Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1359. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bu başlıktaki mevzu ne günlerdir ya giriş yapamıyorum ya da sayfa donuyor. Şu çok uzun msj atan elemanın derdi ne. Binlerce satır boş msj gif falan atıp duruyor.

Vasıfsızın biri sarmış foruma ama adminlerin umrunda değil adminler daha vasıfsız bu adamdan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke AMD Vega'nın çıkışını yine erteleseydi. En azından hayallerimize devam ederdik...
  • Niye piyasada GTX 1080 Ti yok yeterince?
  • 384.76 sonrası açılışta siyah ekran sorunu yaşayan var mı? İki gündür açılırken siyah ekran da kalıyor. Reset atınca sorunsuz açılıyor.

Driver kaynaklı mı emin olabilmek için soruyorum. (Strix 1070)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 3 Temmuz 2017; 11:52:57 >
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Yalnız değilsiniz siyah ve mavi ekran sorunu, çökmeler bu güncelleme ile baş göstermiş. 3D Ayarlarının Yönetilmesi>Birden çok ekran/karma GPU hızlandırma artık seçeneklerde aktif değilmiş. Çare önceki güvendiğiniz veya daha mutlu olduğunuz bir sürüme geri dönmek.
    https://forums.geforce.com/default/topic/1015980/geforce-drivers/official-384-76-game-ready-whql-display-driver-feedback-thread-released-6-29-17-/4/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 3 Temmuz 2017; 12:5:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

az önce Pc açılırken siyah ekranda kaldı. Nvidia forumda şöyle bir yazı yazmış;

Issues and updates:
    -Your PC may boot to a black screen if you have DuetDisplay installed on a PC running Windows 10 Creators Update. Please uninstall the software until the issue is addressed by the app developer.
    -[Updated 6/30/17]Watch Dogs 2 may crash on launch with driver 384.76. A hotfix driver will be released next week with a fix.

https://forums.geforce.com/default/topic/1015980/geforce-drivers/official-384-76-game-ready-whql-display-driver-feedback-thread-released-6-29-17-/

DuetDisplay kullanmıyorum. Normal Display port üzerinden 144hz alıyorum. benzer sıkıntıyı yaşayan oldu mu 384.76 ile?

Bende de oldu bu sorun. PSU dan gücü kapayıp açınca düzeldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    384.76 driver sonrası mı oldu sizde de?

Son zamanlarda PC'de başım çok ağrıdı. İkidir bu sorun olunca "ulan gene derdin ne ya" moduna girdim.

O yüzden şüpheci yaklaşıyorum, umarım driver kaynaklıdır. Akşam eski drivera döneyim en iyisi.
  • Gaara34 kullanıcısına yanıt
    Aynen. İlk baş sorun monitörde filan sandım lakin kasadaymış. Çözüm akımı tamamen kesmek. Ya da başka sürücü.

• Beyler amazonda evga 1080 ftw 2400 lira. Global garantisi var bir de. Sizce alınır mı? Sordum arıza durumunda almanyaya kargolamak gerekiyormuş sadece.

Burdan almaya kalksak aynı kart 3300 lira. İşin komik yanı amazonda 1070 ftw 2450 lira.

Ne günlere kaldık

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanKoala

Beyler amazonda evga 1080 ftw 2400 lira. Global garantisi var bir de. Sizce alınır mı? Sordum arıza durumunda almanyaya kargolamak gerekiyormuş sadece.

Burdan almaya kalksak aynı kart 3300 lira. İşin komik yanı amazonda 1070 ftw 2450 lira.

Ne günlere kaldık

O parayi ona verene kadar 1080 ti alinir ustune biraz daha eklenip.

• quote:

Orijinalden alıntı: canskru

quote:

Orijinalden alıntı: KaptanKoala

Beyler amazonda evga 1080 ftw 2400 lira. Global garantisi var bir de. Sizce alınır mı? Sordum arıza durumunda almanyaya kargolamak gerekiyormuş sadece.

Ne günlere kaldık

O parayi ona verene kadar 1080 ti alinir ustune biraz daha eklenip.

Hocam zaten 4000 liralık sistemle başladım para biriktire dilene 6000 civarı burce var. Daha çıkamıyorum

• beyler garanti değişim 2.5 yıl Asus TR garantisi kalmış sıfır Asus strix 1080 var, kaça gider bu alet?
  • Vega kadar saçma sapan bir kartı en son HD2900XTX'i çıkararak yapmıştı AMD. O bile bu karttan daha fazlasını vadediyordu. Bu kadar maliyetli, fazla güç tüketen bir kartı rakibinden 1 sene sonra çıkarıp GTX1070 ile GTX1080 arasına konumlandırıyorsan hiç çıkarma daha iyi. Yapamadık beklemeyin de daha fazla saygı görürsün. HBM bellekte ısrar etmesinden anlaşılıyordu zaten. HBM bellekler yaygınlaşmadan GDDR6 bellekler çıkar HBM bellekler başarısız teknolojik girişim olarak tarihin tozlu sayfalarında yerini alır.

