Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: bluelife27 , bluelife27 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abd boykotuymuş palavraya bak buna ancak cahiller inanır..böyle boykot mu olur vergi koyacağına komple ithal etmeyin o ürünleri niye ithal ediyorsunuz? şuan extra vergi konan ürünler ne ise hiç birini ithal etmeyin biride çıkıp bunu söylemiyor ülke olarak koyunluk kanımıza işlemiş
  • Jacques Reverdi kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki durum bu. Panel çıkmadan 10 ile 12 bin aralığında olur ve bu fiyatı hak etmez derken, 20 bin üzeri fiyat cidden şaşkınlık yarattı. Kesinlikle de değecek bir ürün değil.

Bazı teknik sıkıntıları da yok değil panelin ciddi manada. Yapilan her incelemede buna değinilmiş. Bunlara girip konuyu dağıtmak istemiyorum.

Full HD panellerin 800-1200 ₺, 2K panellerin en fazla 2 bin ₺, yeni çıkan 4K ürünü de en fazla 4 ile 5 bin ₺ arası olması gerekiyor aslında. Ederleri budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke senide ithal etmeseydik boş boş yazıyorsun sağda solda.
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    4-5 bin tl monitör mü olur Televizyon mu alıyon neresi normal benim kullandığım monitör'ü bile 3.050 tl aldım bak şuan kaç olmuş alınmaz. Oyuncu monitörü ederi en fazla 3 bin TL g-sync olanlar zaten alınmaz artık. EDİT: ŞAKA gibi 6.800tl satıyolar kullandığım monitörü piyasaya bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berk768 -- 15 Ağustos 2018; 19:26:43 >
  • dJ_bLoW kullanıcısına yanıt
    100.000'e ev alınan bir ülkede bir monitöre 24.000 isteyen adamı topluca bi güzel sevmek lazım aslında.
  • Şu ekran karti ciksada fakir,zenginleri görebilseydik şu sayfaya girmek bile beceri istiyecek gibi şu fiyatlara bakilirsa 9000 tl den başliyacak yazik..neyse 650 tl ye aldigim rx560 ile devam edim :)

• berk768 kullanıcısına yanıt
    Ülkemiz şart ve koşullarına göre mevcut fiyatları baz alarak konuşuyorum. Elbetteki normal değil bu rakamlar. Sizin bile 3 bine aldığınız ürün 7 bine dayanmış. O rakamı ödemiş olduğunuzdan ve kullandığınız için soruyorum. Size göre ne kadar olması gerekirdi? Ederi nedir?

Yurt dışına baktığımız zaman döviz bazında birim hesabı yapacak olursak en iyi panelin 1200₺ olması gerekirdi.

Çıksın madem bir türk firması da TL bazında uygun fiyata bu ürünlerin ayarında panel çıkarsın. Ama yok, malzemeyi ithal etmek zorunda. Yine döviz ile alacak..

Burada iki sıkıntı var. Birincisi TL nın değeri, diğeri ise uygulanan vergiler. 4 5 katı fiyatlar ile alıyoruz alım gücü düşük haldeyken.

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

Bu mesaj silindi.
    650 dolarlık kart avrupada 650 euro olsun mesela. Özel soğutma 700 diyelim biz.

amazon.de'ye girilir. kart sepete eklenir, 700 euro ödenir ve kart alınır. isterse iç piyasada 15bine satsınlar. İşini bilen hallediyor rahat rahat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 15 Ağustos 2018; 21:4:14 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Az once baktim amazon.de uzerinden 1 euro 7.9 tl olarak hesaplaniyor.

Dogrudan euro uzeeinddn siparis gecilirse banka kuru seklinde hesaplanir muhtemelen. Yine de dikkat edilmesi gereken bir durum.

Vergiler fiyatin icinde herhalde... hem almanya vat sonra turkiye ye ayrica vat uygulamiyorlardir umarim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 15 Ağustos 2018; 21:35:37 >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    Ödeme ekranında ne görüyorsan aynen o çekiliyor, amazon kuru yerine kendi banka kurunu kullanmak daha mantıklı elbette. Akşam saatlerinde sipariş geçerseniz döviz makası yüksek oluyor. Son olarak %100 emin değilim ama yurt dışı sipariş olduğu için vat hiç ödenmiyor sadece gümrük vergisi ödeniyor.

Kısaca kargo ücretsiz bir ürün için orada 500 euro yazıyorsa vat gümrük vergisinden genelde %1 daha yüksek olduğu için karttan 496 euro gibi bir rakam çekiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 15 Ağustos 2018; 21:21:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sangokudbgt

Ödeme ekranında ne görüyorsan aynen o çekiliyor, amazon kuru yerine kendi banka kurunu kullanmak daha mantıklı elbette. Akşam saatlerinde sipariş geçerseniz döviz makası yüksek oluyor. Son olarak %100 emin değilim ama yurt dışı sipariş olduğu için vat hiç ödenmiyor sadece gümrük vergisi ödeniyor.

