Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vipracing

Merhaba,

Bende geçen hafta sipariş etmiş olduğum ürünüme geçen gün kavuştum (16gb versiyon) , başlığın bilgi içerikli postlarını hızlı hızlı okuyup püf noktalarını not aldım bu vesile ile yararlı paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Cihaz gerçekten hoş , Kodi ile denedim ama spmc gerçketen çok daha iyi performans verdi.Qnap NAS daki yüksek bitrateli filmleri problemsizce stream etti (Aslında ilk defa transcoding yapmadan doğru dürüst strem le oynatan ilk cihazım oldu diyebilirim) bir de 3.5 inch usb hdd deki 4K medyaları (ki asıl bunun için almıştım) problemsizce oynatınca cihaza iyice ısındım diyebilirm. (Kodi ile arada 2-3 fps düşüyordu 4K ve FullHD BR Remuxlarda /BR Remuxlarda akıcılık Dune base deki kadar iyi değildi)
    Garanti çok basit bir şeyi kaçırıyorum ama dün bulamadım sizler sorayım dedim : Dune de afişleme için Yadis kullanıyorum , Shield da spmc için herhangi bir plugin vb gereklimi?Bir medya eklentisi kurdum afişleme için ama ne yaptıysam afişlemeyi başaramadım.Ne Qnap ne de 3.5 hdd deki film ve TV dizilerini afişleri ile göremiyorum.
    Birde Exodus dan bahsediliyor bunumu krayım yoksa başka bir tavsiyeniz varmıdır ?
    Teşekkürler.

Nvidia yi kutudan çıkar
    Ac spmc yükle
    Ayarlar dan Türkçe yap
    Altyazı dilini Türkçe yap
    Program film kaç hz se o ayara alması icin bir ayar var onu aktif edersen takılma da olmaz

Dune 4K solo da var himedia q10 pro da Nvidia da 4K da hepsi ayni akıcılık ta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vipracing kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

Afişleme mantığı açısından SPMC yada KODI farketmiyor.

Aşağıdaki linkte göreceğiniz Zidoo X9S başlığında 15 Kasım tarihli mesajımda ; KODI'deki afişlemeyi basitçe tarif etmiştim.Ona göz atarak Nvidia'da da arşivleme yapabilirsiniz diye düşünüyorum.Çünkü KODI'nin mantığı aynı.SPMC'de olsa farketmez , önemli olan medyalarınızı KODI'nin klasör yapısına uygun arşivliyor olmanız.

Zaten benim tarif ettiğim yolda değişirse de bir tek Nvidia Shield kullandığınız için HDD'i adres gösterme yolu değişir ki onda da birkaç deneme-yanılma ile halledersiniz.

KODI yada SPMC'deki afişleme için herhangi bir eklenti v.s kurmanıza gerek yok.Ben yalın haliyle kullanıyorum mesela.

https://forum.donanimhaber.com/m_120249299/mpage_11/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 5 Aralık 2016; 15:43:22 >

• eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Teşekkür ederim (Başlıkta sizin yazılarınızıda not almıştım ) aynen Türkçe yaptım dün dedğiniz gibi bir tek programın hz ayarlama sekmesini bulamadım (Belkide yorgundum gzöümden kaçtı göremedim).Siz öyle diyorsanız tabiki öyledir
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kaçırmışım yazınızı , teşekkür ederim çok makbule geçti !
  • insallah 10 gun sonra amerikaya gidiyorum, NEw yorkta nerde alabilirim cihazi? pro modleini almayi dusunuyorum ama hic bulamadim, galiba normal modlei alicam

son tavsiyelerinizneler olur almadan once

ayrica kumandayida alicam herhalde, joystick pek kullanisli olmaz gibime gleiyor
  • Vipracing kullanıcısına yanıt
    Afislemeyi imdb den alabiliyor spmc lakin dogru isimli klasorler yapilmis olmali. Nas cihazinizi ayarlar depolamadan ag depolamasi olarak tanitin esplayer diski gorecektir. Spmc ye giris yaptiginizda diskini taratin flimler menusunda imdb puani ve afisiyle gorulecektir.

• omercilsaldi kullanıcısına yanıt
  • Başka yerler de de sordum ama aşağı da ki soruma yanıt bulamadım. Sorumu yanıtlayacak birilerinin olduğuna eminim. Lütfen yardımcı olun!

