ucuzluk anlamında Asus ve Evga lider, Zotac ve MSI da uygun fiyatta yarışırdı. Bu sefer MSI baya uyguna gelmiş diğerlerine göre. kart stoğa girince fiyat değişebilir bu arada.

Edit; Ohaa fiyat nasılda düşmüş yaw..

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx1080-rog-strix-gaming-8gb-gddr5x-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

Evga 1070 FTW ile 50 TL fark var
    http://www.vatanbilgisayar.com/evga-gtx-1070-ftw-8gb-gddr5-256bit-acx-3-0-nvidia-ekran-karti.html

Birkaç sızıntı söylentiye göre, Nvidia bu sene içinde (4.çeyrek olabilir) HBM2 Bellekli Volta mimarisini tanıtmayı düşünüyormuş. 1080 Ti bu sene sonuna kadar adından söz ettirecek.. Sonra Yeni kral geliyor.

hbm2 bellekde çok ciddi bir sorun var.. zar çekirdek yapısı nedeniyle tüm hücreler belek denetleyicisi tarafından yönetilmektedir.. bellek denetleyici mimarisi 4 gb lık yığına izin veriyor. üstelik gddr5x 11 ghz hızıyla zaten tüm ihtiyaçlara fazla yeterli geliyor.. 1080 ti de hbm2 kullanılsaydı farklı bir performans ortaya çıkmazdı(o zaman 4+4 gb lık bir kart ortaya çıkardı tıpkı 970 karttaki gibi 3,5+0,5).. gpu hızı bellek bant genişliğini zaten dolduramıyor.. şu an artık HBM3 gerekiyor.. HBM3 samsung tarafından ticari olarak 2020 de üretileceğini açıklamıştı.. gddr5x tam eksik olan ihtiyaca cevap verdi.. daha mükemmel bir zaman olamazdı.. vega dada gdrr5x belleğin gelişmiş versiyonunu göreceğiz..

Ti nin release olduğu gün 2 martta 2200TL ye strix 1080 8 aylık kartı sattım, şimdi 2.el çıldırıyordur haha

iyi denk getirmişsiniz..

• Bu aldığım modelin aynısı amazonda 2776 liraya elime ulaşıyor.Yurt dışı garantili vs vs.Bu aldığım türkiye garantili 3 yıl ve 340 lira daha ucuz.Bence çok daha uygun bu kart için amazondan.Yurt dışı garantisi çok zor uygulamalı bir durum.Kartın gitmesi bir dert gümrüğü ayrı bir dert ptt siydi kargosuydu yapılcak iş değil.

Böyle uygun kart düştüğünde yakalanırsa kesinlikle kart bizden alınmalı.
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Doğrudur. HBM bekleneni veremeyince HBM2 ler konuşulmaya başlandı. Görünen o ki işler iyi gitmiyor. Volta ise şimdilik söylenti ama ilk haberler HBM2 yönünde.

Bir ara GDDR6 belleklerin üretim hazırlığından bahsedilen bir haber vardı guru3d sitesinde.

http://www.guru3d.com/news-story/micron-to-release-gddr6-graphics-memory-by-years-end.html

DDR5X lerin daha ne kadar gideri olur, ne kadar gelişir bilemiyorum ama şimdiki halinden çokta öteye gitmez diye düşünüyorum. Şuan bunlar için oldukça erken. 1080 Ti ise bu yılın kartı olacak sene sonuna kadar diyebiliriz..

2K ve 4K konusunda alım gücü malesef hala çok düşük. Zamanında imzamdaki panel 700 TL ile piyasanın en iyi 60 Hz 1ms paneliydi. Şimdi piyasanın EN lerine bakınca 5k 6k fiyatlar var. Bu işin dolarla direk bağlantısı yok.