• Merhaba arkadaşlar, şahsen 1080ti kullanıcısı olarak ben AMD Vega'nın güzel bir başlangıç yapacağını tahmin ediyorum ve bence de yapmalı, rekabet biz son kullanıcılar için çok önemlidir. Şu anda satışta olan modelin amacı oyun değil, hiç boşuna onu kıyaslamayın, oyun amaçlı gelen versiyon neler gösterecek ona bakmak lazım. HBM teknolojisi şu anda pahalı olabilir ama zamanla ucuzlayacaktır ve her yeni teknoloji gibi pahalı olması normal fakat gelecekte çok faydalı ve üretimi daha ucuza mal olacağını tahmin ediyorum. AMD şimdiden geleceğin GPU ları için bellek tasarladı, bence GPU sektörü artık AMD nin tekeline geçebilir.

• Kartın sürücüsü pro moddayken bazı oyunlarda game moddan daha fazla FSP vermiş, AMD'nin kafası güzel.

Bu arada ''yok bu kart oyun için değil, pro kullanım mühendislik için için vs diyorlar'' öyle birşey yok, RX Vega oyun için ne verecekse bu kartda aynısı işte tamamen aynı kart çıkacak. Belki o zamana kadar sürücüyü düzeltirler ve 1080'e %5-10 geçebilir. O pro kullanım için olan modeller fire pro modelleri onlarda zaten 2500 dolar filan çok pahalı. Bu kart bildiğin tepkileri görmek için deneme kartı gibi oldu. Ne oyun kartı ne pro kartı, bildiğin mühendislik örneğini 1000 dolara satıyorlar işte.

Zaten hep yazdım Vega ancak 1080'e rakip olur, 1080 ti'in yanına yaklaşamaz diye tamda bekletimi karşıladı hiç şaşırmadım, HBM2 bir kartla nasıl fiyatda rekabete girebilecek orası ilginç çünkü maliyeti pahalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Temmuz 2017; 19:32:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Niye piyasada GTX 1080 Ti yok yeterince?

Stok çok parasına göre

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1080-ti-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

• quote:

Orijinalden alıntı: cann89

quote:

Stok çok parasına göre

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-geforce-gtx1080-ti-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html

Merak ediyorum da yabancı sitelerde 1080 Ti'nin mining için randımansız olduğu söyleniyor, fakat mayıs sonundan beri 1000 lira artmış fiyat, bunun sebebi nedir?

Inventus'da aynı kart 3800 küsür lira kargo dahil, fakat Vatan'da 4700'e dayanmış, bu da başka ilginç bir detay.

Kırk yılın başı oyun bilgisayarını yenileyelim dedim bir Ethereum çakallığıdır almış başını gidiyor.

Kaçak elektriğin bu kadar popüler olduğu ülkede bu olayın bokunun çıkması çok doğal. Aklıma geldikçe özellikle yerli minerlarımızın kulaklarını çınlatıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: cann89

quote:

Stok çok parasına göre

Hocam ne farkı var ki O kadar fiyat farkını etkileyen?

http://www.vatanbilgisayar.com/msi-geforce-gtx1080ti-fe-11gb-gddr5x-352bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html#urun-ozellikleri

Bunu alsak ne olur ? Ne eksiği var üsttekinden ve sizin attığınızdan
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx1080-ti-8gb-amp!-edition-gddr5x-256bit-nvidia-geforce-ekran-karti.html

• KacaKTV kullanıcısına yanıt
    Fiyat farklarını etkileyen olay son zamanlarda meydana gelen bircoin yani dijital madencilik olayı. İşin detayı nedir bilemiyorum ama dijital para kazanma gibi birşey ortaya çıktı. Dolayısıyla piyasada ekran kartı bırakmadılar. Stoklar anında tükeniyor ve fiyat dalgalanması çok fazla.

Fiyat farklılıklarına gelecek olursak;

ASUS GeForce GTX1080 TI: 4.616 TL 3 Fanlı
    11GB
    Çekirdek Hızı: 1569 Mhz
    Bellek Hızı: 11010 Mhz
    352 Bit
    Güç Tüketimi: 250 W
    Çözünürlük: 7680x4320
    ----------------------------------
    Zotac GTX1080 Ti AMP!: 3.707 TL 2 Fanlı
    11 GB
    Çekirdek Hızı: 1569 Mhz
    384 Bit
    Güç Tüketimi: 270 W
    Çözünürlük: 7680 x 4320
    -----------------------------------
    MSI GeForce GTX1080 Ti FE: 4.228 1 Fanlı
    11 GB
    Çekirdek Hızı: 1480 Mhz
    352 Bit
    Güç Tüketimi: 250 W
    Çözünürlük: 7680 x 4320
    --------------------------------------

Özelliklerinden bakılacak olursa fiyat değişkenlik kartlar üzerindeki fan, bit ve güç tüketiminden kaynaklı. Tabii markalara ait fiyat politikası da önemli. Asus ve Zotac bana göre öne çıkıyor ama kullanıcı deneyimlerine bakılması lazım. Soğutma ve performans videoları sanırım vardır.

Umarım gürültüsüz, aşırı ısınma olmayan ve fan sesi sorunsuz bir alım olur.
    Reklam değilse kaldırırım burdan da konu hakkında yardım istedim:
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/hangi-marka-1080-ti-alinmali.464728/#post-2606023

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitman000 -- 4 Temmuz 2017; 13:7:10 >

• hitman000 kullanıcısına yanıt
    Aynı seri kartlarda bit değişmez.

• 
Sayfa: önceki 13571358135913601361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.