Media oynatıcı, ses kalitesinde önemli bir etken midir? WDTV LIVE kullanıyorum, yeni nesil ses formatları eski nesil seslere oranla daha boğuk geliyor, WD TV'ye update ile sonradan TrueHD desteği gelmişti(fakat TrueHD filmlerin de en az yarısı aynı durumda.) DTS-HD MA 7.1 desteği zaten olmadığı için, onu da DTS 5.1'e düşürüyor. İşin kötü yanı sesi yeni nesilden eski nesile düşürdüğünde, ses kalitesi direkt eski nesil olan bir sesten çok daha kötü çıkıyor.

AVR'den kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum, çünkü aynı sıkıntı eski sony AVR'm varken de mevcuttu. Kullandığım HDMI kablo Monster'ın 22.5Gbps Platinum UltraHD modeli.

Şu an kullandığım AVR VSX1131

Eğer ses kalitesinde ki sorun WD TV'den kaynaklıysa nasıl bir MP tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Electro-Man -- 6 Aralık 2016; 20:27:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Başka yerler de de sordum ama aşağı da ki soruma yanıt bulamadım. Sorumu yanıtlayacak birilerinin olduğuna eminim. Lütfen yardımcı olun!

Media oynatıcı, ses kalitesinde önemli bir etken midir? WDTV LIVE kullanıyorum, yeni nesil ses formatları eski nesil seslere oranla daha boğuk geliyor, WD TV'ye update ile sonradan TrueHD desteği gelmişti(fakat TrueHD filmlerin de en az yarısı aynı durumda.) DTS-HD MA 7.1 desteği zaten olmadığı için, onu da DTS 5.1'e düşürüyor. İşin kötü yanı sesi yeni nesilden eski nesile düşürdüğünde, ses kalitesi direkt eski nesil olan bir sesten çok daha kötü çıkıyor.

AVR'den kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum, çünkü aynı sıkıntı eski sony AVR'm varken de mevcuttu. Kullandığım HDMI kablo Monster'ın 22.5Gbps Platinum UltraHD modeli.

Eğer ses kalitesinde ki sorun WD TV'den kaynaklıysa nasıl bir MP tavsiye edersiniz?

Avr güzel kablo iyi muhakkak TV de fena degil

E güzel forumdasim yapsana kendine bir kıyak

Nvidia shield
    Himedia q10 pro

Gibi

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    WD Live ın ses ayarların da passthrough özelliği varsa aktif edin böylece sesi mp değil avr çözer.
    (Yoksa seçenekeler de PCM var sa onu bir deneyin)
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

WD Live ın ses ayarların da passthrough özelliği varsa aktif edin böylece sesi mp değil avr çözer.
    (Yoksa seçenekeler de PCM var sa onu bir deneyin)

passthrough HDMI ve passthrough optical var, yanında da stereo var. passthrough HDMI seçili.
    TrueHD özelliği var bu player da fakat bazı TrueHD filmlerde ses kalitesi düşük. DTS HD'leri, DTS'e düşürerek veriyor, çoğunun ses kalitesi kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Başka yerler de de sordum ama aşağı da ki soruma yanıt bulamadım. Sorumu yanıtlayacak birilerinin olduğuna eminim. Lütfen yardımcı olun!

Avr güzel kablo iyi muhakkak TV de fena degil

E güzel forumdasim yapsana kendine bir kıyak

Nvidia shield
    Himedia q10 pro

Gibi

TV eski W4000 Sony, ama şimdi ki ucuz LED TV'lere tercih ederim. PS4 PRO bir otursun, Xbox Scorpio'da piyasaya çıksın kaliteli bir 4K TV almak istiyorum. Zaten YU-MA-TU'da kullanıyor olsaydım, sesi AVR'den aldığım için ses kalitesine negatif-pozitif bir etkisi olmazdı. Nvidia'yı düşünüyorum, ama şu anda 4K kullanmayacağım için anı kurtaracak 2K bir MP'de alabilirim belki. Şayet bu ses kalitesinde ki düşüklük MP'den kaynaklı ise tabii.

