Şimdi Ara

Nvidia Sayesinde 1080p 120hz 1440p 100hz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
3.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teacher : Öncelikle 120hz olmuyor demıssınız fakat olmaması ıcın bır neden goremıyorum.Cunku benım tv de hdmıdan bağlı.Bunun kabloyla yada tv ıle alakası yok bence olması gerekiyor.
    Artyom Khan : Başka oyunlarda da denedım onlardada 120hz calısabılıyor.
    AC Kiriklar : Kullandıgım tv de dısplay port yada dvı cıkıs yok.Hdmıdan bağlı fakat tekrar soyluyorum bunun kabloyla alakası yok cunku tv ekranları default 60hz dır.
    cengiz4565 : Tv de 3d var fakat tv standart 60hz çalışıyor 120hz degıl.Monıtorler gıbı dusunmeyın tv yı farklı calısma prensıplerı var.

Hdmı kablosu 120hz goruntu aktaramaz.Cunku bende samsung 120hz monıtor vardı hdmıdan bağladığımda 120hz alamıyordum anca dual dvıdan bağladığımda 120hz alabılıyordum.
    Soyle bırseyde var ben 120hz yaptım ama tvnın yenılemesı yıne 60hz gıbı çalışıyor sadece sanal olarak 120hz gıbı gosterıyor.
    Aslında bu ısten ıyı anlayan bırılerının konuya gelıp açıklama yapması cok doğru olur

• Şimdide 2560*1440p yaptım yani 2k çözünürlük ve 100hz hemde dsr kullanmadan

Nvidia Sayesinde 1080p 120hz 1440p 100hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 28 Nisan 2015; 16:41:21 >
  • Bende Panasonic et5e var 300hz internette arastirdim gerçek değeri 120hz mis zaten 3d TV de minimum 120hz olması gerekiyor ancak bilgisayara takinca bendede 60hz calisiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Simdi amd kart alan biri 144 hz akıcı oynayamıyormu bilen biri cevp pls sacma ya.

• şöyle bişey denesek nasıl olur acaba?

LogiLink CHB3110 Çift Yönlü Erkek - Erkek 10m HDMI - DVI Kablo
    http://www.hepsiburada.com/liste/logilink-chb3110-cift-yonlu-erkek-erkek-10m-hdmi-dvi-kablo/productDetails.aspx?productId=bs42311&categoryId=84120&site=old

yada şöyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 29 Nisan 2015; 7:10:22 >

• TV'nin, içindeki görüntü işlemcisiyle hızlandırma yapmasıyla, kaynaktan direk 120 Hz alması farklı konular.

TV'lerin tamamı, -bazı uç modeller haricinde- gerçekte 60 Hz idi. Son çıkan modeller ve yeni HDMI versiyonlarıyla gerçek 120 Hz olayına girildi mi, bilemiyorum.
  • Galiba şu anda 1080p değil 1080i kullaniyorsunuz monitörünüzü. Interlaced scanninge geçirmiş olmali monitörünüzü nvidia yazilimi ile. (ilerleyen ibaresi bu yüzden kaynaklı). Bi google'layıverin daha iyi bilgi sahibi olursunuz ama kısaca özetliyim. Interlaced video progresive videonun aksine her framede farkli bir goruntu yerine goruntunuz yarisini aktararak ayni bant genisliginde daha yuksek fps elde etmenizi saglar. Aklima bundan baska bir olasilik gelmedi.
    kusura bakmayin mobilden yazdigim icin imlaya dikkat edemedim en kisa zamanda editlemeye calisacagim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • HungryBody H kullanıcısına yanıt
    Amd kartla eğer monitörünüz 144hz ise akici bir sekilde 144fps ile oynarsiniz (tabi kaldirirsa -.-)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • (((TeAcHeR))) kullanıcısına yanıt
    Hevesinizi kırmak istemem ama ben bu kablolar ile deneme yaptım ama maalesef olmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

Hevesinizi kırmak istemem ama ben bu kablolar ile deneme yaptım ama maalesef olmadı.

yapma be dostum,yıkıldım şimdi resmen

ulen şerefsiz lg 2200tl tv satarsın ama dvı çıkışı koymayı bilmessin dimi

• (((TeAcHeR))) kullanıcısına yanıt
    Aslında büyük bir eksiklik. VGA portu koymasını biliyorsan dvi portuda koyacaksın.

Ayrıca yazılım desteği ile 400 hz de çalışma mantığınıda anlamış değilim. Hangi uyudu alıcı bu hz de çalışmayı destekliyor yada 400 hz' de çalıştırma olayı nasıl oluyor?

• Bende hdmi dvi kablo alıp deneyecektim doğal 120hz alabilmek ıcın ama Foxpark hocam denemıs ve olmamış.TV lerde kesınlıkle dvi ve dısplay port cıkısları olmalı hdmı ıle surunuyoruz resmen

Ayrıca bu hz muhabbetı ıkı farklı gruba ayrılıyor soyle kı: Ekranın gerçek tazeleme yenıleme hızı ıle sadece tv nın ıcındekı slemcının yaptığı tazeleme yenıleme hızı farklı.Yanı monıtorde ekranın gerçek yenıleme hızı neyse o olarak çalışıyor.Tv de ıse hem ekranın gerçek yenıleme hızı var hemde ıslemcısı sanal olarak ekstra kareler ekleyerek hz yukseltmıs oluyor.

