Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (521. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ken Block43

Çok sorun yok Hocam. Hatta duymak için ise kasanın dibine kadar kulağımo dayamam gerekiyor. Evet pdf şeklinde fatura gönderiyorlarmış. Mail attım ama 3 haftadır dönmediler

Alıntıları Göster
    Bence kullanmaya devam edin, bu kadar küçük bir sorun için kartı servise sokmaya değmez. Hem kartın servisten nasıl çıkacağı da belli olmaz dertsiz başınıza dert almayın kartın keyfini çıkarmaya devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 2 Mayıs 2020; 3:32:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: SakuraiTomoki

Bence kullanmaya devam edin, bu kadar küçük bir sorun için kartı servise sokmaya değmez. Hem kartın servisten nasıl çıkacağı da belli olmaz dertsiz başınıza dert almayın kartın keyfini çıkarmaya devam edin.

Alıntıları Göster
    Haklısını teşekkürler hocam

• NVIDIA DirectX Ultimate Developer Preview Driver [450.82]
    https://developer.nvidia.com/directx
    https://forums.guru3d.com/threads/nvidia-directx-ultimate-developer-preview-driver-450-82.431695/

Üye olmadan denemek isteyenler için indirme linki:

450.82 DCH
    https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHN2aW%2DxQX2J628&cid=944BC3CCAC600234&id=944BC3CCAC600234%21418539&parId=root&action=locate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 2 Mayıs 2020; 14:53:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

NVIDIA DirectX Ultimate Developer Preview Driver [450.82]
    https://developer.nvidia.com/directx
    https://forums.guru3d.com/threads/nvidia-directx-ultimate-developer-preview-driver-450-82.431695/

Üye olmadan denemek isteyenler için indirme linki:

450.82 DCH
    https://onedrive.live.com/?authkey=%21AHN2aW%2DxQX2J628&cid=944BC3CCAC600234&id=944BC3CCAC600234%21418539&parId=root&action=locate
    Hocam ne yuklemesidir bu ?

• 36 kullanıcısına yanıt
    NVIDIA, geliştiricilerin denemesi için mevcut olan ilk DirectX 12 Ultimate sertifikalı sürücüsünü piyasaya sürmüş. Yeni nesil kartlara ve en son windows10 2004 sürümüne sahipseniz siz de deneyebilirsiniz. ( DirectX Ultra özellikli olan Windows 10 (20H1) 2004 için WDDM 2.7 ile son sürüm)

450.82 Standart sürücüsü indirme linki:
    LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 4 Mayıs 2020; 0:55:52 >

• merhabalar kısa bi süre önce asus rtx2060 dual ile aranıza katıldım. bir kaç sorum olucak.
    pc açılırken 3-4 saniye felan fanlardan birtanesi tam devire kadar dönüp duruyor. neden 1 tanesi anlamadım ve dönmesi çok anlamsız.
    diğer bir sorunumda oyunlarda 69 ila 74 derece arası sıcaklık alıyorum ve yüksek gibi geldi. fanlar yüzde 59 hızın üstüne çıkmadı daha yani 2190rpm felan olması lazımdı. sıcaklık neden böyle fazla anlamadım kasa havalandırmasıda iyi cam yüzeyi açıncada çok bi sıcaklık farketmiyor 2 3 derece felan.
    ekran kartı için yaptığınız ayarlar var mı hangi programlar ile yapıyorsunuz bilgilendirirseniz sevinirim.
  • Bir ay önce msi rtx 2060 super 3480’e aldığım kart 5069 tl olmuş vatanda vay arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ken Block43 -- 6 Mayıs 2020; 18:25:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m-99

68-70 dereceleri geçmemesi gerek bu 3 fanlı modellerin bildiğim kadarıyla. Gigabyte özelinde yabancı forumlarda ısınma sorununundan söz edenler olmuş. Kalitesiz üretim sürecinden mi geçiyorlar acaba bilemedim.

