Şimdi Ara

[nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
896
Cevap
3
Favori
26.553
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Verdiğin SS lerde, her iki seride de GK110-400 kullanılıyor olarak gözüküyor ama bence bu şekilde olmaz. videocardz ın paylaştığı bilgi bence daha olası. Dediğin gibi bekleyip göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Verdiğin SS lerde, her iki seride de GK110-400 kullanılıyor olarak gözüküyor ama bence bu şekilde olmaz. videocardz ın paylaştığı bilgi bence daha olası. Dediğin gibi bekleyip göreceğiz.

O resim bana da daha mantıklı geldi genelde nvidia üst seviyeyi 400 bir altını 300 üstünden isimlendirmişti 600 serisinde. Fanlar bu şekilde olursa nvidia'nın referans tasarımdan başka tasarıma izin vermeme durumuda var. Hala referans tasarım olmayan titan ve 690 çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Yükte 80˚C'ye kadar çıktığını görünce ve bu ısıda sesli olduğunu duyunca fikrin değişecektir ama.
    Daha bugün Titan sahibi birisi Accelero Extreme incelemesinde bu sebeple Accelero Extreme siparişi verdiğini yazdı. Poyri!!! de sıvı soğutma bloğu aldı.

Konu Linki: MSI Twin Frozr IV -Gigabyte WindForce 3-AC Accelero Extreme [Kuzeyin Kralları Kapışıyor]

quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900

Bu demek oluyor ki artik iki yil kokune kadar msi gtx 680 lightining vuhuhuuuuuuuuu

Aynen.

Ben sıvı soğutma bloğunu gtx680le gtx670e de hd7970e de aldım benimki memnun olmamaktan değil sıvı soğutmayı sevmemden..

Kart 80 derece çalışıyor deniyor sürekli ama bu ayarlanabilen bir şey kendi ayarı o kadar bunu 70e çekince 70de kalıyor. Ben 80de kullanıyordum kart hiç bir zaman kasa fanlarından daha yüksek ses çıkartmadı fan olarakta 800d ile gelen fanlar ve olabilecek en sessiz fanlar olan gt ap 15 kullanıyordum. Karttı 70 derece çalıştırmaya kalkınca ses yapıyor orası doğru ama 80de sessiz bir kart. Her yerde yazıyorum bunu burayada yazayım şu ana kadar son serilerde çıkmış 6990 ve 7990 hariç tüm üst model kartları kullandım vede en sessizi bu. Soğutması başarılı ama bir özel soğutma kadar da değil tabiki.

• GTX 690 için çıkmadı bu saaten sonra hiç çıkmaz. Ama Titan için birçok özel tasarım soğutucu duyuruldu biliyorsun Gigabyte Windforce 3x i merak ediyorum mesela. Titan sınırlı sayıda üretilecek söylentisine karşın ilgin hiçte öyle bir izlenimim yok. (herhalde 700 serisi çıkınca satın alan olmaz diye düşündüler) gtx700 seri için özel soğutmaları bana sorarsan illa göreceğiz Blow-off fan tasarımını SLI düşündüğüm için beğeniyorum. Bundan sonra nvida bu kaliteden aşağı ürün çıkarmazsa sevinirim. Nasılsa fiyatla rampa yaptı en azından kaliteli tasarımlar da olsun artık di mi?

GTX780 deki 3GB vram için sen ne düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 8 Mayıs 2013; 19:14:18 >

• quote:

GTX 690 için çıkmadı bu saaten sonra hiç çıkmaz. Ama Titan için birçok özel tasarım soğutucu duyuruldu biliyorsun Gigabyte Windforce 3x i merak ediyorum mesela. Titan sınırlı sayıda üretilecek söylentisine karşın ilgin hiçte öyle bir izlenimim yok. (herhalde 700 serisi çıkınca satın alan olmaz diye düşündüler) gtx700 seri için özel soğutmaları bana sorarsan illa göreceğiz Blow-off fan tasarımını SLI düşündüğüm için beğeniyorum. Bundan sonra nvida bu kaliteden aşağı ürün çıkarmazsa sevinirim. Nasılsa fiyatla rampa yaptı en azından kaliteli tasarımlar da olsun artık di mi?

GTX780 deki 3GB vram için sen ne düşünüyorsun?

titanlar duyuruldu ama hala yoklar şimdilik bir zotac amp edition ile evga sc çıktı (inno ile evganın su soğutmalı modelleri hala yok ortalıkta).

3gb büyük ihtimalle titanla arasını açmak için yapılmış olabilir (performansa katkı sağlamasada görüntü olaraktan ), asıl merak ettiğim 780'nin titana göre kaç smx ünitesi eksik (K20'de 13 SMX vardı 5GB'dı, K20X'de 14SMX 6gb ellerinde olan çipten daha değişik kırpılmış birşey yapmışlar gibi gözüküyor bakalım).

3GB işi kafamı biraz kurcaladı Tesla K20 5GB olarak çıktı 1SMX ve 1 memory contoller eksikti full GK110, titan ve K20X'de 6 memory contorller kullanılıyor bunların hepsi 6GB. GK104'de 4 memory controller var her controller 512MB memoryi kontrol ediyor. 580'de de 6 memory controller vardı, kontrolcü başına 256MB memory düşüyordu (570'de 5 controller X 256MB).

