Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gtx 1160 ülkemizde 2500 tl mi olur? Şu an 1060 lar 2000 tl

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 1160'ın fiyatı çok değişmeyecektir açıkcası ben zam yerine daha uygun bir fiyat bekliyorum fakat 1170-1180 için aynı tahminlerde bulunmak zor çünkü üst seviye kartlarda GDDR6 olacağı için artan maliyet fiyata eklenecektir. 1160 için ise yine GDDR5 veya GDDR5X kullanılacağını tahmin ediyorum. Asıl bomba olacak olanlar 1150 ve 1150ti kartları olacaktır. 1150->1050ti'nin yerini 1150ti->1060'ın yerini alacak yani 1200-1300 lira gibi bir fiyata 1060-1070 arası performansa sahip bir ekran kartını alabileceğiz. 24 Haziran seçimleri sonrası da belirsizliklerin azalması nedeniyle döviz kurunda da illaki iyileşme olacaktır. Piyasa beklentisi bu şekildedir.

Bunu bilen fırsatçı tayfası 1000 serisi kartları ikinci el sitelerde faiş fiyatlara satmaya çalışmaktalar. Eleman zamanında 1100 liraya 1060 almış şimdi ilan açmış 1700-1800 liraya. Birde faturanın fotosunu eklemiş fiyat kısmını saklıyor. Bu millet salak mı yahu? Ortalık bir de dağıtılmış mining kartları ile dolu. Bir dostum ucuz diye GTX 1070 satın aldı satıcı belirtmiş gerçi 3 ay minimg yapıldı diye. Kart geldi kullanım başladı 2 hafta sonra kartta aşırı ısınma ve donmalar vs başladı. Neyseki kartın garantisi vardı ve servise gitti. Servisten gelecek yanıtı beklemekte şuan. Aman dikkat az daha sabredin yeni nesil sıfır kart alın veya güvendiğiniz kişilerden alın 2. el alacaksanız.

Ben mevcut GTX 970 ekran kartımı sattım ve intel 6700K HD 530 ile 720p de idare ediyorum. Şu dönem gidipte 2 yıllık karta hele haketmediği fiyatlarda ödeme yapamam.

• ASUS ROG Swift PG35VQ ve Acer Predator X35 şimdlik DisplayHDR listesinde herhangi bir kategoride (400/600/100) yer almıyor. UHD Premium sertifiksayon durumu da beli değil. Bu modeller 2018 3. çeyrek ve sonrasında gelecek gibi duruyor. O zamana kadar netleşir. Şimdilik ortaya çıkan bilgilerine göre HDR10 standardına uygun 10bit ve 1000nit parlaklık değerine sahip panel ile gelecekler.
  • Bit düşürümü yapsalar biraz banding farkederdim diye düşünüyorum ama farketmedim yalnız olmayacak birşey değil olabilir. Daha çok sizin HDR1000 serfitikasının önemi gibi olan videodaki gibi görüntü biraz daha kararıyor detay azalıyor gibi (sadece resident evil 7 de denemiştim bu arada).

Kullandığım TV'de aktif HDR diye birşey olduğunu okumuştum. Mesela film oyun 1000nit'e göre ayarlanmışsa detay kaybını kompanse etmek için TV'nin kendi gösterebileceği parlaklığa göre tekrardan tonlaması gibi birşey anladığım kadarıyla. Acaba oyun modunda tonlamadamı kısıtlamaya gidiyor diye düşündüm. Birşeyler dönüyor ama sizin dediğiniz gibi bit kısıtlamamı yoksa tahmin edemediğim başka birşeymi bilemedim

