Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Değerler fena durmuyor ama stabilliğin iyice denenmesi lazım. Akabinde fan için manuel ayar mı yaptınız? STRIX'te stock olarak bu kadar çıkmıyor diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Değerler fena durmuyor ama stabilliğin iyice denenmesi lazım. Akabinde fan için manuel ayar mı yaptınız? STRIX'te stock olarak bu kadar çıkmıyor diye biliyorum.

Fan'lar manuel ayarlı şu anda. Aşağıya çekeceğim. 2160 Hold değer. Detaylı test atacağım gece.

• quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

Fan'lar manuel ayarlı şu anda. Aşağıya çekeceğim. 2160 Hold değer. Detaylı test atacağım gece.

Alıntıları Göster

Hold mu? Peak olmasın? NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Hold mu? Peak olmasın?  

Alıntıları Göster

Oyundan kaynaklı olabilir o hocam farklı oyunda deneyeceğim.

2160 Hold gördüğüm oyun. Subsistence

• quote:

Orijinalden alıntı: OssiiE

Oyundan kaynaklı olabilir o hocam farklı oyunda deneyeceğim.

2160 Hold gördüğüm oyun. Subsistence

Alıntıları Göster

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Kartı 370W çekmiş zaten yüke bindirmediğini burdan anlarsın.

2160 Hold her baba yiğidin harcı değil malesef. Şenel hocamızın kartı bile zor bela 2150 hold tutuyordu RDR2 de.

Listeği sadece Port Royal yada 4k time spy HOLD şeklinde foto atanları güncellersen daha verimli sonuç alınır. Zira bende bi tane 1080p 2007 oyunu açıp 2200 hold alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 6 Kasım 2020; 21:50:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Kartı 370W çekmiş zaten yüke bindirmediğini burdan anlarsın.

2160 Hold her baba yiğidin harcı değil malesef. Şenel hocamızın kartı bile zor bela 2150 hold tutuyordu RDR2 de.

Listeği sadece Port Royal yada 4k time spy HOLD şeklinde foto atanları güncellersen daha verimli sonuç alınır. Zira bende bi tane 1080p 2007 oyunu açıp 2200 hold alayım

Alıntıları Göster

Tek oyun olduğunu belirtmiş ya zaten, ona göre baz alırsak bir nevi oyun bazlı hold oluyor denebilir. Genel manada olmayacağını bildiğim için tekrar sordum. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Sözlere ve yazılanlara güvenmek istediğimden dolayı çok fazla detaya girmek istemiyorum, zaten biliyorsunuz güç bela milleti toplamaya çalışıyoruz. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

*Zira aslında bu değerler; sürücü değişimleri, oyun güncellemeleri, benchmark versiyon güncellemeleri, Windows güncellemeleri vb. çoğu geçişte duruma göre değişiyor olacaklardır.

• Güncel rdr2 de deneyin hold değerini 2k da belli olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kulübe benide ekleyin 980Ti den sonra anca gelebildim NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Palit RTX 3070 Gaming Pro OC

GPU Clock + 80 MHz(Max GPU Clock 2130 Mhz)

Memory Clock + 1000 MHz

Bu ayarlarda 3D Mark Time SPY Extreme Stress Testinde(Test yaklaşık olarak 15 dk civarı sürüyor) kart %99 stabilitede geçti ve test boyunca sürekli en yüksek power limit değerinde çalıştı.Kartın BIOS üzerindeki en yüksek Power Limit yüzdesi % 112 ve buda 270 W a denk geliyor.3D Mark testinde ise 278 W pik değerine ulaştı.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Aynı ayarlarda Watch Dogs Legion'da 1440P RT ve DLSS(Balanced) açıkken ulaştığı en yüksek güç tüketimi ise 222 W oldu.Watch Dogs Legion'un bugün gelen güncellemesiyle RT On ve Off Benchmark sonuçları ;

RT Ultra DLSS Balanced

RT DLSS Off

Burada bir ekleme yapmak istiyorum.Aynı ayarlarda 1080 Tİ da 8300 MB V-RAM kullanımını görürken 3070 ise bu değer 5700 MB civarında,oyunun V-Ram göstergesi RT+DLSS ON iken 8300 MB olsada oyun için bu değerlere ulaşmıyor.

