Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sorun da bu zaten, öyle bir şifre veya kullanıcı adı koymadım hiç. Sadece taktım ve kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali beyendi

quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

quote:

Orijinalden alıntı: santhora

Arkadaşlar benim çok garip bir sorunum var, fikri olan lütfen yardım etsin. Ayarlardan Shield folders erişimini açıyorum. Fakat ekranda verilen kullanıcı adı ve şifreyle bir türlü bilgisayarımdan giremiyorum. Bilgisayar ağda Shield cihazını görüyor ama bağlanmak istediğimde devamlı kullanıcı adı veya şifre hatası alıyorum. Ama aynı bilgilerle android telefonum üzerinden dosyalara erişebiliyorum. Yani şifrede kesinlikle bir sorun yok. Biri dizüstü diğeri masaüstü olmak üzere 2 ayrı bilgisayarda denedim ama nafile. Son olarak nvidia destek sitesinden canlı desteğe bağlandım. Dilim yettiğince anlattım derdimi. Windows 10 da böyle bir sorun olmaması lazım dediler. Araştırıp döneceklermiş. Onşar dönene kadar belki siz yardımcı olursunuz:)

Hayirli olsun. Windows 10 da nvidia shielde agdan baglanmada sorun yasamiyorum. Kullanici ismi ve sifreyi dogru girin.

Bende bır kac gundur shıeld den pc ye baglanamıyorum ..
    shıeld de sıfre ekranına ulasılmıyor !!loadıng!! dıyor kalıyor aynı hatayı alan varmı arkadaslar

Bende simdi baktim shieldi bilgisayarda göstermiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sakiri kullanıcısına yanıt
    evet sıfre ekranına bıle ulasılmıyor' zaten bence cıhazın en buyuk eksısı pc den kontrol etmek sorunlu ve 3 d olmaması.Cihaza pc den ulasmak icin cihazdaki sifreyi girmek gerekiyorki sifre son derece sacma ve gereksiz neden sifre olsunki.Artik sifreyede ulasilmiyor.
  • Merhaba arkadaşlar,

ben de cihazımı alalı 2 hafta kadar oldu, kodi kurup exodus u hallettim bir de güzel bir skin yaptım çok hoş oldu ama cihazım da bazı sorunlar var gibi;

1. Geforce oyunlarını alamıyorum ücretsiz aboneliği geçtim kredi kartımı girip almak istesem dahi join dediğim de '' STORE ERROR '' veriyor, nvidia destek ekibiyle iletişime geçtim bir şeyler yapamadılar,
    2. Kodi görüntü performansını veya cihazımızın görüntü performansı daha iyi hale nasıl getirebilirim?
    3. Cihazı root etmek gereklimidir? Farklı özellikleri elde edebilmek için.
    4. Kodi den başka alternatif program var mı?
    5. İçinde mutlaka olması gereken programlar nelerdir?
    6. Cihazımızın için deki dosyalara bilgisayardan müdahale yapabilir miyim?

iş yerindeyken konuya atılan yorumları görüyorum da bazen 2k 4k filmlerden bahsediliyor benim cihaz zaten 16gb 120gb microsd taktım bu bahsettiğiniz görüntü kalitesine sahip filmleri nereden elde ediyoruz?

Teşekkürler.

• 1. Cihazın dilini İngilizce yapın

2. Kodi den daha iyi bir hale sokmak Yok gördüğünüz den öte bir durum yok

3. Root etmek anlamsız bir olay Nvidia da tamamen gereksiz işlevsiz bir olay

4. Var mx player ve archos ama kodi nin tırnağı olamaz lar

5. Ex file ve kodi

6. Nvidia ya takılı USB disk o pc den görebilirsiniz

2k diye film Yok 4K rip ler var davette ile girilen özel torrent sitelerinden var
  • Selamlar.Eraycelik80 nickli arkadasin tavsiyesi ile ben de Nvidia Shield Tv 16gb lik versiyonunu alarak araniza katilmis bulunuyorum. Aleti ilk tv ye taktiktan sonra mutlaka sunlari kurun ya da yapin diyeceginiz seyler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • Spmc ve exfile
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim,
    işteyim şuan eve gidince ilk önce cihaz dilini 1 yapıp geforce oyunlarını kontrol edeceğim. 4k rip bulunan torrent sitesi söyleyebilir misiniz peki? Cihaza ftp server kurup içerisindekileri değiştirebiliyorum ama ayarlarda pc den bağlan diye bir seçenek var bu da galiba plex için? zaten bunu da seçince açılması bitmiyor cihazın içerisin de microsd 128gb var ondan açılmıyor galiba :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fpscan