Hareket bulanıklığı ben pek farketmedim. Daha önceden TV kullanmadığım için tam doğru yorum yapamayacam bu konuda. Sadece normalde kullandığım 1ms TN panele göre çok çok daha düşük tepki süresi sayesinde hareket bulanıklığı hiç dikkatimi çekmedi(aynı zamanda bütün truemotion vs tarzı efektler kapalı). Birde 120 hz olması bence çok iyi bir avantaj çünkü 24fps filmi tam katsayı olmayan yenileme hızında izleyince judder yapıyor. Ben bu konuda çok takıntılıyım. Normalde monitörümde bile 24 fps video/filmleri 24hz'de izliyorum. Tabi her videoda hz değişmekle uğraşmıyorum madvr ile ayarladım video açınca monitör 24 hz'e ayarlanıyor, videoyu kapatınca 60hz'e geri dönüyor. Videolarda genelde 24 yada 30/60 fps olduğu için ortak kat 120hz olması benim için çok önemli

TV'yide bu sene evlenecem diye şimdiden aldım yoksa oled'de teknolojinin biraz daha gelişmesini en azından 1000 nite kadar ulaşmasını bekleyecektim. Benim TV max 720nit gibi bir değer veriyor. Ama aşırı parlaklık cidden göz yorabiliyor. Tabi HDR'ın amacı zaten gerçeğe daha yakın görsellik için yüksek parlaklık vermesi. Yalnız ben monitörümü bile normalde 90nit'de kullanıyorum. Filmlerde filan çok güzel oluyor ama uzun süreli bide parlak sahnesi fazla oyun oynanıyorsa ciddi göz yorabilir. Resident Evil 7'de genelde karanlık sahne olmasına rağmen eldeki lambayı tuttukları sahnelerde gözümü çok aldığı için bakasım gelmiyordu.

Beni TV'de en çok etkileyen şey HDR'dan ziyade siyahların güzelliği oldu. Işık sızma, bulutlanma vs hiçbir şey yok siyahsa simsiyah. Çok daha derin kendine çeken bir görüntü var. Her ne kadar oled'lerde burn in olma ihtimali olsada o yüzden bunu almaya karar verdim umarım ilerde sorun vermez pişman olmam.

Nvidia bu konuda hile yapmış olsa şaşırmam. Her oyunda da muhtemelen iyi sonuç vermeyebilir HDR. Ben sadece 2 oyunda deneyebildiğim ama ikisindeki HDR bambaşkaydı. AC Origins'de HDR bana cidden çöp gibi geldi yani kesinlikle normal görüntüyü tercih ederim. Resident Evil 7'de ise çok güzel görünüyordu (tabi oyun karanlık olduğu için oled'deki siyahlarında bu konuda çok etkisi var). Attığınız alttaki video mass effect karşılaştırması yapmış. Oyun var bende ama shield üzerinden HDR çalıştıramadığım için bi ara kasayı salona taşımaya üşenebilirsem hdmi ile deneyebilirim oyundaki HDR nasıl diye.

• turgutcaa T kullanıcısına yanıt
    1050 ti alıcam 200-300 tl zaratla satar param olursa 1160 olmazsa 1150ti alırım. Amacınm zaten 1080 ultra da 60 fps almak. Bunu 1150ti karşılarsa 1150ti alırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni kartlarla ilgili fazla bilgi sizmayinca konu HDR+Lag konusuna donusmus. Anlasilir bir durum ama yine de biyle seyleri baska konu basligi altinda konuşsaniz daha saglikli olur.

Bu seri bir tur refresh olacak gibi geliyor bana. Gelistirilmis 16nm+ node'unda (aka 12nm) uretileceginden omrunu 1 yil olarak goruyorunm. Soylentideki gibi 1180, 1080 ti ayarinda olur mu epey merak ediyorum, daha placeholder ama gercek cikarsa sasirmam.

Amd sene sonu, 2019'da 7nm kart cikarmaya baslayinca Nvidia da yeni kartlar sunacaktir. Ama bu sefer de 1180(ti) kartlarina gore gelisimi kiyaslanacak. Soylentideki gibi bu kadar cok cekirdekle cikarsa, 7nm serisinde de cekirdek sayisini azaltamazlar.

