Şimdi Ara

Nvida Türkiye'De neler oluyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
3
Favori
3.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

kaynak nerde ?

email atıp şikayeti iletelim bence.
    ` quaD.

quote:

Mesut Çevik 2si1 programında söyledi Nvidia'nın Türkiye'yi artık ortadoğu ülkesi olarak gördüğünü ve Nvidia Türkiye'de istifalar olduğunu.
    myalperen
  • Knisath kullanıcısına yanıt
    şimdi ekledim konuma

Kaynak:http://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-2si1_Halkin_Teknoloji_ve_Oyun_Programi-14730.htm Mesut Çevik'i dinleyin.

diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: fthyrr1976fy

şimdi ekledim konuma

Kaynak:http://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-2si1_Halkin_Teknoloji_ve_Oyun_Programi-14730.htm Mesut Çevik'i dinleyin.

diye

3-5 dakika önce izlemeye başladım, valla onların da kaynağı yok.Olmuş , etmiş böylemiş dediler ama kaynak yok. Böyle bir geçiş nvidia news da duyurulur ve geçiş yapılırdı.Herhangi bir haber yok.

• Knisath kullanıcısına yanıt
    bide üstad ne nvida türkiyede nede başka yerden açıklama yok ama varsa da ben bulamadım

bide böyle bir istifa yok asılsız olay diye de yok açıklama ama

bilen duyan varsa bilgilendirirse seviniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fthyrr1976fy -- 24 Temmuz 2016; 1:37:09 >
  • Türkiye önemli bir pazar, dışlayacaklarını sanmıyorum.
  • Ya ne olucaktı,şuan türkiyede en fazla satılan ekran kartı vatan ve sinerjiye göre,r7 250 ve türevleri,sen bu halkın bunları aldığını bile bile giriş seviye kartlarını bile 1600 tl den getiriyosun,ben 380x almıştım 1008 tl ye hala kullanıyorum,benim gözümde o fiyatta rakibi yok.Sen rx 480 rakibi diye 1060 çıkarıyosun, 1700 tl,rx 480 le arasında 500 tl fark var bıraktı geçsin,yok işte dolar arttı o arttı fiyat o yüzden böyle rx 480 e dolar işlemiyo galiba hala 1100 tl ye bulanabiliyor kolayca.Senin satışların tabi beklenenin altında kalır.
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Cw mi . Gtx1070 msi gaming x var. Gaming Mode acikken sadece fanlar sea cikariyo. Oda oyun seslerine cuffff :) fan sesi herhalde normaldirr.. oyle zzzzz die ince ses yok. Şükür sistemimde sıkinti yok. Monitorde ne ÖLu pixel ne ışık sızması ne dalgalanma ne bulutlanma var. Isik sizmasi karanlikta belli degil. Sol altta minnacik dikat edrsn. Cok iyi canavar sistem ;) . Csgo da monitorun farkini baya anladim. Aylardir oynamiyordum. Belki 1yil. Girince silah yarişinda arka arkaya 3 kez aldim. Hatta buMMssy die bir adam "win slow pls" dedi:) ikidebir leave diyip duruyodu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selmand kullanıcısına yanıt
    onlara cevap vermeye değmez hocam onlar avrupanın 3-5 tane gelişmiş ülkeden ibaret olduğunu sanıyorlar

bizim çeyreğimiz etmiyecek ülkeler hırvatistan bulgaristan romanya slovenya litvanya letonya estonya gibi ülkelerin avrupa birliğine üye olduğunu bile bilmezler.

Eziklik kompleksi içinde yaşıyorlar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: fuko08

Zaten ortadoğu ülkesiyiz. Siz kendinizi Avrupa'da mı sanıyordunuz?

Mal arkadasim ortadoguda olmak ayri ortadogu ulkesi olmak ayri. Rusya bi ucu asyada ama avrupa ulkesi sayilir. Sen 1000 yillik bir devlet gelenegi olan bir milletin evladisin. Kendini orta doguda ki bazi kabilelerle esitmi sanıyorsun.

Bi zamanlar dunya ayaklarina kapanip aman diyordu çok degil daha 100 yil oncesine bakmak yeterli. Ondan evvel kurdugumuz buyuk imparatorluklari saymiyorum bile. Turklerin rekoruna ulasan baska bi millet yok. Ha sen ben turk degilim diyorasan bilemiycem.

