Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.247
Cevap
293
Favori
779.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Üstünkörü baktığım üzere ilgili video; bir süredir gelen leak'ler ve bazı bilgilendirmelere istinaden hazırlanmış. ANA KONU'nun ilk mesajında CORSAIR'in bilgilendirmesine ait linki yönlendirmiş durumdayım. İlgili bilgilendirmenin bulunduğu sayfa içerisinde (zaten birkaç sayfa öncesi) bu hususla alakalı ek yorumlar da mevcut.

Ürünler SK'lara tam manasıyla dağıtılmadan bu konu hakkında net bir şey söylenmesi imkansız olmakla beraber CORSAIR vb. büyük firmaların çevirici çözümü sunduğu şu ortamda panikle hareket etmemek yerinde olacaktır. Zira GPU üreticilerinin kutu içeriklerinde sunduğu çeviriciler sıkıntı yaratacaklar mı veyahut onlar sıkıntı yaratsa dahi PSU üreticilerinin kendi orijinal çözümleri nasıl sonuçlar sergileyecek, gözlemlemek gerekecektir.

https://www.corsair.com/us/en/Categories/Products/Accessories-%7C-Parts/PC-Components/Power-Supplies/600W-PCIe-5-0-Gen-5-12VHPWR-Type-4-PSU-Power-Cable/p/CP-8920284

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153669583

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153697538

https://www.evga.com/products/product.aspx?pn=600-PL-1648-LR

Yeri gelmişken EVGA'in RTX 3090 Ti özelinde yapmış olduğu özelleştirmelere tekrar bi' antrparantez açmış olalım.

• İlk günü videolar ile gaza getirdiler. 4080 alacaktım ama yazılıp çizilenler beni iyice soğuttu.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

"Zira GPU üreticilerinin kutu içeriklerinde sunduğu çeviriciler sıkıntı yaratacaklar mı veyahut onlar sıkıntı yaratsa dahi PSU üreticilerinin kendi orijinal çözümleri nasıl sonuçlar sergileyecek, gözlemlemek gerekecektir."

Burdan hareketle sıkıntı yaratıp yaratmaması tabiri caizse ilk kullanıcıların şansına kalmış durumda tahminen bu süreç bir kac ay beta sürümü gibi geçecektir. Bizim gibi kartı kendi bütçesini aşırı zorlayarak almak isteyen kullanıcılar patlamamak için bir süre daha bekler sanırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tertemiz kart RGB denen göz yoran zımbırtıda yok.

NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5]

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5]

Burada çözünürlük ne acaba ? Şayet 4k ise bence kartın saf gücü değil de tamamen yazılım tarafına oynuyor nvidia..

Gpu 4090 bu arada...

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• sword6 kullanıcısına yanıt
    Son zamanlarda PSU fiyatlarına baktıysanız 1000w psu’lar 4000 - 4500 tl bandında..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OssiiE -- 25 Eylül 2022; 11:21:48 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • SuperMert kullanıcısına yanıt

Bence en doğru soruyu bu sayfalarda bir arkadaş sormuştu ilk tanıtım yapıldığında.

Bu karşılaştırmalar neden DLSS 2.0 vs 3.0 değil de OFF vs 3.0 şeklinde NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] 

• Robinson Crusoe kullanıcısına yanıt
    Aynen o şekilde ama işte cyberpunk ta dlss 2.0 sonuçlar paylaşılmış.
    Kartlar çıkıp test edildiğinde gerçeği gorecegiz. Çünkü 3090 ile gecmiste yapilmis cyberpunk testlerine bakildiginda arada uçurum olmadığı goruluyor. En azından saf kart gücü olarak dlss 3.0 dışında konuşuyorum. Zaten dlss ve rt için de çok fazla değişken mevcut quality , performance vs..

Bu rakamlara bakıldığında ise aradaki fark %25-%30 gibi duruyor bence.. dlss 3.0 ı hariç tutuyorum yine..

Eğer bu kart 4k da 22 fps veriyorsa o zaman 3090 ile aynı performansı veriyor demektir.

performans olarak;

12gb 4080 = 3080ti

16 gb 4080 = 3090ti oc + %10

4090 = 3090ti + %55

olacak gibi duruyor. dlss 3'te rtx uzantılı bütün serilere gelir yakında.