Öncelikle teşekkür ederim,
    işteyim şuan eve gidince ilk önce cihaz dilini 1 yapıp geforce oyunlarını kontrol edeceğim. 4k rip bulunan torrent sitesi söyleyebilir misiniz peki? Cihaza ftp server kurup içerisindekileri değiştirebiliyorum ama ayarlarda pc den bağlan diye bir seçenek var bu da galiba plex için? zaten bunu da seçince açılması bitmiyor cihazın içerisin de microsd 128gb var ondan açılmıyor galiba :/

4k için; [link=http://ultrahdclub.org/][/link] buraya bakabilirsiniz.
  • Gercekten cok iyi bir alet. Hizli ve video görüntüsü de cok tatminkar. Ayrica kumandasinda bulunan kulaklik girisi benim icin büyük nimet :)...
  • Birkaç gündür spmcde plugin sorunları yaşıyordum. Mesela exodusda filmi açacakken programı resetliyordu. Çözümü bulamadım bugün komple shield ı sıfırladım. Şimdi spmc komple sıkıntılı oldu. Dilini bile türkçe yapamıyorum. Ayarlarda sadece ingilizce görünüyor. Fusion u kurabiliyorum ama exodus repository e giremiyorum. Ayarlarda internete bağlı olduğumu gördüğüm halde spmc internete kısıtlı bağlıymış gibi davranıyor. Sebebi ne olabilir.
  • Sorunu çözdüm:

İnternet hizmeti aldığım vodafone fibernet bazı yerlere erişimi engellemiş muhtemelen. Shield ı cep telefonum üzerinden internete çıkartınca repository içerkilerini açtı ve exodus u kurmama izin verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fpscan

Merhaba arkadaşlar,

ben de cihazımı alalı 2 hafta kadar oldu, kodi kurup exodus u hallettim bir de güzel bir skin yaptım çok hoş oldu ama cihazım da bazı sorunlar var gibi;

1. Geforce oyunlarını alamıyorum ücretsiz aboneliği geçtim kredi kartımı girip almak istesem dahi join dediğim de '' STORE ERROR '' veriyor, nvidia destek ekibiyle iletişime geçtim bir şeyler yapamadılar,
    2. Kodi görüntü performansını veya cihazımızın görüntü performansı daha iyi hale nasıl getirebilirim?
    3. Cihazı root etmek gereklimidir? Farklı özellikleri elde edebilmek için.
    4. Kodi den başka alternatif program var mı?
    5. İçinde mutlaka olması gereken programlar nelerdir?
    6. Cihazımızın için deki dosyalara bilgisayardan müdahale yapabilir miyim?

iş yerindeyken konuya atılan yorumları görüyorum da bazen 2k 4k filmlerden bahsediliyor benim cihaz zaten 16gb 120gb microsd taktım bu bahsettiğiniz görüntü kalitesine sahip filmleri nereden elde ediyoruz?

Teşekkürler.

ben sizin bahs ettiginiz hic bir sorunu yasamadim, oyunlar sikintisiz yukleniyor
    tabiki Kodi yukledim, ve turkce Kanal listesi ekledim, tuk kanallarini sorunsuz ve cok guzel bir menuyle izliyebiliyorum

inglizce biliyorsaniz Mobdro progrmaini siddetle tavsiye ederim, ozellikle belgesel kanallari ciin yukledim bu uygulamayi ama inanilmaz satbil ve her turlu parali kanal var

onun disinda acikcasi Kodi ve Mobdro bana yeterli, baskada tavsiye edecegim app yok

bende oyun tavsiyelerini bekliyorum ozlelikle Call of duty tarzi silahli oyunlar severim

ayrica cihazi onelikle oyun icin almasamda , oyunlari iyi oynatiyor , grafikler bir ps4 degil ama bence yeterli

