Şimdi Ara

Nova'nın 5850 fiyatını görün (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: VaLoUr

quote:

Orijinalden alıntı: DsgnrYgt

VTX ' in fiyatı iyiymiş..

Evet VTX'in fiyatı çok iyi bencede. Neticede GTX285'den daha iyi bir kart ve DirectX 11 destekli.

evet fiyatı fena değil ama 500 ytl altına düşmesi beklenilebilir..
  • Arkadaş haklı bu ithalatçı/satıcılardan kaynaklanan bir sorun ,5850 için atinin tavsiye ettiği son kullanıcı fiyatı 259$ ,dünyanın her yerinde bu fiyata (yada biraz üstüne) satılırken atinin bir türkiyeyemi gıcığı var?Onu bırakın vatana gidin 9600gt/9800gt fiyatlarına bir bakın hepsi fix nerede ise aynı şey monitörlerdede geçerli .
    259$ lık karta 100$ iteklemişler ,alanın aklına şaşarım

Hep türk firmalarımı haksız demişsinizde bu firmalar bunu 259$ almıyor sevgili kardeşim çok daha altına alıyor ,nakliye navlun desen herkes ödüyor kartlar zaten çinde üretilip dağıtılıyor her yere ,vergi desen gümrük birliği nedeni ile avrupa ile aynı vergileri ödüyorlar fazlasını değil.kar etsinler tamamda milleti keriz yerine koymanında alemi yok .O 5850 parasına amerikadan 5870 getirtirim ben 380$ kart + 60-70$ UPS/fed ex versem (ki daha ucuzada mümkün)

quote:

Orijinalden alıntı: CELTIC FROST

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Bu ATI'nin değil, Türkiye'deki firmaların satış politikasıdır.

hemende ati yi savunursunuz zaten hep tür firmaları haksızdır bilmiyorsunuz gelirken ne kadara malolduğunu konuşmayalım lütfen adamlar kendileride kar edecek haklı olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 2 Ekim 2009; 11:58:17 >

• nvidia yeni seriyi çıkarttığında bu kartın edip edeceği 220 USD civaridir. bu paraya bence hiç düşünmemek lazim acele ile yeni sistem kurma telaşi yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELTIC FROST

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Bu ATI'nin değil, Türkiye'deki firmaların satış politikasıdır.

hemende ati yi savunursunuz zaten hep tür firmaları haksızdır bilmiyorsunuz gelirken ne kadara malolduğunu konuşmayalım lütfen adamlar kendileride kar edecek haklı olarak

kar edicekde fahiş fiyatlardan satıp adam soymayacaklar..hala bu satışları bu fiyatları sawunanlar war cok ilginç ya..
  • Serbest piyasa ekonomisinde fiyat dalgalanmaları kadar doğal birşey olamaz. Sonuçta herşey arz-talep ilişkisine bağlanır. Eğer A firması piyasa sunduğu ürünü X fiyattan sattığında alıcı bulabiliyorsa daha altına satması gibi bir durum ancak insaf ile açıklanır ki bu da zaten ticarette yeri olmayan bir terimdir. Burda A fiyatını koydu diye firmayı suçlamamak gerekir diye düşünüyorum. Eğer A fiyatı size pahalı geldiyse almamakta özgürsünüz ki zaten hem pahalı deyip hemde gidip almanın bir manası yok.

İşin bir diğer boyutu ise tarih boyunca kabul görmüş bir gerçek olan toplum kimliğimizde tacir ya da ticaretle ilgili bir özelliğin olmaması. Bizim firmalarımız, şirketlerimiz, esnaflarımız fırsatını bulunca (tabirimi maruz görün) "geçirmeye" alışmışlar. Maliyet-Kar-Satış fiyatı ilişkisinin sağlıklı kurulmasının tüketiciyi ve satıcıyı uzun vadeli başarıya taşıyacağı gerçeğinden uzaklar. Tüm türk insanın da olduğu gibi kısa yoldan köşeyi dönmeyi ilke edinmişler. Durum böyle olunca da piyasadaki fiyat hareketlerini kendi insiyatiflerinde kontrol etme başarısını geliştirmişler.

Burda en büyük görev biz tüketicilere düşmektedir. Eğer fiyat artışlarına veya fahiş fiyatlara tepkimizi koyabilirsek firmalarda bize ayak uydurmak zorunda kalacaktır. Ama bu ancak bilinçli tüketici ile olur ki o da maalesef ülkemizde azınlık sınıflarından bir diğeri . Amacım bilgiçlik taslamak ya da A'yı B'yi savunmak değil. Sadece yurdum gerçeklerini görmezden gelerek yorum yapılmasına karşıyım. İETT bilet fiyatlarına zam yapınca kim hayır diyebildi? Doğalgaz ve elektriği köklediklerinde kim ışıklarını tepki için 1 saat söndürdü?