Teknolojinin gelişip, daha ucuza daha iyilerini sunması gerekirken çok çok pahalıya gelmesi beni düşündürüyor açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Adam gibi oyun oynayabilmek için 2500 liralara ekran kartı alıp bir de fiyatı çok iyi demiş herkes. Fiyat iyi falan değil düşünürseniz :) Bir sinemanın büfesinde patron mısır satabilmek için müşterilere ufak orta ve büyük boy paket sunup, ufak olanın fiyatını 5 dolar, ortanın fiyatını 6 dolar, büyük boyun fiyatını 7 dolar olarak belirlemiş. Aslında 1 dolar bile etmeyecek olan bir malı 7 dolara bol bol satıp alan insanların da fiyat "çok iyi ya" diye düşünmesini sağlamak işte bu kadar kolay :) İphoneların bile firmaya maliyeti 100 dolarken düşünün bunun maliyetini.
  • WindWild kullanıcısına yanıt
    çok fena saçmalamışsın...
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Bu ve benzeri pc parçaları telefon vs bilumum teknolojik aletlerin tüm maliyet(reklamlarda dahil) yönünden seviyesinin çok çok üzerilerinde satıldığını sen de biliyorsun aslında. Yoksa nasıl milyar dolarlar kar edecekler. Konu bu değil bunu herkes biliyor zaten. Ben arkadaşların "fiyat çok iyi" demesine tepki gösterdim fiyat iyi falan değil.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

vatanda msi'ın fiyatı 3500'lerde seyrediyor. özel soğutmalılar 4000 civarına satılır sanki bu durumda. asus'un kartı da ne alakaysa daha pahalı. arkadaş aynı kart değil mi bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canskru

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

vatanda msi'ın fiyatı 3500'lerde seyrediyor. özel soğutmalılar 4000 civarına satılır sanki bu durumda. asus'un kartı da ne alakaysa daha pahalı. arkadaş aynı kart değil mi bunlar.

Kart aynı ama farkındaysan 3500 küsür olanda stok yok 3983 olanda stok var yani msi stoğa gelince yapıştıracak zamı

• quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Kart aynı ama farkındaysan 3500 küsür olanda stok yok 3983 olanda stok var yani msi stoğa gelince yapıştıracak zamı

bu kadar fahiş fiyata ürün satmaya yasak gelmesi lazım ya. ürünün yurt dışı fiyatı belli yüzde kaç kar marjıyla çalışıyor bu Türk firmaları ya. yazıktır be

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: canlee89

quote:

bu kadar fahiş fiyata ürün satmaya yasak gelmesi lazım ya. ürünün yurt dışı fiyatı belli yüzde kaç kar marjıyla çalışıyor bu Türk firmaları ya. yazıktır be

:) söylenecek fazla söz kalmıyor hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: gtx1080tii

Hocam birisi bana bu kartın neden hala satışa çıkmadığını söyleyebilir mi

Bugun sabah 10.30da verdim.. evga 1080tiyi..piyasamin 150tl altina..

Forumda Neo vga shopa ugra bi ara kimse söylemedimi beni

Kirildim burdaki brolarima

• quote:

Orijinalden alıntı: H.E.B Sup

Bu aldığım modelin aynısı amazonda 2776 liraya elime ulaşıyor.Yurt dışı garantili vs vs.Bu aldığım türkiye garantili 3 yıl ve 340 lira daha ucuz.Bence çok daha uygun bu kart için amazondan.Yurt dışı garantisi çok zor uygulamalı bir durum.Kartın gitmesi bir dert gümrüğü ayrı bir dert ptt siydi kargosuydu yapılcak iş değil.

Böyle uygun kart düştüğünde yakalanırsa kesinlikle kart bizden alınmalı.

Hayirli oldun eski dostuma...

Soyleseydin uyguna msi gtx 1080 gamingX kartimi verirdim sana

Dedigin gibi uyguna kart bulundumu slinmali arastirildiginda burdada uyguna gtx 1080ler var..

Msi gamingx ler 27cm daha kisa oc modda bf1 ve gta5de direk 1970/ 2000mhze crkiyor kendini..