Konuyu acan arkadaşıma tsk. Ler cok yerinde bir konu.

Mutlaka nvidia almamak lazim. Aynisini fransaya yapsalar gumruk kapisindan giremezdi nvidia.

Halkın çoğu kendini orta doğu kabileleriyle bir tutuyor, bundan memnun ve gurur duyuyor. Demokraside çoğunluğun dediği geçerli olduğu için(!) bizim dediklerimizin pek bir önemi yok.

Bilmem kaç yıl önce imparatorluk olmak övünülecek birşey değil. Sanki bir tek Osmanlı var koca dünya tarihinde. Osmanlı'dan daha büyük topraklara, daha fazla nüfusa sahip olmuş zibille ülke var. En basitinden bugün sorsan haritada yerini gösteremeyeceğin Makedonya, bak bakalım nasıl bir imparatorluk kurmuş...
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_empires

Yok yedi cihana hükmettik rekor kırdık falan... İnternet çağında insanın kendi kandırması kadar acınacak bir durum olamaz yani.

Sonuç olarak zaten konuyla ilgili hiçbir kaynak yok. Nvidia'nın bir anda kaçmasını gerektirecek bir durum yok.
    Pazardan tamamen çekilse bile, bir şekilde yurtdışından alışveriş yapabildiğimiz sürece sorun olmaz. Tamamen keyfi bir şekilde herşeyi 2 kat pahalıya satan distribütörlere acıyacak değilim.

• Dovahkiin kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yobaz tayfa laftan anlamaz boş yere yazmışsın bu kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

Orijinalden alıntı: fuko08

Zaten ortadoğu ülkesiyiz. Siz kendinizi Avrupa'da mı sanıyordunuz?

Mal arkadasim ortadoguda olmak ayri ortadogu ulkesi olmak ayri. Rusya bi ucu asyada ama avrupa ulkesi sayilir. Sen 1000 yillik bir devlet gelenegi olan bir milletin evladisin. Kendini orta doguda ki bazi kabilelerle esitmi sanıyorsun.

Bi zamanlar dunya ayaklarina kapanip aman diyordu çok degil daha 100 yil oncesine bakmak yeterli. Ondan evvel kurdugumuz buyuk imparatorluklari saymiyorum bile. Turklerin rekoruna ulasan baska bi millet yok. Ha sen ben turk degilim diyorasan bilemiycem.

Konuyu acan arkadaşıma tsk. Ler cok yerinde bir konu.

Mutlaka nvidia almamak lazim. Aynisini fransaya yapsalar gumruk kapisindan giremezdi nvidia.

Halkın çoğu kendini orta doğu kabileleriyle bir tutuyor, bundan memnun ve gurur duyuyor. Demokraside çoğunluğun dediği geçerli olduğu için(!) bizim dediklerimizin pek bir önemi yok.

Bilmem kaç yıl önce imparatorluk olmak övünülecek birşey değil. Sanki bir tek Osmanlı var koca dünya tarihinde. Osmanlı'dan daha büyük topraklara, daha fazla nüfusa sahip olmuş zibille ülke var. En basitinden bugün sorsan haritada yerini gösteremeyeceğin Makedonya, bak bakalım nasıl bir imparatorluk kurmuş...
    https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_largest_empires

Yok yedi cihana hükmettik rekor kırdık falan... İnternet çağında insanın kendi kandırması kadar acınacak bir durum olamaz yani.

Sonuç olarak zaten konuyla ilgili hiçbir kaynak yok. Nvidia'nın bir anda kaçmasını gerektirecek bir durum yok.
    Pazardan tamamen çekilse bile, bir şekilde yurtdışından alışveriş yapabildiğimiz sürece sorun olmaz. Tamamen keyfi bir şekilde herşeyi 2 kat pahalıya satan distribütörlere acıyacak değilim.

Sen daha dogmamisken biz makedonyanin yerini ezberliyorduk ilk okulda, ab hayrani arkadasim.

Osmanlinin 7 cihanda hakimiyet kurmasini cekemediysen, makedonlarda turktur zaten. Bana maval okuma. 100 öncesiyle bal gibide ovunurum. Ezik misirlilar darbeye karsi ne yapti turkler ne yapti. Bu isler kanla alakali. Senin kanin asilse ne ala ezikse yazik sana.

