Şimdi Ara

Nvidia GT300; DirectX 11 destekli GPU, Ekim ayında gelebilir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • gtx 400 serisi çıkmadan almam gtx300 fiyat açısından en uygun zaman bu zamanlar son serilerin fiyatları iyi oldu
  • Az sallayın birader... GTX400 çıktığında GTX300ler zaten şu anki 9 serisi gibi olur.
  • Çıkmasını 4gözle bekliyorum, inş beklentilerimi karşılar
  • Cuda ve Physix (ben buldum bu ismi)'ten başka bir oyuncağı yok artı Vida'nın ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sertacaygun

Cuda ve Physix (ben buldum bu ismi)'ten başka bir oyuncağı yok artı Vida'nın ...

bu neder ya yorummu yaptı şimdi bu ne alaka biri olayı açıklasın şuna
  • quote:

Cuda ve Physix (ben buldum bu ismi)'ten başka bir oyuncağı yok artı Vida'nın ...

• quote:

şaka mısın
  • Arkadaşlar içimizde hala intelin e.Kartı yapabileceği gibi hayaller kuranlarınız var arkadaşalr bırakın bu işleri GPU CPU üretmeye benzemez GPUlar çok daha komplike ve teferruatı fazla olan görüntü işlemcileridir. İntel daha kaç tane GPU üretmişki şuanki Nvidia ve Ati ye rakip olsun hadi diyelim gerçekten iyi bir GPU çıkardı bu olay tamamen Nvdianın alehine bir durum çünkü malum intel amca bişey yaparsa hiçte ucuza satmaz zira nvidia amcamızda öle yani Larrabe İyi çıkarsa Atinin değil Nvidianın Pazar payını tırtıklamaya başlar ATi deseniz zaten gariban f/p kartları üretmeye devam eder...

Gelelim Dx11 olayına sözü fazla uzatmaya gerek yok DX10 dan çok şeymi aldıkta 11 i geliyor gerçekten boş ve gereksiz göz boyama....

• quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

quote:

olayla alakası yok zaten forumları karıştırdı sanırım

• +40nm

O GT300 için AR-GE maliyeti nasıl çıkacak fiyat düşerse?
    AR-GE maliyeti çıkmış olan kartlarda aynı mimari için nm düşerse fiyat ucuzlar...
    Bu sadece ekran kartları için değil, cpu'lar için de geçerlidir...

quote:

Orjinalden alıntı: TiesTorN

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

İnşallah bu da GTX295 gibi bir mahallenin haftalık gideri kadar pahalı olmaz.NM küçüldükçe maliyet azalır derler ama kullanıcıya nedense yansıtamazlar.

Aynı yapıya sahip bir kart nm'si küçüldükçe maliyeti düşer. GTX285 mesela aynı kartın 40nm'si çıksa maliyet düşer ama adamlar hem nm düşürüp hemde özelliklerini hayvani şekilde arttırdıkları için fiyat dengeleniyor. Yanlış şekilde düşünmemek lazım o yüzden...