• selam arkadaşlar bu nvdia shield sistemi hiç komple kapat yapmadan kullanıyorum kendi uyku moduna giriyor fakat ara ara cihazı kullanmak istediğimde internet ve ağ bağlantısını görmüyor ve reset atmak gerekiyor reset atınca ağ ve internet bağlantısı geliyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu veya yapmam gereken bir ayarmı var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@FKASYALI

selam arkadaşlar bu nvdia shield sistemi hiç komple kapat yapmadan kullanıyorum kendi uyku moduna giriyor fakat ara ara cihazı kullanmak istediğimde internet ve ağ bağlantısını görmüyor ve reset atmak gerekiyor reset atınca ağ ve internet bağlantısı geliyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu veya yapmam gereken bir ayarmı var ?

Dsl modem ayarlarindan wifi kanal ayarini manuel ayarla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Merhaba,

Bende geçen hafta sipariş etmiş olduğum ürünüme geçen gün kavuştum (16gb versiyon) , başlığın bilgi içerikli postlarını hızlı hızlı okuyup püf noktalarını not aldım bu vesile ile yararlı paylaşımda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.Cihaz gerçekten hoş , Kodi ile denedim ama spmc gerçketen çok daha iyi performans verdi.Qnap NAS daki yüksek bitrateli filmleri problemsizce stream etti (Aslında ilk defa transcoding yapmadan doğru dürüst strem le oynatan ilk cihazım oldu diyebilirim) bir de 3.5 inch usb hdd deki 4K medyaları (ki asıl bunun için almıştım) problemsizce oynatınca cihaza iyice ısındım diyebilirm. (Kodi ile arada 2-3 fps düşüyordu 4K ve FullHD BR Remuxlarda /BR Remuxlarda akıcılık Dune base deki kadar iyi değildi)
    Garanti çok basit bir şeyi kaçırıyorum ama dün bulamadım sizler sorayım dedim : Dune de afişleme için Yadis kullanıyorum , Shield da spmc için herhangi bir plugin vb gereklimi?Bir medya eklentisi kurdum afişleme için ama ne yaptıysam afişlemeyi başaramadım.Ne Qnap ne de 3.5 hdd deki film ve TV dizilerini afişleri ile göremiyorum.
    Birde Exodus dan bahsediliyor bunumu krayım yoksa başka bir tavsiyeniz varmıdır ?
    Teşekkürler.

Hocam cihazınız hayırlı olsun,bende bu cihazdan almak istiyorum,siz nerden aldınız cihazı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

quote:

selam arkadaşlar bu nvdia shield sistemi hiç komple kapat yapmadan kullanıyorum kendi uyku moduna giriyor fakat ara ara cihazı kullanmak istediğimde internet ve ağ bağlantısını görmüyor ve reset atmak gerekiyor reset atınca ağ ve internet bağlantısı geliyor böyle bir sorunla karşılaşan oldumu veya yapmam gereken bir ayarmı var ?

wifi ile bağlı değil üstad kablolu bağlantı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

quote:

wifi ile bağlı değil üstad kablolu bağlantı

Öyle bir sıkıntî olunca modemi yeniden baslat sonrada nvidia shieldi yeniden baslat. O sorunu modeme bagli baska bir sey örnegin bilgisayar acilinca yapabilir. Daha çok modemle alakali bir sorun.

• Arkadaşlar,

Geforce Now üyeliği başlatan var mı? 3 Ay deneme üyeliği başlatıp konsol özelliklerini de deneyimlemek istiyorum. 70 mbit fiber internetim var stream oyunların performansını merak ediyorum.

Kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simetri

Arkadaşlar,

Geforce Now üyeliği başlatan var mı? 3 Ay deneme üyeliği başlatıp konsol özelliklerini de deneyimlemek istiyorum. 70 mbit fiber internetim var stream oyunların performansını merak ediyorum.

Kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim ?

130 mbit internetim var ama geforce now üyeliginin baslatmadim. Bilgisayardaki oyunlari oynarken shieldin tepkime süresi iş görür vaziyette ama tvdeki tepkime süresi düsük olmazsa biraz sıkıntı olabilir.

• sakiri kullanıcısına yanıt
    Bende nvidia ekran kartlı pc yok, zaten elimdeki pc de çok dandik. Ben netten stream oyun performansını merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.