Şimdi Ara

Numaralı Gözlükle Bisiklet Kullanma Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gözüm 5,5 numara . Haliyle bisiklet sürerken de takmak zorundayım , bisiklet sürerken zararı olur mu ?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Kazada parçalanıp gözüne zarar verebilir.Ama takmazsan önünü göremeyip kaza yapacağını düşünürsek takacaksın tabii.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksine; rüzgâr, toz ve böcek gibi şeyler korur. Yalnız güneş gözlüğü kullanmam daha iyi olur. Bazı gözlüklerin içinde ikinci bir çerçeve oluyor. Ona uygun cam yaptırırsan numaralı güneş gözlüğün olur. Böylece hem rahat görürsün, hem de gözünü güneşin zararlı UV ışınlarından korursun.

• lens + bisiklet gozlugu en iyi cozum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sol = 2,5 miyop
    sağ = 5,0 astigmat.

normal gözlükle sürüş yapıyorum.
    sebebine gelince :

Numaralı Gözlükle Bisiklet Kullanma Hk.

yukarıdaki gördüğünüz gibi iki çerçeveli olan gözlükleri kesinlikle tavsie etmiyorum. . her ne kadar asphesric cam kullansan da göze çok yakın olduğu için odak noktan sürekli değişir. bu da başağrısı gözyaşarması yapar , hatta abartmıyorum göz numaran değişir. hele kibizim gibi büyük numaralarda daha büyük sorun olur
    zaten çin menşeili sitelerde oluyor genellikle. çakma oakey v.b. marka hepsi :D

onun yerine ben kendi çözümümü söyleyeyim.
    esnek titanyum çerçeve + füme transition cam
    esnek çerçeve düşme anında hiçbir şekilde sana zarar vermez. titanyum olması çerçevenin yamulmasını engeller.
    transition cam da havaya göre renk aldığı için güneşli veya güneşsiz ortamda rahatlıkla kullanabilirsin.

ha biraz maliyeti var mı? var. ama normal zamanda da kullanabileceğin bir çerçeven daha oluyor ekstradan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kymelria -- 20 Mayıs 2013; 15:38:13 >

• Teşekkürler... Yeni hafif bir gözlük yaptırmak iyi olacak
  • Titanyum esnemez. Esnek çerçeve ve fotokromik polikarbonat lens ile hafif, ucuz ve hafif bir gözlük edinebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Titanyum esnemez. Esnek çerçeve ve fotokromik polikarbonat lens ile hafif, ucuz ve hafif bir gözlük edinebilirsin.

İDDİA YA VAR MISIN?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

quote:

Titanyum esnemez. Esnek çerçeve ve fotokromik polikarbonat lens ile hafif, ucuz ve hafif bir gözlük edinebilirsin.

İDDİA YA VAR MISIN?

Memory metal yani flexon titanium alasimidir. Ozelligi esnettiginizde eski seklini almasidir. Iddiaya bisey diyemeyecegim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkans

quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

quote:

İDDİA YA VAR MISIN?

Memory metal yani flexon titanium alasimidir. Ozelligi esnettiginizde eski seklini almasidir. Iddiaya bisey diyemeyecegim :)

Aynen eschenbach in ürettiği "titanflex" markası bu is icinbicilmis kaftandir benim gözümde :)

• kardeş benim gözlerde 2.5 gözlüklerin kollarını biraz sıkarsan kafana doğru daha yakın olurlan ve hiç düşmezler ben 20,30 kere kaza yaptım hiç birindede gözlük fırlamadı kırılmadı bide gözlükçüne gittiğinde crizal cam istersen çok daha süper olur tabi diğer gözlük camına göre biraz pahalı ama değer bu siteye bakarsan özellikleri var çizilmeye karşı dayanıklı su ve leke tutmazhttp://www.crizal.com/EN/Pages/default.aspx
  • Hocam numaralı bisikletçi gözlüklerinden kullanmanızı tavsiye ederim. Darbelere karşı dayanıklı bunlar. Düşmede falanda cam çıkmıyorda kırılmıyorda. Aşağıya bir link bırakıyorum oradan bakarsın.

https://www.ziyaoptik.com/fox-eye-numarali-bisikletci-gozlugu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.