Şimdi Ara

Notebook şarj almayı kesiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
10.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gündür böyle bir sorunum var arkadaşlar normal kullanımda bir sorun olmuyor. Oyuna giriyorum bir süre sonra 2-3 saniyeliğine bilgisayar şarj olmayı kesiyor sonra tekrar şarj oluyor. Sorun adaptörde mi bilgisayarda mı anlayamadım

• % 90 civarı tutuyor bataryayı prizde koruma amaçlı.% 75 80 LERE DÜşürün dolmaya başlar mesela ama endişe etmenize gerek yok öyle çalışıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trakyacus

% 90 civarı tutuyor bataryayı prizde koruma amaçlı.% 75 80 LERE DÜşürün dolmaya başlar mesela ama endişe etmenize gerek yok öyle çalışıyor

yok hocam sorun o şekilde değil mesela pili çıkarıp çalıştırdım dün oyun esnasında bilgisayar şarj almayı kesip kapandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: vnd3

quote:

Orijinalden alıntı: Trakyacus

% 90 civarı tutuyor bataryayı prizde koruma amaçlı.% 75 80 LERE DÜşürün dolmaya başlar mesela ama endişe etmenize gerek yok öyle çalışıyor

yok hocam sorun o şekilde değil mesela pili çıkarıp çalıştırdım dün oyun esnasında bilgisayar şarj almayı kesip kapandı

Alıntıları Göster
    Bence;

Laptop Şarj Almıyor Sorununa sebep olan bazı etmenler şunlardır. 1- Laptop Şarj Adaptörü kablosu hareket edince şarj alma kesiliyor (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir) 2- Laptop Pili belirli bir yüzde den sonra dolmuyor. Örneğin %20 den sonra windows güç yönetiminde pil dolumunun yükselmediği gözükür. (pil değişimi gerekir) 3- Laptop Şarj Soketine ucu takıp oynatınca şarj alma kesiliyor. (şarj kablosu, adaptör yada Şarj soketi değişimi gerekir)

Bu olayla ilgili bir konu daha açılmış. Buraları da bir oku istersen.

http://forum.donanimhaber.com/m_74665786/tm.htm

• omeraktan24 O kullanıcısına yanıt
    Hocam bazı denemeler yaptım sadece oyunda değil render alırken de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. İşlemci hızı 3 ghz'yi geçtiği zaman notebook 5-10 saniyede bir şarj almayı kesip tekrar şarj oluyor
  • quote:

Hocam bazı denemeler yaptım sadece oyunda değil render alırken de aynı sıkıntıyı yaşıyorum. İşlemci hızı 3 ghz'yi geçtiği zaman notebook 5-10 saniyede bir şarj almayı kesip tekrar şarj oluyor
    Söyleyecek bir şey yok :) Cihazının garantisi devam ediyor ise hemen gönder. Devam etmiyor ise yetkili servisine götürerek göstermen gerekli.
    Sorunun işlemci kaynaklı değil ekran kartı kaynaklı olduğunu fark ettim. Cihazımın garantisi bitti. Msi teknik servisi beni ücret konusunda biraz korkutuyor (1 menteşe için 40$ istemişlerdi geçen yıl)
    Değerlerin düştüğü yerler şarj almayı kestiği durumlar. Ne kadar sıklıkla olduğunu fark edersiniz. Teknik servise göndersem iyi olacak sanırım

• quote:

Sorunun işlemci kaynaklı değil ekran kartı kaynaklı olduğunu fark ettim. Cihazımın garantisi bitti. Msi teknik servisi beni ücret konusunda biraz korkutuyor (1 menteşe için 40$ istemişlerdi geçen yıl)
    Değerlerin düştüğü yerler şarj almayı kestiği durumlar. Ne kadar sıklıkla olduğunu fark edersiniz. Teknik servise göndersem iyi olacak sanırım

10 lira 20 lira fazla ver yetkili yere götür derim. :) Yada gönder problemi öğrenmek istiyorum de sorunu öğren fiyat al. O sorunun çözümünü araştır bulursan kendin yap. Bulamazsan onlara yaptır :)

Yetkili servisten başka bir yere yaptırmam hocam zaten fiyat ne kadar yüksek olsa da. Aradım konuştum bugün servisi, yarın göndereceğim sorunu öğrenip fiyat alacağım
  • quote:

Yetkili servisten başka bir yere yaptırmam hocam zaten fiyat ne kadar yüksek olsa da. Aradım konuştum bugün servisi, yarın göndereceğim sorunu öğrenip fiyat alacağım
    Sorunu öğrendiğinde bizimle de paylaşırsan. Böyle bir sorunla karşılaşırsak bilgili olalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeraktan24

Sorunu öğrendiğinde bizimle de paylaşırsan. Böyle bir sorunla karşılaşırsak bilgili olalım :)

Alıntıları Göster
    tabi ki hocam aklımda
  • https://m.youtube.com/watch?v=2F2wcP54chs

Hocam ayni sorun var kafayi yicem ya cozumu nedir bunun ?
    Packardbell ts11hr-702tk var.
  • Adaptör değiştirin hocam
  • Hocam kendi adaptoru var.ama suan asusun bi adaptopru var( output degerleri ayni) bilgisayar adaptoru kendi mi bozuyor? Niye sadece oyunlarda oluyor.
  • Oyun oynarken daha fazla performans harcıyor bu da elektriktik tüketimi artıyor adaptördeki ince kabloyu oyun oynarken elinizle düzeltin, sabitleyin vs. Sorunun kabloda olduğunu anlayabilirsiniz siz kabloyla oynadıkça eğer sorunlu yere denk gelip düzeltirseniz sorunsuz çalışıyor siz Oray'ı sabitlediğinizde ( ben sorunu böyle fark etmiştim)
  • Sokakta bir bilgisayarci var acaba konussam denemelik verir mi adaptor denerim biraz
  • Soket girişi de bozuk olabilir belki hocam. 6.3 A'lık bir adaptörle deneyin derim
  • Hocam fazla gelir sanki o 19v 4.74 adaptor degerleri
  • Fazlasının zararı yok hocam. Az olmaması önemli olan
  • Bilgisayarcoya gotureyim 2 adaptop ile laptopu baksin olcsun ya
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.