RT OFF DLSS Balanced

Yüklü olan oyunlardan sadece WD Legion olduğu için bu oyunun sonuçlarını paylaştım.Grafik ayarları,çözünürlük ve oyun motoruna bağlı olarak oyunların gpu gücüne yüklenme oranları farklı oluyor.Bu nedenlede Gpu güç limitine yaklaşıkça boost hızındaki değişimler daha fazla,Pascal'a göre Ampere'de Boost hızı daha dinamik bir aralıkta değişiyor ve güç limitine yakın olmadığında Boost hızının sabit kaldığı en yüksek değerde daha yüksek oluyor.Örnek olarak Unreal Engine 4 oyunlarında 1440P ve üzeri çözünürlüklerde güç kullanımı genelde yüksek olurken WD Legion'daki Distrup Engine(Dunia oyun motorunun geliştirilmiş bir sürümü) yada Anvil Next 2.0(Valhalla'da kullanılacak olan motor) gibi motorlarla yapılan oyunlarda gpu üzerindeki baskı ve güç tüketimi daha az oluyor.Bu değerlerde elbette gpu nun kararlı çalışmasını etkiliyor.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 6 Kasım 2020; 23:47:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

Palit RTX 3070 Gaming Pro OC

GPU Clock + 80 MHz(Max GPU Clock 2130 Mhz)

Memory Clock + 1000 MHz

Bu ayarlarda 3D Mark Time SPY Extreme Stress Testinde(Test yaklaşık olarak 15 dk civarı sürüyor) kart %99 stabilitede geçti ve test boyunca sürekli en yüksek power limit değerinde çalıştı.Kartın BIOS üzerindeki en yüksek Power Limit yüzdesi % 112 ve buda 270 W a denk geliyor.3D Mark testinde ise 278 W pik değerine ulaştı. 

Aynı ayarlarda Watch Dogs Legion'da 1440P RT ve DLSS(Balanced) açıkken ulaştığı en yüksek güç tüketimi ise 222 W oldu.Watch Dogs Legion'un bugün gelen güncellemesiyle RT On ve Off Benchmark sonuçları ;

RT Ultra DLSS Balanced

RT DLSS Off

Burada bir ekleme yapmak istiyorum.Aynı ayarlarda 1080 Tİ da 8300 MB V-RAM kullanımını görürken 3070 ise bu değer 5700 MB civarında,oyunun V-Ram göstergesi RT+DLSS ON iken 8300 MB olsada oyun için bu değerlere ulaşmıyor.

RT OFF DLSS Balanced

Yüklü olan oyunlardan sadece WD Legion olduğu için bu oyunun sonuçlarını paylaştım.Grafik ayarları,çözünürlük ve oyun motoruna bağlı olarak oyunların gpu gücüne yüklenme oranları farklı oluyor.Bu nedenlede Gpu güç limitine yaklaşıkça boost hızındaki değişimler daha fazla,Pascal'a göre Ampere'de Boost hızı daha dinamik bir aralıkta değişiyor ve güç limitine yakın olmadığında Boost hızının sabit kaldığı en yüksek değerde daha yüksek oluyor.Örnek olarak Unreal Engine 4 oyunlarında 1440P ve üzeri çözünürlüklerde güç kullanımı genelde yüksek olurken WD Legion'daki Distrup Engine(Dunia oyun motorunun geliştirilmiş bir sürümü) yada Anvil Next 2.0(Valhalla'da kullanılacak olan motor) gibi motorlarla yapılan oyunlarda gpu üzerindeki baskı ve güç tüketimi daha az oluyor.Bu değerlerde elbette gpu nun kararlı çalışmasını etkiliyor. 

Keşke herkes sizin gibi sonuç paylaşsa :)

O.C nin kararlılığını denediğim 2 oyun vardır. RDR2-Metro Exodus RT On

Bu iki oyunca çökmezse 24/7 bütün oyunlarda sıkıntısız açıyor ama bazen Exodus daha seçici olabilir, mesela .900mV-2010mhz çöktü -1980 e düşürdüm halbuki bu ayarım kaç loop stress test ve RDR2 den geçmişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

Metro Exodus özellikle Extreme ayarlarda önceki kartımı epey zorluyordu ama oda çöktüremedi.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] RDR 2 de ise Pascal kartlar çok verimli olmadığı için devam etmedim.3070 ile bütün bu oyunlardan sonuçlar gelecek.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

@balalayka007 Hayırlı olsun, ekledim.

