Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (1075. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
244
Favori
2.619.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cavoo

Olmayan bilgiyi veremezsin zaten. Bende onu farkettim, bilgilendireyim, garibim nasiplensin dedim. İyilikte yaramıyor sana😂😂

İlgini verdim kafi şimdi başka forumlarda dilen ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: marquin

Asus tuf'daki geçirmeden dolayı indirimde. 12.000 tl. Patron çıldırdı. En golden asus azıcık saplamalı. Gel vatandaş.

O zaman ki qp fiyatıda 9600 civarı falandı :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Yurtdışında bile böyle mağaza fiyatının üstünde satılıyor ve malum bunları alan insanlar var yok değil bunları ne sen ne ben engellerim. Mağazanın belirlediği fiyatında üstünde kalkıp kullanılmış ürüne para vermem. Finlandiyada arkadaşımla konuşuyoruz ordada değişen birşey yok alanlar yüksek meblağlara ilana koyuyor tabi bizim burdaki gibi olmuyor mağaza fiyatı 960 euroysa onlarda ilanlarda 1050-1100 euroya koyuyorlar. Peki diyorum ne kadar size göre uygun mu. Ev kiramdan biraz fazla, maaşımın üçte biri ama bizede fazla geliyor diyor onlarda 50-100 euro fazla gibi geliyor gel gelelim can alıcı nokta ev kiramdan biraz fazla maaşımın üçte biri diyor kartın bedeli için. Burda ise konuşmaya bile gerek yok :) konuya gelecek olursak fırsatçılık arz talep meselesine göre hocam stoklar bol olsa zaten kalkıpta kimse 11,5-12-13k filan vermez bu kartlara. Satana değil değil alana kızmak lazım alıcı olduktan sonra satan ne yapsın? Madem gidiyor bende satayım diyor. Ön sipariş verdiğim kart gelince gıcıklığına 13k ya koysam mı diye düşünmüyor değilim. Müstehak yemin ederim.

Alıntıları Göster

Amacım diyaloğa girmek değil ancak son bir kez bu konu hakkında yazmak istedim ve devam ettirmeyeceğim. Aslında konunun özü senin verdiğin cevaptı. Buna suni enflasyon diyebiliriz ve alıcılara yani hepimize zarar verir. Bu arada suni enflasyon mu olur?, enflasyonun yararlısı var mı demeyin, evet olur ve yararı da vardır ama gerekli miktarda. Biraz ekonomi okur yazarlığı ile anlaşılabilecek bir konu buranın konusu değil. Kısaca bunu ev fiyatlarında görebilirsiniz neyse uzatmayayım. Ayrıca ülkemizdeki alım gücü ise bambaşka dipsiz bir konu ona da girmeyeceğim ve sana katılıyorum. Fakat benim bahsetmek istediğim bu suni enflasyonu bilincinde olan bizler kasıtlı olarak birbirimize uygulamamamız gerektiğini düşünüyorum ve tamamen insani açıdan bakıyorum. Hele ki alım gücümüz ortada iken. Yoksa çok güzel bir sözümüz var herşeyi özetliyor "-Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır", lütfen buradaki satıcı arkadaşlar "topal" kısmından ve alıcılar ise "kör" kısmından alınmasın kimseyi kastederek söylemiyorum böyle bir söz var sonuçta. Ez cümle alım gücümüz ortada iken bir de biz birbirimize "kazık" atmaya çalışmayalım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoSebo -- 31 Ekim 2020; 20:10:16 >

• Olur. Bayağı memnun kalmışsın vermekten. Bilgiye ihtiyacın olduğunda yazabilirsin. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Ama beklediğimden çabuk öğreniyorsun😂😂

• quote:

