Şimdi Ara

Notebook Q9100 ve QX9300 hangi işlemci ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
2.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: emrah8230

aliexpresse bi bak kesin vardır. ama tavsiyem p ve t serisi işlemcin varsa boşa para harcayıp alma. yüzde90 çalışmaz 4 çekirdekliler..

Çalışmaz derken yani aşırı ısınır kendini kapatır diyorsunuz değil mi?
  • HighDynamicRange kullanıcısına yanıt
    trendyoldq gördüm demin test edilmiş ikinci el olarak satılıyor
  • deneyen varmı aynı biçimde bende geçmeyi düşünüyordum anakart quanta işlemci p8700 chipset p45

• HighDynamicRange kullanıcısına yanıt

hayır çalışmaz. soğutma olayı en kolay iş. Keşke çalışsa. t ve p serisi işlemcin varsa denemene bile gerek yok desem yeridir çalışmaz sadece biosu açar o da belki. 4 çekirdekli zaten varsa belki q9100 çalışabilir. veya qx serisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R.

P8400den t9600e geçtim 10w artış oldu herhangi bir sorun yok. qx9300 e geçmeyi planlıyorum. Ayrıca 2 çekirdekten 4 çekirdeğe yükseltilmiş bir sürü video var internette p ve t serisi işlemcilerle ilgili. Hiç araştırmadan böyle kesin konuşmanız yanlış.

p veya t serisi kullanıpta q9100 kullanan varmı bi bak en basit şekilde. t9600 olupta q9000 takmakta çok mantıksız. çünki iki işlemcide neredeyse aynı güçte performans veriyor 4 çekirdek olmasının bir anlamı yok. q9100 takan varmı videolarda bi bak istersen. Öyle ekran resmini koymuş video içerisindekilere de inanma q9100 resmini bulmuş bir yerden videoya yerleştirmiş. Adamlar deli bios modlar yapmalarına rağmen bu işlemciyi çalıştıramamışlar. donanımın yeterli değilse anakart üzerinde çalışmaz. Zaten firmalarda minimum donanım parçalarıyla üretim yapıyor. mucize eseri bir firma elini korkak alıştırmayıp herşeyi tam bir anakart üretmez.

• emrah8230 E kullanıcısına yanıt

Usta çalıştı qx9300 ama islemci yüzeyi büyük olduğundan soğutucu blok tam kaplamadi ısınma sorunu oldu. Laptop çok eskidi zaten çöp oldu. Hiç tecrübenizi olmadan bir konuda yorum yapmaktan ziyade kesin konuşmanız ve videoları yanlış diye karalamanız anlamsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S.T.A.L.K.E.R. -- 11 Mayıs 2021; 18:10:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam ümitlendim sonra vazgeçtim 😊 şimdi şaka bir yana bu işin oluru var mı yok mu? Ben de tam ve işlemci yükseltmek istiyorum. Bu gece araştırma yapacağım max ne kadar ram destekliyor bizim cihazlar diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R.

Usta çalıştı qx9300 ama islemci yüzeyi büyük olduğundan soğutucu blok tam kaplamadi ısınma sorunu oldu. Laptop çok eskidi zaten çöp oldu. Hiç tecrübenizi olmadan bir konuda yorum yapmaktan ziyade kesin konuşmanız ve videoları yanlış diye karalamanız anlamsız.

keşke bir video çekeydinde boş laf salatasıyla ben geçtim oldu yazmadan çipset bilgilerini anakart modelini falan ekleseydin birine faydası olurdu. MSI hariç bu iş çok çok zor. Isınma sorununu çözmek çok daha kolay. Bu konuyu okuyan arkadaşlar lütfen paranızı çöpe atmayın çalışma ihtimali yüzde 10. Takarsın bios açılır windows kuramazsın windows başlatamazsın. Çok basit 4 çekirdek kullanmaya başladığı anda kilitlenir makina.

• emrah8230 E kullanıcısına yanıt

Sen kimsin de oturup video çekeceğim sen izle diye ya da başkası. Denedim oldu isteyen dener denemez. Boş yapma. Blokluyorum gereksiz birine benziyorsun uğraşamam.

• Ben de aynı n61vn 280bd kullanıyorum. 8gb destekliyor demiş üretici intel pm45. siz de yükselttiğinizi belirtmişsiniz. acaba hangi marka model takmamız lazım sorunsuz bilgisi olan varsa sevinirim?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.