Kısaca kargo ücretsiz bir ürün için orada 500 euro yazıyorsa vat gümrük vergisinden genelde %1 daha yüksek olduğu için karttan 496 euro gibi bir rakam çekiliyor.
    Kur akşam yüksekten hesaplıyor sanırım doğru fakat karttan parayı ne zaman çekeceği şans işi çünkü Amazon parayı ürünü kargoya verirken çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacques Reverdi

Kur akşam yüksekten hesaplıyor sanırım doğru fakat karttan parayı ne zaman çekeceği şans işi çünkü Amazon parayı ürünü kargoya verirken çekiyor.

Alıntıları Göster
    o işinde kolayı var, bankadan tl extresi yerine euro extresi istiyorsunuz. amazon çekim yapınca euro olarak çekiyor ve banka tl'ye çevirmeden direk euro olarak kaydediyor. 2 ayrı extre geliyor. 1 tl için, 1 tane euro için. Bir tane euro hesabı açarsınız, oradan tık tık euro'ları alırsınız gündüz zamanı. Extre gelince oradan ödemeyi tamamlarsınız olur biter. 700 euroluk kart için aşağı yukarı 300tl kar ettirecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 15 Ağustos 2018; 21:55:5 >

• 2050 niye rtx değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Eyvallah hocam, meraktan sordum, çok rahat bavul ile alırım kart alacaksam...

Merak ettiğim bir şey daha var, genel olarak forumla paylaşıyorum şu an, 2080 ti için RT102 çipi geçiyor burada.

Bu durumda ti 754mm2 zarına sahip... bunun fiyatını düşünmek istemiyorum bile

Kırpılmış Titan V sanırsam, 3000 dolara satılmıyor mu ?
    kırpılmış titan v bence titan v'den bariz yüksek performanslı olur. bilindiği üzere titanda gpu frekansları ölüydü. tensorları çıkartıp die size düşürdükten sonra geri kalan bölgeye daha çok çekirdek koymuş olabilirler. Hemde yüksek hızda çalışacağını düşünürsek muhtemelen 2080 ti diyebiliriz.

3k'ya satılması kartın pahalı olduğunu değil sektörel bazda olduğunu gösteriyor bence. max olacağı fiyat 2080 ti+100 dolar olur bence.

Ek olarak bavulda getirirseniz daha pahalıya gelir kart direk amazon.de'den almanız ile. vat ödeyeceksiniz macburen. Gümrük vergisi vat'dan daha az (abd'den gelirse tabi bavulla daha ucuz olabilir)

gerçi şimdi baktımda, bu kartında frekansları ölü. Bundan 2080ti olmaz. 2080 ti bunun frekansı yüksek ama die size düşük hali olur
    https://www.techpowerup.com/gpudb/3305/geforce-rtx-2080-ti

burada 2080 ti denmiş ama bilemiyorum

Yanlız o değilde 2080 ti hemen geliyor galiba. Bak bu kartı alırım işte fiyatını 5-6 bin liraya getirebilirsem bir şekilde. Performansı titan v olacaksa ama hiç gelmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 15 Ağustos 2018; 22:23:31 >

Simdiden rtx titan ve rtx ti hazir gorunuyor. Titan ciktigi an zaten hazir ama surerler mi bilemiyorum.

Ve bugune kadar titan'dan farkli, ti icin ayri bir zar urettiklerini gormedik. Yani rtx titan ciksin, hemen ti'yi cikarmasalar bile hakkinda genel bir fikrimiz olur, zar boyutu hakkinda da.

Oradaki bilgilere göre hayal kırıklığı olur ama kart. titan v bile memnun etmez 1080ti'dan sonra. Kırpılmış titan v gitsin çay demlesin daha iyi

1080ti'a en az %50-70 arası fark atacak ki bir anlamı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 15 Ağustos 2018; 22:39:58 >
    Titan V veya Tesla Volta sadece zar boyutu ve fiyatı açısından bize ışık tutuyor, oyun perfomransı açısından değil. Oyun kartı olarak çok eksiği var, daha önce yazmıştım.

V'nin 815mm2'si fiyatı dehşet etkileyen en başlıca faktör. Yeni rtx titan ve ti da 754mm2 üzeri gelirse, fiyat açısından Volta ile yakın olabileceğini düşünüyorum, rekabet de yokken.
    Son kullanıcı kartının o kadar pahalı olacağını ben hiç sanmıyorum. Ayrıca şu yüksek aos fps'si bu karta ait olabilir belki. 1080ti segmentinde bir fiyatlandırma ile anca satar. diğer türlü fantezi bir kart olarak kimseler görmeden kaybolur tarihte

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 15 Ağustos 2018; 23:26:26 >

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.