Orijinalden alıntı: NoSebo

Amacım diyaloğa girmek değil ancak son bir kez bu konu hakkında yazmak istedim ve devam ettirmeyeceğim. Aslında konunun özü senin verdiğin cevaptı. Buna suni enflasyon diyebiliriz ve alıcılara yani hepimize zarar verir. Bu arada suni enflasyon mu olur?, enflasyonun yararlısı var mı demeyin, evet olur ve yararı da vardır ama gerekli miktarda. Biraz ekonomi okur yazarlığı ile anlaşılabilecek bir konu buranın konusu değil. Kısaca bunu ev fiyatlarında görebilirsiniz neyse uzatmayayım. Ayrıca ülkemizdeki alım gücü ise bambaşka dipsiz bir konu ona da girmeyeceğim ve sana katılıyorum. Fakat benim bahsetmek istediğim bu suni enflasyonu bilincinde olan bizler kasıtlı olarak birbirimize uygulamamamız gerektiğini düşünüyorum ve tamamen insani açıdan bakıyorum. Hele ki alım gücümüz ortada iken. Yoksa çok güzel bir sözümüz var herşeyi özetliyor "-Her topal satıcının bir kör alıcısı vardır", lütfen buradaki satıcı arkadaşlar "topal" kısmından ve alıcılar ise "kör" kısmından alınmasın kimseyi kastederek söylemiyorum böyle bir söz var sonuçta. Ez cümle alım gücümüz ortada iken bir de biz birbirimize "kazık" atmaya çalışmayalım diyorum.

Alıntıları Göster

Devam ettirmek değil de hocam alıcısı olduğu sürece satanlara laf bulmamak gerek. Satanlar kadar alıcılarda suçlu konumda oluyor. Ne satıcı zorla satıyor nede alıcı zorla alıyor. İki tarafında gönül rızası var bu ilişkide :)))) iyi hal indiriminden beraat kararı verildi yapacak bşy yok bizede mutluluklar dilemek düşer iki tarafa da :))

Benim en çok tav olduğum nokta "kartın değerini bilene satıldı" cümlesi :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 31 Ekim 2020; 20:15:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Kimse kusura bakmasın, 8GB-10GB kartları millete iteleme politikasına tam gaz devam ediliyor.  

3060 Ti / 3070 Ti / 3080 Ti, bu gibi modellerin geleceği kesin gibi bir şey artık. AMD Lansmanı sonrası o kadar sızıntının boş olmadığını akl-ı selim herkesin anlamış olması lazım.

*Bu arada beni zaten bilen biliyor, AMD-NVIDIA-INTEL vb. hiçbir zaman körü körüne marka takıntısı olan birisi değilim. Akabinde her zaman objektif olmaya çalışıyorum.

Alıntıları Göster

2 gün önce bu sözleri dile getirmiştim. Alıntılayıp, tekrar öne çıkarmamdaki amacım; piyasadakileri bi' kenara bıraktığımız zaman bu olaylardaki en büyük ve (sözde) resmi aktör NV'nın ta kendisi oluyor. Yıllar sonra bu kadar kötü yönetilen ve aceleye getirilen bir süreç olamaz/olmamalıydı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 31 Ekim 2020; 20:16:59 >

• Kendi reklamını yapan üyelere yine hiçbir yaptırım yok bu 2 oluyor. Sızalı 1 hafta olan bilgiyi beyler çok gizli paylaşamam diye forumda kart satan eleman satışını yaptı köşesine çekildi heralde. Düşük bir ihtimal foruma yazmaya yüzü yok.

Bu sefer de 20 yıldır overclock yapıyorum diyip her şeyi bildiğini iddia eden birkaç gereksiz konuda at koşturmaya başladı. Kendi fikirlerine karşı çıkan kim varsa, karşısında 5 yaşında çocuk var sanıp üstten konuşup hava atıyor kendince. Verdikleri cevap da düzgün bir şey değil. Konuda kaç kere alay konusu oldular hala yazmaya yüzleri var çok ilginç.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Yalnız 3060 ti da 8 gb olarak listelendi eğer bilgi doğruysa bence yine fiyasko. Bu kartlar için kullanılan ram miktarları çok düşük kalıyor neden böyle bir topa girdiler bilmiyorum ama ti / s versiyonlar da böyle düşük ram ile gelirse gerçekten tuhaf olacak.

• Sanırsın kartın üretimini durdurdular satan kişide elindeki son üretilmiş kartı sattı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cavoo

Olur. Bayağı memnun kalmışsın vermekten. Bilgiye ihtiyacın olduğunda yazabilirsin. Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Ama beklediğimden çabuk öğreniyorsun😂😂

2080ti olup ağlayanlar bunlar işte arkadaşlar :) 3070 in 4700 tl olmayacağını bilgi sanıyor lol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlucky159 -- 31 Ekim 2020; 20:22:37 >
  • 3.5 haftadır konuya bakıyorum. Hakikaten baydı. 3080 istiyordum ama vazgeçtim. Böyle saçma sapan tedarik zincirimi olur saadet zincirinden hallice.

AMD 6800XT ve 5800X alınır geçilir.