Neyse fazla lugat kestik özüne dönelim olayın, piyasa dengeyi bozduğu gibi düzeltmesini de bilecektir. Tek beklememiz gereken yeterli sayıda kartın yeterli sayıda satıcı tarafından dağıtımına ve satışına başlanmasıdır. Panik yok panik yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ilterler1991

ya birşey sorcam neden hep
    (pes_fifa) (nvidia_ati) (amd_intel) (mafia_the godfather) (call of duty_medal of honor) bu nasıl bir düzen ve tesadüf ya bunlar varya 3 kağıtçı ya

Öyle söyleme dostum insan doğasında var böyle şeyler (iyi-kötü) (bide çirkin varda o ayrı bi konu), (melek-şeytan), (FB-GS), (dost-düşman) vs.vs.vs... liste uzar gider, 3 kağıtçılıkla alakası yok. ALLAH insana AKIL-ZEKA vermiş, saydıklarının arasında ki tercihini aklını kullanarak en doğru olanı tercih etmekte özgürsün...

Aslında pahallı ama anlamsız vergiler 1.500$ kuru, dükkan karı hepsinin birikimi yurtdışından alma şansınız olsa çıkış fiyatından alabilirsiniz ki oda nerden baksanız 150lira civarı daha ucuza malolur, yeni çıkmış bir ürün, performansı ortada piyasanın en hızlısı en güncel teknolojisi, kriterlerinize bunlarıda ekleyin..

Ama bizim gibi bir ülkede yaşıyorsanız almayın derim şahsen bu fiyata, biraz bekleyin fiyatları birkaç aya düşecektir muhakkak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURK-ŞAD -- 2 Ekim 2009; 13:26:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: omkkio

Serbest piyasa ekonomisinde fiyat dalgalanmaları kadar doğal birşey olamaz. Sonuçta herşey arz-talep ilişkisine bağlanır. Eğer A firması piyasa sunduğu ürünü X fiyattan sattığında alıcı bulabiliyorsa daha altına satması gibi bir durum ancak insaf ile açıklanır ki bu da zaten ticarette yeri olmayan bir terimdir. Burda A fiyatını koydu diye firmayı suçlamamak gerekir diye düşünüyorum. Eğer A fiyatı size pahalı geldiyse almamakta özgürsünüz ki zaten hem pahalı deyip hemde gidip almanın bir manası yok.

İşin bir diğer boyutu ise tarih boyunca kabul görmüş bir gerçek olan toplum kimliğimizde tacir ya da ticaretle ilgili bir özelliğin olmaması. Bizim firmalarımız, şirketlerimiz, esnaflarımız fırsatını bulunca (tabirimi maruz görün) "geçirmeye" alışmışlar. Maliyet-Kar-Satış fiyatı ilişkisinin sağlıklı kurulmasının tüketiciyi ve satıcıyı uzun vadeli başarıya taşıyacağı gerçeğinden uzaklar. Tüm türk insanın da olduğu gibi kısa yoldan köşeyi dönmeyi ilke edinmişler. Durum böyle olunca da piyasadaki fiyat hareketlerini kendi insiyatiflerinde kontrol etme başarısını geliştirmişler.

Burda en büyük görev biz tüketicilere düşmektedir. Eğer fiyat artışlarına veya fahiş fiyatlara tepkimizi koyabilirsek firmalarda bize ayak uydurmak zorunda kalacaktır. Ama bu ancak bilinçli tüketici ile olur ki o da maalesef ülkemizde azınlık sınıflarından bir diğeri . Amacım bilgiçlik taslamak ya da A'yı B'yi savunmak değil. Sadece yurdum gerçeklerini görmezden gelerek yorum yapılmasına karşıyım. İETT bilet fiyatlarına zam yapınca kim hayır diyebildi? Doğalgaz ve elektriği köklediklerinde kim ışıklarını tepki için 1 saat söndürdü?