• Haber için teşekkürler,295 in fiyatının düşeceği zamanlar belli oldu.
  • bazıları olayı hala anlıyamamış sanırım. arkadaşlar dx11 dx9 un yerini alacak. yani dx10 fiyaskosunu dx11 ile karıştırmayın. vista nasıl tutulmadıysa vistaya yamanan dx10 da öyle tutmadı. bunun dx10'un özellikleriyle veya başarımlarıyla bir ilgisi yok aslında, bu olay tamamen dx10'u vistada direten microsoft zihniyetinin bir hatasıdır umarım aynı hatayı win7'den sonraki os 'lar içinde sürdürmezler. kartlara gelecek olursak larrabee intel için bir gözbebeği olacak buna paralel olarak kullanıcıların bu karta şüpheyle yaklaşması çok doğal. kartın başarımları testlerle ortaya çıktıkca ve intelin tahminimce kartın fiyatını uygun seviyede tutmasıyla ati ve nvidia yı zor günler bekliyor olabilir tabi bu kartın neler yapabileceğine bağlı. bildiğiniz gibi larrabee havok teknolojisiyle birlikte gelecek tıpkı rv870 için beklendiği gibi. rv870 e gelirsek, bu kart atinin tecrübelerinin gerçek meyvesi olacak denebilir. atinin geçmişte yaptığı hataları bu kart ile düzeltmesi beklenebilir. atinin 870'i kanımca gt300 ü çok sıkıntıya sokacak bir revizyon olacak. havok'un neler yapabileceğinin de ortaya çıkmasıyla birlikte nvidia yı gerçekten zor günlerin bekleyeceğini söyleyebiliriz. rv870 40nm dx11 ve standart 2gb bellekle gelebilir ve paralel işlemci sayısınında 1500-2000 arasında olması beklenebilir. bellek hızınında 5000mhz olması hiç şaşırtıcı olmaz. bununla birlikte harcadığı elektiriğin ve oluşan ısınında düşmesini bekleyebiliriz. ayrıca o.c potansiyelide 40nm üretim teknolojisiyle birlikte oldukca yüksek olacaktır. gt300 içinde söylenecek fazla birşey yok aslında bildiğiniz gibi nvidianın oyun şirketleriyle yapmış olduğu anlaşmalar çıkardığı revizyonlara büyük katkılar sağlıyor. nvidia sürücülerinin bu anlamda oyunlarla daha uyumlu olması nvidia nın donanım için çok fazla bir katkı yapmamasını sağlıyor. fakat kullanıcı cephesinde ceplerin her geçen gün delinmesi donanım avantajıyla ve uygun fiyat politikasıyla yoluna devam eden atinin, son zamanlarda bu işten daha karlı çıktığına işaret ediyor. kısacası biz kullanıcılar bekleyip görücez, son kullanıcıyı düşünen kazansın.

• quote:

Orjinalden alıntı: alito

bazıları olayı hala anlıyamamış sanırım. arkadaşlar dx11 dx9 un yerini alacak. yani dx10 fiyaskosunu dx11 ile karıştırmayın. vista nasıl tutulmadıysa vistaya yamanan dx10 da öyle tutmadı. bunun dx10'un özellikleriyle veya başarımlarıyla bir ilgisi yok aslında, bu olay tamamen dx10'u vistada direten microsoft zihniyetinin bir hatasıdır umarım aynı hatayı win7'den sonraki os 'lar içinde sürdürmezler. kartlara gelecek olursak larrabee intel için bir gözbebeği olacak buna paralel olarak kullanıcıların bu karta şüpheyle yaklaşması çok doğal. kartın başarımları testlerle ortaya çıktıkca ve intelin tahminimce kartın fiyatını uygun seviyede tutmasıyla ati ve nvidia yı zor günler bekliyor olabilir tabi bu kartın neler yapabileceğine bağlı. bildiğiniz gibi larrabee havok teknolojisiyle birlikte gelecek tıpkı rv870 için beklendiği gibi. rv870 e gelirsek, bu kart atinin tecrübelerinin gerçek meyvesi olacak denebilir. atinin geçmişte yaptığı hataları bu kart ile düzeltmesi beklenebilir. atinin 870'i kanımca gt300 ü çok sıkıntıya sokacak bir revizyon olacak. havok'un neler yapabileceğinin de ortaya çıkmasıyla birlikte nvidia yı gerçekten zor günlerin bekleyeceğini söyleyebiliriz. rv870 40nm dx11 ve standart 2gb bellekle gelebilir ve paralel işlemci sayısınında 1500-2000 arasında olması beklenebilir. bellek hızınında 5000mhz olması hiç şaşırtıcı olmaz. bununla birlikte harcadığı elektiriğin ve oluşan ısınında düşmesini bekleyebiliriz. ayrıca o.c potansiyelide 40nm üretim teknolojisiyle birlikte oldukca yüksek olacaktır. gt300 içinde söylenecek fazla birşey yok aslında bildiğiniz gibi nvidianın oyun şirketleriyle yapmış olduğu anlaşmalar çıkardığı revizyonlara büyük katkılar sağlıyor. nvidia sürücülerinin bu anlamda oyunlarla daha uyumlu olması nvidia nın donanım için çok fazla bir katkı yapmamasını sağlıyor. fakat kullanıcı cephesinde ceplerin her geçen gün delinmesi donanım avantajıyla ve uygun fiyat politikasıyla yoluna devam eden atinin, son zamanlarda bu işten daha karlı çıktığına işaret ediyor. kısacası biz kullanıcılar bekleyip görücez, son kullanıcıyı düşünen kazansın.

