Şimdi Ara

Nvidia'nın 960m rezilliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evet arkadaşlar birkaç gündür özellikleri yeni yayımlanan 960m in 860m den hiç bir farkı olmadığını görüyoruz çünkü:
    -Çekirdek turbo saat hızı hariç aynı kalmış bütün özellikleri.(Çekirdek turbo saat hızı da aynı olsa satmaya yüz bile bulamıyacaklar)
    -Diyeceksiniz enerji tüketimi değişti, hayır onda bile bir değişiklik yok.
    -Gördüğümüz kadarıyla monster 300tl hatta durumuna göre 400tl daha pahalıya koymuş.Tamam anlıyorum kasa değişmiş güzelleşmiş fakat donanımsal olarak hiç bir değişiklik olmayan bir ürüne 400tl fazladan verilmez.(Sadece monster için değil tüm markalar için)
    Sonuç olarak 960m diye bekledik ürün tırt çıktı.
    Nvidia'yada müşterileri mal yerine koyduğu için teşekkürler.

Nvidia'nın 960m rezilliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet1X -- 14 Mart 2015; 17:58:54 >

• Aralarında %8 fark olduğu söyleniyor ancak kaç fps oynar bakmak lazım bana kalırsa 965m kullanmak daha mantıklı olabilirdi.
  • ofrome kullanıcısına yanıt
    660m ile 760m performans farkı veya 760 ile 860m performans farkı kadar bir performans artışı yüzdelik olarak yok. Her seride aşağı yukarı %30 performans artardı, enerji tüketimide düşerdi. Ama bu sefer olmadı...
  • 860lı modeller ay sonu tekrar stoğa girecek dediler harbiden 300 lira gereksiz gibi duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kart daha tanıtılmadan önce önde gelen tüm gavur donanım siteleri ve comparasion siteleri gtx960m'in 640 cuda ile olacağını söylemişti aylar önce. Bunun böyle olacağı çok önceden belliydi. Boş yere beklemişsiniz. Benim tavsiyem 970'li bir tulpar alıp geçin.
  • Ultra1080p U kullanıcısına yanıt
    Bende onu duymuştun özellikler aynısı falan diye ama resmileşmesini beklemiştim.
    Önceden Asus x550jk alan arkadaşlar iyi etti bence indirim kuponuyla falan 1600e alınabilirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 970m ve 980m deki devrimi(970m>880m) yaşamayacağı biliniyordu. ancak %8 gibi sayılar komik.ayrıca enerji tüketimini bile düşürememeleri nvidia nın gtx960m için pek çalışmadığını söyleyebiliriz. deyim yerindeyse ısıtıp yeniden satışa sundular.

bu arada 965m yerine 970m fiyat/performans olarak daha iyi.tabi imkan varsa.şu incelemenin son kısmı tüm olayı anlatıyor zaten:
    http://www.notebookcheck.net/Nvidia-GeForce-GTX-960M-Review.137893.0.html
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.