Şimdi Ara

Nova'nın 5850 fiyatını görün (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • His ucmus ama VTX3D nin fiyati fena degil.
    250$ altini gorurse yok satar bence.
  • ürün piyasaya yeni girdi! ik başta sınırlı stokla sınırlı ithalatçı tarafından getirilecek olduğu serbest ekonomi politikası geçerli
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Bu ATI'nin değil, Türkiye'deki firmaların satış politikasıdır. Yurt dışında evelden taahhüt edilen fiyatları görebiliyoruz şu an. Kısa süre içerisinde ülkemizde de rekabet başladığı anda fiyatlar düşecektir zaten. Kaldı ki piyasaya yeni çıkmış bir ürünü ilk gün almaya çalışırsanız, o parçaya ederinden çok daha fazla para vermiş olursunuz. Biraz beklemekte yarar var.

hemende ati yi savunursunuz zaten hep tür firmaları haksızdır bilmiyorsunuz gelirken ne kadara malolduğunu konuşmayalım lütfen adamlar kendileride kar edecek haklı olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahanna

aslında beklenenin o kadar üstünde deil cünkü atinin daha 5890 ı cıkarmadını düşünürsk ve nvidianın da daha gt300 leri cıkarmadıını düşünürsek fiyat gayet ucuz görünüyor çünkü bu iki ekran kartı çıkınca 350 ye kadar bile inebilir ayrıca doru diyorsunuz daha dx11 li oyun da yok

sende ati fanısın heralde dostum..buradaki afedersin herkese salak bir sen akıllısın... herkes diyorki cok pahalı sen ucuz diyorsun bu ne tezatlıktır anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: CELTIC FROST

quote:

Bu ATI'nin değil, Türkiye'deki firmaların satış politikasıdır. Yurt dışında evelden taahhüt edilen fiyatları görebiliyoruz şu an. Kısa süre içerisinde ülkemizde de rekabet başladığı anda fiyatlar düşecektir zaten. Kaldı ki piyasaya yeni çıkmış bir ürünü ilk gün almaya çalışırsanız, o parçaya ederinden çok daha fazla para vermiş olursunuz. Biraz beklemekte yarar var.

hemende ati yi savunursunuz zaten hep tür firmaları haksızdır bilmiyorsunuz gelirken ne kadara malolduğunu konuşmayalım lütfen adamlar kendileride kar edecek haklı olarak

ATI'yi savunduğum falan yok. Orada ATI yerine nVidia yazsa da aynı şeyi söylerdim. Lütfen bilip bilmeden işi manasız boyutlara çekmeyin, yazılanlara yüzeysel yaklaşmayın. Sizler böyle insanları zorla bir şeyin taraftarı yapmaya çalıştıkça ortam anlamsız bir şekilde gerilmeye başlıyor. Bu yüzden insanlara etiketleme yapmadan önce söylenileni anlamaya çalışın lütfen.

Ayrıca ben adamlar kar etmesin de demiyorum, hatta onları suçlamıyorum bile. Sadece serbest piyasada rekabet olmadığı için fiyatların istenildiği gibi yükseltilebileceğini söylüyorum. Rekabet olsun ki fiyatlar düşsün, aynı nVidia ve ATI rekabetinin kullanıcıya yansıması gibi...

Ve fiyatının pahalı olmasından bahsediyorsunuz. Buradaki birçok üyenin, karta pahalı demesinin sebebi bir ekran kartına verilen para ile ülkenin ortalama gelirini karşılaştırmaları sebebiyledir -ki evet, buna göre bakarsanız pahalı denilebilir, kişiye bağlıdır.

http://www.novabilgisayar.com/fiyata.asp?order=FIYAT&catID=92#ANC_92

Madem tek bir yere bakıyoruz satış için, o zaman buyrun:

En ucuz 5850 = 299 dolar + KDV
    En ucuz GTX285 = 399 dolar + KDV

Bu fiyat farkıyla beraber HD5850 genel olarak ortalamada GTX 285'den %15-20 arasında daha yüksek performans farkı ortaya koyuyor. Ben buna bakarak derim ki "evet, bu kart ucuzdur". Bu yorum için ATI ya da nVidia yazmasına gerek yok. Kaldı ki evelden de söylediğim gibi 10 senedir piyasada kullanmadığım kart neredeyse kalmadı (buna sizin kartınız da dahil). İşin marka boyutunda değil, performans ve fiyat boyutundayım. Bu yüzden birilerine karşı suçlama yapmadan önce kişi hakkında bir bilgi altyapınızın olması sizin yararınızadır.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ya birşey sorcam neden hep
    (pes_fifa) (nvidia_ati) (amd_intel) (mafia_the godfather) (call of duty_medal of honor) bu nasıl bir düzen ve tesadüf ya bunlar varya 3 kağıtçı ya
  • Tul iyi bence...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BaMKaN

Tul iyi bence...

Fiyatı şu an için iyi bence de ancak şöyle bir sorun var:

TUL VTX 3D HD5850 1024 MB, PCIExp Ekran Kartı, DirectX 11, DDR5, 256 bit, 725/4000 (10-15 Ekim de Stokta)

O zamana kadar başka markaların da 5850 modelleri piyasada olur. Ayrıca mevcut eski kartların da fiyatları düşer, daha düzgün karar verebiliriz.
  • quote:

O zamana kadar başka markaların da 5850 modelleri piyasada olur. Ayrıca mevcut eski kartların da fiyatları düşer, daha düzgün karar verebiliriz.