• SPMC iyi güzel lakin şöyle bir durum var

Anime izliyorum ve ass altyazıları koydum. Ancak gömülü altyazılarda var. External subtitle olarak tr altyazıyı göstersemde, SPMC gömülü ingilizce altyazıyı gösteriyor

Aynı bölümü VLC ile açıyorum o normal TR altyazıyı gösteriyor. External olana öncelik vermiş. SPMC de bu yok. Yada ben yapamadım
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar benim çok garip bir sorunum var, fikri olan lütfen yardım etsin. Ayarlardan Shield folders erişimini açıyorum. Fakat ekranda verilen kullanıcı adı ve şifreyle bir türlü bilgisayarımdan giremiyorum. Bilgisayar ağda Shield cihazını görüyor ama bağlanmak istediğimde devamlı kullanıcı adı veya şifre hatası alıyorum. Ama aynı bilgilerle android telefonum üzerinden dosyalara erişebiliyorum. Yani şifrede kesinlikle bir sorun yok. Biri dizüstü diğeri masaüstü olmak üzere 2 ayrı bilgisayarda denedim ama nafile. Son olarak nvidia destek sitesinden canlı desteğe bağlandım. Dilim yettiğince anlattım derdimi. Windows 10 da böyle bir sorun olmaması lazım dediler. Araştırıp döneceklermiş. Onşar dönene kadar belki siz yardımcı olursunuz:)

Hayirli olsun. Windows 10 da nvidia shielde agdan baglanmada sorun yasamiyorum. Kullanici ismi ve sifreyi dogru girin.

shıeld de sıfre ekranına ulasılmıyor !!loadıng!! dıyor kalıyor aynı hatayı alan varmı arkadaslar

arkadaslar laptobu box nasil bagliyorsunuz ?
    bendeki laptop MSI Apache 62
    tv box Nvidia shield 16 gb version

• quote:

Orijinalden alıntı: richardbozkurt

quote:

quote:

quote:

arkadaslar laptobu box nasil bagliyorsunuz ?
    bendeki laptop MSI Apache 62
    tv box Nvidia shield 16 gb version

Eger laptobu ayni agdan shielde baglamak istiyorsaniz ve laptopda win10 yüklü ise baska bir local user olusturun ama mail adresi ile baglanma secenegi olmadan. Sonra shieldden o olusturdugunuz yeni local user isim ve sifresi ile baglanin. Ben o sekilde Laptobumdan yerel aga paylastigim Video,resim vb seyleri Shield de sorunsuz görebiliyorum. Oyun konusundan bahsediyorsaniz onu bilemeyecegim.

Ekleme : Bu arada birsey paylasmak istiyorum. Benim evde kullandigim tv nin markasi Sony ve Nvidia Shield Tv yi actigimda Sony Tv min kumandasi ile Nvdia Shield i kumanda edebiliyorum hem de her konuda. Mesela Kodi ile bir film actigimda dahi Tv nin kumandasi ile full kumanda edebiliyorum. Nasil oluyor bilmiyorum ama süper bir kolaylik oluyor benim icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhak -- 27 Aralık 2016; 19:13:31 >

• 2017 CES'te bu cihazın ikincisinin tanıtılacağı söyleniyor. Dedikodular ne bu konuda ?
  • godzilla87 kullanıcısına yanıt
    Yenisi çıkacaksa çıksın,çünkü eskisini temin etmek pek mümkün değil yurtdışından,yerli satışlarda çok pahalı maşallah,bende bekliyorum.CES 2017 ne zaman peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frontoza

Yenisi çıkacaksa çıksın,çünkü eskisini temin etmek pek mümkün değil yurtdışından,yerli satışlarda çok pahalı maşallah,bende bekliyorum.CES 2017 ne zaman peki?

Eskisi tabir ettiğiniz cihaz 4 ocakta Amazon de. De stokta ücreti 880 lira

Kumada da alırsanız 1000 lira

Yenisi çıkacak mi belli değil ces fuarında bekliyoruz ocak 4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Hocam almışken 500 gb lıktan alayım diyorum,hoş benim amacım medya player olarak kullanmak,gerek varmı 500gb bilmiyorum , baktım gümrük felan 1400 TL ye geliyor.Sizin dediğiniz 16gb lık versiyonmu 880 tl olan
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.