Şimdi Ara

Nvidia Geforce RTX 2080 ve RTX 2080Ti inceleme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
0
Favori
19.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tamam cevap veremedin soruma... otur sıfır. tahmin etmiştim zaten sıkışınca konuyu değiştirmeye çalışıp, kıvıracağını... o zaman beni rahatta dinle evlat... illa Türkçe terim kullanacaksan piksel hassasiyeti falan-filan diye gevelediğin şuymuş bak:

"Pixels per inch (PPI) ya da piksel hassasiyeti; dijital görüntüleme araçlarında görüntü hassasiyetini ifade etmek için kullanılan bir kavramdır. Kullanım alanları akıllı cep telefonları, bilgisayar ekranları, LCD, plazma ve LED televizyonlar, dijital fotoğrafçılık ve tarayıcılardır.

İngilizce pixel per inch kelimesinden gelmektedir. Türkçe anlamı inç başına düşen nokta sayısı demektir. İnç başına ne kadar fazla nokta düşerse hassasiyet o kadar fazla olmakta ve görüntü o kadar net algılanmaktadır. DPI ile anlam olarak aynı şeyi ifade eder."

https://tr.wikipedia.org/wiki/Piksel_hassasiyeti

tabii sen daha ana terimlere bile hakim olmadığın için ppi'yı, gidip response time (tepki süresi) yerine kullanmışsın. yanlış anlama ama bu son derece cahilce bir hata...

şimdi abicim elini vicdanına koy ve söyle...

ben seninle oturup ciddi ciddi ne tartışayım Allah aşkına? daha konunun ana terimleri bile bilmiyorsun, onları bile birbirine karıştırıyorsun ama maşallah ukalalık uzaya çıkmış...

2 gündü bır bır bır konuşuyorsun daha response time nedir, ppi nedir onu bile bilmiyorsun abicim sen... kalkmış bir de bana gama kayması falan diyor ya... gama kaymış da ağlayanı yok, farkında değilsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 16:42:42 >

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Hala aynı şeyi diretiyorsun ikisi aynı şey değil dedim ya bir de bana cahil diyorsun :) Bu kadar övdüğün panelin dezavantajlarını bilmiyorsan ya da işine gelmiyorsa ben ne yapayım abin yesin seni oy oy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 30 Eylül 2018; 16:45:21 >
    Piksel geçiş hızlarından bir habersin hala saçmalamaya devam ediyorsun ne diyeyim daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda505

Piksel geçiş hızlarından bir habersin hala saçmalamaya devam ediyorsun ne diyeyim daha
    ahahaha!

sıkışınca piksel geçiş hızı=piksel hassasiyeti mi oldu şimdi?

2 dk'da yeni terim uydurduk bakıyorum? response time/tepki süresi denir ona... piksellerin griden griye ya da siyahtan beyaza "geçiş"i için geçen süredir. (g2g/b2w) ama buna piksel geçiş hızı ya da piksel hassasiyeti(!!!) diyen birine daha önce hiç denk gelmemiştim. bu da benim eksikliğimdir herhalde?!

neyse abicim ayaküstü dersini aldın bence sen... gördüğün gibi ben ciddi cevap verince böyle oluyor, onun için iyisi mi ben "yav he he" demeye devam edeyim.

sevgiler, selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 16:54:0 >
    Ulan gtg den ya da btw den bahseden kim tövbe çattık yav senin eksikliğin tabi bilmiyorsan öğren diyorum ya sen değil ben sana kaçtır dersini veriyorum farkında değilsin kelime oyunu yapmaya

çalışıp hala üste çıkmaya çalşıyorsun evet soruna gelince ikisi aynı anlama geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 30 Eylül 2018; 16:54:28 >
  • quote:

Ulan gtg den ya da btw den bahseden kim tövbe çattık yav senin eksikliğin tabi bilmiyorsan öğren diyorum ya sen değil ben sana kaçtır dersini veriyorum farkında değilsin kelime oyunu yapmaya

çalışıp hala üste çıkmaya çalşıyorsun evet soruna gelince ikisi aynı anlama geliyor
    kapağı yiyince sinirlenip, ulanlı-mulanlı konuşmaya başladık bakıyorum. aferin aferin... işte böyle gerçek seviyeni ve çapını herkese göster tamam mı?

ne oldu? "bir şey yazacaksan yaz boş yapma" diyordun? kim boş yapıyormuş anladın mı?

senin daha ne dediğin belli değil, hala sen öğren diyor bana...