@Terminator T-800 Paylaşımlar için teşekkürler. Sonuçlar ilk etapta gayet iyi görünüyor, sanıyorum zamanla denemelerinize göre değişkenlik gösterebilir. 3070'in UV gibi durumlarla da pek işi yok. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]  1080 Ti sonrası yer yer izlenimleri de bekleriz. Micron bellek sonrası Samsung ile uçmak da keyifli olmuştur diye düşünüyorum, tabii FPS'ye etkisinin irdelenmesi elzem. Bu arada son sürüm Windows kuracaksınız sanıyorum? Mevcuttaki farkı görmek açısından mı direkt aynı sürümle devam ettiniz?

• Windows 10 un son sürümünde yer alan ve Ampere kartların tam olarak desteklediği DX 12 Ultimate nedeniyle son sürümünü kurmayı düşünüyorum fakat overclock denemelerini şu an için 1909 üzerinden yapıyorum.Açıkcası 1909 daha stabil bir sürüm olsada 2004 sürümündeki kararlılığın ne durumda olduğunu gözlemleyebilmek için deneyeceğim.2004 ü ilk kurduğumda beraberinde eklenen Hardware Accelerated Gpu Scheduling(HAGS) aktifken sistem kararlılığını ve gpu performansını düşürdüğünü gözlemledim.Nvidia sürücülerle bu durumu toparlasada açıkcası 1909 da kalmayı tercih etmiştim.1080 Tİ ile olan farkları sentetik testler temelinde aynı işletim sistemi üzerinden alıp oyun testlerini ise 2004 üzerinden yapacağım.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

3D Mark Time Spy ve Port Royal (GPU 2130/Memory 16000 MHz)

Time Spy sonuçlarında 2 Ghz de çalışan 1080 Tİ ye göre % 50 ye yakın civarda bir fark bulunuyor.NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 7 Kasım 2020; 1:0:2 >

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt

Bu arada biliyorsunuzdur WIN 10 için 2009 sürümü de geldi (bana henüz gelmedi orası ayrı mesele).

https://forum.donanimhaber.com/donanim-hizlandirmali-gpu-zamanlamasi-windows-10-v2004-directx-12-ultimate--144211274

İlgili konuyu da açmıştım. Elimde 2080 varken herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım (önceki kartım da 1080 Ti'dı), malum 1080 Ti'ın DX12 gibi yapılar ve yeni şeylere oldukça alerjisi var.

Şu aşamada test sonuçları gayet iyi görünüyor, maşallah diyelim. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• 25 yaşındayım o kadar okuduk ettik ne işim var ne param kaybolan ümidime mi gençliğime mi yanayım uzaktan izliyoruz sadece konuya girip girip

• quote:

Bu arada biliyorsunuzdur WIN 10 için 2009 sürümü de geldi (bana henüz gelmedi orası ayrı mesele).

https://forum.donanimhaber.com/donanim-hizlandirmali-gpu-zamanlamasi-windows-10-v2004-directx-12-ultimate--144211274

İlgili konuyu da açmıştım. Elimde 2080 varken herhangi bir sıkıntı yaşamamıştım (önceki kartım da 1080 Ti'dı), malum 1080 Ti'ın DX12 gibi yapılar ve yeni şeylere oldukça alerjisi var.

Şu aşamada test sonuçları gayet iyi görünüyor, maşallah diyelim.  

İsteğe bağlı güncelleştirmelerde gelmediyse demekki gelmemiş sana.Bende gözüküyor ama 2004 den geçmeyi düşünmüyorum kendi adıma.

• Arkadaşlar. Crysis remastered sürekli oyundan atıyor beni.

Önce 5120x2160 ile başladım. Sonra 3840x2160 a çektim. Sonra 3440x1440 a indirdim. Hala atıyor. Yavaş yavaş 640x480 e doğru gidiyorum tutun beni :)

Işlemci i9-9900K

Ram 32 gb corsair 3600 mhz

Bu sorun Crysiste oldu. Control falan oynarken atmıyor. Sorun kartta olabilir mi yoksa oyundan mıdır? Ne dersiniz?

5120x2160 da değerler şöyle

4k da da bu şekilde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

İsteğe bağlı güncelleştirmelerde gelmediyse demekki gelmemiş sana.Bende gözüküyor ama 2004 den geçmeyi düşünmüyorum kendi adıma.

Alıntıları Göster

Sıfır hareket (bana her zaman geç geliyor malum). Aslında GPU da olmadığı için çok da önemli sayılmaz. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Selam, Event viewer dan aldigin kod nedir ?

Oyundan atma crash mi ? Freeze after crash mi yoksa crash raporu seklinde dosya olusturup atmami ?

5 loop stress test yap 3D mark da bide

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.