Son çıkan tv lerde durum nasıl bılmıyorum benım tv 2013 model.Kesınlıkle dısplay port ve dual dvı koyulmalı yenı nesıllere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 29 Nisan 2015; 12:52:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: FoxPark

yapma be dostum,yıkıldım şimdi resmen

ulen şerefsiz lg 2200tl tv satarsın ama dvı çıkışı koymayı bilmessin dimi

Sanki 10000tl ye satılan diğer marka tv lerde dvi girişi var mı da sadece lg ye gönderme yapıyorsun

• 75hz yapıyorum ama çözünürlük sağ sola kayıyor varmı bi çözümü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Hocam o zaman konu sahibi arkadaşın da problemi bu.Hdmi kabloları 2.0 (yeni çıkan) versiyonu bile olsa 60hz de yukarısını desteklemiyor.

Bu işte bir terslik var.
    Eğer tv nin içindeki yazılım ile daha yüksek fps alınıyorsa bunun fraps gibi programlarda gözükmemesi gerekirdi.
    Çünkü bu programlar ekran kartının verdiği fps yi ölçer.
    Hdmi 120 hertz destekliyor olabilir.
    Burda öyle yazmış bana pek güvenilir gelmedi ama desteklediği doğru olabilir.
    https://tr.m.wikipedia.org/wiki/HDMI

• DUKES kullanıcısına yanıt
    Peki Windows masaüstünde mouse imlecinin gecikme durumu nasıl? Yani input lag oluşuyor mu? Birde bağlantıyı kurduktan sonra TV nin kumandasından info ya bastığında (veya bunun gibi) 120 HZ yazıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 29 Nisan 2015; 17:50:53 >
  • Bazı arkadaşlar TV'lerden gereksiz yere fazla şey bekliyor, olmayınca da suçu çok daha alakasız yerlerde arıyorlar maalesef. Öncelikle TV'ler oyun için değil, TV yayını gösterme ve film izleme amaçlı tasarlanan cihazlardır. Bu nedenle tüm bağlantı arabirimleri ve panel özellikleri bu amaca hizmet edecek şekilde standartlandırılmıştır. Sinemanın standardı 24p (PAL: 24fps), e hal böyleyken adam neden TV'ye 120Hz koysun ki? Ha onu da koymuşlar ancak teknik ihtiyaçlar o yönde ortaya çıkmış; 3D video oynatmak için şu anki son standartlar 120Hz'i mecbur kılmış. Yoksa TV reklamlarında gösterilen 200Hz, 1000Hz gibi rakamlar zaten TV'nin görüntüyü birden fazla kez ekrana getirip ulaşabildiği enterpolasyonlu rakamlar, gerçek panel hızlarını hiçbir şekilde yansıtmıyor. E hal böyleyken, hatta oyun konsolları bile bu TV standartlarına uyacak şekilde tasarlanmışken TV'lerden bir monitör performansı ve işlevi beklemek de pek uygun olmuyor haliyle. Hadi 120Hz olayını çözdün, PC'ye bağladın diyelim, bu sefer de panel tepki süresi gerçek bir monitörün performansını sunamayacak. Örnek sorunlar çoğalıtılabilir.

Özet geçmek gerekirse TV'lerde, PC'lerde alıştığımız bağlantı arabirimlerinin çoğu bulunmaz, bu nedenle eldeki standart arabirimlerle idare edilmesi gerekiyor. Bu şartlar altında zaten atıyorum 55" bir TV'de 60Hz görüntü al, o bile bence fazlasıyla yeterli çünkü 4K'nın yavaş yavaş standart olmaya başladığı günümüzde, PC'yi salondaki TV'ye bağlayarak oynamayı planladığım bir oyunda 120Hz 1080p görüntü yerine 60Hz 4K görüntü almayı tercih ederim. Bunun için de HDMI 2.0 portlu bir TV ve ekran kartı ile HDMI 2.0 destekli bir HDMI kablo yeterli.

• quote:

Orijinalden alıntı: yicooo

Amd kartla eğer monitörünüz 144hz ise akici bir sekilde 144fps ile oynarsiniz (tabi kaldirirsa -.-)

E o zaman bu konunun amacı ne nvidia fanboyları toplanmıs cunku.Amac nvıdıa yı ovmekmı.Sende dahil.

• HDMI ile 120 HZ üstü mümkün değil -->http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2333945/hdmi-support-144hz.html

Sadece Display Port ve Dvi-D çift yönlü kablo ile mümkün... ne yazık ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

Orijinalden alıntı: AC Kiriklar

Hocam hdmi kablosu 60hz'den yukarı desteklemiyor.Hdmi kablo kullanmayın.Displayport ya da dvi kullanmalısınız.

tv de sadece hdmı var

Tv lerde max 30 fps alırsınız.Daha doğrusu 60-120 fps bile alsanız hissedilen 30 dur.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.