Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (123. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ryzen yüksek performansta kalabilir. O ayari ryzen 5000de kaldırdılar zaten. 5600x, 11600k ya da yeni gelecek 12600k ile 1080pde 4/5 sene arkana bakmazsın inşallah. 2080 Superle hemen hemen aynı 3060 ti. Kesinlikle sağlam işlemci hak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 24 Eylül 2021; 3:10:52 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • R.I.P John Meadows kullanıcısına yanıt
    intel 12. nesil mi bekleyeyim yoksa amd 5600x mi alayım. Anakart b350 serisi iki işlemciyede uymuyor mecbur değişicek zaten.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • hyperino kullanıcısına yanıt
    Beklemek size kalmış. Dolarin 9u geçmemesi için sebep yok gibi. Anakart ve işlemci parasını+ vergi olarak dolar olarak elinde tutarsan bekle bence.

Fiyatlardan ziyade bu sıralar masraf çok, Üniversite başladı macbook pro falan alacağım. Seneye alırsam her türlü alırım. Ama bu işlemciyle olmaz diyorsanız 5600x alırım şu an.

Gördüğünüz gibi DSR ya da resolution scaling ile darboğazi önlemek mümkün. 6 ay/1 yıl neyse idare edersin DSR/ scaling ile o kadar acelesi yok. Kasım/Aralık'ta yeni Intel serisi gelecekmiş. O zaman net karar alırsın.

• Merhabalar. Yeni topladığım sistemimde Gigabyte 3080 Ti eagle ekran kartımda Full yükte board Power Draw 300-315 arasında gözüküyor. Undervolt yaptığım profilde de bu seviyelerde normal profil girdiğimde de, overclock yaptığımda da bu seviyelerde. İnternette baktığımda minimum herkesin 350'lerde gözüküyor. Bu yüzden FPS değerimde videolardakinden biraz daha düşük çıkıyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim yardımcı olur musunuz?

Sistemim:

• Ekran karti: Gigabyte GeForce RTX 3080 Ti eagle.
    • Anakart: ASUS TUF Gaming B-550 Plus.
    • İşlemci: AMD-5800X
    • RAM: 8x4: 32 GB RAM Crucial Ballistix 3600 MHz. CL16.
    • Güç kaynağı: Corsair TX850M 850W 80+ Gold modüler 120mm PSU.
    • SSD: 1 TB. Crucial 3400/3000 MB/s-M2 SSD.
    • Soğutma: Deep cool Gammaxx L240t.
    • Kasa: Aerocool Airhawk Duo ARGB aırhawkd LED fanlı ATX bilgisayar kasas.

• 3080 in kapalı bir kasada boşta kaç derece olması beklenir?

• Oyun sıcaklığı uzay kurulumda 60/61 dereceydi. Boşta 38/40'dı, Asus Tuf OC. Fikir verir belki. Kasadaki değerlerim normalden farklıdır, çünkü kart altında iki fan var benim.

• rtx ve dlss teknolojisine sahip oyun önerir misiniz?

Cyberpunk 2077. Şimdilik pcdeki gerçek yeni nesil diyebileceğim oynadığım tek oyun. 1800p + dlss performans 3060 Ti'da 50/60 fps verir muhtemelen. Control ve Death stranding de iyidir görsel kalite olarak. Red dead redemption 2'de dlss var. 4k dsr + dlss çok iyi gözüküyor. Keskinleştirme+ da açabilirsin. Ama resolution scale 1.500/2.000 arası Dsr'dan iyi gözüküyor. Scale açarsan da dlss açamıyorsun bu arada.

Control indiriyorum, cyberpunk beni sarmamıştı pek fazla. rtx+dlss teknolojilerini bir arada kullanan oyun sayısı çok az şimdilik

Doom eternal, metro exodus var hem Rtx hem dlss destekleyen bir de. Bu arada karta OC yaparsan ray tracingli oyunlarda masaüstüne atma/crash olayı sıkça yasanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.I.P John Meadows -- 24 Eylül 2021; 13:55:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

3080 in kapalı bir kasada boşta kaç derece olması beklenir?

ZERO RPM iken ortalama 40-50 / 50-60 aralığında olabilir (kasa ve ortam şartlarına göre).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 24 Eylül 2021; 13:59:39 >
  • NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]
    NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]videocardz.com
    TechPowerUP GPU-Z will now report if GeForce RTX 30 card is a Lite Hash Rate model - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/techpowerup-gpu-z-will-now-report-if-geforce-rtx-30-card-is-a-lite-hash-rate-model

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• Gpu maks %98 görüyor. Bunun normal oldugunu biliyorum ama neden %100 kullanmıyor birisi aydınlatabilir mi?

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Zero rpm de 50 derece bana çok gibi geldi de emin olamadım. Fanlar boşta iken hiç bakmamıştm sıcaklıga

Yüzde yüz yazdığını hiç görmedim ben. En fazla 99 yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperino

Gpu maks %98 görüyor. Bunun normal oldugunu biliyorum ama neden %100 kullanmıyor birisi aydınlatabilir mi?

%99-98 hatta 95-90 ve üzeri bile normaldir denebilir.

%100 (istisnai oyunlarda görülmekle birlikte) çoğu oyunda görülememektedir. Bu durumu bir çeşit bug gibi düşünebilirsiniz, DX 11-12 mi vb. bir şeyler mi bir çeşit saçma bir durumla alakası vardı ama ben bile unuttum. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

*Hatırlayanlar varsa yazabilirler.

*Unutmadan eğer değişmediyse AMD tarafında %100 olarak görülmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 24 Eylül 2021; 14:44:25 >

• Teşekkürler bilgiler için

• quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

Zero rpm de 50 derece bana çok gibi geldi de emin olamadım. Fanlar boşta iken hiç bakmamıştm sıcaklıga

Sıcak havalarda 55 ve üzerini de zorlayabilir. Bundan dolayı 50-60 aralığını belirttim. Hatta fanların kademe kademe devreye alındığına da şahit olabilirsiniz. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Siz TUF kullanırken de benzer durumlar oluşmuştur veya TUF fanları devreye alırken denk geldiyseniz dikkat etmemiş olabilirsiniz.

Hatta MSi'lar boştayken daha serin oluyorlar diyebilirim. SUPRIM, TRIO, STRIX, TUF, FTW3 vb. birçok modeli deneyimledim.

• 
Sayfa: önceki 121122123124125
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.