ekran kartlarından bi haber parça parça forum sitelerinden edindiğin bilgilerle yorum yapmışsın
    yok nvidiayı gt300 ile zor günler bekliyo yok larabbee ati ve nvidia yı zorluyacak asıl ilerde intel ve amd işlemcide çözüm bulmazsa gpular işlemcilerin önüne geçicek hem encode hem 3dgrafik işlemlerinde işlemcileri katlıyacaklar örnek cuda örnek firegl/quadro..
    vista tutulmamış diyosun vista şuana kadar çıkmış en güvenli işletim sistemi sadece biraz sistem özellikleri fazla ayrıca şuan istediğini verirsen en hızlı işletim sistemi vista x64 dür ..lütfen daha mantıklı yorumlar yapın
    dx konusunda dx10nun bi nimeti dx9 a göre görülmedi orası kesin kimse bişey demiyor zaten
    dx11 içinde şuan için gereksiz ve şişme bir konu nezaman dx11 kartlar çıktığı tarih aynı zamanda veya 1 ay içinde en az 3-5 oyunda cidde grafiksel gelişme ve performasn artışı sağlanır ozaman hakkını veririz şuan için sadece şişme bir konu dx11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi **Stolas** -- 20 Nisan 2009; 2:03:42 >

• Big.Daddy kardeşim sen fabrikasınamı gidip bilgi alıyorsun elbette internetten topluyorum bilgileri kafamdan uyduracak halim yok herhalde :) gpu ların cpu ların önüne geçmesi tabiki temennimizdir ama ben şuandaki durumu değerlendiriyorum ama dx11 in şişme bir konu olduğu düşüncesini paylaşmıyorum seninle win7 nasıl xp yerini alacaksa dx11 de dx9 un yerini alacaktır bunu görmek için kahin olmaya gerek yok.
  • kartı daha yeni aldık yılsonunda çöp mü oluyor yani. ben be ekran kartı üreticelerinin varyaaaa........
  • quote:

Orjinalden alıntı: alito

Big.Daddy kardeşim sen fabrikasınamı gidip bilgi alıyorsun elbette internetten topluyorum bilgileri kafamdan uyduracak halim yok herhalde :) gpu ların cpu ların önüne geçmesi tabiki temennimizdir ama ben şuandaki durumu değerlendiriyorum ama dx11 in şişme bir konu olduğu düşüncesini paylaşmıyorum seninle win7 nasıl xp yerini alacaksa dx11 de dx9 un yerini alacaktır bunu görmek için kahin olmaya gerek yok.

win7 xp nin yerini alıcak dx11'de dx9 un?
    hiç sanmıyorum..
    ayrıca dx11 kartlar çıktığı zaman aynı zaman diliminde 3-5 tane kayda değer dx11in farkını gösteren oyunlarda çıkmazsa tek işe yarayağı konu dx10 oyunlarında performans artışı sağlar

• yok aga konsol sart oldu play station 3 alicam sonunda ...hiç olmazsa onda her ay ekran karti derdi yok tak oyna...bune ya her ay ekran kartimi alicagiz..? wala zevk için 2tane daha nvidia 8800 gts alip hepsini trible sli yapicam sonunda.. almiyorum kartmart artik..yada en iyisi konsola geçiş oyun için ...hem daha cok çikiyor oyunlar onlara..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Key -- 21 Nisan 2009; 14:28:24 >
  • Seneye bugünlerde ara modeller cıkıcak ve iste o zaman her sey güzellesicek bende o zamana belki değiştirmem gerektigi kararına varıcam ve sonuc bu olucak
  • quote:

Orjinalden alıntı: badtr

kartı daha yeni aldık yılsonunda çöp mü oluyor yani. ben be ekran kartı üreticelerinin varyaaaa........

Bu işler böyle yürür.Alışmış olman lazım artık
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.