Şimdi Ara

Nvidia GeForce GTX 460 SE/768/1024MB İncelemeleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
974
Cevap
1
Favori
47.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Testlerde dikkat çekici noktalar var. Mesela full HD çözünürlük ve 8xAA açık durumda FarCry2 için 768mb belleğin yetersiz geleceğini düşüüyorum. Belki Benchmark'ta yeterli görülebilir ancak saatler süren bir oyunda performans kaybı yaşanacaktır büyük ihtimal. Bir diğer UH. O skor nedir? Bellekle alakası var mıdır?

Bu kadar kırpılmış bir kartın gtx465 ile benzer sonuçlar alması ilginç. Bu sonuçlara bakarak gtx460 256bit, gtx465'i geçecektir. Bu sebepten acaba bu testler 256bit'lik gtx460 ile mi gerçekleştirildi sorusu takılıyor aklıma.
  • GTX 465 muhtemelen devam ettirilmez zaten. Zira çok kırpıldı GF104'ten pek farkı kalmadı şu aşamada.
  • yalnız fiyatlandırmayı neye göre yapmışlar, newegg'de en ucuz 5830 199$, 5850 ise 289$

ayrıca 5830'a; fiyatı 5850'ye ama performansı 5770e yakın, çok güç tüketiyor ve iyi oc olmuyor diyorduk.. 5830 o günden bugüne yaklaşık 30$ ucuzladı.. bu kart ise (768mb); 5830 ile aynı fiyatta, performans olarak hemen hemen aynı çok az da olsa önünde, daha az güç tüketiyor(450w güç kaynağı istiyor resmi), daha ufak boyutta ve oc ile de üst versiyonu GTX470i yakalayabilecek gibi görünüyor.. her ne kadar genelde tüm ekran kartları son 1 yılda fiyatlarını yükseltseler de, bu fiyat aralığında sonunda alınmaya değecek düzgün bir kart çıkıcak gibi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 8 Temmuz 2010; 13:46:05 >
  • yeni parçalar kaptım, birazdan güncelliyorum ilk mesajı.. bu seferkiler nvidia'dan.. 1gblık 460la ilgil bir kaç performans ipucusu da var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 8 Temmuz 2010; 18:31:56 >
  • bu sefer sağlam geliyorlar
  • grafiğe 650MHzden başlasalarmış daha güzel görünürmüş....

Nvidia GeForce GTX 460 SE/768/1024MB İncelemeleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

grafiğe 650MHzden başlasalarmış daha güzel görünürmüş....

Bunlar 5970'in oc kapasitesini görseler çeneleri düşecek herhalde

• olur o kadar yauv, okuma yazması olan adam yemez zaten bunları yalnız ben bu karttan bir faillik bekliyorum başka bir konuda yumurtlamıştım bunu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 8 Temmuz 2010; 21:38:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

grafiğe 650MHzden başlasalarmış daha güzel görünürmüş....

Bu grafik işi gerçekten çok salakça olmuş gerçi bunun aynısını atide yapıyor intelde yapıyor.Sorun ise bazı kullancıların bu grafikleri referans alması.

• kart çıkarsa herşey belli olur techpowerup zaten hemen inceliyor
    bu tür ''grafikleri'' dikkate almamak lazım
  • güzel güzel
  • Grafikte %18.5 oc yapılmış ama ne hiktmetse yeşil sütun 3 kat yol almış Ayrıca yüzde 19 abartı bir oc midir ki? 5850 kafadan %38 felan oc oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Grafikte %18.5 oc yapılmış ama ne hiktmetse yeşil sütun 3 kat yol almış Ayrıca yüzde 19 abartı bir oc midir ki? 5850 kafadan %38 felan oc oluyor

sütun bol bizde rahat ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

olur o kadar yauv, okuma yazması olan adam yemez zaten bunları yalnız ben bu karttan bir faillik bekliyorum başka bir konuda yumurtlamıştım bunu..

faillik nedir Allah ını seversen? fanilik gibi birşey mi? hangi lehçede konuşuyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

Orijinalden alıntı: Man From Atlantis

olur o kadar yauv, okuma yazması olan adam yemez zaten bunları yalnız ben bu karttan bir faillik bekliyorum başka bir konuda yumurtlamıştım bunu..

faillik nedir Allah ını seversen? fanilik gibi birşey mi? hangi lehçede konuşuyorsun?

Türkçe okumaya çalıştım arkadaşın yazdığını o ne demek diye anlamaya çalışıyorum. sonra jeton düştü.

• yeni moda oc kapasitesi ile övünmek herhalde, kullanıcıların büyük kısmı için uzak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 8 Temmuz 2010; 23:59:07 >
  • Bu mu prens

• 1GB lık GTX460 ın özel soğutmalı versiyonunu bekleyecem bakalım. Fiyatı 400TL civarına inerse alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 666

Bu mu prens

Tamam 5850 daha iyi. Artık sakinleşebilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: showstopper41

1GB lık GTX460 ın özel soğutmalı versiyonunu bekleyecem bakalım. Fiyatı 400TL civarına inerse alınabilir.

1gb'lik model piyasaya 450'den aşağı çıkmaz birde özel soğutma ile 460tl d-felan olur 400'tl'ye anca 768mblik modeli alırsın
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.