Biraz daha bilgi verseler, daha net seyler gorebiliriz. Ona gore de kendi alim planimizi yapabiliriz. Bence kendileri de ne yapacaklarina tam karar veremiyorlar. Bir tarafta madenciler, artan ram fiyatlari +% 20 gddr6 maliyeti (70 kusur dolardan 80 kusur dolar cok da onemli degil).

30 Mayis etkinligini bekleyecegiz anlasilan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: A NEW LIFE

1050 ti alıcam 200-300 tl zaratla satar param olursa 1160 olmazsa 1150ti alırım. Amacınm zaten 1080 ultra da 60 fps almak. Bunu 1150ti karşılarsa 1150ti alırım
    hocam öyle ciddi bi zarar etmezsiniz bu dolar kuru çok ciddi düşmediği sürece

gtx 950'ler bile 450-500TLye satılıyor 2.elde hala. vatanda bunlar 400TL'ye satılıyordu sıfırı. 700-800e alsanız 1-2 sene kullanılsa garantisi varsa en kötü 600e satarsınız 1-2 sene sonra. ekran kartlarında ve dolar kurunda çok ciddi bi düşüş olmadığı sürece fiyatı düşmez. gtx 750ti denen çöp ekran kartına bile 250tl çekip satılıyor bu kartlar
  • Nvidia G-Sync'li monitörlerden mesela ASUS ROG Swift PG35VQ'ya bakıldığında 3440x1440p çözünürlüğünde 200hz destekleyen bir monitör ve çıkış tarihi tahmini 2018'in 4. çeyreği deniyor böyle bir monitörün çıkacak olması yeni seri ekran kartlarında ki gücün ne oranda olacağını gösteriyor da olabilir. Yine bu tür monitörlerde HDR kalitesi TV kadar belki olmasa bile şu an kullandıklarımızdan her türlü zaten üstün. HDR'li yeni TV'lerde ki lag süresi bayağı iyi nerdeyse monitör gibiler. Hakikaten kafa karışacak kadar var .
  • 1080 ti bile 2k ya anca yeterken 4k 200 hz monitörden tam verim alabilmek için ciddi sağlam gpu ların gelmesi şart.Sanırım bu gpu lar için gelecek gpu lardan sonraki seriyi beklemek gerekecek.
  • Her ne kadar Pascal 2 yillik olsa da yeni gelecek kartlardan cok fazla bir performans sicramasi beklemiyorum ben. Asil sicrama 7nm gecisinde olacaktir. NV pazarda oldukca guclu ve ust segment kartlar da rakibi yok diyebiliriz. AMD 7nm Navi kartini simdiden oynadi ama NV Vega blofunu yemis ve oldukca guclu 1080Ti gibi bir kart cikartmisti.

Yeni kartlarin bellek maliyetleri, talep vs. gibi sebepler ile fiyatlari da bir tik yukaridan baslayacak gibi duruyor.

2K 144Hz icin 1080ti guzel is goruyor.

Ultra-Wide 2K 144-200Hz icin 1180Ti guzel bir gelisme olabilir.

4K 144hz tarafinda zaten 7nm kartlardan once o cihazlari gercek manasiyla besleyecek kartlar gelmeyecektir.
  • Söylentilere devam. Bu sefer de 1170'in bilgilerin yer aldı bir haber. Kesinleşmiş değil. Şahsen böyle olacağına pek ihtimal vermiyorum.

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti
    https://wccftech.com/873853-2/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 12 Mayıs 2018; 18:33:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Söylentilere devam. Bu sefer de 1170'in bilgilerin yer aldı bir haber. Kesinleşmiş değil. Şahsen böyle olacağına pek ihtimal vermiyorum.