Zaten amd fsr varken gerek kalmadı dlss'ye muhtemelen dlss 3 benzeri kare çoklama işi de fsr'ye de gelir.

Böylece 1660 super bile dlss 3.0 muadili özelliğe kavuşmuş olur.

Dlss filan karıştırmadan gerçek performansı gösteren oyunlar bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 25 Eylül 2022; 12:11:58 >
  • moonquad kullanıcısına yanıt
    Bende bunu soyluyorum zaten. Adamlar dlss 3 ön planda ilerliyorlar. Ayrıca %30 farkta 4k için çok degil biri 60 alırken diğeride 78 alacak sonuçta... Burada önemli olan fiyat farkı sonuçta birçok kişinin dediği gibi adamlar amerika için fe kartlar için bu fiyati verdiler. Özel soğutmalılar be olur bilinmez. Ki amerika ile avrupa arasında 200-250$ fark varken Turkiye de vergilerle bu fark ne olur tahmin etmek güç

• Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    Alttaki tablonun altindaki yazida dlss ve rt overdrive mode based yaziyor.. bence burada da aldatmaca mevcut. Liste de division 2 falanda olması enteresan tabiki :) Ben halen güzel fiyatlardan 3080 veya 3080ti alınabileceğini düşünüyorum simdiki verilere dayanarak...

When applicable demiş ilk 3 oyunda dlss vs yok ham performansı gösteriyor birbirine karşı.

Haliyle bence 16gb 4080 bile saçma bir kart bu fiyatla.

4090 1600 dolar ama o karta değer en azından ciddi getirisi var. Tr'de 55-60k olacağını düşünüyorum ama abd'den özel soğutma 1700-1800 dolara bulursam 2 tane alırım NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] 

• Para çok heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne güzel aklı başında, sorgulayıcı bir şeyler okuyoruz nihayet. Öyle bir hale geldi ki 40 serisi gelecek dertler bitecek, Türkiye’de mülteci ve işsizlik Afrika’da kıtlık sorunu çözüleceğe geldi neredeyse iş. Çıkar telefonunu, kime oy vereceksin deseler 40 serisine derdim, o derece NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] 

Önceki sayfalarda yazmıştım, MSFS VR topluluğu hariç çok da heyecanlanacak bir şey yok. Zaten tanıtımda da direk vurgu yapıldı hedef kitlesi için. Diğerleri için 150 FPS aldığı oyunda 300 FPS’ye çıkmak kimin umrunda ki?

O grupta olanların bile uygun PSU, CPU, soğutma sistemi vs. derken Türkiye’de belki 100 bin liraları gözden çıkarmaları gerekecek. Ki daha objektif son kullanıcı testleri yok ortada. Avrupa’da, Amerika’da tuzu kuru abiler alır kullanır, incelemelerden fikir edinir düşünürüz değecek mi.

Ben şahsen 2-3 sene piyasadan uzak durmak için yetecek bir sistem kurdum, kenara çekildim birkaç ay önce. Çekirdeğimi aldım izliyorum ama sanki tünelin ucu bombok bir yere çıktı NVIDIA GeForce RTX 40 Serisi [ANA KONU] | [DLSS3.5-TSMC4N-PCIE4-PCIE5] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robinson Crusoe -- 25 Eylül 2022; 13:43:37 >

• Thermaltake 850W Toughpower GF 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı, PS-TPD-0850FNFAGE-2 (sinerji.gen.tr)

Şöyle bir PSU almıştım yakın zamanda rtx 4080 16 gb ile uyumlumudur acaba.

• hawkens H kullanıcısına yanıt

Değil hocam. Şu an Türkiye piyasasında yeni nesile uyumlu olarak bildiğim bir tek ROG THOR P2 modelleri var. Eskileri çoğaltıcıyla kullanabilsek dahi 4080 16 GB için sizin PSU yetersiz kalır yine.

• bluelife27 kullanıcısına yanıt
    Dönüştürücü durumu şu an bir muamma fakat arkadasin ürün gayet yeterli bence. Nereden bu kanıya vardınız merak ediyorum...

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.