Şimdi Ara

## Nvidia'nın PCIe 2.0 Destekli Ekran Kartları Ekim Ayında ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: tugberk23

yuh be kardeşim iki gün sabresin yahu daha yeni sistem topladık alalı bir ay oldu sistemi şimdiden eskittiler bea bu ne yaw

Aldığın makine aslında bilgisayarcıdan dışarı ilk adımını attığında eskimişti.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tugberk23

yuh be kardeşim iki gün sabresin yahu daha yeni sistem topladık alalı bir ay oldu sistemi şimdiden eskittiler bea bu ne yaw

dx10 oturana kadar idare edilmeliydi eski sistemlerle zaten..
    Ben böyle bişey düşünüyordum madem ekran kartı performansını arttırmadılar slotlara felan el atarlar demiştim
    geriye uyumlu olacaksa bile performans farkı ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MTCsK -- 7 Ağustos 2007; 7:54:14 >
  • AGP yi bırakıp pcie sisteme gecmeyi düşünüyordum en iyisi biraz daha beklemek üreticilerin sagı solu belli olmuyor yılbasından sonra derler pci 3.0 cıkacak beklemek en mantıklısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: teeKin

AGP yi bırakıp pcie sisteme gecmeyi düşünüyordum en iyisi biraz daha beklemek üreticilerin sagı solu belli olmuyor yılbasından sonra derler pci 3.0 cıkacak beklemek en mantıklısı

+1 bende yılbaşında değişmeyi düşünüyordum (agp benimkide) dx10 yüzünden ve beklemek gittikce mantıklı geliyor dx10 için kimbilir daha neler değişecek..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MTCsK -- 7 Ağustos 2007; 7:56:48 >
  • üff ya daha yeni ekran kartı ısmarladım (Sparkle 8800 GTX calibre )...Gelmedi bile birde başımıza PCI 2.0 çıktı...
  • sankı 5ghz bant genıslıgıne ıhtıyac duyan uygulama varda
  • peki arkadaşlar bizim aldığımız şimdiki 8800 gtx ler ariyemi gitti yani boşunamı aldık ya bide şimdiki gtx lerle 2.0 pcı gtx leri slı yapabiliyomuyuz x38 yongalı anakartlarda

• Elinizdekiler 2.0 desteklemez.. anakart slotları 2.0 (ve altını) destekler siz gene 1.1 kullanırsınız tahminimce..Tahminlerim bunlar mantık yürütürsek alıcağınız ekran kartı 2.0 destekleyip siz onu 1.1 slotlu bir anakarta taktığınızda 1.1 hızında alışveriş yapacaklardır..

Edit: Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MTCsK -- 7 Ağustos 2007; 10:34:35 >
  • agp ıle pcı gecısı nasılsa gene ole olacak gıbı.hala agp kullanıyor.kartlar 16x hızında calısıyormu kı pcı 2 cıkıyor.anlamıs degılım.

beyın dıyorkı kır sıstemı kullanma bılgısayar falan dıyor.ama mantıgım dıyorkı dersler var olmaz kullan.ama beyın yıne dıyorkı gec eskı 478socket ve agp sısteme hıc degısme pıyasada agp ekran kartı bulamayana kadar kullan.ama mantıgım dıyorkı zor bulunuyor parcalar en ıyısı bole devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiz_vga -- 7 Ağustos 2007; 10:33:36 >
  • biz bu 8800 gtx leri bosunamı aldık şimdi arkadaşlar yokas 1-1.5 yıl bizi idare edermi şimdikiler
  • ben her yıl ekran kartınını degıstırıyorum.gene 1yıl ıdare eder senı rahat ol.bana kalırsa 2yıl ıdare eder senı
  • sağolasın yüreğime su serptin cengiz kardeş bide bişe soracam senin anakart 1200 mhz desteklemiyor bildiğim kadarıyla nasıl oluyorda 1200 mhz kaldırıyor bizim bi arkadaşta bööle yaptı ama anlamadım söölermisin??
  • o/c biosdan ramlerin hızını ve biraz voltaj, zamanlamalarıda biraz yükselttinmi bu hıza rahatlıkla çıkabiliyorsun..
    tabi o onun default hızı değilse o/cdir bi ara default hızda da geliyordu böyle ramler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MTCsK -- 7 Ağustos 2007; 10:39:06 >
  • abi bu ne ya simdi???ben iki hafta sonra makina almayi dusunuyorum adamların yaptıgına bak.hayır benim gibi bir suru insan 256 bit orta segment ekran kartlarını bekliyor...e simdi butun bu millet ne yapacak?vallahi billahi okul bitinceye kadar bir daha bilgisayar falan alırsam beni assınlar...yeter ya!nasılsa arcgis ve autocad calısır yeni alacagim makınada.arkadaslar oyun oynayan millet!hepten konsola donsek mi???
  • anladım peki 800 mhz ile 1200 arasında gözle görülür bi fark oluyomu oyunlarda??
  • fazla olmuyor.. genelde herkes işlemciye o/c için ramlere o/c uyguluyor..
  • verdiğin bilgi icin sağol _quest1on_ teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alaris

abi bu ne ya simdi???ben iki hafta sonra makina almayi dusunuyorum adamların yaptıgına bak.hayır benim gibi bir suru insan 256 bit orta segment ekran kartlarını bekliyor...e simdi butun bu millet ne yapacak?vallahi billahi okul bitinceye kadar bir daha bilgisayar falan alırsam beni assınlar...yeter ya!nasılsa arcgis ve autocad calısır yeni alacagim makınada.arkadaslar oyun oynayan millet!hepten konsola donsek mi???

en ıyısı oyun ıcın konsol ve derım kı ps3.ver abı para gıt al makıneyı.konsoldakı oyunlar hıcbıryerde yok.al bı duzgun bılgısayarda autoca ve ınterntet.yeterde artar bıle bılgısayar bu ısler ıcın.ben ole yapacam gıbı.

• Arkadaşlra şimdi 8800 GTX veya 2900 Xt almak aptallık mı olur ? Anakart p35c-ds3r yani PCIe 2.0 desteklemiyor ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: someone74

quote:

Orjinalden alıntı: TRQX

geriye uyumlu olacak pci-e 2,
    ama performans farkı ne olur bilinmez

Hatırlıyormusun agp'nin yerine pci-e bağlantı geldiğinde ne reklamlar ve ne vaatler verilmişti Sadece vga maliyetlerini düşürdüler ve bol bol yei kart sattırdılar. Ben bu pci-e 2.0 dan pek ümitli değilim...

Bir diğer örnek ise sata diskler, sonra sataII . Yani bu sadece bant genişliğini artırıyor. Güçlü kartlara engel olmasın diye. Ama soru şu.

PCI-ex i darboğaz yapacak kadar güçlü bir kart var mı? ya da 2 yıldan daha kısa bir süre içerisinde çıkacak mı?

Cevap hayır yok! Bakınız AGP den sonra PCI-ex çıktı ama hala AGP hızından pek öteye gidemedi kartlar.

quote:

Orjinalden alıntı: istanbul2007

sankı 5ghz bant genıslıgıne ıhtıyac duyan uygulama varda

Uygulamayı bırak ta. Sanki öyle bir ekran kartı var da!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigitalWorld -- 8 Ağustos 2007; 0:01:26 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.