Şimdi 780 3GB olursa 12SMX olabilir buda 2304 cuda core ediyor (yine her kontrolcü başına 512MB), ellerinde 13SMX 5GB olan çipler varken 3GB'lık model ilginç geldi (titana çok yaklaştırmak istememişlerde olabilir, paylaştığın resimden görüleceği üzere 780 tam titanla 680 arasında, 13SMX-5G olsaydı titana daha yakın olurdu), dahası saat hızlarıda belli değil, yaptığım tamamen tahmin tabiki bakalım

Şuda var ROP sayısı direk memory controller sayısına bağlı GK110 ve GK104 white paperda dediği gibi her kontrolcü başına 8 ROP düşüyor, 780'de 6 kontrolcü olursa 48 ROP olacaktır. TMU sayısı direk SMX sayısına bağlı şu durumda 48ROP-192TMU daha mantıklı duruyor. 48ROP-208TMU titana baya yakın olurdu.

Videocardz.com'un yayınladığı slaytı saymazsak 5G 13SMX bir GTX780 (titana göre downclock edilmiş), daha olası duruyor.

GK110 block diagram
     [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

GK104 block diagram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanibal187 -- 8 Mayıs 2013; 20:54:13 >

• @rezes

770 4 gb modeli 1000-1100 arası olur diyorum. 6xx ve 7xxx serisi kartlara sahip olmayıp yeni kart alacaklar için iyi bir seçenek olur.
  • 770 in 1400-500 den aşağı açılması zor gözüküyor , pahalı olacak ki farklı görünsün

780 titan arasındaki per. farkı önemli ama başka yerdede yazdığım gibi stok soğutucu kullanırım diyorsanız gidin titan alın derim
  • kardeşim çok güzel yazmışsın ve yorumlamışsın teşekkür ederim. zaten azıcık başımızı iki elimizin arasına alıp düşündüğümüzde de kontrolcüleri hesap ederek bu kartın 5gb olacağını görmek çok zor değil. eğer 3gb yapacağız diye 1 smx daha düşürecekse bu model baya bir light edition olur ki kimse ona yüksek meblağ ödemek istemez. yüksek ihtimaller dahilinde bu kart 5gb, gtx770 ise 4gb olacaktır.
  • Gece gece face te kanıma giriyorlar

• 20 nm ye kadar 560 ti
  • quote:

Gece gece face te kanıma giriyorlar

Ovvffff bu ne laaaynnn amma yakisikliymis yavf kasanin adi sani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan_1900
    Ovvffff bu ne laaaynnn amma yakisikliymis yavf kasanin adi sani?

Corsair 900D
  •  [nVidia GTX 780] Duyurudu! Yeni Testler Geldi!

• quote:

Orijinalden alıntı: evohan

Bu resim zaten bi efsane fenomen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @rezes

adamım açtıgın konulara bayılıyorum senin yanında donanımhaber uyuyor yahu
  • eğer gtx760 tek 6 pinli gelirse alırım benim için her zaman wat başına performans önemlidir.gtx 660 kullanıyorum önceden 7850 kullanıyodum kartı beyenmedim sattım gtx 660 aldım ati cliğimi askıya aldım hd7850 verip paranızı asa çöpe atmaayınistenilen performansı kesinlikle vermiyor
  • oyunlarda nvidia her zma nönde nedenmi

need for speed sihft ilk çıktığında atinin bütün 48xx ve üstü kartlarda standard fps verdi budurum hotpusiitdede böyleydi aam oyun çıkıp torrente düşütüğünden oyunu indirip kuranlar 9600 gt her iki oyunuda full açarken bu kartlar halen oynatamıyo yani ister oyun optimize özürlü olsun nviida her yönüyle avantajlı ben bilinçli bir kulanaıcı olrak böle görüyorum ve zarar girmemeniz için böle görmenizi tavsiye ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

@rezes

Beğeniyorsanız ne mutlu bana Sonuçta forumu forum yapan hepimizin katkısıdır. Pasif olarak hep DH beklersek, dergi okumaktan ne farkı kalır ki bu platformun. Hep birşeyler alıyoruz forumdan birazda birşeyler vermek lazım. Katılımcı olmak + daha da önemlisi, ilgi/alakamızla ilgili konularda katkı sunmak gerek

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

@rezes

Beğeniyorsanız ne mutlu bana Sonuçta forumu forum yapan hepimizin katkısıdır. Pasif olarak hep DH beklersek, dergi okumaktan ne farkı kalır ki bu platformun. Hep birşeyler alıyoruz forumdan birazda birşeyler vermek lazım. Katılımcı olmak + daha da önemlisi, ilgi/alakamızla ilgili konularda katkı sunmak gerek

haklısınız hocam valla güzel konular hiç değilse okumakdan sıkılmıyor insan sonuçda ekran kartı hep forum böyle olsa bakalım bir kaç aya bende sistem değiştireceğim artık eskiler tarih oldu. amd inşallah driver konusunda cimrilik yapmazda çıkardıgı gibi performans driverlarını aktarır bizlere nw de inşallah çok yüksek rakamlarla çıkarmaz hayırlısı inşallah gülen biz oluruz içimden bir ses sizin 9970 alacağınız

• nvıdıa cıdden bu fıyatlarla gelırse kendı topuguna sıkmıs olur..ben bıle cıddı cıddı dusunuyordum ama artık cokta tınn..2014 yaza kadar yola dvm

maxwell ve 9000 serısı beklentısı ıcındeyım artık..700 serısı ve 8000 serısınden cacık olmayacak gıbı..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.