Karta değişim süreci başlatamam çünkü Kasım ayında ABD'den geldi amazon ile sonuç olarak garanti kapsamı dışında bir model...
    Bende de Msi gaming x trio 2070 super modeli var.Oyunlarda 78 dereceleri görüyorum.Kasamın hava akışıda çok kötü değil, hatta fotoğrafını gönderdim orada görebilirsin.Ön tarafta 280mm sıvı soğutma radyatörü, üst tarafta 2, arka tarafta 1 fan mevcut.Bu sıcaklıklar normal sanırım bu kartlar için

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

• BlackF!Re kullanıcısına yanıt
    Olabilir pascal serisinden sonra bana sıcak çalışıyor gibi geldiler. Bir sıkıntı yok ama 3 fanlı özel sogutmalı model için biraz tuhaf. Kasamın soğutması senden daha kötü 80i aştığımı gördüm .
    Bu modelin yük altında çalışma sıcaklığı 67 derecedir, 78 filan görüyorsan kasa airflowun tamamen yanlış.

78 derece gördüğün oyuna kasanın yan kapağı açık girersen olması gereken sıcaklıklarda kullanırsın.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Belki ısınmasının nedeni radyatörün kasanın önünde olmasıdır.radyatörde 2 adet fan var.sonuçta cpu ısındıkça radyatöre giden sıvı da ısınıyor ve içeri sıcak hava üflüyordur.Zaten 80 derece civarı tolere edilebilir sınır olduğu için çokta uğraşmıyorum açıkçası
    Gaming X Trio için ekstra para verip, giriş seviyesi modeller sıcaklığında kullanıp boost hızını kartın performansını düşürmek sorun değil diyorsan sen bilirsin tabi.
    Msi gaming x trio kadar balon bir model yok. Aynı kartın 2080 olanını kullandım bir süre 82 dereceyi buluyordu ve çok sesli çalışıyordu. Yan kapağı açmak 2 derece farkettiriyordu. Kasa havalandırmasından bağımsız olarak sıcak çalışan bir model.
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    O sıcaklıklarda kartın performansının düşeceğini sanmıyorum.Açıkçası kasa hava akışı o kadar kötü değil aslında.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu kartlar biraz sıcak çalışıyor gibi geldi bana

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackF!Re -- 7 Mayıs 2020; 1:15:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackF!Re

O sıcaklıklarda kartın performansının düşeceğini sanmıyorum.Açıkçası kasa hava akışı o kadar kötü değil aslında.Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bu kartlar biraz sıcak çalışıyor gibi geldi bana

Merhaba.

Hocam bence sizin kasadaki fanların yerleşiminde bir sorun var. Radyatörden üflenen sıcak hava tam olarak ekran kartına geliyor. Bu yüzden de sıcak çalışıyor tahminimce. Radyatörü üst tarafa alıp fanlarını dışarı üfleyecek şekilde ayarlarsanız ve üstteki iki fanı, kasa içine hava üfleyecek şekilde ön tarafa takarsanız sıcaklıklarınız düşer diye düşünüyorum.

Kartınızın incelemesini yapan birkaç sitede maksimum sıcaklıklar 66,67 ve 68 derece olmuş ve soğutması en başarılı modellerden biri olarak gösterilmiş.
    https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_rtx_2070_super_gaming_x_trio_review,7.html
    https://www.tweaktown.com/reviews/9053/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-trio-review/index10.html
    https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio/31.html

Bence bir deneyin. Kartınız boş yere yüksek sıcaklıklarda çalışmasın.

• std350 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Kasanın üst tarafı maalesef 280mm radyatörü desteklemiyor sadece ön tarafa takılabilmekte.Biraz araştırdım ve aşağıdaki konuda ekran kartı sıcaklığına pek etkisi gözlenmemiş radyatörün önde olması.Yukarıda verdiğiniz testler uzay montajında yapılmış olabilir belki.
    https://forum.donanimhaber.com/fanlar-ve-sivi-sogutma-radyatoru-hangi-yonde-nasil-takilmali-farkli-yontemlerle-detayli-testler--131496229

Hocam bunların hepsi şehir efsanesi ve asla da bitmeyecek maalesef. İnsanlar hala bu konuda diretiyorlar, ancak hava akışı doğru olduğu müddetçe bunu nasıl konfigüre ettiğinizin bir önemi yok. Ancak atlanan çok büyük bir detay var. Çoğu kullanıcı bios ayarlarını olduğu gibi kullanıyor maalesef. Bu durumda da kasa içerisindeki fanlar default olarak CPU sıcaklığına göre çalışıyorlar. Bu durumda da oyunlarda ve CPU'yu yormayan uygulamalarda sistem sıcaklığının, dolayısıyla diğer bileşenlerin sıcaklığının artmasına neden oluyor. Yapılması gerekense bios içerisinden fan ayarlarına girip, işlemci fanı haricindeki tüm fanları sistem sıcaklığını baz alacak şekilde çalışmak üzere ayarlamak. Ancak burada kesinlikle sabit fan hızı kullanmayın, DC olarak bir eğri oluşturup pik sıcaklığı, pik devirle çözebilecek şekilde bir fan eğrisi oluşturun.