Cw msilarda daha az sanki

Asus 1070roglar 31.8cm 1080lerde oyle sanirim bir arkadas kasasi yuzunden alamadi..

Asus cok uzun yapiyor kartlari..

Deftda senin kart boost en tepe kaca cikiyor?

Aldigin fiyat uygun..dolar 250lere inse daha incek trde.. bakma 4kda 60fps takintin yoksa gtx 1080ler bu fiyatlara fiyat performansda cok iyi tuketim 170watt gtx 970sli performansi hayal et 980e gore cidfi fark var hissedersin.

120hz monitorde varsa sende offf akarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Bu ve benzeri pc parçaları telefon vs bilumum teknolojik aletlerin tüm maliyet(reklamlarda dahil) yönünden seviyesinin çok çok üzerilerinde satıldığını sen de biliyorsun aslında. Yoksa nasıl milyar dolarlar kar edecekler. Konu bu değil bunu herkes biliyor zaten. Ben arkadaşların "fiyat çok iyi" demesine tepki gösterdim fiyat iyi falan değil.

Ona bakarsan sen uyurken adamlar hintli yazilimcilara destek veriyor bill gates diyorki ben onlari ise almasam 2.microsoftu kurarlar..

Adamlar insana gelecege yatirim yapiyor bir intel demek 1974demek

Bir samsung nerdeyse 80yillik firma urettim yapmadigi alan kalmadi.. korede ilk 10yil vergi almamislar

Senin ulkeni yonetenler parayi yola asfalta kaldirima insaata basiyor kisa vadede dusunuyor tubitakin basina hayvanat bahcesi muduru atandigi yerde sen burdan nasil bir firma cikmasini bekliyorsun.. o tren 30yil evvel kaçti..

Teknolojide en onemli arge intelin argesi bizim firmalarin degerinden fazla..

Intel amd yari iltken devi ikiside tekel abd merkezli hukumet destekli firmalar turkiyede marka cikmaz en fazla fason uretim yeri olur oda zaten destegini cektiler kactilar ulkeden

Dolar neden 1.80 degil 2tl degil olsa suan bu urunleri kaca alicaksin onlarida es gecmeyelim..

• quote:

Orijinalden alıntı: demircibu

quote:

Orijinalden alıntı: WindWild

Ona bakarsan sen uyurken adamlar hintli yazilimcilara destek veriyor bill gates diyorki ben onlari ise almasam 2.microsoftu kurarlar..

Adamlar insana gelecege yatirim yapiyor bir intel demek 1974demek

Bir samsung nerdeyse 80yillik firma urettim yapmadigi alan kalmadi.. korede ilk 10yil vergi almamislar

Senin ulkeni yonetenler parayi yola asfalta kaldirima insaata basiyor kisa vadede dusunuyor tubitakin basina hayvanat bahcesi muduru atandigi yerde sen burdan nasil bir firma cikmasini bekliyorsun.. o tren 30yil evvel kaçti..

Teknolojide en onemli arge intelin argesi bizim firmalarin degerinden fazla..

Intel amd yari iltken devi ikiside tekel abd merkezli hukumet destekli firmalar turkiyede marka cikmaz en fazla fason uretim yeri olur oda zaten destegini cektiler kactilar ulkeden

Dolar neden 1.80 degil 2tl degil olsa suan bu urunleri kaca alicaksin onlarida es gecmeyelim..

ülkenin hali çok iyiymiş ben hangi ülkede yaşıyorum çözemedim valla. şimdi şu 1080 ti yi 2200 tl gibi fiyatlara almak vardı ya

• 1070imi satıp Tibette 7 yıl geçireceğim

• Pascal serisinin arge maliyeti için 2-3 milyar dolar denmişti. Kimse milyar dolarlar kazanmasa bu sektöre girmez. Kolay iş olsa milyar dolarların kazanıldığı sektöre de her sene biri girer.

• 
Sayfa: önceki 11861187118811891190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.