Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1050. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10481049105010511052
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Stock voltaj değeri 1080 mv kartın. Frekans da 1770 ile 1950 mhz arası gidip geliyor.

MSI Afterburner programında önce GPU hızını -280 yaptım. Ardından CTRL+F yaparak voltaj-frekans eğrisi açtım. Orada 925mv'de bulunan frekans değerini 2000'e getirdim. Kaydettim.

Bu yaptığım ile 1080 mv değerinden 925mv'ye düştüm ve frekans hızını da 1995 ile 2010 arası bir değerde tuttum.

Daha yüksek voltaj ve frekans değerini de yapabilirim ancak anlık 2100 görse bile ortalama frekans değeri 1800 civarı gezer power limitinden dolayı. Bu da fps'yi olumsuz etkiler.

350 Watt BIOS ayarlı diye biliyorum kartı. Zaten 2x8 pinlik kart. 2000 mhz iyidir.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA06FE1EE

Hep stok sorunundan oluyor bu durum , kur filan da artıyor eyvallah da 500 dolar olan kartın tr ye girişi stokta olsa 6000 TL şuan ortalama vergi de dahil , 3-5 çakal firma getirebiliyor kart o yüzden istediği fiyatı koyuyorlar , stok olsa sadece buradakilerin yarısı Amazon’dan neweggden alır zaten rahatça.

Ben bu gün bi alisveris sitesiyle görüştüm distribütör 780 USD + KDV geitiryor bize diyor Asus icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ugrpkr kullanıcısına yanıt

Kara cuma yine de çok önemli piyasada deli gibi 2060-2070 stok var bunları eritmek zorundalar, halen vatan stoklarına yeni yeni 5700 ler geliyor, sıralayınca son gelen kartlar.

2070ler internet satış sitelerinde 4500TL lerde , superle arasında anca % 5-10 performans farkı var.

Halen elinde 2014 ten kalma 4gb kartlarla cebinde 3500TL bütçe ile bekleyen adamlar var.

Buralara kara cumada ciddi indirimler gelip stokları eritip 3000serisi stokları fulleyecekler bence.

Ha 2000serisi f/p olarak bile alınsa ardından çok iyi fiyatlandırılmış bir 3060ti üzer mi üzebilir, ama kara cuma bitip geçmeden nvidiada stok sorunu bitmez bence.

• Gio44 G kullanıcısına yanıt
    7000 7500 oluyor , fazla , buradaki uğraşan arkadaşlar o fiyatlara 3080 tuf evga buluyor 7.500 8.000 e

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nağber insafsızlar kulübü  

• Tüm dünya aynı anda ekran kartı değiştirmek istemiş gibi bir durum var valla

• Eveeet biraz da gülelim...

• lemartes kullanıcısına yanıt

aslında firmanında hatası değil hocam adamlar türkiye pazarında bulunmyaı tercıh etmemısler sadece cunku asya pazarında buyuk payın sahıplerınden ve asya pazarı en buyuk pazar4.5 milyar ınsan sayısı ıle . 4000 serisi kartlar geldiginde artık bildiğimiz bircogumuzunda belkı kullandıgı bır kart olacak ve o algı kırılacaktır.

• Samsung 8nm çiplerinde sorun var bence sağlam gpu çıkmıyor sanırım fireye çok gidiyor. Stok sıkıntısı bundan kaynaklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: EceliYakın

4k gaming için 3070 düşünüyordum fakat çok da iyi bir seçim olmayacak gibi. güncel oyunlarda bile 60 fps standardını yakalayamıyorken bir iki sene içinde işe yaramaz hale gelir muhtemelen :(

4k ya gpu nun gücü yetmiyor.4k için düşünüyorsan direk min 3080 alman lazım.Bellek miktarıda gayet yeterli 4k için.

@REDSTONE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 30 Ekim 2020; 12:46:6 >
  • kaos87 kullanıcısına yanıt

buraya attıktan 5 dk sonra bitiyor herşey burada bi sorun var izleniyoruz sanırım tüm dünya burayı takip ediyor xd

• hogcada kullanıcısına yanıt
    Bilgi içim çok teşekkür ederim akşam bende bi deneyeyim. Bilgilendiririm burdan durumu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Fena değil mi ama?  

• hogcada kullanıcısına yanıt

Benzer şekilde bende çalışma hızını 1500 e düşürüp OC scanner ile voltaj eğri çizgisini izledim.Programın bulduğu değerler ile biraz harmanlayarak 1930-2010 arası bir çizgideyim şuan.Bunun en büyük getirisi 71 dereceden 65-67 dereceye düşüş ve fan devrinin %50 yi görmemesi oldu.Hafta sonu tam bir eğri çizgisi ile bu konuyu komple kapatırım çok uzun sürünce sıkılıp bıraktıydım.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Fena değil mi ama?  

Yarıldım özellikle 3080 stok muhabbetinin geçtiği kısma  

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

Yarıldım özellikle 3080 stok muhabbetinin geçtiği kısma  

Alıntıları Göster

Sorma...  

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Eveeet biraz da gülelim...

Adamı dövesim geldi sinirden yemin ederim :))

• ProHan P kullanıcısına yanıt

Anca gaming gecesinde görebiliriz indirim oda çok olmaz zaten. Seneye kara cumada rahatça buluruz :))

• Beyler biraz sabredin p.tesinden itibaren bu nebze olsun fiyatlar dusucekmis aldığım duyumlar böyle

• 
Sayfa: önceki 10481049105010511052
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.