MSI TX zaten yapısı itibarıyla sıcak çalışan bir kart. İnsanlar yanlı ve yanlış incelemelere kanıp bu seriyi üstün soğutma ve sessizlik sunduğunu düşünerek alıyorlar ve büyük oranda da hüsrana uğruyorlar. Bu kartlar için normal sayılabilecek sıcaklık düzeyleri (katlanılabilir bir fan sesiyle) 75C dolaylarında. Dolayısıyla sizin +5C gibi bir fazlalığınız söz konusu ki bunu da belirttiğim fan ayarlarıyla rahatlıkla çözebilirsiniz.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Merhaba,Yukarıda 2 adet arkada 1 adet egzos fanı mevcut 800 rpm civarı çalışıyor bunlar anakart sıcaklığına göre hızı artıyor.Ön tarafta da 2 adet radyatörün fanı var onlarda 850rpm civarı hızda çalışıyor.Zaten 80 dereceleri görmüyor kart en fazla 78 derece gördüm genelde 76 derece dolaylarında geziyor.Boşta 35-45 derece arası değerler alıyorum.Dediğiniz gibi bu kartlar biraz fazla ısınıyor.Günlük kullanımda her hangi bir sıkıntım yok çokta kafaya takmıyorum açıkçası.

Edit: Söylediğiniz gibi ayar çektim öndeki radyatörün fan hızını ekran kartına göre ayarladım,70 derece de radyatörün fan hızını %75 gibi bir hıza ayarladım 5 derece fark etti şu an 73-ile 74 arası geziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackF!Re -- 8 Mayıs 2020; 1:23:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackF!Re

Bende de Msi gaming x trio 2070 super modeli var.Oyunlarda 78 dereceleri görüyorum.Kasamın hava akışıda çok kötü değil, hatta fotoğrafını gönderdim orada görebilirsin.Ön tarafta 280mm sıvı soğutma radyatörü, üst tarafta 2, arka tarafta 1 fan mevcut.Bu sıcaklıklar normal sanırım bu kartlar için

Alıntıları Göster
    Bu kasayı bende kullanıyorum. RX 5700 XT GAMİNG X ile en fazla 68 dereceyi gördüm. Sizin kartta iyi bir model aslında ilginç geldi.

Benim radyatör de kasanın önünde takılı şüpheleniyorum. Yukardaki yorum atan arkadaşlar da haklı bu kartların testlerde gösterdiği maksimum sıcaklıklar 68 - 70 derece arasında.

+ 10 derece fazla alıyorsak sıkıntı var gibi gözüküyor fabrikasyon çıkış olarak faulty ürün denk gelmiş olabilir. Ben amazon amerikadan sipariş etmiştim.

Gigabyte Aorus 2060S model testlerde bu sıcaklıklıklara ulaşmıyor. 3 fanlı özel sogutmalı kart için normal durmuyor. Kasanın yan kapağı açsam dahi - 5 derece fayda saglıyor 70 üstünde devam ediyor normal değil...

Not : bu arada yabancı forumlara baktım techpower upta epey bir tartışma dönmüş.

Normal diyenler de var. Nvidia denetim masasından güç yönetimi modunu uyarlamalı yapın diyen olmuş. Bir de ben oyun esnasında çift monitör kullanıyorum. Yani bir ekrandan oyun oynarken diğerinde de windows açık oluyor.

Çift monitör kullanımı yüzünden mi acaba sıcaklıklar zıplıyor bilemiyorum. Monitörlerden birini tamamen kapatıp karttan keseceğim. Tek monitörle oyun oynadıktan sonra tekrar sıcaklık bilgisi vereceğim.

Metro Exodus rtx açık olarak hep 80 derece sıcaklık alıyorum çift monitör kullanımda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 10 Mayıs 2020; 2:31:59 >

• 
Sayfa: önceki 519520521522523
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.