rezil oldun geçmiş olsun, daha da toparlayamazsın kasma kendini boşu boşuna...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:41:1 >
  • quote:

dediğin gibi kullandığın terimi bilmiyordum, öğreneyim dedim ve google'da "piksel geçiş hızı" diye arama yaptım, sadece 3 tane abuk-sabuk sonuç çıktı:
    https://www.google.com/search?q=%22piksel+ge%C3%A7i%C5%9F+h%C4%B1z%C4%B1%22&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

yani bu da senin uydurduğun, pardon pardon benim bilemediğim "çok özel" bir terim demek ki...

daha ne kadar kendini rezil edeceksin acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:29:31 >

Bu kadar dayanmam bile mucize daha önceden de sinirlenme yazmıştın sildin mesajını sonra ne mümkün sinirlenmemek,anlamamakta diretiyorsun boş yapan sensin cahil olan da sen rezil olan ben değil

ve eğitilemez olan sensin malesef bir soru da benden olsun madem hep sen sordun senin için geçiş hızı ne anlama geliyor ne ifade ediyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 30 Eylül 2018; 17:5:6 >
  • arda505 kullanıcısına yanıt
    yav he he delikanlı...

gama kaymasından haber sen? n'oldu, kaydı mı gama?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:30:1 >
    "şu terim senin için ne ifade ediyor" diye bir soru mu olur mu?

bir terimin bir tane anlamı olur, ahmet için başka mehmet için başka anlamı olmaz.

dediğim gibi seni anlamadığımdan google'da arama yaptım, 3 tane alakasız sonuç çıktı ve bir sonuca ulaşamadım.

çünkü öyle bir terim yok!!! anladın mı yok!!! uydurmasyon bir terim senin kullandığın...

hele hele kast ettiğin şeyle, piksel hassasiyetinin hiçbir alakası yok.

ha sana göre ikisi de aynı şey... sana göre işte... senin hayal dünyanda...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:40:23 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    bizim aciz de olsa bir beynimiz var.

beyinsiz olmaktan iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:12:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

"şu terim senin için ne ifade ediyor" diye bir soru mu olur mu?

bir terimin bir tane anlamı olur, ahmet için başka mehmet için başka anlamı olmaz.

dediğim gibi seni anlamadığımdan google'da arama yaptım, 3 tane alakasız sonuç çıktı ve bir sonuca ulaşamadım.

çünkü öyle bir terim yok!!! anladın mı yok!!! uydurmasyon bir terim senin kullandığın...

hele hele kast ettiğin şeyle, piksel hassasiyetinin hiçbir alakası yok.

ha sana göre ikisi de aynı şey... sana göre işte... senin hayal dünyanda...
    Evet bir anlamı var sana soruyorum doğru mu cevap vericeksin ya da yanlış mı,o şekilde belirtme sebebim ne cevap vereceğini merak ettiğim için hep sen mi test edeceksin beni?

Benim terim uydurduğum falan yok senin işine gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 30 Eylül 2018; 17:15:55 >

sıkıntı var bu çocukta ya... durum sandığımdan da ciddi...

öyle bir terim yok diyorum sana... senin uydurman bu... ben nerden bileyim senin uydurduğun abuk-sabuk terimleri?

response time/tepki süresi mi demek istiyorsun diyorum, yok diyorsun.

ne bileyim abicim ben senin uydurmasyon tabirlerinin anlamını?

ha şimdi "bak cahilsin işte bilmiyorsun" diye ayak yaparsın, ben de derim ki tamam kaynak göster.

tabii kaynak yoktur... taze bitmiştir kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:42:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

bizim aciz de olsa bir beynimiz var.

beyinsiz olmaktan iyidir.

Alıntıları Göster
    Gördük kimde mevcut olup olmadığını kaçtır diretiyorsun ama az kullanabilsen anlayacaksın aslında
  • quote:

Gördük kimde mevcut olup olmadığını kaçtır diretiyorsun ama az kullanabilsen anlayacaksın aslında

Alıntıları Göster
    ya şimdi salla onu da...

sen gama kayması-mama kayması diye triplere girince; dedim herhalde görüntü sistemleriyle ilgili 2-3 forum gezmişliği, 1-2 yazı okumuşluğu var bu çocuğun...

o da yokmuş. valla yokmuş.
    He anladım ben seni senin derdin kaynak çok bilgili arkadaş bana mı muhtaçsın öğrenmek için yoksa araştırmaya mı üşeniyorsun yani pes bu kadar mı acizsin
    işte anlatıyorum da anlamıyorsun; araştırdım ama öyle bir şey bulamadım. ben de bulamayınca dedim ki bu arda bunu uydurdu herhalde...

sen bize açıklasan "mümkünse" link falan versen, kaynak göstersen olur mu?

ee hadi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 30 Eylül 2018; 17:24:40 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.