Neyse fazla lugat kestik özüne dönelim olayın, piyasa dengeyi bozduğu gibi düzeltmesini de bilecektir. Tek beklememiz gereken yeterli sayıda kartın yeterli sayıda satıcı tarafından dağıtımına ve satışına başlanmasıdır. Panik yok panik yok :)

katılıyorum +11111

• Arkadaşlar baya eleştirmişsiniz fiyatlarıda tul 540 lira civarı. biraz test incelemesi yaparsanız 5850 nin gtx 285 i hemen hemen her testte gtx 275 i ise açık ara her testte geçtiğini görebilirsiniz. en ucuz gtx 275 in 440 lira civarı olduğunu düşünürseniz (novadan gigabyte gtx275 ben bunu bulabildim en ucuz), en ucuz gtx 285 inde 640 lira civarı olduğunu düşünürseniz (sanalreyonumdan gigabyte gtx 285), 5850 nin gayette daha piyasa girişinden fiyat/performans kartı olduğunu görürsünüz. Fiyatına laf edenler ne bekliyolar ki türkiye piyasasına bu kartın 200 liradan falan gireceğinimi. Ati belediye değil arkadaşlar, ekran kartlarıda yardım çadırından dağıtılan ekmek değil. Adamlar tabiki para kazanacaklar. Sana pahallı gelir almazsında, benim şaşırdığım oha bu fiyat ne, atiden beklemezdim böle bi fiyat, bu kart bu fiyatı hakketmez diyenler. Bu kart haketmiyorda gtx 275,285,hd 4890 sonuna kadar hakediyormu yani. Beklerseniz 6 ay tabikide fiyatlar düşecektir ama gtx lerin fiyatlarıda sabit kalmayacak ve ayrıca bu fiyat gamınıda 5890 ve gtx 300ler dolduracak aynı laflar o kartlar için edilecek 6 ay bekleyelim fiyatlar otursun denecek. o arada directx12 kartların çıkış tarihleri lanse edilecek hadi onlarıda bekleyelim denecek ki x11 lerin fiyatları düşsün. en son duyacağınız şey torununuzun directx 100 bekliyorum dede cümlesi olacak muhtemelen. Ha ben aldımmı? hayır. Bekliyormuyum? evet. ama beklemek saçmamı? hemde çok saçma ama para değişkeni el kol bağlıyo tabi

• Yav nedir bu "DX10 dan ne gordukki DX11 den bir sey gorelim" ayaklari?
    Sadece bu forum degil hangi donanim forumuna baksam hepsinde ayni geyik var.
    Neden gelismeye bu kadar kapaliyiz anlamiyorum.

Hani kaliteli, ekran kartlarini zorlayacak oyunlarin azligindan sikayet edilse -ki edilmeli- anlayacagim. Konsollar PC oyun piyasasinin ocagina incir agaci dikti. Son iki senedir Crysis'den baska tatmin edici grafiklere sahip ve PC yi zorlayan bir oyun cikmamis. Tartisacaksak bunu tartisalim arkadaslar.
  • anlıyorum sevgili dostlarım ne demek istediğinizi ama sanki firmalarıda eleştirirken sanki bir kere daha düşünmek gerektiğine inanıyorum tabiiki fiyatkar ucuz demiyorum ama işte vergi gümrük yok distribütör firma falan derken adamlarda kendi karlarını ister istemez koymak zorundalar yoksa yaptıkları satışın cidden bir manası kalmıyor o yüzden dedim
  • 6 ay once 150$ mertebesine inen 4870 bile, daha bizim piyasaya yansımadı. Yurtdısından kargo ile almak bile daha mantıklı.

Bizim distribitorler, Türkiye'nin gelir düzeyi yüzünden lansman fiyatı(indirim) istemeleri lazım. Adamlar ayda 5000 $-Euro civarında ortalama gelire sahipler ve bizden daha ucuza alıyorlar. GPU'lar hariç genelde akrtlar Taiwanda üretiliyor.

İnsanlar SONY,Apple,CANON,vb. elektronik ürünlerini Amerika'ya seyahatlerinde almaya başladılar. Veya giden bir yakınlarından rica ile getirtme yollarına giriyorlar.

Global ekonomi, internet, kargo imkanlarının bu kadar geliştiği bir dünyada ; ayıp diyorum başka bir şey demiyorum.

Buna bir de distribütörlerin ve aracı mağazaların pastadan pay alma çabaları eklenince hiç hoş kaçmıyor. Aynı şeyi ÖTV indiriminde,otomobil sektöründe de yaşadık. Bir fırsatını bulunca, ... politikası.
  • Kampanyaların arkasının kesilmediği zaman diliminde,adam akıllı test edilmemiş bi kartı bu fiyata almak hiçte mantıklı bi hareket olmaz bence.Umarım çok başarılı ve çok da sorunsuz bi kart olur da rekabet sayesinde,vergi vb şeylerden ötürü fiyat açısından madur olan bizler içinde, bari bi açıdan kara geçme olanağı sağlar...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.