• Türkiye Avrupa Birliğine katılmayı reddetti bu nedenden dolayı bizim ülkemizi orta Doğu ülkesi olarak görebilirler bu çok normal hele şu olaylar bir durulsun herşey eski haline döner sabırlı olun Tamammen siyaset olayı bu çünkü İngiltere ab'den çıkmak istemesi ile Türkiye devletine muhtaç olmak zorunda kaldılar ama bunu kabullenmek istemedikleri için bizi zayıf düşürmek istiyorlar çok sürmez 6 ay daha böyle gider pes ederler. Admin özür diliyorum siyaseti biraz kattım ama başka türlü açıklayamazdım.

• Peki güzel kardeşim Rx 480 resmi olarak çıktığında ülkemin donanım siteleri aynı gün incelemelerini yayınladılar, peki ortada Gtx 1060 incelemesi görebiliyor musun? Benim bu durumdan anladığım kadarıyla firma bizi demek ki pek kaale almıyor. Sen firma olarak donanım sitelerine 3-4 tane örnek kart yollayamıyor musun bir yerin mi eksilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 24 Temmuz 2016; 20:49:37 >
  • Ülkemizin berbat servisleri duruyorken çokta tın gerçek veya değil beni etkilemez.

Tüm pc parçalarımı amazon üstünden topladım, kazık yemek iyi geliyorsa tr'den ürün almaya devam etmekte sakınca yok.

Firmalarımız kazanç peşinde değil bildiğin hırsızlık yapıyor, üstüne malum ülke koşulları, para değerimizin yerlerde olması birçok neden bu tarz kararlar alınmasına ön ayak olur.
  • Amd alın tepkinizi ortaya koyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu haber gerçekmi arkadaşlar beni dinleyin eğer bu gerçekse ben bile 1060 almaktan vaz geçiyorum ps4 yada rx480 alıyorum. Bende nvidiayı istemiyorum ozaman nvidia kartımıda satarım hemen burası Türkiye olum

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Piyasada AMD hakim, hem de ezici çoğunlukla. İsteyen araştırsın.

Dalga mi geciyorsun? Ama bu kadarida pes yani insanin gozunun icine baka baka yalan soyluyorsun... Birde bunu artilayan fanbotlarla dolu forum... Tabi boyle cehalet ile ic ice bir ulkedende arastirmayan halk beklenir hic sasirmadim. Gpu da son 3 senede (2013 ve sonrasi) hayatlarinda hic yemedikleri tokati yiyen ustune Intel tarafindan cpu da fark ustune fark yutan, mobil gpu da bir turlu at kosturamayan ve bunlara ragmen utanmadan ''ezici ustunluk'' olarak nitelendirdigin firma Amd oyle mi? Ne anlamda ve bunu neye dayanarak soylemeye cesaret edebiliyorsun?

Yahu Nvidia son yillarda %82 pazar payi gordu diyorum! %82!! En son sanirim %81 lere falan dusmustu.. Hala nasil oluyorda Amd piyasaya hakim? %18'lik kiytirik payi ile mi? Hadi TR icin tas catlasa %60 Nvidia - %40 Amd olur.

Kaynak: Mercury Research

Nvida Türkiye'De neler oluyor

2012'de de tablo pek farkli degildi mesela:

Nvida Türkiye'De neler oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 24 Temmuz 2016; 22:57:52 >

• Asisvénia kullanıcısına yanıt
    Nvidia fanboycuğu konunun başlığını okur musun lütfen ?

Ne diyor başlıkta "Türkiye" ? - Turkey - Türkei - Turchia ?

Bi kaç dil daha yazayım mı anlar mısın acaba çünkü hangi dilden anlayabildiğini henüz çözemedim.
  • @fthyrr1976fy

Yanlis kisiden kaynak istiyorsunuz ustelik birde kendi kafasindan uydurdugu hakimiyet iddiasini soylenti diye nitelendiriyor garibim .. Pazar paylari duzenli olarak aciklanir yukarda tas gibi Mercury Research'un kaynagini verdim ordan bakabilirsiniz suanda gecmiste de oldugu gibi Nvidia ustun durumda hatta suan %81 gibi ezici bir ustunluk ile.. TR'de de buna benzer sonuclar olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asisvénia -- 24 Temmuz 2016; 22:56:40 >
  • daha kendi kendini rezil ettiğini anlayamadı 1-2 dk verelim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.