• Kaç zamandır 3070 bekleyen birisi olarak galiba plan değişti rx6800xt yi düşünmeye başladım. Piyasaya bir çıksın sızıntılar doğruysa 6800xt olacak gibi .

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Bu stok muhabbetini geçtim artık.

AMD stok sorunsuz gelirse AMD tabanlı sistemleri olan çoğu kişi tamamen AMD kayabilir. Driver sorununa çözüm bulundu ise.

Ayrıca eğer olurda NV 7nm’ye geçerse asıl o zaman ortalık karışır gibi geliyor çünkü şu an ki 8nm Samsung çip’li kart alanlar kartları değer kaybına uğrayacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

Yalnız 3060 ti da 8 gb olarak listelendi eğer bilgi doğruysa bence yine fiyasko. Bu kartlar için kullanılan ram miktarları çok düşük kalıyor neden böyle bir topa girdiler bilmiyorum ama ti / s versiyonlar da böyle düşük ram ile gelirse gerçekten tuhaf olacak.

Evet, haberini ilk olarak forumda paylaşmıştım (hatta öncesinde sızıntıları da). Eğer $399 MSRP ile gelirse F/P oranı fena olmayacaktır. 8GB o tarzda bir model ve FHD/2K hedefi için pek sırıtmaz.  

Şu an eldeki sızıntılara göre; 3070 Ti 10GB G6X, 3080 Ti ise (çok kesinliği yok) 12GB G6X gelebilir. Tabii şu zamanlarda rafa kaldırılmış gibi görünen 3070 16GB ve 3080 20GB varyasyonlarını da unutmayalım.

• 20GB RTX 3080 ve 16GB 3070 şimdilik iptal edilmiş. Daha önce verildiyse kusura bakmayın. Dakika 05:58.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 31 Ekim 2020; 20:30:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

Bu stok muhabbetini geçtim artık.

AMD stok sorunsuz gelirse AMD tabanlı sistemleri olan çoğu kişi tamamen AMD kayabilir. Driver sorununa çözüm bulundu ise.

Ayrıca eğer olurda NV 7nm’ye geçerse asıl o zaman ortalık karışır gibi geliyor çünkü şu an ki 8nm Samsung çip’li kart alanlar kartları değer kaybına uğrayacak.

NV tarafı zaten ciddi manada karışık durumda. Sadece biraz daha sabır arkadaşlar, kasım-aralık aylarında çoğu şey çözülüyor olacak.

• agahefendi10 A kullanıcısına yanıt

Bilgi değil reddit'te gördüklerini copy/paste yapıp şekil yaptığını sanıyorlar.

"Kartın overclock potansiyeli sadece 3D Mark ile ölçülür, yıllarca böyle bilinir" diyen adamla neyi tartışacağım. Milisaniyede oluşan micron boyutta artifactleri gözüyle görüyor arkadaş galiba. Stabilliği bu test aracıyla ölçtüğüne göre...

OCCT kur 3d Stress, Shader zorluk 8, hata gösterimi açıp 3 dakika boyunca test yap diyorum; hata verecek mi, gpu-z ile birlikte ekran görüntüsü at diyorum ikidir cevap yok.

• OssiiE kullanıcısına yanıt

Aşk nv de yaşanıyor güzelim :)) artık fıttırmaya başladım yemin ederim bu duruma :)))

• Keşke 2080Ti kartım olsa, 4-5 sene kullanırım. Her yeni çıkana sazan gibi atlamam.

Ama yanlış tahmin ettin, demek ki sana sadece bilgi vermek yetmiyor, kapasite meselesi. Fazla yükleyince beyin yandı sende. 😂😂

Bu arada gtx 970 kullanıyorum.😁

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldboy86

Bilgi değil reddit'te gördüklerini copy/paste yapıp şekil yaptığını sanıyorlar.

"Kartın overclock potansiyeli sadece 3D Mark ile ölçülür, yıllarca böyle bilinir" diyen adamla neyi tartışacağım. Milisaniyede oluşan micron boyutta artifactleri gözüyle görüyor arkadaş galiba. Stabilliği bu test aracıyla ölçtüğüne göre...

OCCT kur 3d Stress, Shader zorluk 8, hata gösterimi açıp 3 dakika boyunca test yap diyorum; hata verecek mi, gpu-z ile birlikte ekran görüntüsü at diyorum ikidir cevap yok.

3080 alırsam denicem bunları.

• 
Sayfa: önceki 10731074107510761077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.