Fake duruyor 2017 XP ile 1080Ti arasinda o kadar fark yok. 1080 Ti + %15 diyorum max

• oup59 kullanıcısına yanıt
    7nm'ye küçülmeyi bekle diyorsun yani ama Pascal serisi 2 yıl sürdü bu oldukça uzun bir süre sayılır ve piyasa doldu buna yeterince ekmeğini yedi, yeni kart satması için bir neden vermesi lazım gibi zaten çıkışıda daha 2018 in 3. çeyreği gibi söylentiler var...
  • Bence asıl sıçrama o zaman olacak. 4k 144hz monitörler de ancak o zamana biraz yaygınlaşmış olur. Şu an Pascal mimarili kartlar MSRP fiyatla satılıyor olsa yine gider. Turing kartlar gddr6 ve 12nm ile elbetteki performans artışı getirecektir.

NV pascal üst seride bence AMD nin Vega ve HBM2 blöfünü bir güzel yedi. 1080Ti bu kadar güçlü çıkmazdı.

Amd umarım açıkladığı gibi gpu tarafında da 7nm geçişini erken yapar ve Ryzen ile Intele yaptığını Navi ile Nvidia ya yapar.

Ben son kullanıcıyım parama en iyi performansı verene bakarım.

Yeni kartlarda çıkış fiyatları da bir kademe yukarıdan başlayabilir. Bellek maliyeti vs. hikaye. Nvdia istese gayet aynı fiyattan çıkartır yeni seriyi ama şu an kart almak için bekleyen bir dünya kişi var.

Ama döviz kurları, "stok sorunları" vs derken xx80 ve üzer kartları Türkiye'de ilginç rakamlara gelecek gibi duruyor.

Mining için de alacaklar bekliyordur. Yani pahalı da olsa satacak. Belki 1100 serisini bir tık üstten girip 1000 serisini orjinal çıkış fiyatı ile satmaya devam eder firmalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeviGerman

Söylentilere devam. Bu sefer de 1170'in bilgilerin yer aldı bir haber. Kesinleşmiş değil. Şahsen böyle olacağına pek ihtimal vermiyorum.

Abi bu wtftech'in uydurma tablolarını ciddiye almayın, rica edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 13 Mayıs 2018; 0:13:58 >

• mamad kullanıcısına yanıt
    Baştan diyorum zaten, söylenti, şimdilik çok ciddi alınacak şey değil diye. Ama Nvidia hiç bir açıklama yapmadığından bunlara kaldık.
  • Konu güzelleşmiş 10xx serisi gibi bölük börçük 1070 ve altı bi yerde üstü başka konuda değil en azından..
    Çıkış tarihi ile ilgili bir net açıklama var mı?
    Yine her zamanki gibi assolist hesabı 1180 TI sonra mı çıkacak yoksa hepsi birden mi?
  • AMD daha 1080 e bile rakip olamadığı için bende sızıntıların çok iddialı olduğunu düşünüyorum umarım yanılırım
  • Arkadaşlar yeni serinin mining hash güçleri ile paylaşımlar hiç yapılmıyor. Acaba bir fikri olan var mı mining rigleri değiştirmeyi düşünüyoruz genel olarak yeni seri ile min 20-30 hs civarı extra alabilir miyiz? Mining'e gönül verenler olarak r10 vb. topluluklarda çok heyecanlıyız.

Gelirler gün geçtikçe tekrardan artiyor allah'a şükür eskisi gibi. Eskiyen kartları bozulma ihtinaline karşı garantisinin sonuna dogru 2. elden cikartip yeni seri ile toplu alima girmek sart artik kartları erken kapan erken yol alacak belli ki.

Ufak ufak piyasa düşmeden geç kalmadan kartları elden çıkarma işini halletmeliyiz ama kestiremiyorum yeni seride getiri ne olacak tek derdim bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 14 Mayıs 2018; 0:42:57 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar saçma sapana doğru gidiyor iyice keyif kaçırmaya başladı bu işin sonu nokta, nokta, nokta
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.