GTX275-285 lerin fiyatının düşmesini dört gözle bekliyorum valla, yeni kartların fiyatı daha uygun seviyeye ininceye kadar hayli hayli idare ederler.
  • Arkadaşlar sizi düşünmeye davet ediyorum. Nova çalışanları çok akıllı insanlar, eğer hd5870'i 285gtx'ten ucuza satacak olsalar tüm o 285gtxler ellerinde kalmaz mı? Kimse satın almazdı sonra stoktaki kartlarını. İyi okuyalım ne olup bittiğini, pahalı değil stratejik fiyat bunlar
  • en azından nvidia kartlarında çıkmasını beklemek lazım bence(3 ay), hem onlarında performansını görürüz hemde ati fiyat düşürür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Arkadaşlar sizi düşünmeye davet ediyorum. Nova çalışanları çok akıllı insanlar, eğer hd5870'i 285gtx'ten ucuza satacak olsalar tüm o 285gtxler ellerinde kalmaz mı? Kimse satın almazdı sonra stoktaki kartlarını. İyi okuyalım ne olup bittiğini, pahalı değil stratejik fiyat bunlar

aynen, guzel tespit, eski stoklar erimeden fiyatlar inmez...4-5 ay sonra oturur fiyatlar...
  • 2 ay sonra 200$dan almayanı döverler bu kartı:) 400$ yürü be Ati. 4890dan maliyet bazında belki farkı yok düşen yaygınlaştıgı için düşen bellek fiyatı ve 40nm nin getirdigi avantajla. Ama maksat nvidia dan iyi olmak. 5770i de 4890ın 40nm hali yaparlarsa koparım aynı fiyata alsana dx11 kart kullanıcının hiç bi karı olmıcak
  • bu yeni bir fiyat değil avrupadada fiyatlar buna yakın 500 lira civarı 5850 700 civarı 5870 satılıyor bence anormal bir durum yok ortada bu fiyatada satılması iyi,kullandıgımız kartlarında bir haysiyeti var sonuçta,bütün testlerde 4890 gtx285 gtx275 i geçmiş ama gelin görün ki o testlerde kartların hemen hemen hiç biri 50 fpsnin altına inmemiş yani kartların hepsi iyi,DX11 oyunu çıkacakta oturacakta sürücüler yerini bulacakta ohoooo,kartlarıda çıkar çıkmaz almanın bi manası yok işlemcileride gtx 275 500 liraydı 350 ye aldım 3 ay felan oldu çıkalı buda öyle olacak 300 liraya felan geldiğinde değişim düşünürüz..kartlardan ziyade dx 11 ve dx 9 arasındaki farkı görmek gerek directx10 hayal kırıklıgıydı,atide physxe adam gibi cevap veremedi dx ten vurmaya çalışıyor bununda başka tanımı önce 10.1 destekliyorum dedi hala soru işareti şimdi 11 diyor oda soru işareti...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Arkadaşlar sizi düşünmeye davet ediyorum. Nova çalışanları çok akıllı insanlar, eğer hd5870'i 285gtx'ten ucuza satacak olsalar tüm o 285gtxler ellerinde kalmaz mı? Kimse satın almazdı sonra stoktaki kartlarını. İyi okuyalım ne olup bittiğini, pahalı değil stratejik fiyat bunlar

Bu fiyatların nova ile ilgisi yok. Bu firmalar perakendeci firmalar, distribütör değiller, Bunlarda gidip (koyuncu, sebil v.s.) firmalardan alıyorlar ürünleri ve üzerine %5-10 gibi bir kar koyup satıyorlar, zaten fazlasını koyamazlar. Rekabet güçleri kalmaz daha fazla kar koyduklarında. Bu fiyatlar tamamen ürünleri türkiyeye getiren distribütör-ithalatçı firmaların ayak oyunu.

Çoğu arkadaşımın da dediği gibi beklemekte fayda var birkaç aya kadar fiyatlar yarı yarıya düşer. Hele nvidia 300 leri bir çıkarsaın o zaman ATI fiyatlarda peşpeşe indirime gidecektir ve 5850 ler kesinlikle yine piyasada çok iş yapacaktır f/p oranıyla.

• DX11 oyun yokken, elimizdeki e.kartları hala yeterliyken; bu kadar para verilmez bu kartlara. 6 Ay bekleyeceğim ben... Piyasaya, test sonuçlarına bakar alırız değerse...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chembond -- 2 Ekim 2009; 10:40:06 >
  • bence yeni çıkan kartlar olarak giriş fiyatları gayet normal.
    özelllikle TUL ucuz bile sayılır şimdiden daha.

bu kartların giriş fiyatlarını eleştiriken geçmişteki kartların giriş fiyatlarını unutuyorsunuz galiba arkadaşlar...
  • VTX ' in fiyatı iyiymiş..
  • Tul zaten her zaman bütün markalardan ucuz satmıyormuydu kartları,yanlışmı biliyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DsgnrYgt

VTX ' in fiyatı iyiymiş..

Evet VTX'in fiyatı çok iyi bencede. Neticede GTX285'den daha iyi bir kart ve DirectX 11 destekli. Yanlız test sitelerinde bazı oyunlarda GTX 285'e yakın sonuçlar alması ilginç. Bu kartlar gerçek güçlerini yüksek çözünürlük, yüksek kalite ayarlarında ve DirectX 11 destekli oyunlarda göstericek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 2 Ekim 2009; 11:59:50 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.